Velká RollerCoin recenze [2023]: Podvod nebo legální výdělek?

Rollercoin recenze: Baví vás hrát hry a zajímáte se o kryptoměny? Nebo si chcete vyzkoušet jejich těžbu, aniž byste museli nakupovat nákladný mining rig?

Pak by vás mohl zaujmout stále populárnější RollerCoin. Vyzkoušíte si těžbu kryptoměn, zahrajete si hry a ještě si můžete vydělat!

A pokud se vám to zdá podezřelé, nebojte.

Součástí této RollerCoin recenze jsou nejen odpovědi na otázky, o co se vlastně jedná a zda nejde o podvod, ale také návod, jak RollerCoin hrát.

A nakonec vás jako bonus čeká nejlepší strategie, jak se stát úspěšných Rollerem.

 

Co je RollerCoin?

Než se dostaneme k samotné RollerCoin recenzi, vysvětlíme si, o co se jedná.

RollerCoin je P2E (play-to-earn) online simulátor, ve kterém „soupeříte“ s ostatními hráči ve virtuální těžbě kryptoměn.

Stejně tak, jako v reálném světě, si těžaři rozdělují odměnu za vytěžený blok podle množství jejich těžebního výkonu.

Smyslem této hry je vyzkoušet si těžbu kryptoměn, aniž byste je museli skutečně těžit.

A co je na tom nejlepší, vytěžené kryptoměny je možné si vybrat, takže si hraním můžete přijít na nějaký ten satoshi.

Rollercoin mining

Nemusíte se bát, že by se jednalo o podvod. RollerCoin existuje již od roku 2018 a je stále populárnější.

Finanční prostředky k chodu a vyplácení kryptoměn získává tak, jako spousta dalších bezplatných projektů, především z reklam a od sponzorů.

To ovšem není jediný zdroj příjmů, protože další podstatnou část tvoří investice hráčů.

Ti totiž mohou do hry vložit vlastní kryptoměny nebo nakoupit kryptoměnu herní, čímž získají znatelný náskok oproti F2P (free-to-play) hráčům.

Kromě toho můžete najít na RollerCoin recenze, které jsou z většiny pozitivní. Můžete se přidat do komunity hráčů a zjistit tak jejich zkušenosti, či si nechat poradit.

Tato komunita, jak vás asi nepřekvapí, se jako většina hráčských komunit nachází na Discordu.

Abychom však byli i kritičtí je třeba zmínit, že hra vás motivuje k tomu, abyste do ní investovali, pravidelně hráli a získávali nové hráče skrz referral systém.

Z jejich zisku pak budete těžit i vy.

To může trochu připomínat „pyramidu“, ale ve světě F2P her je prémiový obsah a odměna za získání nových hráčů relativně běžnou součástí.

O podvod se tedy skutečně nejedná.

 

Jak RollerCoin funguje?

Základem RollerCoinu jsou minihry. Hraním miniher získáváte těžební výkon. Díky němu můžete začít s ostatními hráči těžit kryptoměny, za které lze nakoupit těžební stroje – minery.

Právě za pomoci minerů lze dál navýšit svůj těžební výkon, díky čemuž se zvětší váš podíl na vytěženém bloku. Těžební výkon je udáván v Gh/s (GigaHash) a jeho navýšení bude vaší prioritou.

Zjednodušeně řečeno tedy hrajete minihry, vylepšujete své virtuální těžařské doupě a sbíráte kryptoměny, které lze dál investovat do zefektivnění těžby nebo si je poslat do kryptopeněženky.

RollerCoin mining room

V době psaní této recenze RollerCoin rozděloval mezi hráče 42 000 satoshi za jeden virtuální blok, s nárůstem hráčů však dochází k navyšování rozdělovaných satoshi.

Ten je vytěžen přibližně každých 10 minut a váš podíl na zisku z něj se odvíjí pouze podle těžebního výkonu.

Můžete se zaměřit pouze na jednu kryptoměnu nebo svůj těžební výkon rozdělit mezi více mincí.

Pokud se zaměříte na kryptoměny, které jsou hráči těžené méně, tak budou vaše zisky vyšší než v případě, že se rozhodnete pro kryptoměnu momentálně nejpopulárnější.

Dejte ale pozor, výběr těžených kryptoměn jde změnit pouze jednou za 12 hodin.

 

Rollercoin recenze aneb První dojem

Na první pohled vás zaujme 8bitové grafické zpracování, které kombinuje moderní design s nostalgickým rozlišením her z minulého tisíciletí.

Jedná se o příjemné zpestření v dnešním herním světě, kde především dominuje snaha o realismus, případně grafický minimalismus.

Starší hráči zavzpomínají na doby, kdy i pár pixelů stačilo k tomu si hru vychutnat a ti mladší mohou naleznout podobnost například se vzhledem Terrarie.

Prostředí hry je ovšem na první pohled nepřehledné. Zejména pak store a marketplace, kde budete nakupovat minery a další doplňky.

Jedinou výjimku tvoří horní lišta, kde překlikáváte mezi místností, minihrami, obchodem, marketplacem, herním passem a úložným prostorem. Ta je velmi intuitivní.

RollerCoin ovládání

Počítejte tedy s tím, že dokud se ve hře pořádně nezorientujete, tak vám chvíli zabere, než se proklikáte k tomu, co hledáte.

Pozitivně hodnotím možnost seřazení zboží podle ceny nebo data, stejně tak potom podrobné informace o těžbě kryptoměn, výkonu a odměnách.

Samotné minihry jsou vesměs notoricky známé tituly, které můžete znát z období prvních her nebo z telefonů. Jsou však lehce upravené, zábavnější a především stylizované pro kryptonadšence.

Namátkou obdoba virálního fenoménu Flappy Bird, v RollerCoinu nazvaná Flappy Rocket, není ptáček prolétající mezi trubkami, ale raketa (to the moon!) letící mezi svíčkami z grafu.

Mezi další minihry, které na první pohled poznáte, bude patřit Dr. Hamster, což je obdoba legendárního Tetrisu.

Nejlepší mineři Rollercoin

Zaujal-li vás RollerCoin na první pohled, pak pro vás nebude obtížné se ve hře brzy zorientovat.

Po pár odehraných minihrách a chvíli prozkoumávání se totiž budete cítit ve své těžařské místnosti jako doma.

V následující části recenze RollerCoinu se podíváme na to, co vše můžeme ve hře naleznout.

 

RollerCoin: Co na vás čeká?

Kryptoměny

Začneme hned tím nejzajímavějším, a sice kryptoměnami. Momentálně ve hře nalezneme, jak asi každý čeká, dva největší hráče na trhu kryptoměn Bitcoin a Ethereum.

Kromě nich ovšem také BNB, MATIC, SOL, TRX, stablecoiny USDT a BUSD a na internetu proslulý DOGE. Postupně však mají vývojáři v plánu přidat i další mince.

Nakonec jsou zde k nalezení i speciální herní kryptoměny a sice RLT a RST. Ty plní funkci herní měny, za kterou můžete nakupovat běžné zboží, respektive i zboží sezonní.

Herní měna

RLT tokeny používáte k nákupu těžebních strojů, k nim potřebných součástek nebo lootboxů.

Získáte je těžbou, plněním úkolů a TaskWallu, skrze referral systém a sezónní eventy, prodejem zboží na tržišti a v neposlední řadě si je můžete směnit za vložené kryptoměny.

RST jsou speciální herní měnou používanou k nákupu unikátního sezónního zboží. Získáte ji pouze těžbou nebo jako odměnu za plnění úkolů.

RollerCoin recenze hry

Vložit kryptoměny na účet, za účelem směny na herní měnu (RLT,RST), můžete všechny z výše zmíněných, s výjimkou SOL a TRX.

Ne všechny jdou ovšem momentálně vybrat, v budoucnu je však v plánu jejich počet rozšířit.

Pro vaše pohodlí naleznete níže seznam kryptoměn, rozdělených podle toho, jestli jdou těžit nebo vybrat.

Kryptoměny, které jdou těžit:

Skutečné:

 • BNB
 • BTC
 • DOGE
 • ETH
 • MATIC
 • SOL
 • TRX

Herní:

 • RLT
 • RST

Kryptoměny, které lze momentálně vybrat:

 • BNB
 • BTC
 • DOGE
 • ETH

 

Minihry

V době psaní této recenze RollerCoin nabízí dvanáct miniher, další tři mají být v blízké budoucnosti přidány. Každá z miniher je odlišná, nemusíte se tedy bát, že by vás brzy omrzely.

Na výběr máte již výše zmíněný „tetris“ a „flappy bird“. Kromě nich také obdobu Arkanoidu, Bejewelled, Doodle Jumpu, Space Wars nebo 2048.

RollerCoin minihry

V Coinclick chytáte mince, které zpoza plotu hází roztomilý křeček, dejte ale pozor na bomby.

Křeček je hlavní hrdina většiny z těchto miniher, v Token Surfer mu budete pomáhat přeskakovat na skateboardu přes překážky. Výběr je skutečně veliký, od skákaček přes logické až po střílečky.

Nejvíce nás bavil Lambo Rider, kde našemu křečkovi pomáháte projet ucpanou silnicí a Enter the Chainers a střílíte po útočících nepřátelích.

RollerCoin Lambo Rider

Některé z miniher mají větší odměny za dokončení než jiné, jedná se například o Lambo Rider.

 

Těžební stroje

Z hlediska navýšení zisku z těžby pro vás bude nákup minerů, neboli těžebních strojů, prioritou. Abyste je však mohli používat, musíte si nejprve zakoupit regály, na které je následně položíte.

Minery vám budou generovat těžební výkon, aniž byste museli hrát pravidelně minihry.

Jednou za čas však budete muset svoje těžařské doupě navštívit a doplnit přísun elektřiny potřebné k plynulému chodu strojů.

Různé minery mají odlišný výkon, a ne každý stroj se z hlediska pořizovací ceny vyplatí koupit. K dispozici jsou i exkluzivní stroje, které lze nakoupit v rámci sezónního eventu.

Minery, které už nelze běžně zakoupit, pak můžete získat pouze nákupem od jiného hráče.

Obchod RollerCoin

Nakonec je k těžebním strojům důležité zmínit, že mají specifické bonusy, a především také úrovně. Tyto úrovně jsou barevně odlišené, obdobně, jako ve většině her.

Základní je common, pak uncommon, následně rare, epic atd. Nejvyšší možná úroveň je legacy, ta se ale již po nedávné aktualizaci běžně získat nedá.

Dostanete se k ní pouze nákupem od dlouholetých hráčů.

K vylepšení svého těžebního stroje pak budete potřebovat konkrétní množství součástek, dva vámi zvolené identické minery a RLT na zaplacení poplatku za level-up.

 

Questy, Season pass, Lootboxy a TaskWall

Plnění denních a týdenních questů je jednoduchý způsob, jak získat nějakou tu herní měnu navíc, aniž byste museli cokoli investovat. Tedy kromě času.

Většina těchto úkolů spočívá v hraní určitých miniher nebo dosažení konkrétního počtu výher.

Season pass je potom systém odměn spojených s konkrétní danou sezónou.

Event Pass Rollercoin

Za zvyšování úrovně v season passu získáváte všemožné odměny, od herní kryptoměny RST, přes vylepšení těžebního výkonu až po kosmetické doplňky.

Všechny odměny můžete získat ihned bez zvyšování úrovně zakoupením kompletního season passu, nákupem prémiového se zase odemknou ty, ke kterým běžný hráč přístup nemá.

Lootboxy jsou bedny, které zakoupíte za RLT a po otevření dostanete náhodný těžařský stroj nebo částku RLT. Pokud chcete zkusit své štěstí, můžete výhodně získat zajímavou odměnu.

Je to hazard, ale risk je zisk.

TaskWall je jeden ze způsobů, jak získat herní měnu, aniž byste ji museli těžit nebo si ji zakoupit.

Budete odkázáni na vyplnění dotazníků nebo jinou webovou stránku, kam se bude třeba registrovat.

 

RollerCoin návod aneb jak začít hrát

 1. Založte si účet (ZDE). Registrovat se můžete buďto skrz email, nebo jedním kliknutím přes FB účet.
 2. Bude vám zaslán email s odkazem, po jehož otevření je váš účet ověřen. Nyní se už můžete přihlásit.
 3. Vytvořte si postavu. Můžete si upravit účes, oči, ústa, barvu pleti nebo třeba oblečení.
 4. Následně se objevíte ve své prozatím prázdné místnosti, tu postupně naplníte regály s těžebními stroji.
 5. Začátky budou především o hraní miniher, tím získáte potřebný těžební výkon a budete si moci zvolit, do těžby jaké kryptoměny ho budete směřovat. Doporučuji začít nejdříve s těžbou měny RLT nebo BTC, abyste mohli brzy zakoupit minery.
 6. Když budete mít dostatek RLT mincí na nákup, pořídíte nejprve regál a poté těžební stroj. Nezapomínejte, že bez regálu, na který můžete miner položit, vám stroj fungovat nebude.
 7. Nyní už máte vše potřebné k tomu, rozjet své virtuální těžařské impérium.

Jak hrát RollerCoin

Důležitá připomínka na závěr. Výkon získaný hraním miniher vám vydrží jen několik dní, maximálně však sedm.

Doba výdrže se odvíjí od úrovně počítače, jde o způsob, jak vás udržet u pravidelného hraní.

Těžební stroje budou pracovat stabilně, ale nesmíte zapomenout jim jednou za pár dní doplnit přívod elektřiny.

 

Nejlepší strategie RollerCoin

Nakonec naší RollerCoin recenze se s vámi podělíme o nejlepší strategii, jak maximalizovat zisky z těžby, zejména pokud nemáte v plánu do hry investovat vlastní prostředky.

 1. Hrajte pravidelně minihry a hlídejte bonusy jednotlivých strojů pro maximalizaci těžebního výkonu. Z hlediska poměru cena/výkon, respektive čas/odměna je nejvýhodnější zvolit 2048 Coins a Coin Flip. Vyhrávání her zvyšuje jejich obtížnost, ale stejně tak i získanou odměnu.
 2. Začněte nejdříve těžit pouze BTC. Ten můžete směnit za herní měnu a následně naráz zakoupit regál i těžební stroj. Ve chvíli, kdy máte dostatečné množství těžebního výkonu, rozdělte těžbu do následujících kryptoměn v tomto poměru – BTC 50%, ETH 25% a DOGE 25%. Díky tomu budete mít stabilní přísun peněz jak na investování do dalších minerů, tak i nějaký ten zisk. Je možné procentuální poměr ETH a DOGE lehce upravit, dle jejich aktuálního vytížení pro ještě efektivnější těžbu.
 3. Využívejte sociální sítě. Nejen, že budete mít přehled o novinkách, ale můžete získat odměny navíc.
 4. A nejdůležitější nakonec, což je potřeba zdůraznitVyužijte referral systém. Z každého dalšího hráče, kterého do hry skrz referral přivedete, získáte značnou procentuální část z jejich těžby a nákupů.

 

Shrnutí RollerCoin recenze

Ať už si chcete zahrát na těžaře, nebo zkusit vydělat nějakou tu minci, RollerCoin je rozhodně zábavný způsob, jak na to.

Hra je propracovaná, má rozrůstající se komunitu a dochází k pravidelným změnám, takže vás jen tak neomrzí.

Vyplacení probíhá v řádu hodin až dnů, takže si skutečně můžete vytvořit pasivní příjem, bez využití referral systému to ovšem velké částky nebudou.

I to je ale slušné, vzhledem k tomu, že plynou pouze z hrání her.

RollerCoin je zdarma a za zkoušku rozhodně stojí, tak hodně štěstí v budování svého těžařského impéria.

90+ tipů, jak vydělat peníze
Podívejte se na tyto možnosti, jak vydělat mnohem více peněz.