Pojištění pracovní neschopnosti [2024]: nezůstaňte bez příjmu

Proč zrovna pojištění pracovní neschopnosti? Zamysleli jste se někdy nad tím, jak dlouho zvládnete být bez příjmu? Nemusíme bývat často nemocnými, ale onemocnění občas dostihne každého.

Pokud nejde o banální nachlazení či chřipku, ale o dlouhodobé potíže, nebo třeba o rekonvalescenci po úrazu, dokáže nám to zcela zásadně zkomplikovat život.

Ve chvíli, kdy bychom se měli léčit, musíme řešit výpadek příjmu, který už nezvládáme. Ale ne vždy nám zdravotní stav dovolí nastoupit zpátky do práce.

Délka pracovní neschopnosti se mění podle legislativy, která je aktuálně platnou. V době, kdy se neproplácí první dny nemocenské, klesá. Pokud se proplácí i v prvních dnech, stoupá.

To pak ovlivňuje i průměrnou délku pracovní neschopnosti. Ta byla v předchozích letech kolem 42 dnů.

Právě pojištění se proti ztrátě příjmu při delší pracovní neschopnosti je jednou z jistot, kterou můžeme díky vhodné pojistce získat.

Některá onemocnění mají až extrémně dlouhou délku pracovní neschopnosti. Jde předně o onkologická onemocnění.

Pojištění pracovní neschopnosti nabízí i Mutumutu. Nejde o nijak ojedinělý produkt, protože jej nabízí celá řada dalších pojišťoven (UNIQA pojišťovna, Česká pojišťovna zdraví, Kooperativa pojišťovna, Pojišťovna VZP, Generali pojišťovna).

Přesto si to od Mutumutu stojí za to představit speciálně, protože patří k nejzdařilejším produktům na trhu.

Ne každý máme dostatečné úspory pro dlouhodobé onemocnění a život se zlomkem příjmu. Někteří z nás mají vysoké náklady, které nejde snížit – například na bydlení, nebo živíme rodinu s dětmi.

 

Pojištění pracovní neschopnosti Mutumutu – mějte jistotu, že nezůstanete bez příjmu

 

Proč se pojištění pracovní neschopnosti vyplatí?

Jaké peníze při nemoci v roce 2023 dostaneme? Prvních 14 dní nejde o nemocenskou. Jde o náhradu mzdy, kterou dostávají zaměstnanci.

Byla zrušena karenční doba, kdy nebyl za první tři dny nemoci nárok na náhradu mzdy. Nyní dostanou zaměstnanci od zaměstnavatele již od prvního dne nemoci 60 % průměrné hodinové mzdy.

Následně, počínaje 15. dnem, se vyplácí státem (ČSSZ) nemocenská. Současně se redukuje průměrný hodinový výdělek: do 190,75 Kč se počítá 90 %, od 190,75 do 286,13 Kč je to 60 %, od 286,13 do 572,25 Kč pak 30 %, nad částku 572,25 Kč se již nezapočítává nic.

Veškeré tyto výpadky z příjmu nám umí nahradit dobré komerční pojištění.

 

Znáte Mutumutu?

Mutumutu je kompletní životní pojištění, jež lze uzavřít online. Jako moderní pojištění kryje i případy, jež běžná a poněkud zkostnatělá pojištění nekryjí.

Chlubí se tím, že je pojištěním bez nesmyslných výjimek. Mutumutu pojišťuje vážné životní situace, invaliditu, smrt i pracovní neschopnost.

A právě na toto pojištění se ještě podrobně podíváme.

Mutumutu je ale výjimečný produkt ještě z jednoho důvodu. Učí nás totiž žít zdravě.

Za to, že se hýbeme, nekouříme a chodíme na preventivní prohlídky, získáváme bonusy – přesněji, vrátí nám až 30 % z ceny pojištění.

A vůbec nejde o zanedbatelné částky.

 

Pojištění pracovní neschopnosti Mutumutu

Mutumutu pojištění kryje více životních událostí než jiné pojišťovny. Peníze se vyplácí od 60. dne bez rozdílu, zdali jde o nemoc, nebo důsledek úrazu.

Jako jediná pojišťovna platí i v případě, že jde o psychické problémy, nebo bolesti zad.

Což je velice podstatné, protože právě nemoci pohybové soustavy a problémy s bolestí zad tvoří více než 60 % dlouhodobých pracovních neschopností.

U psychických onemocnění je to sice jenom 5 %, ale číslo neustále stoupá a lékaři nás stále častěji posílají na nemocenskou právě z psychických důvodů.

 

 

Srovnání Mutumutu s jinými pojišťovnami

Pojištění pracovní neschopnosti se může jevit zdánlivě výhodnější u jiných pojišťoven. Ty standardně platí už od 15. dne pracovní neschopnosti.

Jenomže tento fakt se odráží na enormně vyšší ceně pojištění. Většina lidí přitom dokáže krátkodobé onemocnění po finanční stránce hravě zvládnout.

Problém nastává ve chvíli, kdy jde o nemoc dlouhodobou, případně když dojde k invaliditě. Tam už ale plnění jiných pojišťoven pokulhávají.

Takže platíte drahou pojistku za to, že dostanete pár stovek ve chvíli, kdy je ještě ani nepotřebujete.

Když jde do tuhého, tyto pojistky vás nezachrání. I proto nemají nejlepší pověst, ale díky Mutumutu se to rychle mění.

 

Kdy vás ještě Mutumutu chrání?

Závažné onemocnění i úraz mohou končit trvalou invaliditou. I v tomto případě Mutumutu pomáhá s dorovnáním příjmu v rámci pojištění invalidity.

Vždyť invalidní důchod 3. stupně není v České republice ani 11 000 Kč. A z toho se žít skutečně nedá.

Samozřejmostí je též pojištění smrti, které zas chrání naše blízké, například děti, aby se v případě naší smrti nemusely kromě ztráty blízké osoby vyrovnávat i s existenčními potížemi.

 

Kolik pojištění pracovní neschopnosti stojí?

Pojistné se mění v závislostech na vašich očekávání od pojištění. Představu o ceně si nejlépe uděláte na kalkulačce online zde.

 

Výluk z pojištění není mnoho

U Mutumutu naštěstí výluky nemají čtyři ani šest malým písmem hustě popsaných stránek. Je jich jenom osm. Nekryjí se škody teroristům, ve spojení s válkami a vzpourami.

Nepřípustná je sebevražda. Nesmíte být pod vlivem omamných látek, vč. alkoholu. Nemoci a úrazy nemohou být důsledkem diagnostikovaných potíží před sjednáním pojištění.

U rizikových sportů je kryta pouze smrt a ne invalidita. Nehradí se důsledky radioaktivní kontaminace a jaderných havárií. No a ani pracovní neschopnost související s těhotenství, potratem či porodem.

Pojištění pracovní neschopnosti chrání vás i vaši rodinu

Závěr: Vyplatí se pojištění pracovní neschopnosti u Mutumutu?

Pojďte si srovnat výhody a nevýhody pojištění pracovní neschopnosti. Vyplatí se, nebo ne?

Výhody

  • Pojištění řeší skutečný problém – dlouhodobou pracovní neschopnost.
  • Lze uzavřít online zde.
  • K dispozici je srozumitelná kalkulačka pojištění.
  • Má poměrně málo výjimek z pojištění.
  • Mutumutu nás odměňuje za zdravý životní styl.

Nevýhody

  • Pro někoho je přece jen zahájení plnění až 60. den nemoci příliš vzdáleným.
  • Vyloučení problémů v těhotenství.

Z na trhu existujících pojištění v podobě kombinace životního pojištění s pojištěním dlouhodobé pracovní neschopnosti vychází Mutumutu jako velice smysluplný projekt, jenž se nás nesnaží uchlácholit pár stokorunami, když dvakrát zakašleme, ale který pomůže, když to skutečně potřebujeme.

Zajímavé i jako celek. To, že nás motivuje ke zdravějšímu životnímu stylu, je velkým benefitem navíc.