Jak vydělat 1000 Kč denně

Jak vydělat 1000 Kč denně? Každý člověk potřebuje k životu rozdílné částky. Někdo si vystačí s menším platem, jiný není spokojený ani v případě, že mu na účtu sedí statisíce, nebo klidně i milióny.

Možná spadáte do té kategorie, která doposud přežívala na menším platu a rádi byste si začali vydělávat více. Získat denně aspoň 1000 korun je dobrý milník, jímž můžete začít.

Existuje více způsobů, jak vydělat 1000 Kč denně, v tomto článku se podíváme na nejrozšířenější z nich.

 

7 tipů, jak vydělat 1000 Kč denně

 

1) Najděte si stálé pracovní místo

Nejobvyklejší způsob, jak vydělat 1000 Kč denně, je pracovat na plný úvazek.

Minimální mzda v České republice v době psaní tohoto článku činí 17 300 korun měsíčně, ale s tím si pochopitelně nevystačíte, pokud chcete vydělat aspoň 1000 korun za den.

Abychom vypočítali, kolik přesně budete muset vydělávat, jako příklad si vezmeme měsíc červen.

Červen má třicet dnů. Např. v červnu 2020 z počtu třiceti dnů bylo dvacet dva dnů pracovních a osm dnů spadá na víkend. Pochopitelně musíte v úvahu vzít i případné svátky.

Pokud pracujete pouze ve všední dny, museli byste si za den vydělat přibližně 1363 korun, abyste měli za každý den více než 1000 korun, včetně těch, v nichž nepracujete.

Matematika tedy praví, že čím více dnů v měsíci budete pracovat, tím menší může být váš plat na den anebo na hodinu.

Obecně však platí, že jestliže chcete mít plat 1000 korun anebo více na den, měli byste si za měsíc vydělat aspoň 30 tisíc korun.

A kde najít odpovídající zaměstnání? V dnešní době jsou nejočividnějším řešením internetové portály, které uveřejňují inzeráty nabízející zaměstnání.

Pokud dopředu víte, kolik byste si chtěli vydělat, můžete použít šikovnou funkci, která umožňuje filtrování inzerátů podle platu.

Rázem tak z vyhledávání odstraníte příliš nízko placená zaměstnání a zbydou vám pouze ta, která odpovídají vašim kritériím.

Popřípadě pokud již máte stálé místo a jste s ním spokojení, pouze plat zcela neodpovídá vašim představám, zkuste požádat o jeho navýšení.

Aspoň v případě, že odvádíte dobré výsledky, jste u zaměstnavatele dostatečně dlouhou dobu (například po pouhých třech měsících práce není nejlepší žádat o zvýšení platu) a vaše společnost si za to současné ekonomické situace může dovolit.

 

2) Najděte si druhou práci

Dělat dvě práce najednou pochopitelně z dlouhodobého hlediska není ideální, protože každý člověk potřebuje čas i na odpočinek a své zájmy.

Pokud však řešíte finanční krizi a potřebujete se přehoupnout přes kouzelnou hranici výdělku 1000 korun za den, pak vám může pomoct si najít druhou pracovní pozici.

Zastávat dva plné pracovní úvazky by pro mnohé lidi byl příliš velký nápor, ale co takhle vyzkoušet krátkodobou brigádu?

Zejména během sezón, jako jsou letní prázdniny nebo naopak období před Vánoci a během nich, mnoho zaměstnavatelů hledá brigádníky a můžete si tímto způsobem začít vydělávat ještě více peněz.

Anebo pokud nemáte stálé zaměstnání, k němuž byste si brigádu připojili, najděte si místo toho rovnou dvě brigády.

 

Získejte 1000 Kč zdarma

 

3) Pracujte v zahraničí

Úplně nejlepším způsobem, jak vydělat 1000 Kč denně, je nalézt si práci v zahraničí. To však není tak jednoduché, jak vypadá.

Zaprvé musíte dostatečně ovládat cizí jazyk, jímž se mluví ve státě, kde byste chtěli pracovat.

Zadruhé, i když práci naleznete, musíte řešit záležitosti, jako je povolení k pobytu, nejrůznější víza, pokud jsou zapotřebí, najít si bydlení, jestliže ho tedy pro vás nezařídí zaměstnavatel, a mnoho dalšího.

Ne každý si navíc může dovolit jen tak odcestovat do zahraničí za krátkodobou či dlouhodobou prací, zejména lidé, kteří již mají rodinu, jsou více vázáni ke svému domovu.

Pokud vám však zdánlivě nic nestojí v cestě, práce v zahraničí má mnoho pozitiv.

Můžete se tak dostat k pracovním pozicím a zaměstnavatelům, o nichž by se vám v České republice ani nesnilo. Vylepšíte si cizí jazyk, získáte užitečné zkušenosti a dovednosti.

A především budete dostávat plat, který zpravidla mnohonásobně přesahuje výdělky v ČR, pokud tedy pojedete do ekonomicky vyspělejší země.

Jen pro příklad, v Británii patří výdělky okolo 25 tisíců liber ročně k docela běžným, v přepočtu byste si tedy za rok vydělali přibližně 725 tisíc korun, a to už je pro mnoho lidí velmi slušná částka.

Na druhou stranu, náklady na bydlení a další potřeby mohou být mnohem vyšší. Všechno má tedy své pro a proti.

práce v zahraničí aneb jak vydělat 1000 kč denně

Najít si práci v zahraničí není jednoduché, ale jde to. Existuje více způsobů. Jedním z nich je oslovit agenturu, která se specializuje na to, že českým občanům hledá zaměstnání v zahraničí.

Problémem ovšem je, že často jde o nízko placené pozice a navíc musíte agentuře zaplatit za zprostředkování práce.

Druhým řešením je pustit se do hledání na vlastní pěst a odpovídat na jeden inzerát za druhým, jako byste ostatně činili i při hledání práce v České republice.

Připravte si propracované resumé v angličtině nebo v jiném jazyce a dejte si pozor na podvodné inzeráty, kterých na internetu bohužel bývá celá řada.

Také se duševně připravte na to, že vás čeká mnoho odmítnutí nebo Skype pohovorů, než se vám povede najít zaměstnání. Výsledek za to ovšem zpravidla stojí.

 

4) Využívejte krátkodobé, ale slušně platící výdělky

Další variantou je využívat krátkodobé, ale slušně platící výdělky. Jinými slovy – sice si 1000 korun za den nebudete vydělávat pořád, ale stále tím obohatíte svůj rozpočet.

Navíc tuto formu výdělku můžete relativně snadno zkombinovat s jinými formami práce, brigádou i stálým zaměstnáním.

Možností je více, ale jednou z nich je například práce jako filmový nebo seriálový komparzista.

Komparz může za den přinést do vaší pokladničky více než tisíc korun a většinou nejde o příliš náročnou práci.

Některé agentury nicméně platí daleko méně, tak si vždycky ohlídejte, jestli daná produkce a její platební podmínky vyhovuje vašim předpokladům.

Navíc jestli nežijete přímo v Praze, cestování na natáčení se vám může prodražit, a to je také třeba vzít v potaz.

Další variantou je najít si občasné výdělky v okolí svého bydliště.

Můžete hlídat děti, pomáhat na veletrzích a jiných veřejných akcích, zúčastnit se nejrůznějších průzkumů vedených osobně, které jsou daleko lépe placené než dotazníky na internetu, a tak podobně.

 

5) Staňte se freelancerem

Práce jako freelancer je v České republice i ve světě stále rozšířenější, a z dobrého důvodu.

Jde o jeden z nejpopulárnějších způsobů, jak vydělat 1000 Kč denně (nebo odpovídající částku v cizí měně).

Výhodou práce jako freelancer, tedy na vlastní pěst, je obrovská flexibilita.

Pokud pracujete z domu, určujete si pracovní dobu sami pro sebe, a když se vám zrovna nechce věnovat práci anebo nemůžete, protože jste například nemocní, tak nemusíte.

Nevýhodou je, že může chvíli trvat, než se vaše výdělky ustálí na dostatečné úrovni, někdy to zabere měsíce, nebo klidně i roky tvrdé práce.

Ovšem výsledek za to obvykle stojí, neboť jste potom z větší části svými vlastními pány a nemusíte trávit drahocenný čas každodenním chozením nebo ježděním do práce.

Pracovat jako freelancer nemusíte pouze s českými zaměstnavateli, ale i s těmi zahraničními, pokud dostatečně ovládáte daný jazyk.

Možností, čemu se věnovat, je mnoho, velmi rozšířený je například copywriting, grafický design, spravování sociálních sítí, účetnictví, doučování jazyků a jiných oborů, střih videí, prodej fotografií, a mnoho dalších.

Dejme tomu, že byste za den jako copywriter napsali jediný článek, za který vám někdo zaplatí například padesát dolarů… a rázem jste bohatší o více než tisíc korun vzhledem k přepočtu měn.

 

6) Pronajímejte vlastní bydlení

Žijete v atraktivní lokalitě a máte hezký byt či dům, v němž je místo navíc? Pak si můžete vydělat peníze jeho pronájmem.

Možností je opět více. Nejklasičtější z nich je najít si stálého nájemníka, ale jestliže si jenom tímto způsobem budete chtít vydělat 1000 korun denně, možná budete potřebovat víc než jen jednoho podnájemníka.

Potenciálně lukrativnějším řešením je inzerovat váš domov na portálu typu Airbnb.

Zejména nemovitosti v turisticky atraktivních městech, jako je Praha, jsou velmi žádané, a za krátkodobé pobyty můžete získat nemalé částky.

Ještě více si můžete vydělat v případě, že místo jednoho či dvou pokojů pronajmete rovnou celý byt anebo dokonce dům, aspoň v případě, že vám to vaše životní situace dovoluje.

 

Potřebujete peníze?

 

7) Vybudujte si pasivní příjem

Vybudovat si pasivní příjem není nic pro lidi, kteří nemají do vínku danou trpělivost.

Chvíli to totiž trvá, občas déle, než by vám bylo milé, ale jakmile uspějete, můžete si bez práce navíc každý den do kasičky přisypat nové peníze.

Variant tradičně existuje více, můžete například napsat a publikovat e-knihu na Amazon Kindle či jinde, prodávat fotografie skrze fotobanky, či nahrávat videa na YouTube a čerpat odměny za reklamy.

Pochopitelně platí, že pokud chcete mít dostatečný pasivní příjem, budete potřebovat široký okruh lidí, kteří mají zájem o vaše výrobky, díla či jinou formu práce, a vytvořit si takovýto okruh zákazníků není otázkou jediného dne, ba kolikrát ani měsíce, či roku.

 

300 Kč zdarma na loterii: Vyhrajte miliony ještě dnes
Vsaďte si za cizí peníze.

Loterie Korunka logo

Při registraci přes tento odkaz získáte kredit zdarma v hodnotě 300 Kč na online loterii Korunka.

Vyhrajte více: Zde získáte zdarma peníze na vsazení Sportky.

Vyhrajte ještě více: Zde získáte zdarma peníze na loterii Eurojackpot.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.

 

Dále můžete zkusit multilevel marketing nebo se podívat na jiné možnosti výdělků zde.