Velká eToro recenze [2024]: Zkušenosti & jak na to

Tato eToro recenze vám prozradí, jak kopírovat ostatní obchodníky, zkušenosti, výhody a nevýhody aplikace, jak založit účet a výši min. vkladu.

Víte, jak uspět?

eToro recenze aneb obchodujte chytře

Chcete efektivně zhodnotit své prostředky, ale nevíte, kde investovat? Moderním trendem jsou nejrůznější online platformy, které zpravidla nabízí více investičních příležitostí.

V praxi to tedy znamená, že díky účtu na jedné jediné platformě můžete získat poměrně pestré portfolio.

To ale zdaleka není všechno, jak vám prozradí tato konkrétní eToro recenze zaměřující se na jeden z největších a v poslední době stále oblíbenější portál s výběrem příležitostí pro investice s funkcí kopírování ostatních obchodníků.

eToro logo

 

Čím se eToro zabývá?

Jde o brokerskou společnost, která díky propracované internetové platformě nabízí obchodování formou CFD. Znamená to, že zde najdete akcie, forex a například i kryptoměny.

A že eToro není žádným nováčkem ani malým hráčem dokazují i působivá čísla týkající se více než 140 zemí, kde platforma funguje, a úctyhodný počet investorů přesahující 6 miliónů lidí.

Čeština je podporována od roku 2018.

 

Co vše potřebujete k registraci na eToro?

Každá eToro recenze by měla obsahovat také informaci týkající se registrace na platformě. Protože jde o obchodování, žádá si proces registrace poskytnutí údajů a trochu toho vyplňování.

Konkrétně je potřeba ověřit pravdivost údajů, kdy nahrajete kopie osobních dokladů, zejména občanského průkazu.

Tento krok je vyžadován vzhledem k regulaci brokerů a jde o standardní postup ochrany proti praní špinavých peněz.

{etoroCFDrisk}% účtů retailových investorů přichází o peníze při obchodování CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých peněz.

 

Výše minimálního vkladu

A co ještě potřebujete k obchodování? Samozřejmě peníze. Výše minimálního prvního vkladu je pouze 100 USD, což je v přepočtu zhruba kolem 2200 korun.

Peníze na svůj účet nahrajete pomocí platební karty, bankovního převodu či přes nejrůznější platební systémy, jako jsou například PayPal, Webmoney a podobně.

Vaše nezainvestované peníze vám eToro úročí sazbou až 5,3 % ročně.

 

Od jaké částky je možné vybírat peníze

Co se týká výběrů, je minimální limit 30 USD. Poplatek za výběr je 5 USD. Peníze jsou posílány za zadaný bankovní účet.

Pozor si ale dejte na případné poplatky. Například za neaktivitu eToro účtuje poplatek 10 USD po 12 měsících nečinnosti.

 

eToro recenze aneb jak funguje platforma

Některé investiční platformy vyžadují stahování a nejrůznější další aplikace, které musíte mít ve svém zařízení. U eToro ale vše probíhá v rámci webového prohlížeče.

Existuje také aplikace vhodná pro obchodování na chytrých mobilních telefonech. U obou variant navíc potěší jednoduchý a přehledný design.

Na hlavní stránce s obchodováním vidíte přehled aktuálně dostupných aktiv, do kterých můžete investovat.

Nechybí ani grafy vývoje cen a další důležité parametry, podle kterých se můžete rozhodnout, zda a jak velkou částku investujete.

Velkou výhodou je právě kombinace různých investičních příležitostí, kdy každá strategie může být naprosto odlišná a s ohledem na míru rizika.

eToro aplikace

Sami už se rozhodnete, jestli většinu vašeho portfolia bude tvořit nákup akcií, obchod s měnovými páry, komoditami či například kryptoměnami.

Dobrou strategií může být také inspirace u ostatních, kteří dosahují zajímavých výsledků.

 

Nejlevnější broker na akcie (bez poplatku)

Pokud chcete kupovat a prodávat akcie, tak s eToro získáváte unikátní výhodu. Tou je nákup a prodej akcií bez jakéhokoliv poplatku či přirážky.

Při obchodování klasických akcií nezaplatíte ani korunu navíc, stačí při otevření či zavření pozice zvolit pákový efekt 1x. Broker na akcie eToro je tak jeden z mála, se kterým na akciích neplatíte žádné poplatky.

>>VÍCE INFORMACÍ SE DOZVÍTE ZDE

{etoroCFDrisk}% účtů retailových investorů přichází o peníze při obchodování CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých peněz.

Váš kapitál je ohrožen. Platí se další poplatky. Další informace najdete na etoro.com/trading/fees.

 

Kopírujete strategie úspěšných obchodníků

Hlavní předností a výhodou platformy eToro je možnost kopírování jiných investičních strategií.

Unikátní technologie CopyTrader umožňuje přímo kopírovat konkrétní operace prováděné v portfoliu, takže můžete opakovat úspěšné kroky jiných investorů.

eToro zkušenosti se sdílením obchodů a tipů

Díky tomuto sdílení zkušeností a dobrých tipů se i s minimálními zkušenostmi a znalostmi můžete dostat na velmi zajímavá čísla.

Rychleji se také naučíte, co všechno by mohlo fungovat, takže následně zvládnete jiný samostatný krok mnohem lépe.

eToro kopírování obchodníků CopyTrader
Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

Velkou výhodou kopírování investičních strategií je zejména úspora času, který nemusíte věnovat procházení jednotlivých možností a příležitostí, ale jen si prohlédnete čísla a úspěšnost u tahů, které udělali jiní.

Samozřejmě je potřeba vzít v úvahu nejenom lákavě vysoká procenta, ale i stupeň rizika u vybrané strategie.

Kromě jednotlivých obchodníků můžete kopírovat také rozhodnutí a kroky celé vybrané skupiny, kdy se berou v potaz vždy aktuálně nejlepší obchodníci a jejich akce.

{etoroCFDrisk}% účtů retailových investorů přichází o peníze při obchodování CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých peněz.

 

Podle čeho vybrat tu nejvýhodnější strategii

Po zkopírování strategie určitého obchodníka se každá jeho transakce provede i na vašem účtu. Pečlivě si proto rozmyslete, jaký plán si vyberete.

CFD obchodování je zkrátka rizikové, na což je dobré nezapomínat. Vybírejte si investice s optimální výší rizika v souladu s vaším dlouhodobým plánem a případnými dalšími investicemi.

I zde platí základní poučka týkající se rozrůznění vložených prostředků mezi více komodit, akcií, kryptoměn a podobně. Nejlépe vše pochopíte díky zkoušení a testování nejrůznějších možností.

eToro kryptoměny

Dobrou zprávou je, že tohle všechno můžete zvládnout i bez toho, že přijdete o vlastní peníze.

EToro recenze by totiž nebyla úplná bez zmínění jedné důležité funkce, která je mimo jiné také důvodem, proč jde o nejoblíbenější a jednu z nejvyužívanějších platforem k investování.

Jde o bezplatný demo účet.

 

eToro a daně

eToro má k dispozici daňový formulář W-8BEN a pokud jej vyplníte, budete platit nižší daně za dividendy z amerických akcií a ETF.

 

Vyzkoušejte si investování na demo účtu

TIP eToro recenze: Nevíte, jestli by vám investování přes online platformu šlo?

Nic vám neukáže celý proces lépe než vyzkoušení demo účtu.

Tam máte k dispozici virtuálních 100 000 USD, se kterými si můžete vyzkoušet obchodování. Dozvíte se tak, jestli máte dobrou intuici, nebo jestli se vám ve výběru investic nedaří.

A to bez rizika ztráty peněz.

eToro akcie

Vyzkoušíte si tak veškeré funkce, kdy jediný rozdíl spočívá v tom, že získané či naopak ztracené peníze nejsou reálné.

Demo účet je časově neomezený a hlavně naprosto zdarma a bez omezení, takže opravdu stačí jen vyplnit registraci a můžete se pustit do zhodnocování svých úspor nejdříve ve formě zkušebního investování a později naplno.

Demo účet je bez rizika.

 

eToro je platforma pro více aktiv, která nabízí jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak i obchodování s CFD.

Upozorňujeme, že CFD jsou složité nástroje a je s nimi spojeno vysoké riziko rychlé ztráty peněz kvůli pákovému efektu. Při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele přichází o peníze {etoroCFDrisk}% účtů drobných investorů. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Toto sdělení je určeno pro informační a vzdělávací účely a nemělo by být považováno za investiční poradenství nebo investiční doporučení. Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

Copy Trading není investičním poradenstvím. Hodnota vašich investic se může zvýšit nebo snížit. Váš kapitál je vystaven riziku.

Investování do kryptoaktiv je v některých zemích EU velmi volatilní a neregulované. Bez ochrany spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

Společnost eToro USA LLC nenabízí CFD a neposkytuje žádné záruky a nenese žádnou odpovědnost za správnost nebo úplnost obsahu této publikace, kterou připravil náš partner s využitím veřejně dostupných informací o společnosti eToro, které nejsou specifické pro daný subjekt.

 

ALTERNATIVA K ETORO
Další aplikace vhodná pro online obchodování je např. tato, o které jsme zde psali podrobněji.