Velká Mutumutu recenze: Na co si dát pozor?

Mutumutu recenze na přelomové životní pojištění. Startupy se už dávno neobjevují pouze mezi čistě technologickými firmami. Jedním z těch, který vyrostl ve zcela jiné sféře je i Mutumutu.

Název vám skutečně ani náznakem nenapoví, na co se tento startup zaměřuje. Napadlo by vás, že jde o životní pojištění? Každého, kdo si vůči životním pojistkám udělal psychický blok, zastavíme.

Zapomeňte na vše, co o životních pojistkách víte a co si o nich myslíte.

U Mutumutu se oplatí začít se na životní pojištění koukat jinak a dát „mu – Mutumutu“ šanci.

Podívejte se na Mutumutu recenzi a udělejte si názor, jestli může životní pojištění vypadat jinak, být pro pojištěnce užitečnějším a též spravedlivějším.

 

 

Mutumutu recenze: Co byste měli o Mutumutu vědět na začátku

Mutumutu a tým, který za ním stojí, začíná čeřit vody pojišťoven. Slibuje přinést revoluci v oblasti životního pojištění. A ti, kdo mu věří, už tady jsou.

Projekt se dostal do finále prestižní soutěže Vodafone Nápad roku. Bodoval ale nejen u nás.

V zahraničí, konkrétně v Mnichově, byl oceněn jako nejlepší startup akceleračního programu Plug and Play Insurtech.

Se svým partnerem, Komerční pojišťovnou, získal projekt druhé místo jako pojišťovací inovátor a první jako Klientsky nejpřívětivější pojišťovna. Web projektu byl rovněž oceněn cenou Design roku v soutěži WebTop100.

Mutumutu vzniklo ve spolupráci s KB a Creative Dock

Čistě online životní pojištění Mutumutu je mladý projekt, který byl spuštěn v říjnu roku 2018.

Stojí za ním startupové studio Creative Dock, které již rozjelo jiné úspěšné produkty, jako je Zonky (lidé půjčují peníze lidem) nebo HoppyGo (lidé půjčují auta lidem).

Je nutné říct, že Mutumutu není přímo pojišťovna, ale pojišťovací zprostředkovatel. (Pojištění u nás totiž mohou poskytovat pouze pojišťovny.) Což ale nemusí nutně znamenat nevýhodu.

Mutumutu tedy přináší jiné, moderní podmínky životního pojištění na jinak velice zkostnatělý trh pojištění, a přitom má za sebou silného partnera, který „do toho“ s Mutumutu šel – Komerční pojišťovnu, patřící pod Komerční banku.

 

Mutumutu recenze: Jak přesně toto životní pojištění funguje?

Nové životní pojištění Mutumutu se prezentuje jako zdravé pojištění. A to hned dvakrát.

Zdravé, tedy jako to, které jak už bylo řečeno, čeří vody současného „nemocného“ trhu životního pojištění, a současně nás odměňuje za to, že žijeme zdravě – tedy že zdravě sportujeme a nezapomínáme na prevenci, pokud jde o zdraví.

Projekt chce vrátit dobré jméno životnímu pojištění a z lidí peníze nejen tahat, ale skutečně je chránit a v nouzi jim podávat pomocnou ruku.

Základem jsou srozumitelné pojišťovací podmínky, minimum výluk z pojištění a žádné „podpásovky“ pod čarou.

Nebudou vás uhánět žádní pojišťováci, protože celé pojištění si uzavřete kompletně online. Pojišťovna vlastně žádné pojišťováky ani nemá.

Díky partnerství s Komerční pojišťovnou máte záruku, že i kdyby to startup nakonec na dravém pojišťovnickém trhu neustál, své peníze každý pojištěný dostane tak, jak je mu bylo při uzavření smlouvy slíbeno.

Mutumutu recenze_výhody životního pojištění online

U Mutumutu nejste bombardování jinými „výhodnými nabídkami“. Nikdo vás netlačí do investičního spoření na důchod, jako do „neodolatelné“ kombinace s životním pojištěním.

Nejste ani „oholeni“ o další peníze, například za připojištění bolestného. Což je jinde běžné.

Pojištění vás a vaši rodinu prostě a jednoduše chrání ve dvou případech: když nemůžete pracovat kvůli onemocnění a invaliditě, a pak v případě smrti.

Jestliže dosáhnete invaliditu, dostanete u Mutumutu měsíční rentu. K invalidnímu důchodu (který skutečně není dostatečný pro život), tak získáte pravidelný příjem navíc.

Peníze dostanete i v případě výpadku vašeho příjmu (pokud nemůžete pracovat 60 a více dnů), jenž způsobí úraz nebo nemoc.

Mutumutu životní pojištění navíc funguje bez sankcí – zrušíte jej bez pokut a výpovědní lhůty. Neplatíte ani řádné poplatky za správu pojištění, za uzavření či zrušení smlouvy. Jde tedy o bezpoplatkové životní pojištění.

Velkým bonusem je, že vás Mutumutu netrestá za to, že o sebe z hlediska zdraví a prevence nepečujete, ale naopak, poskytuje benefity, pokud to děláte.

Získáváte totiž až 30 % pojištění zpátky, pokud žijete zdravě.

A jak to Mutumutu zjistí?

Moderní pojištění v moderní době technologií – jak jinak než právě pomocí těchto technologií. A když to pomocí nich nejde, tak svým klientům prostě důvěřuje.

V Mutumutu recenzi popisujeme, jak dostanete peníze ze životního pojištění zpět

 

Mutumutu výluky: pouze 8 výluk z pojištění

Jako u každého životního pojištění se ani Mutumutu neobejde bez specifikace výluk. Jenomže tentokrát nedostáváte několik stran popsaných droboulinkým písmem s jejich specifikací. Výluk je totiž pouze osm a jsou jasné, srozumitelné a rovněž pochopitelné.

 1. Války, vzpoury a terorismus – tady se škody nekryjí. I když pokud se objetí terorizmu stane pojištěnec, tam pojišťovna plnění platí (jako jedna z mála).
 2. Pojištění se nevztahuje na sebevraždy a pokusy o sebevraždu.
 3. Vyloučeny jsou případy úrazů a smrti pod vlivem alkoholu a omamných látek.
 4. Pojištění neplatí na nemoci a úrazy diagnostikované či vzniklé před uzavřením pojištění.
 5. Chráněni nejste, pokud řídíte auto či stroj bez potřebného oprávnění.
 6. U rizikových sportů je kryta pouze smrt. Na pracovní neschopnost a invaliditu se pojištění nevztahuje.
 7. Z plnění jsou vyloučeny škody vzniklé v důsledku jaderné havárie a radioaktivní kontaminace.
 8. Pojištěna není ani pracovní neschopnost, jež vznikne v souvislosti s těhotenstvím, potratem a porodem.

Mutumutu recenze_claim Mutumutu

 

Cena životního pojištění Mutumutu

Minimální platba je 200 Kč měsíčně, avšak nejjednodušeji si cenu pojištění spočtete kdykoliv online zde.

Pojišťovna vám vypočte pojištění rozděleno do třech složek: 1. pojištění pracovní neschopnosti od 60. dne, 2. pojištění invalidity, 3. pojištění v případě smrti. Získáte rovněž celkovou měsíční cenu pojištění (což je prostý součet).

Rovněž máte možnost využívat odměnu v podobě až 30% slevy z pojištění. Tu získáte za zdravý životní styl.

 Tedy za to, že budete sportovat, vyhýbat se cigaretám a pravidelně chodit na hrazené prohlídky k lékaři. Samozřejmě i u Mutumutu zcela zásadně roste cena pojištění s věkem pojištěnce.

>> NECHTE SI NEZÁVAZNĚ SPOČÍTAT CENU ZDE

 

mutumutu recenze od 300 Kč

 

Co koronavirus?

 

Motivace Mutumutu ke zdravému životnímu stylu – sledují vás Apple Watch či chytrý náramek

Mutumutu se vás skutečně snaží motivovat ke zdravému životnímu stylu. Nechcete? Nevadí, ale platíte více. Využijete to jako motivaci? Děláte dobře a ještě ušetříte. Zpátky lze získat až 30 % z ceny pojistného.

20 % získáváte zpátky vždy kvartálně, a to jestliže splníte cíle pro sportovní činnosti: chůzi, běh a jízdu na kole. Pokud nekouříte, získáte zpátky 5 %.

Za pravidelné prohlídky u lékaře pak dalších 5 %. Projekt předpokládá do budoucna benefity v podobě slevy z pojištění i za zdravé stravovací návyky.

Mutumutu vrací až 30% peněz zpět

Jak si Mutumutu o pojištěnci zjistí, jestli stanovená pravidla klient dodržuje? Pokud jde o kouření a zdravotní prohlídky, tak díky prohlášení pojištěnce a papíru od lékaře.

Sportovní aktivitu pak budete prokazovat v rámci mobilní aplikace Mutumutu, která dokáže získávat data z aplikace AppleHealth a GoogleFit.

 

Výhody a nevýhody životního pojištění Mutumutu

Mutumutu je zajímavé díky přehlednějším podmínkám a díky jeho motivačnímu faktoru. Samozřejmě mezi výhodami se najdou i negativa. Jaké jsou tedy hlavní výhody a nevýhody Mutumutu?

Výhody

 • Kryje vás i při onemocnění koronavirem, při smrti, invaliditě i pracovní neschopnosti
 • Finanční motivace ke zdravému životnímu stylu
 • Přehledná a jasná smlouva
 • Sjednání, vedení a zrušení smlouvy bez poplatků
 • Možnost pojištění zrušit bez výpovědní lhůty
 • Pojištěni jste ihned poté, co zaplatíte pojistné
 • Nevyžaduje se vstupná lékařská prohlídka
 • Minimální množství výluk
 • Vše je kompletně online
 • Nejste bombardování dalšími možnostmi pojištění a připojištění

 

Nevýhody

 • Nižší pojistné limity (například pro smrt pouze do 3,5 milionu korun)
 • Málo výluk, ale mnohé jsou přísnější než u jiných pojišťoven (např. výluka sebevraždy, požití alkoholu, apod.)
 • Nelze pojistit všechna zaměstnání
 • Předáváte pojišťovně mnohem více soukromých dat (třeba právě o vašich sportovních aktivitách)
 • Žádní pojišťovací poradci pro konzultace

 

Vyplatí se tedy Mutumutu?

Rozhodně je to rozbuška, která zahýbe českým trhem životního pojištění, ale i pojišťovnictvím obecně. V ČR je dnes aktivních 47 pojišťoven. Mutumutu je mezi nimi rozhodně štikou, která přináší nové a žádané benefity.

Jde o pojištění vhodné pro lidi mezi 25 až 45 lety, kteří mají rodiny s dětmi. Ale též pro živnostníky, obvykle bez rodiny, kteří vědí, že se v případě problému o ně nikdo nepostará. A právě dobré životní pojištění jim přináší jistotu.

Mobilní aplikace Mutumutu

Výhodou je moderní a „zdravá“ myšlenka podpory zdraví.

Ocenit musíme rovněž snahu minimalizovat jakoukoliv administrativu a nesnažit se vydělávat na klientech za každou cenu jen proto, abychom uživili síť pojišťovacích poradců, kteří nám navíc často radí spíše tak, aby z toho měli prospěch oni samotní.

S tímto se u Mutumutu nesetkáte. Na druhou stranu, je to jako v supermarketu – chcete se na něco zeptat, a nemáte koho.

Mutumutu logo

Někomu se mohou jevit nedostatečnými pojišťovací limity, což je ale velice individuální. Nevýhodou je rovněž přímá vazba výše plnění na příjmy, a ne pouze na výši placené částky pojištění.

Skvělé je odměňování za sportovní činnost a aktivní životní styl. Avšak omezení pouze na chůzi, běh a jízdu na kole je dnes nedostatečné.

Podle ředitele Mutumutu se však pracuje na vylepšení, kdy bude možné prostřednictvím GPS uznat například i váš pobyt v posilovně. Takže rozhodně jde o jeden z nejzajímavějších pojistných produktů, které tady dnes jsou.

Navíc se silným partnerem v zádech, kterým je Komerční pojišťovna.

A pro zajímavost Mutumutu recenze uvádí údaje tohoto startupu životního pojištění

1 000 Kč v průměru vrátili každému zákazníkovi.

9 z 10 klientů dosáhlo alespoň na část roční odměny.

¾ klientů získaly maximální 10% odměnu, tzn. že nekouří a byli v posledních 2 letech na preventivní prohlídce u svého praktika.

 

Zajímáte-li se o pojištění pro potápění, klikněte sem.