Velká Ronda Invest recenze [2024]

Ronda Invest recenze: přečtěte si zkušenosti, výhody a nevýhody investic do úvěrů zajištěných nemovitostmi zde.

Najít dnes zajímavou formu investování může být problém. Koronavirová krize odhalila slabá místa mnoha investic. Mnohé moderní investiční platformy se naopak ukazují být velice životaschopnými.

Takovou je i Ronda Invest, která přes existující krizi vyplácí stále včas výnosy svým investorům.

Více vám o této moderní P2B (peer-to-business) platformě napoví naše Ronda Invest recenze.

 

Ronda Invest recenze aneb Investice do úvěrů jako moderní způsob investování

 

Co nabízí Ronda Invest

Stručně řečeno, hned pro pochopení na začátku, investujete do úvěrů, které jsou zajištěné nemovitostmi.

Jelikož jde o bonitní nemovitosti, je tato investice považována za bezpečnou a ukazuje se to i v dnešní hodně problematické době.

Investice (neboli participace) do úvěrů je v České republice zatím málo známý pojem. Že funguje dobře, však mohou klienti vidět, protože výnosy se vyplácí pravidelně i v době krize.

Na obdobném principu jsou založeny také např. český projekt Upvest či evropský EstateGuru.

 

Co přesně Ronda Invest nabízí?

Funguje jako jakýsi prostředník mezi malými či středními podnikateli a drobnými investory, kteří mají zájem zhodnotit své peníze.

Češi mají podle ředitele společnosti, Lukáše Blažka, uloženo na běžných účtech 1,3 bilionu korun (uvedl to pro magazín E15.cz). Tyto peníze se v bankách téměř nezhodnocují, což je škoda.

Vzhledem k výši inflace tak dochází ke znehodnocování těchto úspor.

Při investování do úvěrů zajištěných nemovitostí jsme schopni získat výnos přes 8 % p.a., což pomůže v boji s inflací a umožní nám naše peníze kladně zhodnocovat.

Výnosy u různých projektů financovaných v rámci Ronda Invest se pohybují od 8 do 9 %.

Ronda invest recenze investice 1

 

Na jak dlouho peníze vlastně investujeme?

Délka investice se pohybuje od 2 do 5 let, avšak u některých úvěrů je splatnost mnohdy kratší než 12 měsíců. 

Co když budeme jako investor potřebovat zainvestované peníze zpět dříve, než dojde ke splatnosti poskytnutého úvěru?

I v tomto případě vám Ronda Invest vychází vstříc a nabízí možnost ukončení investice.

Ronda Invest poskytuje úvěry českým a slovenským podnikatelským subjektům. Jde o úvěry ve výši od 2 do 100 milionů korun.

Vždy jde tedy o úvěrování podnikatelů a ti musí za úvěr ručit bonitní nemovitostí.

Nejčastěji se jedná přímo o úvěry určené k financování developerských projektů obchodníků s nemovitostmi na území České republiky a Slovenské republiky.

Proto produkty Ronda Invest hodně připomínají investice do nemovitostí.

Tito developeři si pořizují úvěry za účelem nákupu či rekonstrukce nemovitosti s jejich následným prodejem či pronájmem.

 

Kdo za platformou stojí

Naše Ronda Invest recenze pečlivě prověřila i to, kdo za investiční platformou stojí.

Nejde o žádný neznámý start-up. RONDA INVEST a.s. je dceřinou formou RONDA HOLDING a.s. 85 % akcií vlastní skupina Alphaduct a.s., kam patří značky, jakými jsou Dermacol, Kulina, Krondorf nebo Axigon. Firma patří Vladimíru Komárovi.

Zbylých 15 % akcií vlastní majitel společnosti Citfin – Finanční trhy a.s. a spořitelního družstva Citfin, Gabriel Kovács.

Vlastníci platformy jsou tedy úspěšní podnikatelé, kteří k celému businessu přistupují velice pečlivě, což je poznat zejména při ověřování bonity nemovitostí, které zajišťují každý z poskytnutých úvěrů.

Než se naše Ronda Invest recenze podívá právě na tuto záležitost, vraťme se k možnosti investování běžným drobným investorem.

 

Jak a proč se stát investorem P2B platformy

Výnos až 9 % p.a. je skutečně zajímavý, v kombinaci s minimální rizikovostí láká mnohé investory.

Investorem se může stát každý, kdo investuje minimální částku 10 000 Kč.

Aktuálně vám však bude stačit dokonce pouhých 1000 Kč.

Jde o akční možnost, díky které si snadno vyzkoušíte (klikněte zde), jak platforma funguje.

Je to nabídka zejména pro „pana a paní Opatrné“, kteří třeba nemají dobré zkušenosti s jinými formami investic a nechtějí napoprvé riskovat větší investici.

 

Jak začít investovat?

Stačí se online nezávazně registrovat přes tento webový online formulář. Na začátku nečekejte žádné dlouhé vyplňování údajů o své osobě.

Vložte e-mail a ten pak potvrďte v e-mailové komunikaci. Následně si ještě zvolíte své heslo do platformy a online investování můžete začít využívat.

Obratem získáte přístup k informacím o aktuálních úvěrech. Pokud vám potvrzení registrace e-mailu nepřijde do e-mailové schránky, prověřte si složku nevyžádané pošty.

Pokud se poté rozhodnete vložit peníze a investovat, bude potřeba doplnit informace o vás včetně poskytnutí kopií dokladů (vše probíhá online).

 

Poplatky za využití platformy

Při přípravě naší Ronda Invest recenze jsme si prověřili, že v rámci platformy neplatíte žádné vstupní poplatky. Účtovány nejsou ani žádné pravidelné měsíční či roční poplatky.

Jde tedy o investiční platformu bez poplatků. Firma pro vás zcela zdarma vykonává správu a monitoring pohledávek a neplatíte vstupní ani pravidelné poplatky.

Investovat přitom můžete najednou do libovolného množství úvěrů.

 

Jak vypadá nabídka úvěrů k investování

Každá potenciální investice, do které máte možnost investovat, je velice podrobně popsaná.

V první řadě se dozvíte, o jakou investici jde, a máte k dispozici popis, fotografii i lokalitu nemovitosti, které se úvěr týká a která je rovněž zástavou k danému poskytnutému úvěru.

Ronda invest recenze investice 2

Jako další informaci získáváte nabízený výnos, datum splatnosti úvěru, info o výši LTV a též minimální výšku investice, se kterou se můžete do investování do toho kterého úvěru zapojit.

Obvykle jde o 10 000 Kč, v rámci aktuální akce je u vybraných projektů možná investice již od 1000 Kč. Může jít o rodinné domy, bytové jednotky, stavební a jiné pozemky.

Vaše investování online je možné, kdykoliv se rozhodnete.

Ronda invest recenze investice 3

 

Bezpečnost platformy

Plus pro investiční platformu Ronda Invest je rozhodně majetkové složení společnosti.

Dále pak též to, jak přísně jsou prověřováni zájemci o úvěr ze strany podnikatelů a zejména, jak pečlivě je hodnocena bonita nemovitosti, kterou je úvěr zajištěn.

Všechny poskytnuté úvěry jsou rovněž nejdříve realizovány ze 100 % z prostředků Ronda Invest a jejich partnerů.

Participace na úvěru ze strany drobných investorů nastává až následně, takže každý investor již zná platební morálku konkrétního žadatele o úvěrování.

Úvěry jsou zajištěny nejen nemovitostí, ale rovněž ručitelským prohlášením či spoludlužnictvím fyzické osoby, která je vlastníkem úvěrované firmy.

Investice do nemovitostí děčín

Naše Ronda Invest recenze prověřila, že jde skutečně o investice s nízkým rizikem.

Zajištění úvěrů je pomocí bonitních nemovitostí v žádaných krajích, jako je Praha, střední Čechy, či pak v krajských městech.

Pokud je klient problémový, dojde k prodeji této nemovitosti a uspokojí se pohledávka investora.

Není nutné se obávat ani poklesu cen nemovitostí, protože úvěry jsou poskytovány maximálně do výšky 70 % hodnoty nemovitostí.

Všechny úvěry k participaci jsou zajištěny rovněž notářským zápisem se svolením k vykonatelnosti, což urychluje případné vymáhání pohledávky.

Ronda Invest má rovněž dobře nastavené procesy upomínání a vymáhání při nesplácení klientem, jemuž byl úvěr poskytnutý.

 

Investor vs. zájemce o úvěr

Podívejme se ještě jednou, na obě strany, pro které je P2B platforma určena.

Na jedné straně stojí investor. Ten chce bezpečně investovat, nejlépe od co nejnižší částky. Samozřejmě s co nejvyšším výnosem.

To Ronda Invest nabízí: investování již od 1000 Kč (akční nabídka, jinak od 10 000 Kč) a výnos až 9 % p.a.

Úvěry jsou bezpečné, protože jsou zajištěné nemovitostmi. Výnos je vyplácen měsíčně. Každý investor má možnost vytvářet si vlastní investiční portfolio a investovat do více projektů současně.

Na druhé straně pak stojí žadatel o úvěr. Ten si chce půjčit 2 až 100 milionů Kč. Ronda Invest mu půjčí s úrokovou sazbou od 7,9 % p.a.

Žádost o úvěr je posuzována velice rychle, a to již do 48 hodin od podání žádosti. Úvěr musí být vždy zajištěn nemovitostí, jejíž bonitu si Ronda Invest pečlivě prověřuje.

 

Komu přesně Ronda Invest půjčuje?

Jak již bylo řečeno, Ronda Invest úvěruje české a slovenské podnikatelské subjekty, které potřebují získat finance na výstavbu či nákup developerských projektů.

Nabízí investiční, překlenovací i pohledávkové úvěry, stejně jako americkou hypotéku.

Tyto úvěry financuje přímo Ronda Invest, ale v rámci P2B platformy též jiní drobní investoři z řad právnických či fyzických osob.

 

Závěr Ronda Invest recenze

Výhody

 • Slušný výnos od 8 do 9 % p.a.
 • Možnost investovat již od 10 000 Kč (v rámci akce již od 1000 Kč)
 • Bonus za registraci pro nového klienta 500 Kč (při investici 10 000 Kč)
 • Bezpečná forma investování – úvěr je zajištěn víceúrovňově, včetně jištění bonitní nemovitostí (úvěr je poskytován podle nejpřísnějších bankovních standardů)
 • Možnost diverzifikace rizik díky současnému investování do více různých úvěrů
 • Žádné poplatky za vstup do platformy
 • Žádné pravidelné poplatky
 • Výnosy vyplácené měsíčně
 • Kompletní investování online – stát se investorem lze téměř na jeden klik
 • Odměny Ronda Invest závisí na řádném splácení úvěru a jsou vždy účtovány pouze proti obdržené splátce úvěru, ne paušálním poplatkem
 • Vlastník platformy Ronda Invest je stabilním a silným hráčem na podnikatelském trhu

Nevýhody

 • Poměrně málo známá forma investování u nás
 • Pokud chceme peníze z investice dříve, je nutné o to požádat u Ronda Invest
 • V případě, že nejsou prostředky z úvěru vymožitelné z úvěrového dlužníka, nelze je vymáhat na Ronda Invest (málo pravděpodobná situace, prodej nemovitosti pokryje pohledávky investorů, za úvěr ručí i vlastník firmy žádající o úvěr).