XTB Research patří mezi nejlepší analytické týmy na světě

Analytické oddělení XTB se může pochlubit skvělými výsledky v prestižním hodnocení přesnosti předpovědí FX Forecast agentury Bloomberg.

Analytici XTB dopadli nejlépe ve svých prognózách pro měnové páry CEE.

Na základě celkové přesnosti analýz se ukázalo, že XTB je i v tomto ohledu na předních příčkách globálního žebříčku.

Žebříčky vytvořené agenturou Bloomberg jsou považovány za nejvyšší uznání ve finančním průmyslu.

Jsou aktualizovány čtvrtletně a zahrnují prognózy zveřejňované největšími globálními finančními institucemi, včetně Barclays, BNP Paribas, JP Morgan aj.

Nejnovější vydání žebříčku bylo zveřejněno na konci druhého čtvrtletí roku 2022 a obsahuje nejpřesnější předpovědi za posledních 12 měsíců.

Společnost XTB se v tomto globálním průzkumu agentury Bloomberg umístila na 3. místě v kategorii G10 a na 2. místě v kategorii 13 Majors.

Kromě toho výzkumný tým XTB také prokázal kvalitu svých předpovědí pro rozvíjející se trhy. Nejlépe dopadli ve svých prognózách pro měnové páry CEE: EURPLN, USDCZK, EURHUF.

Díky tomu se umístili na 3. pozici v žebříčku předpovědí rozvíjejících se trhů.

xtb bloomberg

Zdroj: Bloomberg

Charakteristickým rysem XTB je edukace a poskytování bohaté obsahové báze zcela zdarma, a to nejen klientům XTB, ale i široké veřejnosti.

Na webu XTB, sociálních sítích či v samotné investiční platformě najdete celou řadu tržních analýz, zpráv, živých vysílání atd. K

e znalostem analytiků XTB má přístup každý – společnost každý den poskytuje klientům i veřejnosti novou porci zajímavého a důležitého obsahu.

Zejména v Čechách a na Slovensku patří XTB k nejaktivnějším tvůrcům v oblasti kapitálových trhů a investic, o čemž svědčí jak sekce zpráv z trhů na hlavním webu XTB, tak i sociální sítě, zejména YouTube kanál společnosti.