7 pádných důvodů, proč mít životní pojištění

Proč mít životní pojištění? Přečtěte si důvody, které mohou změnit váš názor na životní pojištění a myslete více i na ostatní a blízké okolo vás.

Když je lidem něco přes dvacet, ale ještě nepřekročili třicítku, většina z nich neuvažuje o pořízení životního pojištění. Tento věk je ovšem mnohdy nejlepším obdobím, kdy pojištění pořídit.

Existuje několik faktorů, které ovlivňují cenu životního pojištění, ale obecně platí, že čím mladší a zdravější jste v okamžiku, kdy pojištění kupujete, tím nižší bude jeho cena (pokud tedy nepracujete ve vysoce rizikovém zaměstnání nebo si nelibujete v adrenalinových sportech, ale k tomu se vrátíme později).

Pokud doposud pojištění nemáte, mohli byste ho potřebovat kvůli následujícím sedmi důvodům.

 

Proč mít životní pojištění?

1) Chystáte se mít dítě

Jestliže plánujete mít přibližně v horizontu jednoho roku dítě, jde o skvělý čas pořídit si životní pojištění. Jednak z toho důvodů, že zdraví většiny lidí s postupujícím věkem klesá.

Čím déle budete před pořízením pojištění čekat, tím více za něj nakonec zaplatíte.

Navíc je vysoce pravděpodobné, že aspoň na čas přejdete od dvou platů k jednomu.

Jeden z rodičů bude na mateřské dovolené a výdělky vaší rodiny výrazně poklesnou, což je ještě větší důvod, proč si vytvořit patřičnou finanční zálohu předtím, než budete mít děti.

proč mít životní pojištění_kvůli dětem

Pokud již očekáváte dítě a jste hlavním živitelem vaší rodiny, je stále možné si životní pojištění zakoupit.

Nejlepší cenu ovšem pravděpodobně získáte, pokud zdravotní vyšetření postoupíte před nebo po těhotenství.

Ale jestliže máte dojem, že životní pojištění urgentně potřebujete již během těhotenství, sjednejte si ho.

 

2) Plánujete svatbu

Jestliže váš drahý protějšek potřebuje váš příjem k tomu, aby si zvládl zachovat důstojnou životní úroveň, je dobré si pořídit životní pojištění.

Ať už váš partner rovněž vydělává peníze nebo ne, mít vyřízené pojištění znamená, že se vaši nejbližší zničehonic neocitnou v závažné finanční krizi v případě, že by se vám něco stalo.

životní pojištění kalkulace

 

3) Finančně podporujete stárnoucí rodiče

Obecné pravidlo zní, že jestli se někdo jiný spoléhá na váš příjem, aby mohl žít důstojným způsobem, pak pravděpodobně potřebujete životní pojištění.

Většinu lidí jako první napadne chránit tímto způsobem partnera nebo děti, ale podle dostupných statistik více mnoho lidí pečuje o stárnoucího rodiče, ať už vlastního nebo rodiče partnera či dokonce babičku nebo dědečka.

proč mít pojištění (myslete na příbuzné)

Pokud pomáháte stárnoucím rodičům nebo to aspoň jednoho dne plánujete, životní pojištění zajistí, že jim zbydou peníze na dlouhodobou péči nebo osobní výdaje v případě, že byste se o ně již déle nemohli starat. Další důvod, proč mít životní pojištění.

 

4) Máte dluhy

Když si člověk vybírá částku pro životní pojištění, finanční experti doporučují do částky zahrnout i všechny dluhy, které máte.

To proto, abyste zajistili, že kdokoliv obdrží peníze v případě vaší smrti bude mít dost prostředků na to, aby vaše dluhy plně splatil.

Nejobvyklejší formou dluhu pro hodně lidí je hypotéka na bydlení, ale mohou pochopitelně existovat i jiné.

Proč mít životní pojištění-důvody

 

5) Pracujete na vlastní pěst

Životní pojištění může být silně prospěšné v případě, že jste majitelem malého podniku.

Pokud ho vyřídíte, vaši zaměstnanci nebo klíčoví akcionáři mohou dostat finance i v případě vaší nepřítomnosti.

Životní pojištění rovněž můžete využít k zabezpečení malé půjčky pro podnikatele.

 

6) Máte vysoce rizikové zaměstnání

Proč mít životní pojištění? Pojišťovny vždy berou v potaz vaše povolání, když žádáte o životní pojištění.

Důvodem je to, že pokud pracujete v nebezpečném nebo ve vysoce rizikovém prostředí, máte větší šanci umřít než někdo, kdo například celý den sedí u kancelářského stolu.

Proč mít pojištění-pozor n ariziková zaměstnání

Mezi riziková povolání patří například práce v letectví, ve stavebnictví, zaměstnání hasiče a další.

Tato povolání povedou k větším cenám pojištění, ale risk z nich plynoucí pořád činí pořízení životního pojištění vhodným krokem.

 

7) Máte adrenalinové či nebezpečné zájmy

Jestliže máte slabost pro adrenalinové sporty, pravděpodobně budete pro poskytovatele životního pojištění představovat větší riziko.

Je to podobné nebezpečnému zaměstnání – za pojištění sice zaplatíte víc, ale vzhledem k větší šanci nehody a případného úmrtí stojí za to se pojistit.

V případě, že se věnujete adrenalinovému či nebezpečnému koníčku – jako je skákání s padákem, horolezectví, potápění či podobné – je nejlepší o tom na vaší žádosti o životní pojištění nelhat.

Proč mít životní pojištění_kalkulačka