11 způsobů, jak vydělat peníze bez práce

Zjistit, jak vydělat peníze bez práce, vždycky přijde vhod, ať už chodíte do stálého zaměstnání, na brigádu, studujete, jste v důchodu či na mateřské dovolené.

Možná se může zdát, že vydělávat peníze bez práce je protimluv, ale to není pravda a existuje na to několik metod, které můžete vyzkoušet, a to většinou bez problémů z pohodlí svého domova.

 

11 způsobů, jak vydělat peníze bez práce

 

1) Vyplňujte online dotazníky

Vyplňovat online dotazníky není vůbec namáhavé a můžete jich během hodiny stihnout více.

Na internetu najdete řadu průzkumných firem, které platí za vyplňování dotazníků, v nichž budete sdílet své názory, hodnotit potenciální produkty, sledovat zkušební videa a reklamy, a podobné.

Některé zahraniční weby jsou ale určené pouze pro lidi v jistých zemích, takže se vyplatí zjistit předem, kde si tímto způsobem můžete přivydělat a kde nikoliv.

Přivýdělek za dotazníky se liší podle jejich náročnosti a délky, více peněz dostanete například v případě, že budete ochotní se zúčastnit telefonického průzkumu.

Každopádně platí, že vyplňováním online dotazníků sice nezbohatnete, ale za málo námahy obdržíte přivýdělek navíc, a ten se vždycky hodí.

voissy logo

V rámci České republiky dotazníky zprostředkovává a proplácí například společnost Voissy.

 

2) Prodávejte své oblečení

Jestli jste jako většina populace, existuje vysoká šance, že vám ve skříni leží hromady oblečení, které již nenosíte, ať už proto, že vám jeho velikost nesedí, nebo jednoduše nejde o váš styl.

To však neznamená, že by daný kousek oblečení nemohl udělat radost někomu jinému, a prodávat oblečení online je jedním z nejsnazších a nejrozšířenějších způsobů, jak si vydělat peníze bez práce.

Jak vydělat peníze bez práce prodejem oblečení

Důležité je oblečení správně nafotit, aby vypadalo co nejatraktivněji. Nezapomeňte do ceny za něj započítat poštovné, anebo se na ceně domluvte přímo s případným zájemcem, to je také častá metoda.

V rámci České republiky můžete své staré kousky oblečení prodávat například na stránce Vinted.

 

3) Prodejte další věci, které nepoužíváte

Prodej oblečení z druhé ruky je na internetu možná nejrozšířenější, ale i když vám zrovna šatní skříň nepřetéká spoustou již nenošených kousků, stále si můžete vydělat prodejem věcí online.

Pravděpodobně doma máte spoustu majetku, který již nepoužíváte, od techniky, přes šperky, boty, kosmetiku, po knihy…

Možností je mnoho a představivosti se v tomto směru meze nekladou.

Podle toho, co nabízíte, můžete prodávat na více různých stránkách, například prodej knih je dobré směřovat na zavedené knižní databáze (zkuste knihobot), zato s technikou typu mobilů, počítačů a jiných pořídíte na webech jako Amazon, e-Bay nebo české Aukro.

 

4) Prodejte vlasy za tisíce

Tato varianta, jak vydělat peníze bez práce, bude vyhovovat především dámám i pánům s dlouhými vlasy. Možná plánujete s ohledem na blížící se léto kratší sestřih, aby vám nebylo takové vedro, až nastanou opravdu slunečné dny.

V takovém případě byste možná mohli zauvažovat nad tím, že svou hřívu prodáte na výrobu paruk nebo příčesků pro lidi, kteří je potřebují, například ze zdravotních důvodů.

Bude to vyžadovat trochu průzkumu online, ale měli byste být schopná najít místo, kde vás zadarmo ostříhají a ještě vám za vaše vlasy zaplatí, obvykle něco mezi 3 až 10 tisíci korun.

Jak vydělat peníze bez práce prodejem vlasů

V tomto případě platí, že čím delší vlasy máte, tím lépe. Cena za vlasy se liší i podle toho, jakou barvu, hustotu či texturu mají (jestli jsou rovné, vlnité, anebo kudrnaté).

Například přírodní blond vlasy jsou obvykle lépe finančně ohodnocené než hnědé vlasy.

Dalším rozhodujícím faktorem pro určení ceny je i to, jestli jste si někdy v minulosti vlasy barvili, přičemž nebarvené vlasy zpravidla vynášejí o něco více peněz.

Salony kupující vlasy byste měli najít ve všech větších městech a je nejlepší si vlasy nechat ustřihnout přímo u nich, protože vlasy, které zkrátíte doma, nemusí být ustřižené způsobem, jaký salon vyžaduje a nemuseli byste za ně proto dostat zaplaceno.

 

5) Přidejte reklamu na vaše auto

V ČR tato metoda vydělávání peněz doposud není tak rozšířená, ale pokud dostatečně zapátráte na internetu, může se vám podařit najít společnost, která vám zaplatí za propagaci reklamy, kterou si připevníte na své auto.

Nebudete muset dělat nic dalšího, prostě auto používat i nadále běžným způsobem, jak jste činili i předtím. Pochopitelně platí, že čím vizuálně atraktivnější vaše auto je, tím lépe.

 

6) Prodejte sperma, vajíčka nebo darujte krevní plasmu

Toto téma je potenciálně ožehavé, takže musíte postupovat opatrně, pokud se rozhodnete využít prodej sperma nebo vajíček jako způsob, jak vydělat peníze bez práce.

V některých státech je prodej sperma a vajíček za peníze zakázán, a přijímá se pouze dobrovolná dotace.

V jiných zemích vám za ně nicméně zaplatí, individuální podmínky se pak liší stát od státu, i společnost od společnosti.

Za vajíčka ženy dostávají zaplaceno více než muži za sperma, protože odebrání vajíček je náročnější zákrok než darování spermatu.

V obou případech ovšem platí, že být schválen jako dárce není jednoduché, některé společnosti mají opravdu náročná kritéria.

Nejenže musíte být zdravý, ale také mnohdy musíte splňovat řadu dalších podmínek, jako je například minimální výška (to platí především pro muže).

Navíc se u některých společností budete muset uvázat u darování spermatu k delší spolupráci a pravidelně docházet klidně několik měsíců anebo i let, proto se pečlivě rozmyslete, jestli jste ochotní na sebe podobný závazek vzít.

Darováním krevní plasmy (např. zde CaraPlasma online rezervace zde) si můžete vydělat až 1600 Kč měsíčně a budete mít přehled nejen o vašem zdraví, ale i o vaší krevní skupině.

 

7) Založte si spořicí účet

Hodně lidí přechovává svoje úspory na běžných bankovních účtech, aniž by si uvědomovali, že si mohou vydělat peníze, když si založí spořicí účet.

Jistě, úroky u tohoto typu účtu zpravidla nebývají příliš vysoké, ale čím déle účet máte, tím více se sčítají, a všichni dobře vědí, že každá bezpracně vydělaná koruna přijde vhod.

Pokud se rozhodnete si spořicí účet založit, opět si udělejte pečlivý průzkum online a zjistěte, která banka vám nabídne nejvýhodnější podmínky a nejvyšší úrok.

 

8) Požádejte o půjčku bez úroků

Půjčka peněz může být ošemetná, když dojde na její splácení, ale jestli nutně potřebujete rychle peníze, můžete zkusit tuto metodu.

V ČR najdete více krátkodobých půjček, které nabízejí první půjčku zdarma.

Když tedy půjčenou částku splatíte do předem určeného data, nebudete již muset splácet úroky ani žádné jiné poplatky, a zaplatíte tak opravdu jen to, co jste si předtím půjčili.

Popřípadě se můžete se žádostí o půjčku obrátit na rodinu a přátele, ale půjčovat si od svých blízkých se rovněž neobejde bez rizika, jak jsme již na tomto webu psali.

 

9) Sázejte v loterii nebo v online kasinu (získejte 220+300+500 Kč zdarma)

Výhra v loterii není nikdy zaručená, ale za zkoušku nic nedáte. Vyplatí se si předem vytvořit sázecí strategii a rozpočet, díky kterému byste neměli za losy nikdy utratit více peněz, než kolik si můžete reálně dovolit.

V České republice je nejznámější společnost Sazka s proslulou loterií Sportka, ke které nyní dostanete tento 220 Kč bonus.

Vyzkoušet však můžete druhou největší loterii Korunka, která vám daruje tento 300 Kč bonus zdarma.

Pokud máte zájem, můžete se dozvědět více o způsobech, jak navýšit šanci na výhru v loterii, anebo naopak zjistit, proč nesázet.

TIP: Jak vydělat 500 Kč bez práce

Lidi se smyslem pro hru by mohla zaujmout i příležitost hrát v online kasinu nebo sázet na sport. Např. zde dostanete 500 Kč zdarma a bez práce.

Mějte však na paměti, že účast na hazardní hře může být škodlivá. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Hazardních her se nemohou účastnit osoby mladší 18 let.

 

10) Pořiďte si akcie

Předposlední metodou, jak vydělat peníze bez práce, je pořízení akcií.

To můžete opět snadno provést online (dočtete se zde).

Pořízení akcií pochopitelně nepředstavuje zaručenou cestu k bohatství, ale na rozdíl od například výše zmíněného sázení v loterii máte přece jenom daleko větší šanci na získání výdělku.

A pokud si pořídíte dividendové akcie, získáváte pravidelný příjem ze zisku společnosti.

Mnoho lidí odrazuje zdánlivá složitost spravování akcií, ale začít obchodovat na burze ve skutečnosti není tak obtížné, jak byste si možná zprvu mysleli.

 

11) Jak vydělat peníze bez práce? Získejte 1000 Kč zdarma

Spousta společností vás odmění  100, 500 nebo i 1000 Kč za pouhé založení účtu. Může se jednat o banky, aplikace či jiné atraktivní společnosti.

Jejich kompletní přehled najdete zde.

 

TIP: Jak vydělat peníze investováním?
Podívejte se ZDE na možnosti do čeho a jak investovat v tomto roce a vydělat peníze.