Dotazníky za peníze: 11 NEJ webů, kde dostanete zaplaceno

Dotazníky za peníze jsou jedním z nejrozšířenějších způsobů, jak si na internetu bez práce něco málo přivydělat. Pochopitelně se tímto způsobem nestanete milionářem, ale každá korunka do kasičky se hodí, a vyplňování dotazníků může být zábavný způsob trávení volného času zejména v případě, že se rádi dělíte o své názory.

Přečtěte si, kolik dostanete zaplaceno. V tomto článku se podíváme na přehled společností, které platí za vyplňování dotazníků.

Odměna 1000 Kč ještě dnes

Aktuální přehled nejlepších odměn zdarma.
Podívat

 

Dotazníky za peníze: kde si můžete vydělat a kolik dostanete zaplaceno

1) Voissy

Voissy vás odmění za vyplňování dotazníků na různá témata.

voissy logo

Získané body můžete vyměnit na peníze a nechat si je vyplatit přes PayPal nebo směnit na dárkové karty Amazon v hodnotě 5, 9 nebo 12 eur.

 

2) Český národní panel

Český národní panel umožňuje rychlou registraci a nabízí i aplikaci pro Android mobily, komu by se nechtělo dotazníky za peníze vyplňovat přes počítač.

Během registrace dodáte co nejvíce relevantních údajů o sobě, aby vám web mohl nabízet ty správné dotazníky.

Poté již můžete začít dotazníky vyplňovat a získané body využít buď na věcné odměny, anebo si peníze nechat vyplatit na účet.

Dotazníky za peníze_český národní panel

Český národní panel funguje tak, že za každý vyplněný dotazník vám přidělí určitý počet takzvaných oplatků, zpravidla 50 až 600 oplatků.

Jeden oplatek má hodnotu 10 korun, minimálně tedy za dotazník dostanete 5 korun, maximálně 60 korun.

To, jak s vydělanými oplatky naložíte, pak záleží na vás. Můžete je utratit za již zmíněné věcné odměny, udělat dobrý skutek a přispět dobročinným organizacím, anebo si při dosažení minimální částky 200 korun peníze nechat poslat na váš bankovní účet.

Členy Českého národního panelu se mohou stát lidé nad 15 let věku, kteří žijí trvale na území České republiky.

Po vyplnění registračních údajů vám začnou chodit upozornění na výzkumy e-mailem.

Počet zaslaných pozvánek do výzkumů se liší podle toho, jestli spadáte do cílových skupin dotazníků anebo nikoliv.

 

3) Toluna: buďte influencerem a ovlivňujte největší světové značky

Toluna nabízí dotazníky za peníze relativně často. Portál je přehledný, rychle se v něm zorientujete a je výrazně přitažlivější než jiné weby.

Toluna však nabízí více – můžete se totiž stát influencerem a vámi vyplněnými dotazníky přímo ovlivňovat i takové světové značky jako např. Coca Cola, Amazon nebo L’Oréal.

Toluna_dotazníky za peníze

Obvyklá doba průzkumů činí 15 až 20 minut. Za vyplněné průzkumy dostanete body, s nimiž následně můžete naložit více různými způsoby.

Můžete je směnit za lístky do loterie, poukázky do širšího počtu obchodů anebo za hotovost. V loterii lze vyhrát i vysoce hodnotné ceny, jako byl například mobil Samsung Galaxy S7.

Toluna influencer peníze za dotazníky

Minimální částka pro výplatu je 100 korun a můžete ji dostat na bankovní účet anebo PayPal. Vybírání odměn probíhá tak, že otevřete katalog a odměnu si zvolíte z nabídky, která je určená pro zemi, kde žijete.

Kromě tradičních dotazníků Toluna obsahuje například i hry, jako je Kolo štěstí, kde si můžete vytočit body navíc, či souboje, kde lidé hlasují a vybírají mezi dvěma různými možnostmi.

Registrace probíhá online zde a dostanete za ni dárek v podobě 500 bodů. Bodové ohodnocení jednoho dotazníku činí 15 až 50 000 bodů, liší se podle délky průzkumu.

Některé studie mohou nicméně mít ještě vyšší bodové ohodnocení.

4) Marketagent

Marketagent je časem ověřený portál, z něhož lidem často chodí pozvánky na vyplňování dotazníků. Jde o německou firmu, takže výplata je v eurech.

Stránky nicméně existují i v české jazykové mutaci. Princip je obdobně jednoduchý jako u Českého národního panelu. Po registraci se začnete účastnit anket, za které dostanete peníze.

marketagent logo

Výplata je navíc možná už jen od jednoho eura a za registraci dostanete bonus 0,5 eura. Odměna za jeden dotazník zpravidla činí 30 až 100 korun.

Podle informací na stránkách jsou pozvánky k anketám posílané formou náhodného výběru. Účastníci nicméně musí splňovat jisté základní podmínky, jako je především věk a pohlaví.

To v praxi znamená, že někdy budete dostávat více anket po sobě a jindy méně. U anket pak platí, že čím jsou delší, tím větší odměnu dostanete.

Některé ankety mohou zabrat až dvacet minut času.

Základní podmínkou pro to, abyste si mohli na stránkách vytvořit účet, je věk nad 14 let.

Marketagent nabízí dvě formy odměny. Buď si vyberete hmotnou odměnu ve formě výrobků a služeb, které nabízí partneři společnosti, anebo si peníze necháte poslat.

Nikoliv však na účet, ale na finanční portál typu PayPal nebo Skrill. Třetí variantou je výdělky věnovat na dobročinné účely.

Na závěr je důležité poznamenat, že ačkoliv je možné si nechat poslat vydělané peníze už od jednoho eura, vyplatí se počkat na větší výdělky, neboť při převodu pod 15 euro člověk zároveň musí uhradit manipulační poplatek ve výši jedno euro.

 

5) Mobrog

Dotazníky za peníze nabízí i společnost Mobrog. Registrace je velmi jednoduchá a zabere jen pár minut.

Dotazníky můžete následně vyplňovat na počítači anebo si stáhnout aplikaci pro Android či iPhone a účastnit se dotazníků přes mobil.

Mobrog_placené ankety

Protože Mobrog rozesílá dotazníky do více zemí, to, jaké množství pozvánek obdržíte, se odvíjí nejenom od vašeho věku, pohlaví a dalších informací, ale také od místa bydliště.

Některé země jsou v tomto případě žádanější než jiné, a s tím člověk bohužel nic nenadělá.

Se širokým záběrem společnosti souvisí mimo jiné i to, že i když jsou stránky v češtině, například často kladené otázky a odpovědi na ně jsou pouze v cizích jazycích, což by pro některé lidi mohlo představovat problém v případě náhlých nejasností.

Výhodou je, že ještě než začnete dotazník vyplňovat, předem se dozvíte, jakou odměnu za něj dostanete, a podle toho se můžete rozhodnout, jestli dotazník stojí za váš čas či nikoliv.

Protože jde o mezinárodní službu, peníze dostáváte vyplacené na finanční portál Skrill nebo PayPal.

Minimální částka pro výplatu je 100 korun a odměna za jeden dotazník obvykle činí 30 až 80 korun.

 

6) MNFORCE epanel

ePanel je relativně nový portál, přesto se již stihl osvědčit. V České republice má momentálně už více než 24 tisíc členů.

Fungování je jednoduché. Za každý vyplněný dotazník obdržíte takzvané eBody, které následně můžete směnit za peníze anebo za výherní los.

Registrace probíhá online a dostanete za ni bonus třicet bodů. Pozvánky na průzkumy vám budou chodit na e-mail a jeden průzkum by neměl zabrat více než 10 až 20 minut.

Jakmile se dostanete na hranici 200 bodů, můžete si je nechat vyplatit v hodnotě 200 korun, tedy 1 korunu za 1 bod.

Druhou variantou je za body získat los do soutěže o hodnotné ceny, mezi které patří například zájezdy, elektronika a další.

Princip je takový, že čím více bodů budete v soutěži mít, tím větší máte šanci vyhrát. Pokud projevíte zájem si výdělky nechat vyplatit, platba probíhá na bankovní účet.

Cena za jeden dotazník se pohybuje mezi 5 až 80 korunami.

 

7) MyMAP

Další méně známý, ale přesto fungující portál, který nabízí dotazníky za peníze, je MyMAP. P

roces registrace je v tomto případě poněkud zdlouhavější, neboť vám web po vyplnění úvodních dotazníků pošle poštou dopis s kódem, který musíte online zadat.

Teprve po vložení kódu můžete začít vyplňovat dotazníky. Upozornění na ně vám bude chodit na e-mail nebo formou SMS.

ankety za peníze mymap

Přivydělávat si na těchto stránkách může každý občan České republiky, kterému je nad 15 let věku.

Co se výdělků týče, odměna za jeden dotazník obvykle činí 15 až 40 korun.

Dotazníky přicházejí náhodně, dle portálu si můžete někdy měsíčně vydělat několik desetikorun, jindy několik stokorun.

Výhodou je zato nízká minimální částka pro výplatu – peníze si na bankovní účet můžete nechat poslat již po dosažení výdělku o výši pouhé jedné koruny.

 

Toluna Influencers dotazníky

 

8) iVýzkumy

Mnohem větší minimální částku pro výplatu zato určuje portál iVýzkumy – peníze si můžete nechat na účet poslat nejdříve po dosažení hranice 400 korun.

Druhou variantou je výdělky směnit za kupony do Alzy, Mallu a dalších obchodů.

Odměna za jeden dotazník zpravidla činí 10 až 50 korun a výši odměny se dozvíte ještě předtím, než dotazník začnete vyplňovat.

iVýzkumy_odměny za dotazníky

Pokud byste chtěli, získané prostředky můžete vložit na pomoc charitativním organizacím.

Oproti výše zmíněným portálům iVýzkumy nabízí i možnost většího výdělku v podobě internetových diskuzí.

Internetové diskuze mají podobu setkání ve virtuální místnosti, kde se sejde menší skupinka respondentů, obvykle 6 až 10 lidí, a s moderátorem se baví o daném tématu.

Diskuze obvykle probíhá hodinu až dvě, a tímto způsobem si můžete vydělat dokonce 400 až 1000 korun.

 

9) Populace

Za Populací stojí společnost Ipsos a jde o jeden z nejznámějších českých portálů zprostředkovávajících dotazníky za peníze.

Populace umožňuje několik typů spolupráce, od klasického vyplňování dotazníků, přes telefonní rozhovor až po online rozhovor či osobní setkání, které jsou pochopitelně nejlépe placené ze všech možností.

Odměna za dotazníky se liší podle toho, jestli jde o takzvané rychlé dotazníky (zpravidla o hodnotě několika korun) nebo podrobnější, delší dotazníky, jejichž vyplnění může zabrat 10 až 20 minut a přinesou vám výdělek několik desítek korun.

Populace uvádí, že za jeden dotazník si člověk vydělá 10 až 50 korun.

Výhodou je pravidelné zasílání na účet, které probíhá každé čtvrtletí, a to bez ohledu na výši výdělku, takže o výplatu nemusíte žádat jako u většiny portálů v tomto článku.

Minimální výplata je stejně jako u MyMAP pouhá jedna koruna.

Anebo můžete výdělky opět věnovat na charitu, Populace spolupracuje s charitativními organizacemi jako Světluška, Český Červený kříž, Unicef, Člověk v tísni, a mnoho dalších.

 

7 tipů, jak vyhrát peníze

Přečtěte si tipy, kde a jak přijít snadno k penězům.
Klikněte zde

 

10) iVýzkum

Navzdory výrazné podobnosti názvu je iVýzkum jiným portálem než iVýzkumy, tak si dejte pozor, abyste si je nespletli. iVýzkum funguje již od roku 2009 a vyplňovat dotazníky může každý člověk nad 14 let věku.

Průměrná odměna za ankety činí 20 až 60 korun za jednu. Minimální částka pro výplatu je 100 korun, a iVýzkum uvádí, že si účastníci mohou vydělat klidně i několik stokorun měsíčně.

Peníze je možné vyplatit podle zájmu buď tradičně na bankovní účet anebo na PayPal, či po předchozí domluvě složenkou na vaši adresu.

 

Získejte 500 Kč zdarma

Podívejte se na atraktivní peněžní odměny, které můžete získat zdarma na těchto webech.
Podívat

 

11) Talk Panel

Poslední stránkou poskytující dotazníky za peníze, kterou zmíníme v tomto článku, je Talk Panel.

Za vyplnění dotazníků na tomto portálu získáváte body, které následně můžete směnit za hotovost anebo za poukázky. Jde například o poukázky do obchodů Mall nebo Vivantis.

Nevýhodou je vyšší minimální částka, kterou lze vyplatit na účet – je jí 350 korun.

Talk_dotazníky za odměny

Pokud byste neměli zájem ani o jednu výše zmíněnou variantu, můžete své výdělky rovněž věnovat na charitu anebo si zakoupit předplatné některého z nabízených časopisů (Playboy, Apetit, a Naše krásná zahrada).

Obvyklá odměna za jeden dotazník pak činí 30 až 80 korun.

TIP: JAK VYDĚLAT DALŠÍ PENÍZE
Kromě vyplňování dotazníků můžete vydělat peníze mnoha dalšími způsoby.

>> Zde jsou ty nejlepší z nich.