7 tipů, jak vydělávat vlastním autem

Jak vydělávat vlastním autem? Nejrůznější způsoby, jak vydělávat peníze, je téma, které řeší spousta lidí.

Navzdory tomu řadu z nich nemusí napadnout jedno kreativní řešení, a to je vydělávání peněz vlastním autem.

Dobrá zpráva je, že tuto formu získávání peněz mohou provozovat takřka všichni lidé, jedinou významnou podmínkou je právě jen to, aby měli vlastní auto, řidičský průkaz a v nejlepším případě i dostatek volného času.

Existuje více způsobů, jak vydělávat vlastním autem, takže si mezi nimi skoro každý najde nějaký, který bude vyhovovat právě jemu!

 

7 tipů, jak vydělávat vlastním autem

 

1. Jak vydělávat vlastním autem s Uber

Kdysi bývala jedinou možností, jak si vydělat peníze vozením cizích lidí, práce jako taxikář. To už ale v dnešní době dávno neplatí!

Uber se stává stále oblíbenější službou, a to nejenom v České republice, ale i v zahraničí. Řízení Uberu je způsob, jak vydělávat vlastním autem, který má mnoho výhod.

V prvé řadě můžete pracovat v libovolnou dobu, záleží, kdy se vám to hodí.

Pochopitelně platí, že některé časy a zejména lokality jsou žádanější než jiné, to se týká například větších měst v období turistické sezóny.

Stát se řidičem Uberu je mnohem jednodušší, než by si spousta lidí pomyslela. Pokud se chcete této práci začít věnovat, prvním krokem je registrovat se jako řidič na stránce uber.com.

Jak vydělávat vlastním autem s Uber

Ta nejenom novému řidiči poskytne doporučení a případnou pomoc, ale také mu bude jeho výdělky rozesílat každý týden.

Na výplatu tak není nutné čekat celý měsíc, jak tomu často bývá v tradičnějších formách zaměstnání.

 

2. Jak vydělávat vlastním autem s Bolt

Ačkoliv Uber je známější, služba Bolt se těší stále větší oblibě. Jde opět o rozvoz vlastním autem.

Registrace je jednoduchá, probíhá online na stránce https://partners.bolt.eu/driver-signup a neměla by zabrat déle než pět minut.

V rámci registrace si mimo jiného vybíráte, kde chcete Bolt řídit, a na výběr máte nejenom z řady větších i menších českých měst, ale i z těch zahraničních, pokud nežijete v České republice.

Bolt působí například v Německu, Polsku, na Slovensku, ve Francii a v mnoha dalších zemích.

Výhodou je flexibilita této práce, protože stejně jako u Uberu můžete s Boltem jezdit, kdykoliv se vám to hodí.

Vydělávejte s Boltem

Postup je jednoduchý. Na mobilu v aplikaci přijmete žádost klienta, pokud vám vyhovuje, vyzvednete ho, dovezete na místo určení a dostanete zaplaceno.

Bolt každé pondělí vydělané peníze svým řidičům posílá na jejich bankovní účty.

A pokud byste náhodou neměli vlastní auto a přesto chtěli tuto práci vykonávat, Bolt vám pomůže zapůjčit si za tímto účelem vhodné auto.

 

3. Jak vydělávat vlastním autem s HoppyGo

Mnoho způsobů, jak vydělávat vlastním autem, spoléhá na to, že dané auto řídíte. To však není případ HoppyGo!

S touto službou vyděláváte peníze dokonce, i když sami auto neřídíte. Pokud ho využíváte jen občas, můžete ho pronajmout ostatním a přijít si tímto způsobem na nemalé peníze.

HoppyGo na svých stránkách uvádí, že nejúspěšnější uživatel si vydělal za rok 350 tisíc korun.

Abyste se mohli pokusit o totéž, je třeba se zaregistrovat na stránkách služby https://hoppygo.com/cs/offer-car.

Budete potřebovat předložit malý technický průkaz, stav tachometru a fotografii auta. O auto se bát nemusíte, každá půjčka je pojištěná.

HoppyGo výdělek autem

Na rozdíl od jiných forem přivýdělků u HoppyGo předem vidíte, kolik byste si asi mohli vydělat.

To se odvíjí podle dvou údajů: tržní hodnoty vozu a toho, kolik dní v týdnu své auto nevyužíváte a můžete ho tedy propůjčit jiným lidem.

Předem v dostupném kalendáři určujete termíny, kdy je vaše auto k dispozici a po sedmi dnech od konce půjčky peníze za ni obdržíte na bankovní účet.

Aplikace HoppyGo je dostupná oboje na operačních systémech Android a Apple.

 

4. Reklama na autě

Jestliže vaše auto aktivně využíváte, můžete spojit nutné s užitečným, a začít si vydělávat díky reklamě na autě.

Větší množství společností spolupracuje s aktivními řidiči a platí jim za to, že mohou na jejich auto nalepit či jinak přidělat svou reklamu.

To, kolik peněz konkrétně si vyděláte, závisí na více faktorech, jako je například typ auta, velikost reklamy, délka reklamní kampaně (tedy jak dlouho ji budete mít na autě), vaše každodenní řidičské návyky a ujetá vzdálenost.

Je ale dobré si dávat pozor, s kterou společností spolupracujete.

Někteří lidé si v minulosti stěžovali, že zaplatili registrační poplatek do databáze vozů dostupných k reklamě a žádné výdělky jim to nepřineslo.

Spolupracujte proto ideálně s již ověřenými společnostmi, které vám doporučí známí či rodina, či které mají online mnoho pozitivních hodnocení.

 

5. Sdílení auta

Jinou formou sdílení aut, která vám pomůže vydělat peníze, je spojení své cesty s někým jiným.

Jinými slovy, podejte si online inzerát, že pravidelně jezdíte určitou trasu a jste ochotni za určitý poplatek vozit lidi, kteří cestují stejným směrem.

Tímto způsobem si nejenom vyděláte peníze navíc, ale také prospějete životnímu prostředí, protože čím méně dopravních prostředků se na silnicích vyskytuje, tím lépe pro něj!

Stejně tak můžete sdílet své auto, i když nejezdíte pravidelně, nýbrž konáte cesty jednorázově.

BlaBlaCar logo

Tuto možnost zprostředkovává například služba BlaBlaCar, kde spolucestující dostávají od řidičů hodnocení, takže se nemusíte bát, že byste narazili na někoho, s kým se vaše jízda promění v peklo.

 

6. Rozvoz jídla

Pokud vás řízení baví a brigáda s vlastním autem by pro vás mohla být to pravé, můžete zkusit rozvoz jídla.

Na rozdíl od služeb typu Uber anebo Bolt je zde menší riziko střetu s nepříjemným člověkem, protože se zákazníky přicházíte do kontaktu zpravidla jen na chvíli, až v momentě, kdy jim objednané jídlo předáváte.

Pracovní podmínky se liší podle toho, s jakou službou spolupracujete, ale v nejednom případě jste pány svého vlastního času a sami si určujete, kdy můžete jezdit a kdy ne.

Některé služby zaměřené na rozvoz jídla (mimo jiného) kromě toho nabízejí i poskytnutí firemního auta, pokud byste neměli vlastní anebo ho nechtěli za tímto účelem používat.

 

7. Práce jako kurýr

Práce jako kurýr je oblíbená metoda, jak vydělávat vlastním autem.

Kurýr má širší záběr než rozvoz jídla a může buď pracovat pro jednu konkrétní společnost (jako je například Zásilkovna, která dováží zásilky do domovů lidí i na výdejní místa) či pracovat jako freelancer.

Pokud zvolíte tu druhou variantu, můžete si svůj rozvrh určit z větší části sami a přivydělávat si jako kurýr, i když už máte i jinou práci.

Tuto možnost nabízí například služba iDoDo, ale pokud trochu zapátráte, určitě najdete nějakou, jejíž pracovní podmínky vám budou vyhovovat!

90+ tipů, jak vydělat více peněz
Vydělejte ještě více s těmito nejlepšími tipy.

Nebo získejte třeba 500 Kč zdarma.