Upvest recenze (+500 Kč bonus) aneb investice do nemovitostí od 5000 Kč

Upvest recenze_investice do nemovitostí od 5000 Kč

(Tato Upvest recenze obsahuje 500 Kč bonus na první investici). Čím více a chytřeji investujete dnes, tím více financí budete mít k dispozici v budoucnu. Není moudré nechávat ležet peníze na běžných účtech, kde se nijak nezhodnotí, a dokonce podléhají inflaci. Existuje totiž mnoho způsobů, jak můžete rychle, jednoduše, a přesto efektivně začít investovat.

A do čeho? Třeba do developerských projektů, čemuž se věnuje tato Upvest recenze.

 

Upvest se představuje

Upvest je poměrně novým online investičním portálem, do kterého v 2020 kapitálově vstoupila skupina Komerční banky. Jde o investování do půjček, ale nejedná se o klasické P2P půjčky, kde lidé půjčují lidem na auto, rekonstrukci či dovolenou.

V tomto případě je cílem dosáhnout na částku pro realizaci developerského projektu. A protože všechno probíhá online, stačí si založit účet a vybrat realitní projekty pro investování. Může to být i jedna z prvních cest, jak se pustit do investování v oblasti realit. Více informací o tom, jak to celé funguje, najdete dále v Upvest recenzi.

Upvest recenze_příklad investice do nemovitostí


Upvest recenze: Jak Upvest funguje?

Investujete do developerských projektů. Investování funguje na základě financování zbývající části úvěru pro výstavbu developerského projektu formou mezaninového (podřízeného) úvěru. Zástupci realitního projektu totiž zpravidla mají  stavbu zajištěnou vlastními penězi či bankovním úvěrem a zbytek financování poptávají na Upvestu.

Investor získá roční výnos od 5 % do 7,50 %. Jedná se o tzv. čistý výnos, který je očištěn od poplatků (viz níže).

Peníze investor půjčuje (resp. investuje) zpravidla na 9 až 36 měsíců, záleží na podmínkách developerského projektu.

Upvest recenze_rezidence Javor zafinancováno


Jaké jsou Upvest poplatky

Každého zkušenějšího investora jistě napadne, že zde budou určité poplatky. Ty se v tomto případě odečítají pouze z výnosů. Jedná se o poplatek za poskytování platebních služeb a odečítá se každý rok. Pokud v prostředí svého investičního účtu vidíte hodnotu čistého výnosu, jde o číslo po odečtení poplatku.

Poplatky není potřeba hradit, jsou automaticky odečteny z výnosů. To, jak vysoký bude poplatek, se dozvíte u každého investičního projektu v bližších informacích.

 

Výše minimální investice

Minimální výše investice do jednoho projektu přes Upvest platformu je 5 000 korun. Stačí se podívat do nabídky investic a rozhodnout se, do jakého projektu chcete zainvestovat. Vhodnou strategií je rozložit celkovou investovanou částku mezi několik projektů. Snížíte tím případné riziko.

Pokud není k dispozici vhodný projekt (resp. všechny jsou zainvestované), zaregistrujte se.

Jakmile se objeví nový projekt, přijde vám automaticky pokaždé mailem upozornění.

 

<strong>500 Kč Upvest bonus</strong>
Při registraci přes tento link získáte 500 Kč na vaši první Upvest investici.

 

Čím jsou investované peníze zajištěné?

Investujete do úvěru pro výstavbu developerských projektů a peníze tak slouží k budování hlavně rezidenčních a bytových budov (které jsou nejvíce žádané). Každý z projektů, který je zařazen do nabídky pro investory, je pečlivě prověřován a hodnocen. I během samotné realizace je projekt kontrolován z technického i finančního pohledu.

Jak práce postupují a zda je všechno v pořádku zjišťuje investor z pravidelných reportů (dostává je mailem). Zajištění je většinou řešeno daným pozemkem či již existující stavbou.

Podrobnou informaci o zajištění vždy získáte u konkrétního realitního projektu.

Investiční komise Upvest

 

Rizika investování na Upvest

U každé formy investování existuje určitá míra rizika. Většinou platí úměra, že čím vyšší potenciální výnos, tím větší může být riziko. V případě Upvest je míra rizika snížena důkladným prověřováním projektů a jejich pravidelnou kontrolou. Navíc jde v podstatě o část bankovního úvěru a při nesplácení jsou podniknuty kroky ke sjednání nápravy. V tomto případě je tedy výhodou, že je konkrétní investice zastupována společnosti Upvest.

Dalším bodem pro snížení rizik je rozdělení investované částky mezi více projektů. Není vhodné vložit všechny peníze pouze na jednu nabídku a vsadit tak jen na jednoho koně (projekt). Informace o rizicích najdete vždy u konkrétního projektu.


Výhody

  • Mezi výhody patří možnost poměrně dobrého zhodnocení investovaných peněz. Na dnešním trhu s realitami je totiž možné dosáhnout úroku od 5 do 7,5 % p.a.
  • Na jednom portálu navíc můžete investovat do různých projektů, což je svým způsobem diverzifikování portfolia.
  • Vše máte pohodlně na jednom místě.
  • Pravidelné kontroly a reporty informují investory, jak to aktuálně s developerským projektem vypadá.
  • Registrace je snadná podobně jako samotné investování.
  • Všechny potřebné informace navíc najdete na přehledných webových stránkách, což celý proces výrazně usnadňuje.
  • Bonus 500 Kč na první investici při registraci přes tento link.

 

Nevýhody

Upvest recenze se neobejde ani bez zmínění drobných nedostatků a nevýhod, které mohou některé zaskočit.

  • Drobnou nevýhodou této investice je fakt, že neznáte přesné datum, kdy budete mít peníze opět k dispozici. Získat je můžete podle průběhu stavby: s předstihem (stavba je dokončena dříve), v termínu splatnosti a v některých případech i po splatnosti (stavba se protáhne), s čímž je potřeba počítat při plánování finančního rozpočtu.
  • Další nevýhodou je absence investiční příležitostí. Zkrátka na platformě je zatím málo aktuálních developerských projektů a musíte někdy čekat, než se nějaká objeví.

 

Alternativa Upvest pro investice v zahraničí
O tom, jak investovat (od 50 eur) do nemovitostí v Evropě si přečtěte tento článek.

 

Zkušenosti investorů

Investiční klub se stále rozrůstá, což se podle ohlasů samotných investorů projevuje na zrychlování zafinancování a zlepšuje se dynamika. Přehledné analýzy a důkladné reporty jsou důležité pro dobré odhadnutí, zda má investice smysl. Příjemná je také orientace na stránkách a přehled o aktuálních investicích v jasných číslech. Nejnovější projekty mizí opravdu rychle i vzhledem ke zvyšování cen nemovitostí, takže včasná registrace může být dobrým rozhodnutím. Řada investorů navíc již zaznamenala úspěšné splacení a zajímavý výnos.

Zde jsou např. úspěšně splacené realitní projekty (tzn. investoři získali jistinu a výnos).

Upvest recenze_úspěšně splacené projekty Rezidence u Grébovky

Upvest recenze_úspěšně splacené projekty Darian Frida

Závěrem

Upvest recenze dává tušit, že jde o dobrou cestu, jak začít s investováním do nemovitostí, případně přidat něco nového do portfolia. Developerské projekty mají velký potenciál, což začínají objevovat také investoři. A pokud nemáte k dispozici velké částky, bude zapojení se do nemovitostního crowdfundingu dobrou volbou.