3 způsoby, jak koupit akcie (bez poplatků a s malým kapitálem)

Jak koupit akcie

Jak koupit akcie? Ať už akciové trhy klesají nebo stoupají, vždy se najde vhodná příležitost udělat výhodnou investici. Nakoupit akcie v pravý čas a pak odejít z obchodu se ziskem je cílem každého akciového investora. V současné době zažívá obchod s akciemi nebývalý rozmach.

Ještě nedávno to byla oblast, do které se mohli dostat jen lidé s určitým bohatstvím. A všeobecné povědomí o akciích bylo mlhavé. Dnes díky internetu si však pocit být obchodníkem na akciovém trhu může prožít úplně každý.

Jak koupit akcie Tesla, ČEZ nebo Apple

Věříte v růst Amazonu nebo spíše Tesly? Nebo naopak věříte v pokles akcií společnosti Apple? Či chcete zariskovat a investovat do nějaké méně známe firmy a doufat, že její produkt prorazí stejně tak jako zazářil Microsoft? Anebo budete konzervativní a chcete si hlavně užívat přivýdělek ve formě dividend?

Podívejte se na následující 3 možnosti, jak koupit akcie online přes internet.

 

1) Jak koupit akcie na internetu: cesta přes klasického brokera na akcie

Pořízení akcií prostřednictvím brokera je řešení pro každého, kdo chce být skutečným vlastníkem akcií.

Před vstupem na tento trh je však velmi dobré si o brokerovi něco zjistit. Brokerských společností je spousta, ale ne každá společnost je spolehlivá a nabízí výhodné podmínky.

Níže najdete možné 2 brokery na akcie.

 

Jak koupit akcie přes solidního brokera

Solidní broker nabízející služby občanům ČR by měl být registrován u České národní banky. Také je dobré se informovat o poplatcích, které jsou spojeny s nákupy a vlastnictvím akcií. Dále je dobré vědět, jak rychle broker vyřizuje pokyny, v jakých měnách je veden účet či jakým způsobem lze peníze z obchodního účtu převést tam, kam potřebuji.

 

I. Nákup akcií přes DeGiro

Mezi jedničky na trhu patří například broker DeGiro. Jedná se o jednoho z největších brokerů v Evropě, o němž jsme psali samostatný článek zde.

Degiro logo

DeGiro je evidován u ČNB, což znamená, že má povolení nabízet investiční služby na území České republiky. Samozřejmostí je také podpora v českém jazyce.

Kromě toho, že se jedná o jednu z největších a nejznámějších společností v Evropě, pyšní se DeGiro nízkými poplatky a širokým výběrem akcií. To, že jde o skutečně velký výběr akcií dokládá fakt, že klient může získat přístup k více než 50 burzám ve 30 zemích světa.

Z těch úplně nejznámějších je to NASDAQ, NYSE (Burza New York), LSE (Londýnská burza).

 

Jak koupit dividendové akcie na pražské burze

S DeGiro můžete koupit akcie i na BCPP – Burze cenných papírů Praha, která se pyšní dividendovými tituly. Takže pokud si chcete koupit např. akcie společností typu ČEZ, Avast, Moneta či O2, zde máte jedinečnou příležitost to udělat.

Příklad poplatků: Při nákupu akcií ČEZ za 50 000 Kč zaplatíte na poplatcích 75 Kč.

 

>> Vyzkoušejte nákupy akcií s DeGiro zde

 

Pokud vás akcie omrzí, či budete chtít svoje portfolio nějak rozložit, je krom akcií možnost obchodovat i dluhopisy, opce nebo futures.

Poplatky jsou u DeGiro nízké a platí se za nákup jednotlivých akcií. To je plusem v případě, že s obchodováním začínáte a nechcete se pouštět do nakupování ve velkém.

Jak koupit akcie přes Degiro (seznam ocenění)

Výhodou je možnost mít účet v českých korunách, čímž se snižují náklady, které vznikají při konverzi na jinou měnu. Pokud české koruny nevyhovují, je možnost zvolit si eura.

Díky tomu, že kupujete skutečné akcie, získáváte u některých akcií možnost získat dividendy, které vám budou jako určitá finanční částka převedeny na váš obchodní účet.

 

II. (TIP): Nejlevnější broker na akcie (zcela bez poplatku a bez provize)

Vedle Degira je další možností využití brokera, u kterého nezaplatíte ani korunu navíc na provizích a poplatcích. Tím je např. eToro (recenzi najdete zde), který zařadil do své nabídky nákup a prodej klasických akcií.

Broker na akcie Amazon, Apple, Netflix a další

Koupit akcie amerických či evropských společností zcela bez poplatků je nyní dostupné komukoliv s vkladem od 200 USD, a to v češtině.

Snadno si vyberete z více než 1000 cenných papírů a investovat můžete třeba do těch, které znáte a obdivujete. Ať už se jedná o technické, módní, automobilové, kosmetické, průmyslové, obchodní či lovebrand značky.

Nevíte, jak vybírat akcie? Unikátní výhodou je, že můžete jedním klikem kopírovat úspěšné obchodníky, kteří již obchodují s akciemi nebo jinými instrumenty.

Kromě akcií, u této společnosti zaměřené na sociální obchodování, můžete obchodovat i forex, kryptoměny či komodity (zlato, ropa), ale na ně už se poplatky vztahují (jedná se o tzv. CFD).

eToro logo

 

Jak koupit akcie bez provize ve 3 krocích

  1. Založte si svůj účet ZDE
  2. Proveďte první vklad (200 USD)
  3. Vyberte si jakékoliv akcie a klikněte na “Obchodovat”
  4. Zvolte “Koupit” a zadejte částku

Výhody tohoto brokera na akcie

  • Objem obchodování není omezen
  • Nemusíte kupovat celé akcie jako u jiných brokerů, ale třeba jen jejich menší podíl (tzv. zlomek)
  • Získáte volný přístup k analýzám cenných papírů a cenových cílů od expertů
  • Můžete kopírovat jiné obchodníky podle jejich úspěšnosti

 

2) Revolut: Jak koupit americké akcie od 1 USD

Pokud hodně cestujete a potřebujete mít několik měn vždy po ruce, Revolut pro vás určitě není neznámý pojem. Vedení účtu v několika zahraničních měnách a lepší kurzy při směně je jen začátek služeb, které Revolut nabízí v základu zdarma.

logo Revolut

Podobně jste na něj určitě narazili v případě, když potřebujete provádět transakce mezi různými zahraničními a domácími účty, nechcete platit velké poplatky bankám a chcete mít jistotu toho, že vše proběhne tak jak má. Revolut má totiž nejen bankovní licenci, ale na rozdíl od klasických bank, jsou jeho poplatky příjemnější.

A služby více zaměřené na život v nové globalizované společnosti – možnost virtuální i reálné platební karty, která obsahuje od sebe oddělené účty v různých měnách, virtuální trezor, do kterého si můžete ukládat peníze bokem, kupování akcií (viz níže) a mnohé další.

Detailní recenzi Revolut naleznete zde.

 

Nový způsob investování – obchodování se zlomky akcií 

Revolut přišel rovněž s možností koupě akcií. A pojal to vskutku revolučně. Na rozdíl od klasických brokerů, kde kupujete pouze celé akcie, zde můžete koupit jen části akcií, což se hodí v případě, kdy nechcete investovat do akcií větší částky.

Anebo prostě chcete mít spousty různých akcií. Fantazii i investicím se meze nekladou. Díky tomuto novátorskému přístupu však můžete koupit části akcií v minimální hodnotě 1 USD, což je pro začínající investory opravdu zajímavá možnost. Výhodné je to také při akciích s vysokou cenou, které by si investor s omezeným rozpočtem nemohl dovolit.

Revolut a akcie (Revolut recenze)

V rámci aplikace můžete volit mezi akciemi amerických burz NYSE a NASDAQ, což představuje stovky příležitostí k nákupu. Takže kdo by chtěl být alespoň částečným vlastníkem akcií společnosti Facebook, Alphabet (Google), Netflix, General Motors a dalších, tak Revolut mu tuto možnost nabízí.

Předností také je, že můžete udělat několik obchodů úplně bez poplatků. Množství obchodů záleží na typu účtu, který u Revolut máte. Základní typ Standart je zcela zdarma a po registraci (klikněte zde) získáte nejen zajímavé podmínky pro mezinárodní platby, ale taktéž 3 obchody měsíčně zdarma.

Účty Premium a Metal jsou sice zpoplatněné, ale kromě výhodných bankovních služeb či platební karty získá majitel Metal účtu až 100 uzavřených obchodů měsíčně zdarma.

 

Jak koupit dividendové akcie s Revolut

Podobně jako při obchodování s DeGiro, tak i zde platí to, že pokud společnost, jejíž akcie jste koupili, vyplácí dividendy, bude vám finanční částka převedena na váš obchodní účet.

Začít obchodovat akcie s Revolut je velice jednoduché

Stačí provést snadnou registraci zde, poté ověření a můžete začít. Vzhledem k tomu, že Revolut jde stáhnout jako mobilní aplikace, máte jistotu, že nepropásnete žádnou obchodní příležitost a můžete svůj účet kontrolovat kdekoliv a odkudkoliv. Podmínkou je jen internetové připojení.

 

3) CFD: Jak koupit akcie, které nebudete vlastnit (od 1 USD)

Nechcete vlastnit akcie a nechcete vydělávat jen nákupem a pozdějším prodejem? Chcete něco více dynamičtějšího? Vyzkoušejte CFD. A o co se vlastně jedná?

Pod zkratkou CFD se skrývají anglická slova contract for difference. Je to jeden ze způsobů obchodování s akciemi, kde akcie nevlastníte, ale de fakto se spekuluje na růst nebo pokles ceny dané akcie. Akcie zde slouží jen jako podkladové aktivum, kde zisk či ztráta závisí právě na směru jeho pohybu.

Investorsky zajímavé je také to, že tento typ účtu vám umožňuje obchodovat s takzvanou pákou. Pro vás to znamená možnost dělat obchody mnohem většího objemu, než kolik by vám vaše skutečné finanční možnosti dovolily.

Mezi oceňované brokery operující na poli CFD patří broker IQ Option. Podobně jako DeGiro i zde se jedná o brokera s evidencí u ČNB, který má v po celém světě více než 7 mil. registrovaných účtů.

logo IQ Option

S ním můžete obchodovat CFD aktiva jako jsou akcie, ale také měnové páry či kryptoměny. Kromě reálného účtu si můžete vyzkoušet svoji investiční strategii na demo účtu, kde obchodujete ve skutečném čase se skutečným účtem, ale virtuálním vkladem, který činí 1000 USD.

Založit reálný účet je také velmi jednoduché. Vzhledem k tomu, že IQ Option nabízí obchodování s pákou, je možné začít obchodovat s velmi malým začátečním kapitálem. Minimální vklad při reálném účtu je 10 USD.

Detailní recenzi tohoto brokera naleznete zde.

Pokud chcete spekulovat na pokles nebo růst akcií, můžete vybírat z téměř 200 společností. Můžete sázet na růst či pokles akcií společností Netflix, Alibaba, Uber, Apple, E.on a dalších více než 300 instrumentů. Velmi příjemné je také to, že minimální investice je pouze 1 USD.

IQ Option_obchodování na mobilu nebo počítači

IQ Option má svoji vlastní platformu přístupnou kdykoliv z jakéhokoliv přístroje (včetně aplikace pro mobilní telefony). Stačí se jen připojit a začít obchodovat.

 

Na závěr nezapomeňte, že investování a trading zahrnuje rizika ztrát.
CFD jsou komplexní nástroje a přicházejí s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz díky pákovému efektu. Při obchodování s CFD ztratí peníze 62 až 89% účtů retailových investorů. Měli byste zvážit, zda chápete, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

U CFD však můžete nejdříve vyzkoušet demo účet, který je bez rizika.

 

ZÍSKEJTE NYNÍ AŽ 1500 KČ ZDARMA OD mBANKVÍCE INFORMACÍ
+