Přední brokerská společnost XTB překročila hranici půl milionu klientů

Počet klientů XTB dosáhl v květnu hranice 500 tisíc. Díky aktivnímu globálnímu rozvoji a systematicky rostoucímu počtu klientů, šplhá společnost vzhůru, a to nejen v rámci FX / CFD trhu.

Nyní se XTB zařadilo mezi top pět světových forexových brokerů v počtu aktivních klientů.

Základem rozvoje XTB a zároveň základem pro dosažení excelentních výsledků v budoucnu je neustále rostoucí klientská základna.

V prvním čtvrtletí roku 2022 získala společnost XTB 55,3 tisíc nových klientů, což znamená nárůst jejich celkového počtu na 481,9 tisíc. Za zmínku stojí, že růst počtu klientů je systematický.

Za celý rok 2021 se klientská základna zvýšila z 255,8 tisíc na 429,2 tisíc, tedy o 68 %. XTB zaznamenalo stejné tempo růstu klientů (+ 71 %) i v roce 2020.

počet klientů XTB

Celkový počet klientů XTB v jednotlivých čtvrtletích (v tisících)

Nárůst počtu klientů je výsledkem intenzivních obchodních a marketingových aktivit na trzích střední a východní Evropy, západní Evropy a Latinské Ameriky.

Rozvojový potenciál souvisí i s expanzí a rozvojem na mezinárodních trzích (včetně nově otevřené dceřiné společnosti v Dubaji pro trhy Středního východu a severní Afriky).

Dalším důležitým parametrem, kterým se XTB odlišuje od konkurence, je nárůst průměrného počtu aktivních klientů.

V prvním čtvrtletí to bylo 149,8 tisíc ve srovnání se 103,4 tisíci v prvním čtvrtletí předchozího roku a 112 tisíc v průměru za celý rok 2021.

Tento nárůst dovedl XTB do první pětice největších světových FX/CFD brokerů z hlediska počtu aktivních klientů.

Počet aktivních klientů 1q2022

ZDROJ: Finance Magnates 2022 Q1 Intelligence report