PetExpert recenze [2024]: pojištění psů a koček [ANO či NE?]

PetExpert recenze: Vyplatí se toto pojištění? Jaké jsou zkušenosti s pojištěním domácích mazlíčků (psů + koček) a jeho hlavní výhody a nevýhody se dozvíte zde.

V obsáhlém článku PetExpert recenze se dozvíte všechny základní informace ohledně fungování tohoto druhu pojištění.

V dnešní době je naprosto normální možnost pojistit si automobil, nemovitost, spotřebiče v domácnosti, a tak nadšenci ze společnosti PetExpert spolu s ČSOB Pojišťovnou přišli s novým pojišťovacím produktem, který se zaměřuje právě na zvířata.

A není se čemu divit, protože výdaje za veterináře dokážou být skutečně vysoké, takže v mnoha případech se pojištění PetExpert může skutečně hodit.

Jaké má tato služba výhody, podle jakých pravidel si můžete nechat pojistit psa a co dalšího důležitého je potřeba vědět před sjednáním? To vše se dozvíte v této recenzi.

 

PetExpert recenze – přečtěte si o tom, co obnáší pojištění domácích mazlíčků

 

Co je to pojištění PetExpert

PetExpert ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou

Jedná se o speciální zdravotní pojistku pro domácí mazlíčky. Díky tomu můžete se svým psem či kočkou chodit k veterináři s velkou částí platby takzvaně na pojišťovnu, jako je to běžné při ošetřování lidí.

Tento revoluční produkt je zaměřen na mnoho majitelů zvířat, kteří nechtějí ponechat nic náhodě. Cena pojistky se totiž pohybuje v příznivých hladinách a při porovnání s možnými výdaji za nejrůznější veterinární vyšetření vychází opravdu zajímavě.

Jedna operace zvířete či komplikovanější vyšetření totiž bez problémů může stát například i 30 000 korun, což je značná částka, kterou mnoho lidí nemá jen tak pohotovostně připravenou právě pro tyto účely.

Díky sjednanému pojištění je tak možné poskytnout domácímu mazlíčkovi přesně takovou péči, jakou si zaslouží víceméně bez ohledu na finanční limity.

 

Jak funguje pojištění PetExpert (+video)

Pojištění pro psy a kočky se týká situací, kdy se u nich projeví nemoc, nebo dojde k úrazu a potřebují veterinární ošetření. Tehdy stačí navštívit specializovaného smluvního veterináře a přijít s domácím mazlíčkem.

V rámci České republiky jde o síť zhruba 85 % veterinárních lékařů, takže jistě najdete nějakého ve vašem blízkém okolí. Díky pojištění nebudete muset platit až 90 % nákladů a uhradíte pouze tu část, kterou máte jako spoluúčast.

S pomocí tohoto produktu tak například místo 30 000 korun nutných pro operaci po úrazu zaplatíte pouze 3 000 korun v rámci spoluúčasti. A to už je opravdu citelný rozdíl.

 

Co všechno hradí pojistka PetExpert

Pokud uvažujete o sjednání pojištění pro psy a kočky, určitě oceníte, když PetExpert recenze představí i situace, kdy budete mít veterinární výdaje hrazené a jakých úkonů se naopak netýká.

Pojištění PetExpert se v zásadě skládá ze třech různých částí. Kryje výdaje za veterinární péči při úrazu, nemoci a zahrnuje krytí škody v rámci pojištění odpovědnosti.

V případě pojištění úrazu a nemoci psa nebo kočky je hrazeno ošetření včetně diagnostiky, operace a předoperační péče. V případě akutního případu je tolerováno také ošetření veterinářem mimo smluvní síť.

Hrazena je také hospitalizace zvířete a léčení opakované nemoci, která ale není ve formě nemoci chronické.

Kolik stojí léčba psa (příklady)

Dále pojištění zahrnuje uhrazení škody, kterou pes nebo kočka způsobí na majetku či jiným osobám. Pojistka se týká také případu smrti, kdy je poskytována náhrada ve výši pořizovací ceny či obvyklé tržní ceny psa a kočky.

Podobně je hrazena také situace v případě ztráty či odcizení psa. Zajímavostí je také to, že součástí pojištění jsou i náklady pro nalezení ztraceného či odcizeného zvířete.

 

Kdy výdaje za veterináře platíte sami

Z výše uvedeného výčtu je zřejmé, že v případě obsáhlejší varianty pojištění jsou kryty skutečně nejrůznější situace a případy.

Existuje však také hodně výjimek, které nejsou hrazené v rámci pojištění a kdy u veterináře budete platit pouze sami. Jde o preventivní zákroky, očkování, ošetření chrupu, speciální dietní stravu, transplantace, kastrace a vyšetření týkající se rozmnožování.

Hrazena nejsou ani dědičná a degenerativní onemocnění. Sami si také připlatíte za ošetření mimo standardní dobu v podobě pohotovostní péče či výjezdu za zvířetem.

 

Jaké jsou ceny pojistného

Co se týká ceny pojistného, máte na výběr ze čtyř různých balíčků. Ty se liší maximálními limity pro roční náklady za ošetření i tím, jaká další rizika zahrnují.

Samozřejmě je konečná cena ovlivněna také stářím psa a kočky nebo plemenem. V případě nejvíce základního balíčku tak ceny za pojistné začínají na 299 korunách za měsíc.

Petexpert recenze cena pojistného

 

Co vše ovlivňuje cenu pojistného

Aby to nebylo tak jednoduché, pro výpočet výše pojistného v rámci jednotlivých variant, máte k dispozici tuto psí kalkulačku.

Proměnných faktorů je totiž skutečně více a kromě věku zvířete záleží i na plemeni. To, kolik budete za pojištění PetExpert skutečně platit, závisí také na volbě konkrétního balíčku.

Velkým rozdílem jsou případné větší limity pro plnění. Rozdíl v ceně pro základní balíček Start s limitem 35 000 korun za rok a Exclusive, kdy je roční limit až 120 000 korun za roční období přitom není tak značný.

V případě pojištění pro kočku je nejmenší balíček s limitem 25 000 korun a nejvyšší s 90 000 korunami. Při pojištění domácího mazlíčka také zvažte to, jestli se například aktivně věnuje sportu, kde je vyšší riziko úrazu. Tehdy se může vyplatit spíše balíček s vyššími limity.

 

Co potřebujete pro sjednání pojistky pro svého domácího mazlíčka

Pro sjednání pojištění pro psa či kočku, kteří splňují potřebné limity, potřebujete znát jejich základní údaje. Typicky plemeno a věk. Pokud neznáte přesné datum narození, veterinář vám pomůže stanovit odhadní.

Jakmile vyplníte údaje o domácím mazlíčkovi do online kalkulačky a vyberete balíček pojištění, stačí doplnit několik osobních informací o vás jako majiteli zvířete. Již do této registrace se vyplňuje číslo čipu.

Na základě tohoto postupu v rámci několika kliknutí sjednáte pojištění PetExpert pro své zvíře.

 

Jaké jsou poplatky

V případě pojištění domácích mazlíčků PetExpert neplatíte žádné poplatky navíc. Cena je tvořena pouze pojistným.

Pojištění je možné platit v rámci měsíčního intervalu, ale také jednou ročně. To záleží na tom, jakou variantu si zvolíte, ale cenově vychází obě stejně.

 

Výše spoluúčasti

U všech balíčků a variant pojištění PetExpert je výše spoluúčasti stejná. Hradíte od 10 % z výdajů, které jsou zahrnuty v pojistce. Většinu částky (90%) za operaci nebo ošetření tak hradí přímo pojišťovna.

 

Podmínky pro sjednání

V rámci podmínek pro sjednání pojištění PetExpert záleží na tom, jaké zvířátko si chcete nechat pojistit. Produkt se týká pouze psů a koček.

Pojistit si můžete již štěňátko či koťátko od věku 8 týdnů. Maximální hranice pro vstup do pojištění je pro malá plemena psů 10 let, střední 8 let a velká 6 let. Kočky mohou být maximálně staré 8 let.

PetExpert recenze informuje o pojištění štěňat

Další důležitou podmínkou pro sjednání pojištění je identifikace zvířete s pomocí registrovaného čipu. Jde o lepší identifikaci zvířete a přiřazení, že právě pro něj je uzavřeno pojištění.

Pojistku však můžete uzavřít ještě před čipováním. Jako číslo čipu budou uvedeny samé 0 (nuly) a máte 30 dní na to nechat psa očipovat, tento čip řádně registrovat a číslo nahlásit v PetExpert.

Aby bylo možné psa či kočku pojistit, mělo by být zvíře v běžném režimu prevence se všemi předepsanými očkováními a pravidelnými preventivními prohlídkami.

 

Názor veterináře na pojištění psů a koček (video)

 

Výhody PetExpert pojištění domácích mazlíčků

Aby byla PetExpert recenze úplná, nesmí chybět ani shrnutí hlavních výhod tohoto zajímavého pojišťovacího produktu. Velkou předností je možnost pojištění psa i kočky do relativně vysokého věku.

Majitelům zvířete jistě odlehčí také fakt, že spoluúčast tvoří od 10 %, což znamená výrazně nižší riziko vysokých plateb v porovnání s výdaji bez pojištění.

Jednou z předností je také jednoduché a rychlé sjednání. Protože je v síti smluvních veterinářů zhruba 85 % ze všech, kteří na území naší země působí, není nic složitého najít vhodného specialistu na konkrétní problém nebo vyhledat veterinární péči poblíž vašeho bydliště.

V rámci pojištění máte při výběru konkrétního balíčku jasný přehled o tom, co všechno je zahrnuto. Produkt je tak naprosto transparentní a nic zvláštního vás nepřekvapí.

 

Nevýhody

Drobnou nevýhodou u pojištění PetExpert může být řada výjimek, na které se pojistka nevztahuje.

Může se tak stát, že se u vašeho psa projeví například některé chronické onemocnění, které není kryto pojistkou.

Stále více variant a možných situací se však nachází mezi těmi možnosti, které jsou hrazené.

 

Zkušenosti s pojištěním PetExpert (FB + video)

Zkušenosti s pojištěním psů a koček jsou pozitivní a majitelé zvířat oceňují, hlavně bezproblémový proces.

Zde je několik ohlasů z Facebooku společnosti.

Žádné papírování a běhání s pokladními doklady. Hned na veterině vyřešeno, platila jsem částku už s odečtením toho, co zaplatila pojišťovna. A to máme pojištění asi týden. Super pojišťovna, doporučuji všem svým známým.

Katka M

 

Já a můj mazlík děkujeme za neskutečně rychlé proplacení operace..

Karolína Č

 

Děkuji pojištění PetExpert. Před týdnem jsme u naší holčičky řešili operaci prasklých vazů v koleni. Operace byla finančně celkem náročná. Vše proběhlo naprosto bez komplikací a pojišťovna si vše vyřešila s MVDr.

Jana R

 

Zkušenosti s pojištěním psů sdílí majitelé také na těchto videích:

Zkušenosti majitelky vlčáka Kenta

 

Zkušenosti majitelky fenky Daisy

 

Závěr PetExpert recenze

Svědomití majitelé psů a koček si možnost pojištění mazlíčků velmi pochvalují. V případě nečekané nemoci či úrazu totiž dokážou být účty za veterinární péči opravdu děsivě vysoké.

I při pravidelném odkládání částky, kterou budete platit na pojištění, tak rozhodně nedosáhnete na minimální roční limit, kterým je 35 000 korun v případě základního balíčku u psa a 25 000 korun u kočky.

Pečlivě tak zvažte, jestli by právě tato variant nebyla vhodným řešením, jak se zbavit strachu z nečekaných výdajů za veterinu. Na stránkách pojištění PetExpert najdete pečlivě popsané všechny případy, kterých se pojistka týká i situace, kdy budete platit sami.

Právě tyto výjimky včetně nejrůznějších čekacích lhůt si důkladně prostudujte, ať víte, kdy máte na co nárok.