94 fungujících tipů, jak vydělat peníze [2024]

Jak vydělat peníze? Vydělávání peněz dodnes zůstává jednou z nejpalčivějších otázek, které lidé čelí. Naštěstí existuje spousta způsobů, jak si přijít k penězům.

Čím více možných cest pak zkombinujete, tím větší šanci na úspěch budete mít.

Přečtěte si opravdu všechny níže uvedené tipy, jak vydělat peníze. I na konci článku totiž můžete najít ten pravý tip, který vám přinese peníze a třeba i změní život k lepšímu.

 

Jak vydělat peníze: Spousta tipů, které fungují

 

1) Provozujte vlastní webové stránky

Založit si webové stránky s atraktivním tématem pro návštěvníky může vést k postupnému vybudování nemalého pasivního příjmu.

Budete potřebovat svůj web propagovat, ale jestli osloví široké publikum, povede vlastnictví webu k získání financí – například formou affiliate marketingu.

 

2) Publikujte elektronickou knihu

Jestliže jste dobří v psaní a věnujete se zajímavé oblasti, proč toho nevyužít?

Napsání elektronické knihy, kterou následně budete za určitou částku poskytovat k prodeji online (ať už na svém webu nebo na Amazonu), je další skvělou formou pasivního příjmu.

Pochopitelně bodují zejména knihy v angličtině, ale i v jiných jazycích si můžete přijít na své.

 

3) Sežeňte krátkodobou brigádu

Krátkodobá brigáda je jedním z nejpopulárnějších způsobů přivýdělku. To platí zejména u mladých lidí, a z dobrého důvodu.

Poskytuje dostatečnou flexibilitu, ale zároveň vám přinese potřebné peníze do kasičky.

Brigádu můžete hledat na internetových portálech nebo se porozhlédnout v okolí. Hledáte-li brigádu pro své dítě, čtěte zde.

 

4) Prodávejte knihy a učebnice

V případě, že se vám doma válí spousta přečtených knih a vy nevíte, co s nimi, zkuste je prodat. Vyděláte si tím pěkných pár stokorun navíc.

Velmi žádané jsou zejména nejrůznější učebnice, které po jejich využití následně můžete udat například přímo na vaší katedře nebo prodat mladším studentům, pokud jste vysokoškolský či středoškolský student.

 

5) Zúčastněte se internetových soutěží

V různých soutěžích na internetu můžete vyhrát peníze, elektrokola, mobily, dovolené, externí disky, powerbanky, dárkové poukázky, auta a další cenné věci.

Využijte svůj talent, zapojte se do několika z nich a pokuste se vyhrát některou z cen. Tu pak můžete výhodně zpeněžit.

 

5) Jak vydělat peníze? Staňte se mystery shopperem

Nechte si platit za provádění nákupů či průzkumů v utajení.

Zpravidla se jedná o vykonání informativní návštěvy s určitým scénářem či úkolem v určitém termínu a provedení interakce s prodejcem (poptávka služby či výrobku) v oblastech jako automotive, telekomunikace, bankovnictví, pojišťovnictví, stavebnictví, retail, utility, gastro a zábava, farmacie či luxusní zboží.

Může tedy jít např. o návštěvu mobilního operátora, banku, prodejce vozidel nebo luxusní restauraci či hotel.

Za tuto činnost můžete získat odměnu od stovek korun až po tisíce za jednu kvalitně provedenou návštěvu (cca 5-60 min.) a vyplněný dotazník. Často jsou propláceny i různé nákupy a cestovní náhrady.

Přihlásit se můžete na těchto stránkách:

 

6) Pracujte jako filmový nebo televizní komparzista

Komparzisté sice nejsou herci jako takoví, ale pokud vám nevadí, že se veškerá pozornost štábu nebude upírat na vás, jde o dobrý a obvykle i relativně snadný výdělek.

V České republice najdete více castingových agentur, které obsazují komparzisty do filmů a televizních pořadů, většina jich pochopitelně sídlí v Praze.

Volné role hledejte přes castingové agentury, inzeráty na internetu nebo v uzavřených castingových skupinách na Facebooku. Odměna činí 500 až 3000 Kč za natáčecí den v závislosti na roli.

 

7) Obchodujte online

V dnešní době je investování na akciových, komoditních a měnových trzích otevřeno každému člověku prostřednictvím internetových obchodních platforem nebo mobilních aplikací.

O obchodování si můžete přečíst více zde.

Pokud raději preferujete pasivní investice přečtěte si o této české automatizované službě, kde investování probíhá automaticky a o nic se nemusíte aktivně starat.

Kam investovat automatizovaná platforma Portu

 

8) Jak vydělat peníze aneb prodejte nepotřebné věci

Leží vám doma spousta věcí, které již nepotřebujete? V tom případě se můžete zbavit nepoužívaných mobilních telefonů, televizorů, herních konzol, počítačů a tabletů.

Elektronika je velmi žádaná, a pokud jsou předměty funkční, dobře je prodáte.

Začněte například tak, že ve vyhledávači zadejte „výkup telefonů“ a vyberete si nejlepší nabídku. Či inzerujte na Sbazar.cz nebo Bazos.cz.

Další variantou je Facebook Marketplace – nebo věci prodejte v místní zastavárně nebo v bazaru.

 

9) Staňte se řidičem

Jak vydělat peníze s vlastním autem? Přivydělávejte si jako řidič pro Uber nebo Liftago. Tuto práci úspěšně zastávají i ženy, viz příběh řidičky zde.

 

10) Plaťte kartami s bonusem

Některé finanční instituce nabízejí kreditní karty, které vám při placení vrací až 1 % ze všech nákupů a plateb. Měsíčně tak můžete získat až 500 Kč do vašeho rozpočtu.

Pamatujte, že pokaždé, když s kreditními kartami platíte, tak nakupujete na dluh (peníze si půjčujete od banky).

jak vydělat peníze s kreditní kartou

Proto vždy splaťte dlužnou částku v bezúročném období (tj. během 45 až 60 dnů v závislosti na bance), abyste se vyhnuli placení úroků.

Jen tak vám bude kreditní karta dobře sloužit a přinášet vám peníze.

 

11) Doučujte (učte) děti angličtinu

Dejte si inzerát na místa, které děti navštěvují – do místní školy, školky, kroužků.

 

12) Prodávejte fotografie online

Máte-li v portfoliu jakékoliv zajímavé fotky nebo rádi fotíte, vydělejte si jejich prodejem.

Čeští fotografové si prodejem v zahraničních fotobankách mohou přijít na miliónové příjmy – viz přehled výdělků těch nejlepších zde.

Zaregistrujte se do globálních fotobank a nabídněte své fotky lidem či společnostem z celého světa.

Známé fotobanky jsou například:

A pokud to s fotografiemi neumíte, naučte se to v tomto online kurzu. Můžete pak vydělávat jako profesionálové.

Výhodou je, že každá fotka nebo grafika, kterou vám fotobanka přijme, se může během let prodat několikrát. Vy tak získáváte provizi z každého prodeje.

 

13) Pomáhejte se stěhováním

Můžete získat peníze za své služby a zároveň pomáhat lidem se stěhováním a balením věcí.

 

14) Staňte se freelancerem (nezávislým profesionálem)

Nejlepší část ohledně práce jako freelancer je, že můžete dělat prakticky cokoliv – a kdekoliv.

Pokud již máte dost praktických zkušeností v určitém segmentu, zvažte výdělek formou provádění služeb a konzultací pro společnosti nebo jednotlivce jako nezávislý konzultant.

Ať už je vám blízké psaní, střih videí, návrh grafických materiálů či tvorba webových stránek, freelancing je stále populárnějším pracovním stylem mezi lidmi z celého světa, Českou republiku nevyjímaje.

Kdo by také z větší části nechtěl být pánem svého vlastního času? Inspirovat se můžete na webu Navolnenoze.cz, který komunitu nezávislých profesionálů sdružuje.

 

15) Dělejte zákaznický servis nebo administrativní podporu z domova

Už i v Česku se najdou společnosti, které umožňují administrativu nebo zákaznickou podporu vykonávat z domova, a to i jako druhý příjem na částečný úvazek.

Stačí vám připojení k internetu a pohodlný gauč. Ostatní vybavení vám zpravidla dodá zaměstnavatel.

 

16) Staňte se pokerovým profíkem

Nejúspěšnější hráči si hraním pokeru vydělávají miliony a patří mezi ně i česká jména. Vydělávat si hraním pokeru online můžete i v živých turnajích.

Zde dostanete 300 Kč zdarma za registraci, se kterými můžete rovnou hrát.

Kromě možného dosažení finanční nezávislosti vám poker také pomůže rozvíjet analytické dovednosti a naučí vás disciplíně a šetření.

Jak vydělat na internetu hraním pokeru

Mějte na paměti: Účast na hazardní hře může být škodlivá. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Hazardních her se nemohou účastnit osoby mladší 18 let.

 

17) Nakupujte v Číně a prodávejte v Čechách

Jak vydělat peníze nakupováním levněji? Nakupte zboží v Číně na Aliexpress a prodejte ho s přirážkou.

Vydělat můžete i několik stovek procent na každém produktu. Zaměřit se můžete nejen na tuzemsko, ale i na celý svět, stačí si k tomu založit e-shop.

 

18) Vydělejte 5 až 995 dolarů na Fiverru

Staňte se prodejcem na Fiverr.com a připojte se k rostoucí komunitě nezávislých profesionálů, kteří nabízí různé služby od grafických prací, voiceoveru, ilustrací až po programování, muziku, psaní a mnohem více.

Za svou práci si můžete účtovat v rozmezí od 5 do 995 dolarů.

Fiverr web uvádí, že prodejcům jsou po dokončení objednávky peníze zaslány přímo na účet. Zápis na platformě je zdarma a prodejci získávají 80 % z každé transakce.

 

19) Získejte na úrocích 40krát více

Běžné účty u velkých bank nabízí minimální úročení vašich peněz (např. 0,1 %).

Poptejte se na spořicí účty u menších bank, kde vám na úrocích dají i 40krát až 60krát více.

 

20) Využijte pasivní příjem

Jak vydělat peníze pomocí pasivního příjmu najdete v tomto článku. Na pasivním přijmu je pěkné to, že nemusíte nutně investovat svůj čas a stejně získáváte příjem.

 

21) Staňte se lektorem

Umíte něco velmi dobře a dokážete se o své znalosti podělit s ostatními? Pak by vás mohla zaujmout možnost stát se lektorem. Vyučovat můžete online nebo si domluvit lekce naživo.

 

22) Pronajměte své parkovací místo nebo garáž

Některé studentské i jiné ubytování automaticky přichází i s parkovacím místem. Jestli nejste vlastníky auta a místní zákony to dovolují, můžete vám přidělené parkovací místo nabídnout k pronájmu.

Zejména ve městech, především pak v jejich rušných centrech, existuje velká šance, že se najde zájemce o parkovací místo, především pokud se nachází poblíž místa jeho zaměstnání.

Další možností, jak vydělat peníze, je nabídnout k pronájmu garáž na této platformě.

Jak vydělat peníze_pronajměte svou garáž

 

23) Jak vydělat peníze venčením psů

Dejte si inzerát nebo se zaregistrujte do „psí skupiny“ na Facebooku. Můžete snadnou získat nabídky na občasnou práci od majitelů psů, kteří potřebují, abyste se jim o jejich mazlíčka postarali.

 

24) Neplaťte za bankovní účty

Používejte účet, za který nic neplatíte. Otevřete si bezplatný účet s odměnou 1000 Kč od Raiffeisenbank nebo třeba u mBank či Airbank.

 

25) Pronajměte svůj domov k filmování

Aneb jak vydělat peníze vlastním bydlením. Žijete v atraktivním domě? Potom zauvažujte, jestli byste ho nemohli využít jako formu výdělku tak, že ho pronajmete filmovým štábům.

Režiséři pro film a televizi se vždycky poohlížejí po vhodných místech k natáčení.

Kromě přivýdělku (mnohdy poměrně vysokého) navíc jako bonus uvidíte svůj domov v televizi či na plátnech kin, což je vždy vzrušující.

 

26) Prodávejte své rukodělné výrobky

Pokud rádi tvoříte, můžete vyrábět originální výrobky tvořené rukodělnými technikami – umělecké předměty, užitý design nebo originální módu (šperky, tašky, náušnice, kabelky, náramky, náhrdelníky, oblečení apod.).

Veškeré své produkty pak můžete prodávat na platformách, jako je Fler.cz. Podívejte se na 5 nejúspěšnějších prodejců a jejich výdělky před několika lety zde.

A jestli máte globální ambice, tak své výrobky a jiné věci můžete také prodávat prostřednictvím globálního tržiště Etsy, kde je více než 33 milionů kupců z celého světa.

 

27) Zkuste multi level marketing

O multi level marketingu (MLM) už jsme psali samostatný článek, takže jen ve zkratce. Jde o obchodní model, kdy z každé prodané zakázky získáte určité procento.

Později můžete rekrutovat další lidi, z jejichž úspěšné práce opět získáte jistou část.

Jestli tedy máte obchodního ducha a věříte v produkt či službu, které prodáváte, může vám MLM přinést nemálo peněz.

 

28) Zapojte se do placených online průzkumů

Oblíbeným způsobem, jak vydělat peníze, je vyplňování online dotazníků či průzkumů.

Spousta výzkumných agentur potřebuje znát mínění spotřebitelů, a proto hledají nové členy, kteří budou odpovídat v průzkumech a testovat nové produkty.

Nechte si platit za váš názor na službu či produkt částku 12 až 75 Kč za vyplnění každé ankety online.

Tento druh výdělku můžete vyzkoušet například na stránkách společnosti Voissy či Můj panel.

Jedná se spíše o nepravidelný přivýdělek, který svou výší nenahradí hlavní příjem. Kromě peněz můžete dostat také odměny ve formě zboží a poukazů.

 

29) Přidejte se ke skupinovým průzkumům

Někdy výzkumné společnosti potřebují více informací, než by získaly z jednoduchého online průzkumu.

Shánějí proto účastníky pro skupinové průzkumy (focus group) a za účast je odmění částkou 200 až 1000 Kč za hodinu či průzkum.

 

30) Zkuste štěstí v online casinu s 500 Kč zdarma

Výhry v casinu mohou být obrovské. Zkusit štěstí však můžete v tomto online casinu s 500 Kč bonusem zdarma za registraci.

I s ním lze trefit jackpot, který je tam k dispozici denně.

Nehrajte o víc, než můžete ztratit a nenechte se příliš unést.

Nejlepší automaty online_výhra 777 sedmičky

Účast na hazardní hře může být škodlivá. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Hazardních her se nemohou účastnit osoby mladší 18 let.

 

31) Pracujte jako online tlumočník nebo překladatel

Jestliže plynule ovládáte cizí jazyk, dává smysl začít v něm pracovat jako online tlumočník nebo překladatel.

S ohledem na vaše individuální jazykové schopnosti můžete například překládat e-knihy, přepisovat nahrané záznamy nebo projevy pro klienty, či se pustit do technických materiálů.

Čím více jazyků pak znáte, tím lépe.

 

32) Spravujte sociální média pro podniky a jednotlivce

Tato práce by mohla bavit zejména ty lidi, kteří by tak jako tak trávili mnoho času na sociálních médiích.

Jestli se v nich vyznáte a dokážete nalákat široké publikum chytrým a zábavným obsahem, mohli byste začít spravovat účty na sociálních médiích společnostem a vlivným jednotlivcům, kteří na uveřejňování příspěvků sami nemívají čas.

 

33) Pronajměte pokoj nebo byt

Máte volnou místnost? Můžete vydělat peníze tím, že ji budete dlouhodobě pronajímat za garantovaný nájem nebo ji nabídnete ke krátkodobému pronájmu na Airbnb.

Pokud budete dobrým hostitelem s žádaným prostorem, pak můžete vydělat tisíce až desetitisíce korun.

Buďte kreativní – někteří hostitelé na Airbnb vydělávají desetitisíce měsíčně dokonce i jednoduchým pronájmem dvorku se stanem (sice se zatím nejedná o místo v ČR, ale co není, může být).

Zde je několik tipů, které vám pomohou získat více peněz:

  • Připravte byt nebo pokoj tak, aby byl k dispozici v době vysoké poptávky – může se jednat o koncerty, sportovní akce nebo velké kongresy.
  • Buďte skvělým hostitelem a vybavte své místo potřebami, které osobně očekáváte v hotelu – základem je toaletní papír, mýdlo a ručníky.
  • Buďte osobní. Mnoho turistů využívá Airbnb kvůli osobnímu kontaktu, který jim chybí ve velkých hotelech.

 

34) Doručujte jídlo

Rozvážejte ve velkých městech jídlo a vydělejte si okolo 160 až 220 korun za hodinu. Stačí vám k tomu smartphone a vlastní auto, motorka, skútr, kolo nebo předplacená jízdenka na MHD.

Jezdit můžete třeba pro Wolt nebo Dáme Jídlo.

 

35) Prodávejte na bleším trhu

Jak vydělat peníze nepotřebnými věci? Válí se vám doma spousta věcí, u kterých nevíte, co s nimi dělat, ale někdo jiný by je stále mohl využít?

Pak si zřiďte stánek na bleších trzích, které se pravidelně konají ve větších městech a někdy i na vesnicích.

Velmi oblíbeným zbožím jsou například nejrůznější kousky oblečení, šperky, knihy, hračky a další.

 

36) Najděte si spolubydlícího

Jestli vás zaujala možnost s někým sdílet svůj domov, ale Airbnb z libovolného důvodu není to pravé pro vás, zkuste si najít klasického spolubydlícího.

Pronajmout prázdný pokoj ve vašem domově je skvělý způsob, jak si rychle vydělat peníze navíc.

Nejenže bude spolubydlící platit nájem, ale také může pomoct s dalšími náklady, jako jsou účty za internet, vodu a další.

 

37) Najděte si sezónní práci

S ohledem na právě probíhající roční období mohou místní podniky hledat dočasnou výpomoc.

To platí zejména během podzimu a zimy, kdy se společnosti musí vyrovnat s návalem zákazníků během svátků.

Druhým vytíženým obdobím je léto, kdy se pracuje zejména venku, například u bazénů jako plavčík či prodavač zmrzliny, nebo jako průvodce na nejrůznějších zámcích a jiných památkách.

 

38) Najděte si sezónní práci v zahraničí

Speciální podkategorií sezónních prací je dočasné zaměstnání v zahraničí. Nejčastěji má podobu práce na farmě, kde můžete například sbírat jahody nebo trhat hroznové víno.

Nejde o fyzicky jednoduchou práci, ale zato poznáte cizí kraje, setkáte se s novými lidmi a samozřejmě si vyděláte peníze.

O podobné pozice je však velký zájem, proto je začněte vyhledávat již počátkem kalendářního roku, jestli byste tento typ práce chtěli vyzkoušet.

 

39) Staňte se au-pair

U zahraničí ještě na okamžik zůstaneme. Stále více zejména mladých lidí pak vyjíždí do zahraničí pracovat jako au-pair. Pokud se rádi staráte o děti a domluvíte se cizím jazykem, tato práce by vás mohla bavit.

Ubytování budete mít zajištěné a k tomu plat navíc. V ČR pak existuje spousta au-pair agentur, které vám mohou pomoct najít tu správnou rodinu v zahraničí, nebo se poohlédněte na vlastní pěst, troufnete-li si na to.

 

40) Požádejte o navýšení platu

Požádat o zvýšení platu je nejjednodušší volba, jak získat pravidelně více peněz, ale mnoho lidí se tohoto kroku obává kvůli možné negativní reakci.

Uvědomte si ale, že pokud vám šéf řekne NE, budete na tom stejně jako teď. Pokud ho však přesvědčíte a řekne ANO, pak na tom budete výrazně lépe – a to pravidelně každý měsíc.

A to už stojí za pokus.

Nejprve je třeba si připravit argumenty: zjistěte rozsah platu pro vaši pozici, hodnotu, kterou firmě přinášíte a konkrétní příklady vašich úspěchů v práci. Zvažte také časování.

Zde je několik rad, které vám mohou pomoci.

Další rady, jak uspět při žádosti o vyšší plat naleznete také tady.

 

41) Získejte druhou práci

Jak vydělat peníze pokud zvýšení platu nevyšlo? Poohlédněte se po druhém zaměstnání. Můžete si přibrat brigádu, krátkodobou nebo dlouhodobou výpomoc či práci na zkrácený úvazek.

Zaměřte se na volná místa v lokálním obchodě s potravinami, nákupním centru nebo restauraci, kde často potřebují výpomoc, zejména ve vytížených obdobích, jako jsou například letní měsíce nebo období svátků.

 

42) Věnujte se menším úkolům nebo pracím

Výhodou mini prací a úkolů je, že je zpravidla můžete vykonávat z domova a dostanete za ně zaplaceno.

Patří mezi ně například zadávání příspěvků na sociální sítě či psaní komentářů do blogu, psaní školních prací nebo povídek, textů na web, vytváření grafiky (ilustrace, loga apod.), úprava textu, animace, kresby, voiceover a mnoho dalších.

Můžete pak začít například tak, že se přihlásíte na portál Stovkomat.

 

43) Staňte se osobním trenérem

Jak vydělat peníze a zároveň si zlepšit fyzičku? Pokud je fitness vaše druhé jméno, můžete se stát osobním trenérem. To vyžaduje znalosti a trénink, ale výsledek za to stojí.

Cvičení se stále více rozmáhá mezi lidmi a ti jsou mnohdy ochotní osobním trenérům zaplatit slušné peníze, jen aby získali někoho, kdo jim pomůže dosáhnout jejich cíle v oblasti zdraví a vzhledu.

 

44) Získejte peníze za doporučení

Nakupujete na Mall.cz a dalších webech? Založte si odloženou platbu Mall Pay (vše popsáno v recenzi zde) a pokud doporučíte službu komukoliv dalšímu a on si ji založí, získáte za něj 100 Kč.

 

45) Účastněte se lékařských výzkumů

Jestliže se nebojíte případného zdravotního nebezpečí, zvažte možnost stát se účastníkem lékařského výzkumu nebo testování léků.

Některé společnosti účastníkům těchto testů platí nemalé peníze, zejména v případě, že u testování existují možné vedlejší následky.

Pokud tedy nejste choulostiví na své zdraví, můžete si rychle vydělat peníze bez přílišné snahy z vaší strany.

 

46) Staňte se cestovním agentem

V případě, že rádi cestujete, můžete svou lásku přenést i na druhé… a navíc získat peníze.

Některé cestovní agentury najímají dálkové agenty, kteří následně pomáhají budoucím cestovatelům naplánovat jejich výlety a dovolené.

Tato práce vyžaduje výborné komunikační a organizační dovednosti, ale jestli jimi oplýváte, mohla by pro vás být to pravé.

 

TIP: Jak vydělat peníze? Kupte si akcie

Investování do akcií je oblíbené v obdobích prosperity i v dobách krize. Tato forma investice může přinést v dlouhodobém horizontu velmi zajímavé zhodnocení, které vás může zajistit i na celý život. Kdo by nechtěl být akcionářem takových gigantů jako např. Netflix, Google (Alphabet) či Tesla?

Kde a jak pořídit akcie a také podrobnosti o tom, že se nemusí jednat o finančně nákladnou záležitost se dozvíte zde.

 

47) Vytvořte podcast

Stále více roste popularita podcastů, tedy online hlasových pořadů. Jen v Americe přibližně 32 % lidí naslouchá podcastům každý měsíc.

Když nahrajete svůj vlastní, dostanete příležitost vytvořit svou vlastní show, diskutovat o tématech, která jsou pro vás důležitá, vybudovat si postupně publikum a zpeněžit svůj podcast díky inzerátům a sponzorství.

 

48) Prodejte zlaté a stříbrné šperky

Jak vydělat peníze prodejem šperků? Možná doma najdete nějaké staré, nepoužívané nebo rozbité šperky (prsteny, řetízky, náramky, hodinky).

Zjistěte váhu na domácí kuchyňské váze nebo u klenotníků a na webu si najděte společnosti, které vykupují zlato a stříbro. Obvolejte jich více a vyberte si nejlepší nabídku.

 

49) Přivydělávejte si tím, co vás baví

Jste zruční a šikovní? Jde vám například práce s textem, rádi hlídáte děti, baví vás úklid, zahradnické práce nebo pomoc v domácnosti či při stěhování?

Můžete si přivydělat jako třeba šikovná kadeřnice, fotograf, spolehlivá paní na hlídání, hodinový manžel, trenér jógy, výživová poradkyně, lektor na doučování, zahradník a mnoho dalších.

Vytvořte si profil jako na online tržišti služeb nebo facebookové skupině.

 

50) Darujte krev, plazmu, vajíčka nebo spermie aneb jak vydělat peníze netradičně

Dárcovství je výdělečná a zároveň veřejně prospěšná činnost. Pomůžete ostatním lidem a ještě za to dostanete zaplaceno.

Za odběr krve dostanete 500 až 1 000 Kč. Za darování plazmy dostanete 800 Kč. Plazmu je možné darovat jednou za 14 dní a celkem je možné ročně získat zhruba 19200 Kč.

Při darování plazmy máte nárok na den neplaceného volna a ještě ušetříte na daních (od základu daně si můžete odečíst až 3000 Kč za každý odběr).

Darovat krevní plasmu můžete např. zde – viz CaraPlasma. Také vám tam zjistí vaši krevní skupinu.

Ženy za jeden odběr vajíček obdrží 18000 až 25000 Kč. Darování vajíček je možné opakovat až pětkrát, ženy si tak mohou vydělat okolo 100000 Kč.

Muži za jeden odběr spermatu získají 500 až 1500 Kč, kliniky však doplácí část peněz až po závěrečném vyšetření zhruba půl roku po posledním odběru. Celkem se tak může jednat o odměnu až 15000 Kč

Plusem navíc je, že pokud dárcovství provedete v zahraničí, vyděláte výrazně více.

 

51) Staňte se vývojářem aplikací

Aplikace frčí a každý měsíc se jich stáhnou či prodají tisíce, leckdy i více. Pokud chcete aplikaci vytvořit sami, budete potřebovat umět kódovat. Či si na technickou stránku věci někoho najměte.

Vyhotovenou aplikaci můžete propagovat například v Google Play Store a následně se v případě jejího úspěchu začít radovat ze stoupajícího počtu prodejů.

Přečtěte si další způsoby, jak vydělat peníze níže.

 

52) Vydělávejte na nemovitostech (+ bonus 500 Kč)

investice do nemovitostí v zahraničí

Nemusíte být bohatí, a přesto můžete vydělávat na investicích do nemovitostí.

Zahraniční platforma (recenze a bonus zde) umožňuje přístup k různým investicím do nemovitostí v Evropě s relativně malým množstvím kapitálu (od 50 eur).

O další platformě, se kterou můžete investovat do nemovitostí v ČR od 5000 Kč jsme psali zde a zkusit můžete také ještě tuto českou platformu, kde vyděláváte na půjčkách zajištěných nemovitostmi.

 

53) Nakupujte online přes cashback

Pokaždé, kdy koupíte cokoli v online obchodech na internetu, získejte ihned část svých peněz zpět na účet.

Stačí využívat PlnouPeněženku (při registraci zde ještě dostanete 60 Kč jako bonus). Získané peníze můžete následně libovolně použít podle vašeho přání.

Pasivní příjem Plnápeneženka cashback

 

54) Staňte se virtuálním asistentem

Virtuální asistenti mají možnost pracovat z pohodlí a klidu svého domova. Tato práce bude vyhovovat těm, kteří jsou velmi organizovaní a zvládají vykonávat více úkolů najednou.

Práce jako virtuální asistent zahrnuje například organizování cest, vyřizování e-mailů, zařizování schůzek a mnoho dalšího. K jejímu vykonávání pak budete potřebovat jen výkonný počítač a mobil.

 

55) Ubytujte zahraničního studenta

Pokud máte pokoj navíc, buď ho můžete pronajmout místním lidem anebo se zaměřit na zahraniční klientelu.

Například výměnné nebo dlouhodobější zahraniční studenty, kteří zpravidla disponují lepšími finančními zdroji než čeští studenti.

Studenti u vás mohou zůstat libovolně dlouhou dobu, zpravidla mezi jedním týdnem až celým rokem.

 

56) Testujte produkty zdarma

Mnoho společností je ochotných lidem zaslat produkty zdarma, pokud je otestujete a následně vyplníte krátký dotazník nebo napíšete recenzi.

Dané produkty pak někdy můžete prodat někomu jinému nebo si je ponechat, čímž ušetříte peníze, které byste jinak za produkt v případě zájmu o něj museli obětovat.

 

<strong>TIP: Potřebujete ihned peníze? Až 20 000 zdarma bez úroků a poplatků!</strong>
Pokud potřebujete okamžité peníze, můžete využít těchto půjček zdarma a bez úroků. Neplatíte nic navíc a půjčit si můžete až 20 000 Kč.

 

57) Staňte se malířským modelem

Kurzy kreslení pravidelně hledají modely, kteří by jejich studentům mohli zapózovat.

Jestli vám tak nevadí, že budete muset několik hodin setrvat ve stejné pozici a nestydíte se pod upřenými pohledy cizích lidí, tato práce by vám mohla vyhovovat.

Ještě větší zájem bývá o modely pro výuku aktů, neboť ne každý se pochopitelně chce před třídou malířství nebo kreslení svlékat.

 

58) Přiveďte vaše dítě k modelingu

Máte krásné dítě a myslíte si, že by mohlo uspět ve světě modelingu? Pořiďte několik portrétních fotografií vašeho dítěte a oslovte modelingové agentury.

V ČR i zahraničí najdete spoustu agentur, které se specializují na dětské modely. Jen si dejte pozor na agentury, které by po vás vyžadovaly poplatek předem – takové zpravidla nebývají solidní.

 

59) Zúčastněte se herního pořadu

Herní pořady v televizi stále hledají nové soutěžící a některé z nich nabízejí hmotné či finanční odměny.

V pořadech se většinou shánějí po výrazných osobnostech, takže jestliže netrpíte studem a jste od přírody extrovertní, možná hledají právě vás.

Castingy na pořady obvykle můžete najít na FB stránkách nebo webu jednotlivých castingových agentur či televizních stanic.

 

60) Pronajměte své auto

Pokud vlastníte auto, ale příliš ho nevyužíváte, můžete své auto pronajmout ostatním. Na den, na dva, na týden, měsíc či jen určité dny v roce – to záleží jen na vás.

Můžete vydělat i několik desítek až stovek tisíc korun ročně, záleží na typu vozu a délce pronájmu.

Můžete vyzkoušet přes tuto platformu, která zprostředkuje pronájem vašeho auta lidem, kteří jej zrovna potřebují.

Možná zvažujete, jestli to za to stojí. Pak by se vám vyplatilo vědět, že pokud lidé najezdí méně než deset tisíc kilometrů ročně, auto se jim nevyplatí vlastnit.

Oproti tomu jeho pronajímáním můžete vydělat více než polovinu tržní ceny vašeho vozu za rok.

Pokud je například tržní cena vozu 400 000 Kč, pak váš roční výdělek může být více než 200 000 Kč.

K autu se vám budou hodit i tyto tipy, jak ušetřit na povinném ručení.

Jak vydělat peníze pronájmem auta

 

61) Prodejte auto a využívejte jinou alternativu

Samotné vlastnictví auta vás stojí nemalé peníze.

Započtete-li povinné ručení, havarijní pojištění, běžné opravy, výměny zimních/letních kol, nové pneumatiky, pravidelné prohlídky a technické kontroly a emise, pak se roční náklady na provoz auta (bez paliva) mohou vyšplhat až na desetitisíce korun.

Pokud tedy nejezdíte autem příliš často a najezdíte méně než deset tisíc kilometrů ročně, zvažte jeho prodej.

Auto si vždy v případě potřeby můžete půjčit od známých či příbuzných nebo využít jiných alternativ k vlastnění auta – např. přes AJO, Car4Way, Autonapůl nebo spolujízdy Blablacar.

Občasné zapůjčení vás může vyjít na srovnatelné peníze, jaké platíte za provoz svého auta a vám tak zůstanou peníze navíc za prodej vašeho auta. Další variantou je operativní leasing.

 

62) Jak vydělávat peníze? Investujte

Investováním získáte mnohem více peněz než pouhým spořením na účtu, kde výše úroku zdaleka nepokryje inflaci a vy i tam přicházíte o peníze.

Přečtěte si, jak investovat v tomto článku a také se podívejte na tyto aktuální investiční příležitosti, které se hodí pro malé i velké investice.

muž zkoumá na telefonu jak začít investovat do akcií

 

63) Pěstujte a prodávejte zeleninu a ovoce

Vyžíváte se v pěstování zeleniny a ovoce na zahrádce, ve skleníku či kdekoliv jinde? Pak klidně můžete plody své snahy zpeněžit.

Velmi oblíbené jsou v současnosti farmářské trhy, kam lidé přicházejí, aby u stánků prodali to, co sami předtím vypěstovali.

A s rozšířením zájmu o organickou, zdravou stravu přichází na trhy stále více potenciálních zákazníků. Další variantou je nabídnout domácí koření, bylinky a jiné produkty přímo restauracím.

 

64) Prodejte své svatební šaty

V případě, že máte svatbu již úspěšně za sebou a nevadí vám se svých svatebních šatů vzdát, můžete je na internetu zkusit prodat za nemalou částku.

Svatební šaty zpravidla vynesou více než ty společenské, zejména jsou-li jako nové, v bílé barvě a univerzálně lichotivého střihu.

Někteří lidé si vydělávají i tak, že ve slevách nakupují svatební šaty a následně je prodávají za vyšší cenu, než za jakou je zakoupili.

 

65) Pracujte jako asistent u voleb

Volby se v České republice konají celkem pravidelně, ať už krajské, obecní, či jiné. A u každých voleb jsou potřeba lidé, kteří budou sedět ve volební komisi a zaznamenávat, kdo již odvolil a kdo ještě ne.

Jde o zpravidla dvoudenní, nenáročný přivýdělek, při němž většinu času jen sedíte, můžete popíjet kávu a povídat si s ostatními členy komise.

Jako nahodilá brigáda je tak asistence u voleb výbornou možností.

 

66) Staňte se organizátorem večírků

Organizátor večírků se na večírcích příliš nebaví, zato si může vydělat nemalou částku.

Jde o organizačně náročnou práci, která bude vyhovovat především lidem s dobrými komunikačními dovednostmi a smyslem pro detail.

Dobrá zpráva je, že se můžete zaměřit na různé typy večírků – od dětských párty, po narozeninové oslavy až dámské i pánské rozlučky se svobodou.

 

67) Fotografujte na svatbách

Pozice svatebního fotografa je velmi lukrativní a jediná zakázka vám může přinést několik (desítek) tisíc.

Záleží na tom, kdo se bere, kde, a taky jaký objem práce (tj. kolik fotografií) je po vás vyžadován.

Jestli však máte kvalitní fotoaparát, dobré oko a rádi se socializujete s lidmi, fotografovat na svatbách by vás mohlo bavit.

 

68) Staňte se svatebním plánovačem

Kromě večírků všeho typu se můžete zaměřit vyloženě pouze na plánování svateb, což je svět sám pro sebe.

Budoucí novomanželé se zpravidla nechtějí příliš stresovat organizací všeho možného, tak můžete pozvánky, menu, hudbu, rozmístění hostů u stolů, najmutí svatebního fotografa a vše ostatní vyřešit za ně.

Také jim můžete poradit, jak na svatbě ušetří.

 

69) Přidejte reklamu na své auto

Jestliže vám nevadí přidávat reklamní nálepky a jiné materiály na vaše auto, můžete začít vydělávat jednoduše tím, že se dohodnete na spolupráci s agenturou, která tuto formu přivýdělku zprostředkovává.

Čím vizuálně atraktivnější váš čtyřkolový miláček pak na první pohled je, tím lépe pro vaše potenciální šance si vydělat.

 

70) Prodejte vlasy

V salonech a výkupnách vlasů od vás vykoupí vlasy (dokonce vás i ostříhají na místě) za pěkné tisíce korun. Nejvzácnější jsou přírodní blond vlasy.

Ceny za 150 gramů vlasů v délce minimálně 35 centimetrů se pohybují od 3000 Kč. Za vlasy v délce půl metru můžete dostat mezi 8000 až 11000 Kč.

Za ostatní odstíny získáte o trochu méně, ale obecně platí přímá úměra – čím jsou vlasy delší, tím více peněz získáte. Klidně i 20000 Kč.

 

71) Vydělávejte peníze při cestování 135 způsoby

Cestovat a pracovat najednou? Jde to. Chtěli byste si na cestách po světě vydělávat? Mít slušně placenou práci na plný úvazek nebo jen menší přivýdělek?

Přečtěte si návod od cestovatelů, kteří to tak dělají.

Zde je více než 130 způsobů, jak si na cestách vydělávat. Najděte si svůj dream job, cestujte a poznávejte místa a lidi po celém světě.

travel jobs aneb jak vydělat peníze na cestách

 

72) Staňte se modelem či modelkou

Máte-li slušnou postavu a výšku nad 183 cm (muži) nebo 173 cm (ženy) a jste-li zajímaví, pak můžete zkusit kariéru nebo přivýdělek jako model/modelka.

Stačí se porozhlédnout na internetu a najdete spoustu tipů, jak na to.

 

73) Staňte se programátorem

Máte talent na psaní kódů? Mnoho lidí a společností vám rádo zaplatí za to, když jim pomůžete se správou databází, vytvořením aplikací nebo webových stránek.

 

74) Pracujte jako tlumočník

Nechte si platit za to, že umíte dobře cizí jazyky. Navíc se můžete zúčastnit zajímavých akcí, jako jsou sportovní soutěže, obchodní jednání nebo ekonomické kongresy.

 

75) Jak vydělávat peníze na sportu (+1900 Kč zdarma)

Pokud sázíte na sport, poradíme vám, jak více vyhrávat (vydělávat) a měně prohrávat. V článku navíc objevíte tipy na peníze zdarma.

Jak sázet na sport a vyhrávat_basketbal

 

76) Pracujte na významných akcích

Pracujte na festivalech, přehlídkách, veletrzích a dalších velkých akcích jako bezpečnostní pracovníci, pomoc s úklidem či roznáškou pokrmů, parkování automobilů nebo provádění jiných úkolů.

 

77) Naučte se opravovat počítače nebo mobily

Na opravu počítačů a mobilů nepotřebujete žádné speciální vzdělání. Pokud víte, jak technika pracuje, a dokážete spravit různá elektrická zařízení, vydělávejte si opravami.

Můžete si založit i kamennou opravnu nebo nabízet své služby na internetu.

 

78) Setřete losy online za cizí peníze (300 Kč zdarma)

Představa získat měsíční rentu 100000 Kč na 20 let je lákavá. Ale není tak vzdálená…

Stačí si vzít tento 300 Kč bonus, vybrat si své oblíbené losy a ihned je online setřít.

Jak vydělat na losech

Co když zrovna na vás čeká jackpot?

 

79) Pomáhejte s daněmi přátelům a známým

Baví vás čísla a vyznáte se v daňových přiznáních? Využijte své znalosti a vydělávejte peníze ve volném čase. Tuto službu můžete také nabízet například živnostníkům a malým podnikům.

 

80) Chcete 300 nebo 1000 Kč? Dostávejte odměny za založení účtů

Víte, že spoustu bank, fintech a karetních společností a další jiných firem vám dají peníze jen za to, že si u nich založíte profil nebo účet, který bývá navíc zdarma?

Více informací najdete v tomto příspěvku, který odkrývá i konkrétní výše jednotlivých odměn.

Jak si půjčit peníze_Krátkodobé půjčky 1000 kč až 5000 Kč

 

81) Prodávejte svá herní aktiva

Zapálení počítačoví hráči vám rádi zaplatí za herní postavy, zbraně, kouzelné doplňky nebo jiné prémiové herní předměty. Kupující najdete na herních fórech.

 

82) Sekejte trávu, hrabejte listí nebo odklízejte sníh

Zeptejte se přátel, rodiny nebo sousedů, zda nepotřebují za peníze pomoci s těmito službami. Můžete si dát i oznámení do místní prodejny a získat více klientů.

 

<strong>BONUSOVÝ TIP pro zájemce o finanční trhy</strong>
Snesete-li riziko úměrné velikosti potencionálních zisků, můžete zkusit obchodovat online s akciemi, světovými měnami, kryptoměnami, zlatem, ropou a dalšími komoditami. Vše si můžete nejprve vyzkoušet na demo účtu.

K tomu slouží tato aplikace, kde můžete kopírovat úspěšné obchodníky a podílet se na jejich úspěších.

 

83) Prodejte nebo pronajměte pozemek

Třeba máte nějaký pozemek – louku, les, pole, sad nebo nějaký nevyužitý jiný kousek. Prodejte ho nebo jej nabídněte k pronájmu.

 

84) Vydělávejte tím, co vás baví

Jste odborníci na nějaké téma? Nebo vás jen nějaké téma baví? Založte si účet na HeroHero a sdílejte svůj obsah s lidmi, které zaujmete.

Ti vám rádi zaplatí a nejsou to nějaké drobné. Nejlepší čeští tvůrci si vydělávají až 1,1 mil. Kč měsíčně.

 

85) Získejte prodejní automat

Umístěte prodejní automat na správném místě a získáte tím pravidelný zdroj příjmů.

 

86) Vydělávejte tisíce šetřením (50+ tipů, se kterými vám zbyde více peněz)

Ne, není to divné. Peníze se opravdu dají vydělat i tím, že je ušetříte. Je to sice takové „vydělávání“ naruby, ale funguje to. A může se jednat i o opravdu velké částky.

Dali jsme dohromady více než 50 tipů, se kterými ušetříte a zbyde vám tedy více peněz. Ty pak můžete třeba investovat a vydělat tak další peníze.

 

87) Testujte webové stránky

Zaregistrujte se na adrese UserTesting.com nebo Test.io, abyste mohli testovat webové stránky a aplikace za peníze a bez potřeby mít technické dovednosti.

 

88) Vsaďte si loterii za cizí peníze (220+300 Kč zdarma)

Co takhle mít možnost vyhrát až 20 milionů a neutratit ani korunu ze svého?

Jak vyhrát peníze v loterii

Přesně to nyní nabízí Korunka – druhá největší online loterie v Česku.

Při registraci přes tento odkaz získáte 300 Kč na sázenku zcela zdarma.

Další možností je vsadit si tiket Sportky zdarma s tímto bonusem nebo vyhrát miliony s Eurojackpotem s odměnou 220 Kč zdarma.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Účast na hazardní hře může být škodlivá a je zakázána osobám mladším 18 let.

 

89) Nakupujte a prodávejte názvy domén

Přáli jste si někdy, abyste přišli s oblíbeným názvem domény? Pokud inspirace udeří, zaregistrujte tuto adresu URL.

Někdo by vám za to mohl nabídnout slušnou hotovost. Nebo můžete vždy zakoupit domény s uplynutou platností a prodat je za poplatek později.

 

90) Staňte se notářem

Jako notář si můžete účtovat papírový poplatek za razítko a notářské ověření různých dokumentů.

 

91) Pracujte jako DJ

Další způsob, jak se zapojit do světa večírků i svateb, kromě plánovače či fotografa, je pracovat jako DJ.

Existuje mnoho událostí, které potřebují DJ, mimo svateb a večírků například i firemní oslavy, středoškolské plesy a mnoho dalších.

Pokud tak máte na výběr ze spousty songů a dokážete strhnout dav, můžete si začít vydělávat.

 

92) Hrajte v kapele

U hudby ještě na okamžik zůstaneme. Mnoho lidí hraje v kapelách a některé z nich mají to štěstí, že vystupují na veřejných i soukromých akcích.

Podle toho, jak je vaše kapela úspěšná, si můžete vydělat buď hodně anebo prakticky nic.

Samozřejmě vždy vezměte po přečtení stanoveného honoráře v potaz to, že se budete o něj muset rozdělit se zbylými členy kapely.

 

93) Trénujte psy

Řada milovníků psů by ráda vytrénovala své čtyřnohé miláčky k lepšímu chování nebo provádění nejrůznějších triků, ale nemají na to trpělivost ani potřebné znalosti.

Tehdy můžete přijít na řadu vy a začít pracovat jako trenér psů.

Toto povolání pochopitelně vyžaduje nácvik i studium chování psů, proto můžete napřed pracovat například jako hlídač psů a postupně se přesunout až k jejich trenérství.

 

94) Pomáhejte pohybově postiženým či nemocným lidem

I pohybově postižení či nemocní lidé mají rádi společnost jiných. A někdy se sami o sebe nedokážou úplně postarat. Tehdy jim můžete podat pomocnou ruku vy.

Práce asistenta se může svou náročností lišit, od těch, kteří ke svému zaměstnavateli přicházejí jednou za den, až po ty, kteří s ním žijí ve stejném domě.

 

Jak vydělat peníze online na internetu
Přečtěte si dalších více než 40 možností, jak vydělat peníze online v tomto článku.