Nejlepší investice: do vzdělání, akcií nebo nemovitostí?

Nejlepší investice: do vzdělání, akcií nebo nemovitostí? Tento článek se zabývá investicí do vzdělání.

Pokud chcete vidět nejlepší investiční příležitosti do nemovitostí, akcií, veteránů, P2P půjček nebo třeba startupů a společností, klikněte zde.

Určitě už jste několikrát za život slyšeli, že nejlepší investice je do vzdělání. Říkali nám to rodiče, známí i učitelé ve školách.

Jistě na tom něco bude, ale bohužel nám nikdo neřekl, jak vlastně na to.

Všichni si projdeme základní školou, většina jde na střední zakončenou maturitní zkouškou nebo výučním listem, část pokračuje až na vysokou.

Ale tím to mnohdy končí. Proč?

Možná je to naše lenost, možná je to nezájem ale třeba vlastně vůbec nevíme jak a v čem se dál vzdělávat.

A právě proto spousta lidí stráví svůj život děláním něčeho, co je nebaví, nic jim to neříká a dělají to jen proto, aby jednou za měsíc přistála výplata na jejich účtu.

Jak zjistit, co chci v životě dělat?

Pokud my sami nevíme, v čem bychom se měli, respektive chtěli vzdělávat, je to problém. Přesto nám nikdo neřekl, jak na to máme přijít.

Ze všeho nejdůležitější je zamyslet se nad tím. Zní to jednoduše, že? Věřte mi ale, že to ani zdaleka tak jednoduché není.

Zkuste se zamyslet nad tím,

  • Co máte rádi?
  • Co rádi děláte?
  • Co Vám jde?
  • V čem jste dobří?
  • V čem vynikáte oproti ostatním?

Nyní neřešte peníze. Přemýšlejte jen tak, nad sebou samým. Možná je to vaření, přednášení, kosmetika nebo učení. Důležité je, přijít na vaši vášeň, poslání, protože jen tak ho budete moci nějakým způsobem rozvíjet.

Pro odhalení vašeho „oboru zájmu“ je také vhodné vypsat si to, co je pro vás důležité a jakými zásadami se v životě řídíte. Až příliš moc lidí jenom bludně krouží v životě bez cíle.

Nebuďte jeden z nich.

 

Začněte se vzdělávat

Pokud jste úspěšně odhalili to pravé pro vás, gratulujeme vám! Aktuálně jste dál než 70 – 90 % populace. Nyní je na čase začít se v tomto oboru rozvíjet a zjistit, jak si v něm vydělat peníze.

Tím však neříkáme, že máte zítra podat výpověď. Právě naopak. Pokud máte stabilní zaměstnání, jste v ideální výchozí pozici.

Nemusíte se bát, že byste byli bez příjmu a máte dostatek volného času mimo pracovní dobu, kdy se můžete věnovat právě svému poslání.

Než začnete cokoli hodnotného vytvářet, budete potřebovat vzdělání. Je tedy na čase začít se v této oblasti vzdělávat.

Co budete muset znát, abyste se stali ve vašem oboru opravdovým expertem? Možná je to umění prodávat, základy marketingu, grafika, atd.

Pro uplatnění na trhu je často potřeba mít znalosti z více oborů současně. Kde tedy čerpat inspiraci?

Podívejte se na nejlepší investice od 1000 Kč
Přehled těch nejlepších investic do nemovitostí, akcií, veteránů, P2P půjček nebo startupů a společností najdete zde.

 

Knihy 

Každý problém, který řešíte, už vyřešil někdo před Vámi. Knihy jsou tedy skvělým a cenově dostupným nástrojem jak začít.

Chcete se stát profesionálním kuchařem?

Najděte si knihu, která se zabývá vařením, nebo si přečtěte si knihu od významného šéfkuchaře. Knih je napsáno spousta a za pár stovek je v nich často skryto know-how minimálně za desetitisíce.

Tipy na knihy najdete tady.

 

Online kurzy

V dnešní informační dobře není nic jednoduššího, než si na internetu vyhledat nějaký online kurz. Je jich spousta.

Dobrý kurz pravděpodobně nebude zdarma, ale pokud si z něho odnesete maximum, může Vám v budoucnu vydělat mnohem více peněz.

Je však nutné vybírat opravdu pečlivě! Internet je totiž přehlcený kurzy od rádoby profesionálů, kteří se snaží pouze vydělat na jejich prodejích.

Vždy se dívejte, kdo za kurzem stojí.

 

Workshopy, semináře

Pokud jste již vyčerpali veškerou moudrost z knih a online kurzů, je ideální čas se posunout zase dále. Najděte si ve svém okolí nějaký workshop či seminář, zabírající se touto problematikou.

Na workshopech se dozvíte především teoretické znalosti přímo od odborníků.

Zde však platí předchozí rada dvojnásobně, vybírejte pečlivě a učte se pouze od profesionálů v oboru. Začít můžete třeba zde.

 

Tréninky

Rozdíl mezi tréninkem a workshopem je především v délce a intenzitě.

Tréninky jsou mnohem více založené na praxi a jsou určené pro menší počet účastníků tak, aby se jim mohl trenér věnovat se vší péčí a předat jim vlastní jak teoretické, tak praktické zkušenosti.

Cena tréninku se již může pohybovat v řádu vyšších tisíců nebo i desetitisíců, protože zkrátka mají takovou hodnotu pro účastníky.

 

Běžte do akce!

Celý proces vzdělávání může trvat libovolně dlouho, od několika měsíců, let až do konce života. Trendy v jednotlivých oblastech se stále mění.

Proto je důležité se jich při nejmenším držet. Inspiraci můžete čerpat také ze zahraničních zdrojů, které bývají zpravidla napřed oproti České republice.

Když ve vašem oboru načerpáte maximum teoretický i praktických informací, dovolím si říct, že se z vás stane odborník na danou problematiku.

A potom už se nemusíte bát, říct si za vaši práci také adekvátní finanční ohodnocení.

Tipy na nejlepší investice: jak a kam investovat najdete zde.