Jak vydělat milion: 11 rad, se kterými to dokážete

Jak vydělat milion? Když dojde na vydělávání peněz, mnoho lidí zastává postoj, že jeden milion je ona hranice, po jejímž překročení se mohou začít označovat za bohaté.

Zejména v případě, že milion vydělají v zahraniční měně. Dosáhnout takové částky peněz není pochopitelně jednoduché, ale zároveň nejde o nemožný úkol.

Alespoň dodržujete-li užitečné rady a řídíte se pravidly, která vám mohou ve vašem úsilí stát se milionáři pomoct.

11 rad, jak vydělat milion

Vyberte si správný obor

Jestliže jste ve věku, kdy si teprve vybíráte budoucí obor na vysoké škole, máte velkou výhodu.

Protože jste mladí a následujících minimálně několik desetiletí strávíte prací, přijde vám vhod pracovat v poli, které vám vydělá slušné peníze.

Vysokoškolské vzdělání pochopitelně není jediná cesta k bohatství, jak jsme mohli vidět na úspěchu spousty zahraničních (le i českých) podnikatelů, kteří skončili se studiem na střední, ale rozhodně může váš život usnadnit.

Jak vydělat milion? Jedna ze statistik například tvrdí, že lidé s vysokoškolským titulem si vydělávají o 66 procent více než ti, kteří vystudovali pouze střední školu.

Vaše šance, že skončíte nezaměstnaní, se rovněž rapidně snižuje v případě, že máte titul, a činí pouze 1,7 procenta pro lidi s doktorátem.

Když si proto vybíráte obor, zaměřte se nejenom na to, co vás baví, ale také na to, co má perspektivu do budoucna.

Informační technologie jsou v současnosti jedním ze žhavých oborů, nebo také biologie a jiné přírodní vědy.

Začněte investovat brzy

Investování je jedním ze způsobů, jak lidé přicházejí k penězům, a jak vydělat milion. Samozřejmě jen v případě, že postupují chytře a nastudují si situaci na trhu předtím, než investici podniknou.

V tomto případě platí, že čím dříve začnete investovat, tím dříve máte šanci si vydělat jeden milion.

Ve svém bestselleru “Naučím vás, jak být bohatý” Ramit Sethi zmiňuje, že milionáři průměrně každoročně investují přibližně dvacet procent příjmu své domácnosti.

Jejich jmění se neměří částkou, kterou si každý rok vydělají, ale tím, kolik si ušetřili a napříč časem investovali.

Jestliže hledáte způsob, jak začít investovat, ale nejste si jistí, jak na to, na internetu najdete spoustu stránek, které vám dokážou pomoct a třeba i podniknout vaše úplně první investice.

Jedním z takových webů je například i tento, kde za vás automaticky investují peníze. A stačí vám 500 Kč.

Pochopitelně se při investování vyplatí sledovat stav trhu a celkovou pozici ekonomiky.

V době prosperity hospodářství se více daří investičnímu trhu, a v případě úpadku dochází k poklesu cen akcií.

Při investování byste měli vzít v potaz také princip složeného úročení, kdy dochází ke zhodnocení portfolia a větším ziskům než v případě pouhého spoření.

A v neposlední řadě se můžete proti ztrátě pojistit investováním do různých typů investic – nejenom pořízením akcií, ale například i obchodováním s kryptoměnami, drahými kovy, a dalšími, čímž si vytvoříte investice na více různých frontách a hrozí vám menší riziko celkové ztráty.

 

Hledáte možnosti, kam investovat?

Podívejte se na ty nejlepší investiční příležitosti v tomto roce, které vydělávají peníze.
Podívat

 

Investujte do nemovitostí

Samostatnou kategorií investování, kterou stojí za to zdůraznit, je investování do nemovitostí. Pronájem bytu či domu vám může sloužit jako skvělý a především stálý zdroj pasivního příjmu.

Nákup nemovitosti a její následné pronajímání není ovšem jedinou variantou, jak vydělat peníze na trhu s nemovitosti.

Na internetu najdete specializované weby, které vám umožňují investovat do nemovitostí, a začít klidně na relativně nízkých částkách.

Hlídejte si skóre na kreditní kartě

Jak moc se ocitnete v případném dluhu (což je situace, jíž by se lidé pochopitelně měli snažit vyvarovat), částečně záleží na vašem skóre na kreditní kartě.

Když si tak například chcete půjčit peníze, abyste mohli vytvořit vlastní podnik, to, jaké úroky vám banka nabídne, závisí na vašem kreditním skóre.

Čím lepší kreditní skóre je, tím nižší je pochopitelně výše úroků vaší půjčky, a tím levněji si ji můžete pořídit.

Dobrou zprávou je, že i když třeba v současnosti máte špatné kreditní skóre, nic vám nebrání v tom, abyste ho nezačali vylepšovat.

Pochopitelně to zabere snahu i čas, ale do budoucna se vám to vyplatí (a to doslova).

Začněte vydělávat více peněz

Ať už jako zdroj vašich financí slouží vaše stálé zaměstnání nebo si k němu přiberete ještě vedlejší práci, pokud chcete vydělat milion, matematika v tomto případě hovoří jasně: Potřebujete dostávat více peněz.

>>ZDE NAJDETE VÍCE NEZ 90+ ZPŮSOBŮ, JAK VYDĚLAT PENÍZE

Na začátek se zaměřte na to, jestli opravdu dostáváte zaplaceno tolik, kolik si zasloužíte.

Většina zaměstnavatelů vám jenom tak nedá přidáno, přestože pro společnost třeba pracujete již delší dobu.

Pokud chcete dostat vyšší plat, budete o něj muset požádat. Předtím však podnikněte průzkum, kolik lidé na podobných pozicích a ve vašem regionu průměrně vydělávají.

To vám poskytne prvotní vyjednávací pozici, když dojde na domluvu o možném zvýšení platu. Rovněž sestavte seznam důvodů, proč si navýšení platu zasloužíte předtím, než o něj požádáte.

Čeho jste dosáhli za minulý rok a jak to pomohlo vašemu šéfovi či společnosti, pro kterou pracujete?

Hodí se ovšem poznamenat, že i když dostat přidáno je skvělé, nemusí to nutně znamenat příliš mnoho peněz navíc. Průměrné navýšení příjmu činí pouhá 3 procenta.

Pokud si tedy opravdu chcete začít vydělávat více peněz, měli byste měnit zaměstnání, a to poměrně často.

Lidé, kteří změní práci každé dva roky, vydělávají v průměru o 50 procent více napříč svou pracovní kariérou než ti, kteří zůstanou ve stejném zaměstnání delší dobu.

A pokud již dostanete novou pracovní nabídku, nepřijměte automaticky jakýkoliv plat, který vám nabídnou.

Znovu platí, že byste si měli zjistit, co lidé na podobné pozici a ve stejné lokalitě vydělávají, a být případně připraveni vyjednávat o vyšší plat.

Jak vydělat milion? Mějte víc zdrojů příjmu

Tento tip přijde vhod zejména freelancerům, lidem pracujícím na volné noze, ale můžete ho využít i v případě, že máte stálé zaměstnání.

Spousta lidí totiž mrhá svým volným časem poté, co přišli z práce. Jestli například strávíte tři hodiny denně sledováním televize, můžete stejně tak strávit tyto hodiny vyděláváním více peněz.

A řekněme si to upřímně – jestli chcete být milionářem, budete muset.

Absolutně každý člověk by měl mít víc než jen jeden zdroj příjmu.

Smutná pravda je taková, že kdokoliv z nás může kdykoliv přijít o práci, klidně bez vlastního přičinění, a co potom? Podobná situace vede nejenom k finančnímu, ale i psychickému stresu.

Možná se ptáte, jak tedy získat další zdroj příjmu. Jednou z možností, která ovšem zabere čas, je začít své vlastní podnikání.

Nebo se můžete poohlédnout po krátkodobé brigádě, ideálně takové, která vám umožní ji provádět z pohodlí vašeho domova.

Výhodou je, že si můžete najít takovou činnost, která vám bude vyhovovat, protože nejste limitováni povinnostmi svého stálého zaměstnání.

Podívejte se zde na další zdroje příjmů.

Neutrácejte víc, než předtím

Co uděláte, když dostanete bonus v práci nebo vám vrátí určitou částku z daní? Utratíte ji? Pokud zvýšíte své útraty pokaždé, když dostanete více peněz, nikdy se z vás milionář nestane.

Jedním z běžných rysů opravdu bohatých lidí je, že žijí pod hranicí svých možností. To neznamená, že byste nemohli vést pohodlnou existenci.

Pouze si pečlivě rozmýšlejte, co si pořídíte, a jestli dané věci opravdu potřebujete. Jinými slovy – při nakupování používejte zdravý rozum. Nic jiného v tom není.

Vyberte si to správné místo k životu

Někdy nemáme na vybranou, když dojde na volbu místa, kde budeme žít. Někdy se musíme řídit prací nebo požadavky rodiny či partnera.

Ale pokud se můžete rozhodnout a váš pracovní i osobní život vám to dovolí, vězte, že některá místa jsou výrazně dražší k životu než jiná. To se týká především velkých měst.

V rámci České republiky pochopitelně zaplatíte například víc za ubytování v Praze než v menších městech. V zahraničí, například ve Velké Británii, se prodraží žít v Londýně, kdežto kdybyste bydleli jinde, tolik neutratíte.

Jak tedy docílit toho, aby vás samotné místo vašeho bydliště finančně nezruinovalo? Při hledání práce se nebojte vzít v potaz menší města jako potenciální místo k žití.

Předtím, než začnete posílat přihlášky a rozesílat svůj životopis, sestavte seznam měst, v nichž by vám nevadilo žít.

Následně udělejte výzkum, kolik peněz si přibližně vydělává někdo pracující na stejné pozici jako vy v každém z těchto měst.

Z tohoto seznamu pak vyberte tři města, která dosáhla nejlepšího výsledku. Následně můžete začít žádat o práci v těchto městech.

Najděte vhodný nápad, na němž můžete pracovat

Pokud jste freelancer či (budoucí) podnikatel, možná žijete s mylnou představou, že potřebujete perfektní nápad na podnik či činnost, abyste uspěli a vydělali hodně peněz.

To však není pravda.

Místo toho, abyste vymýšleli něco zbrusu nového a odvážného, raději se podívejte na vaše již existující dovednosti a zamyslete se, jak byste je mohli zpeněžit.

Že nevíte, jaké dovednosti máte? V tom případě se zaměřte na oblasti, v nichž vás vaši přátelé a rodina nejčastěji žádají o pomoc.

A jestli stále váháte, zkuste si položit následující čtyři otázky, abyste zjistili, jaká činnost by pro vás mohla být ta pravá.

1) Za co již platíte? Platíme lidem za mnoho činností (například hlídání dětí, vaření jídel, zhotovení účetnictví, atd.). Dokážete jednu z těchto činností proměnit ve fungující byznys?

2) Jaké schopnosti máte? Co znáte, a jak dobře to znáte? Bavíme se o schopnostech, v nichž jste skvělí, a lidé chtějí, abyste je dané schopnosti naučili. Příkladem je plynulé ovládání cizího jazyka, rozdílné druhy tance, kulinářské dovednosti nebo znalost programovacího jazyka.

3) V čem si vaši přátelé myslí, že jste skvělí? Zeptejte se jich a možná budete jejich odpovědí příjemně překvapeni.

4) Co děláte v sobotu ráno? Čemu se věnujete, když máte absolutní volno a nic vás neruší? Tato otázka pomůže odhalit, co vás opravdu zajímá a nad čím rádi trávíte čas.

Poté, co jste zodpověděli tyto čtyři otázky, odpovědi porovnejte a zjistěte, jestli vám z nich vychází nějaký společný nápad, činnost, kterou byste mohli dále rozvíjet, ať už jako freelancer nebo jako podnikatel a přijdete na to, jak vydělat milion.

Mohlo by vás zajímat
Jak získat 500 nebo 1000 Kč zdarma za založení a využívání užitečných služeb a aplikací? Tyto návody vám pomohou.

Jak vydělat milion aneb vytvořte vlastní podnik

O možnost vydělat milion podnikáním jsme se již otřeli v předchozích bodech, ale nyní se na ni podívejme trochu podrobněji.

Nemá cenu si nic nalhávat – provozovat úspěšný podnik vás dokáže udělat milionářem, ovšem rizika jsou vysoká.

Přibližně polovina všech nových podniků selže během prvních pěti let své existence.

Vaše šance na úspěch budou větší, pokud zahájíte podnikání s podrobně promyšleným obchodním plánem, který nastíní vaše konkurenční strategie a vaše cíle.

Měli byste rovněž mít přichystaný plán na případné rozšíření činnosti – což zpravidla znamená, že vás koupí větší společnost, začnete prodávat franšízy nebo licencujete váš produkt.

Veďte si podrobné záznamy, vytvořte operační manuál a získejte si rozsáhlou skupinu zákazníků.

Nejenže se tím zvýší šance na úspěch vašeho podnikání, ale také pravděpodobně snáz přilákáte bohatší zákazníky.

Podnikatelé, kteří nechtějí vstupovat do neprobádaných vod, si mohou zakoupit franšízu.

Funguje to tak, že získáte právo používat jméno franšízy a její obchodní systém, ovšem pouze po určitou dobu.

Můžete rovněž obdržet trénink, pomoc s reklamou a nalezením vhodné obchodní lokace. Ceny za pořízení franšízy pochopitelně nejsou nízké, záleží, jak moc je daná franšíza známá.

Je to ale cesta, jak vydělat milion.

Využijte internet ke svému prospěchu

Mnoho lidí, zejména těch, kteří vyrůstali v minulém tisíciletí, na to stále zapomíná, a to je přirozené. Jestli však chcete vydělat milion, internet vám v tom může výrazně pomoct.

Pomocí něj můžete inzerovat své služby a dostat je do podvědomí co největšího počtu lidí. Včetně zákazníků žijících v jiných státech, ke kterým byste jinak neměli přístup.

Jestli tedy rozjíždíte podnikání či provozujete jinou činnost, nezavrhujte možnost vlastního webu, blogu, či sociálních sítí.

Jak vydělat milion? Popřípadě se můžete zkusit vydat cestou již prozkoumanou.

V dnešní době si spousta lidí vydělává tím, že působí na stránkách jako YouTube nebo Instagram, či vydává své knihy na Amazon Kindle.

V tomto případě potřebujete výbornou znalost angličtiny, ale jestli jí oplýváte, můžete se pustit podobným směrem.

Úspěch pochopitelně není ani zdaleka zaručen, ale to tak funguje ve všech oblastech života. Lepší je to však zkusit a neuspět, než vůbec nezačít.

Je mnoho způsobů, jak vydělat milion. Tak jen do toho a přejeme hodně štěstí!