32 reálných způsobů, jak vydělat peníze na internetu

Jak vydělat peníze na internetu

Jak vydělat peníze na internetu? V dnešní době stále více lidí pracuje na volné noze, v rámci České republiky i v zahraničí. Nemalým pomocníkem je jim v tomto ohledu internet, který nabízí řadu možností, jak si skrze něj vydělat peníze – pokud tedy víte, jak na to.

Internet může navíc posloužit jako zdroj výdělku pro lidi nejrůznějšího věku, od studenty až po důchodce. Jestliže vás tedy zajímají nejčastější a nejrozšířenější způsoby, jak si můžete vydělat peníze online, v tomto článku jsme je pro vás popsali.

32 způsobů, jak vydělat peníze na internetu

 

1) Vyzkoušejte placené online průzkumy

Jedním ze způsobů, jak vydělat peníze na internetu, je zapojit se do online průzkumů trhů. Jedná se průzkumy, které vytváří agentury pro své klienty (např. z řad velkých společností) a potřebují znát názor spotřebitelů – vás.

Za každé vyplnění ankety online můžete dostat až 75 Kč nebo různé poukazy.

V Česku můžete vyzkoušet např. tyto online panely a agentury.

 

2) Nabídněte k online prodeji své fotografie

Jestli rádi fotíte, můžete na internetu vydělávat prodejem svých fotek. Nabídněte je např. na této fotobance a získávejte peníze pokaždé, když vaši fotku někdo použije. Někteří čeští fotografové si přijdou prodejem fotek na statisíce korun ročně a ti nejlepší na miliony (zdroj).

 

3) Jak vydělat peníze na internetu? Vytvářejte texty na objednávku

Peníze na internetu lze vydělávat i psaním. Budete psát na objednávku, vytvářet popisky, upravovat texty či provádět korektury. Jak na to, jsme shrnuli v tomto článku.

Jak si vydělávat psaním na blogu

 

4) Zúčastněte se pokerového turnaje

Mezi úspěšné pokerové hráče, kteří vydělávají miliony patří i čeští profesionálové. Zahrát poker si můžete v online poker casinu zde (+ dostanete bonus 500 Kč).

Jak vydělat na internetu hraním pokeru

Ačkoli je poker dovednostní hra s prvky náhody, pamatujte, že účast na hazardní hře může být škodlivá. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Hazardních her se nemohou účastnit osoby mladší 18 let.

 

5) Vymýšlejte a prodávejte domény

Napadl vás nějaký atraktivní název domény? Zaregistrujte si ho (např. přes WEDOS) a třeba vám za něj někdo nabídne slušnou hotovost na inzertním serveru.

 

6) Jak vydělat peníze na internetu investicemi do nemovitostí

Investovat do nemovitostí v tuzemsku, ale i v zahraničí lze i s malými částkami a to zcela online. V tomto článku najdete více informací.

Koupě nemovitosti_dům na prodej

 

 

Bonusy a odměny online zdarma
Nějaké koruny také můžete vydělat online na tom, že dostanete peněžní odměny – podívejte se kolik a jak na to zde.

 

7) Založte si blog nebo webovou stránku a použijte affiliate marketing

Pokud dokážete najít téma, které vás zajímá, vyznáte se v něm a najdete pro něj rozsáhlé publikum, založit si blog nebo webovou stránku a používat affiliate marketing k vydělávání peněz je skvělý způsob online výdělku. V tomto směru mohou být úspěšní zejména lidé, kteří dokážou psát v angličtině či v jiném cizím jazyce. Nicméně i v Česku lze tímto způsobem vydělávat peníze na internetu.

Jakmile jste si vybrali téma a založili svůj blog nebo webovou stránku, dalším krokem je přijít na to, s kterými společnostmi a produkty můžete navázat partnerství a jejich práci nenásilným způsobem představit svým čtenářům, za což si můžete následně vydělat peníze prostřednictvím affiliate marketingu.

Pokud náhodou nevíte, o co přesně kráčí, affiliate marketing je prodávání produktů někoho jiného skrze směřování zákazníků na online obchod prodejce. V případě, že dokážete vytvořit blogový obsah natolik užitečný vašim čtenářům, že lidé, kteří hledají určitý produkt, si ho koupí na stránce, na niž odkazujete, obdržíte z každého prodeje předem stanovené procento.

Podobně úspěšný blog či webovou stránku si pochopitelně nevybudujete přes noc, ale jestliže u této činnosti vytrváte, máte šanci si jí postupně začít vydělávat více a více peněz. Abyste však měli šanci na úspěch, je opravdu důležité zvolit téma, které můžete zpeněžit.

Což jinými slovy znamená: existují společnosti zaměřující se na dané téma, které vám zaplatí za zákazníky, které pošlete jejich směrem?

Jak vydělat peníze na internetu_affiliate marketing

Téma, které prodává, můžete najít více způsoby. Jednou z možností je projít Amazon a najít nejžádanější produkty. Amazon slouží jako dobrý startovací prostor pro všechny zájemce o tento druh výdělku, neboť nabízí obrovské množství produktů, z nichž si můžete vybrat ty, které chcete začít propagovat. Popřípadě se spojte se sítí zaměřující se na tento druh výdělku.

Ty sice vedou svá jednání v angličtině, ale zato se specializují na to propojit vás s obchodníky, kteří shánějí někoho, kdo by jim pomohl prodávat jejich produkty. Za své služby si tyto sítě účtují relativně nízké poplatky a obchodníci na nich navíc zpravidla nabízejí mnohem větší procento z každé zakázky, kterou přivedete jejich směrem.

Nebo můžete zvolit opravdu aktivní přístup a oslovit přímo společnosti, které vás zajímají a s nimiž byste chtěli spolupracovat. Tato varianta je ale vhodná především pro lidi, kteří se affiliate marketingu již nějaký ten čas věnují a mohou předložit prokazatelné výsledky.

 

Víte, jak ušetřit tisíce korun?
Přečtěte si ty nejlepší tipy v tomto článku a ušetřete ještě dnes.

 

8) Vytvořte startup

Možná sníte o tom, že byste si vytvořili svůj vlastní podnik. Ačkoliv jde o jeden z nejrizikovějších způsobů vydělávání peněz, pokud váš podnik či online startup bude úspěšný, může vám přinést nemalé finanční zdroje.

Důležité je najít a vytvořit takovou online službu nebo nástroj, který dokáže naplnit potřebu trhu a najít díru na trhu. Pokud se vám to podaří, váš podnik by mohl rychle získat na hodnotě. Nicméně abyste uspěli, budete muset obětovat mnoho času, snahy a nejspíš i do startupu zpočátku vložit své vlastní finanční zdroje.

Jak vydělat na internetu_založit startup

Abyste mohli v tomto ohledu začít, položte sami sobě otázku, co lidé potřebují a nemají to. Nebo jaká služba sice existuje, ale vy víte, že byste mohli nabídnout její lepší variantu. Toto tvoří základ každého startupu. Jakmile máte počáteční nápad, další krok je ho zhodnotit a ujistit se, že zákazníci za něj opravdu budou ochotní zaplatit.

To znamená vytvořit počáteční verzi produktu, získat zpětnou vazbu od prvních zákazníků, otestovat, jestli na trhu existuje poptávka po vašem produktu či službě a také si ujasnit, jakou cenu byste měli za svůj produkt stanovit, aby se vám po finanční stránce a s ohledem na vynaložené náklady vyplatil.

Pokud potřebujete peníze do začátku, a nemůžete se spolehnout na vlastní finanční zdroje, vždycky existuje možnost oslovit potenciální investory, jestli by neměli zájem do vašeho startupu investovat.

Připravte si solidní pitch, a odpovědi na všechny možné otázky, které by investoři mohli mít. V tomto směru také nesmírně pomáhá mít již doložitelný zájem zákazníků, kteří si váš produkt v minulosti pořídili nebo aspoň o něj projevili reálný zájem.

Nebo do startupu můžete rovnou investovat, jak jsme o tom psali zde.

Přečtěte si další tipy, jak vydělat peníze na internetu níže.

 

9) Při nákupech online získávejte peníze zpět (až 25%)

Nakupujete online v různých eshopech? Pak při každém nákupu můžete dostat část svých peněz zpět přes tzv. cashback. Podívejte se sem, jak to funguje. Navíc ještě dostanete 60 Kč při registraci.
cashback bonus

 

10) Vytvořte a prodávejte software

S nesmírným rozmachem internetu a jeho možností existuje obdobně nesmírná poptávka po užitečných softwarech. Ať už jde o nejrůznější aplikace nebo klidně i hry, které můžete hrát na svém mobilu, pokud máte správné schopnosti a nápady, můžete vytvořit software, který pomůže lidem a vám přinese peníze.

Samozřejmě, většina úspěšných softwarů a aplikací je dílem obřích společností a již ustanovených vývojových studií. Ve stejnou dobu ovšem řada dalších úspěšných aplikací, zejména těch dostupných v Apple a Google obchodech, vznikla pod rukama jedinců a malých podniků, jako jste (pravděpodobně) vy. Například v roce 2016 nezávislí vývojáři v App Store vydělali dohromady přibližně dvacet miliard dolarů.

Vytvořte software a vydělávejte

Při vývoji softwaru lidé zpravidla postupují dvěma nejobvyklejšími způsoby.

Prvním z nich je vypracovat nápad na aplikaci nebo software, ověřit si zájem o něj u zákazníků, a poté na vývoj a uveřejnění softwaru získat peníze, abyste mohli najmout odborníky, kteří vám ho vytvoří. Pokud si v tomto směru povedete správně, váš software se může stát součástí Apple a Google obchodů a vy si následně vyděláte peníze pokaždé, když si ho někdo stáhne nebo zaplatí za jeho prémiovou funkci.

Druhou a levnější možností je si software vytvořit sám, jestliže tedy oplýváte potřebnými schopnostmi. V tomto případě vám možná zabere více času svůj produkt prosadit, ale zároveň si snáz udržíte jeho plné vlastnictví a vložíte do něj nižší počáteční náklady. Pokud to v současnosti neumíte, ale chtěli byste se naučit, jak vytvořit software či aplikaci, na internetu najdete řadu online výukových platforem, kde tyto schopnosti můžete získat.

 

11) Kupte si akcie renomovaných firem (za pár korun)

Akcie vám mohou přinášet jak pravidelný výnos v podobě dividend, tak i zhodnocení v dlouhodobějším horizontu. Navíc jako držitel akcií se stáváte i spoluvlastníkem společnosti, která akcie vydala.

I když budete vlastnit pouze jedinou akcii dané společnosti, už se komukoliv můžete pochlubit, že jste akcionářem např. Amazonu, Facebooku, BMW nebo Avastu. Nezní to skvěle?

Překvapivě vás to může stát jen pár korun, pořídit lze dnes i pouhá malá část akcie špičkové firmy za pár drobných.

Jak a kde akcie koupit a kolik zaplatíte najdete v tomto samostatném článku.

 

12) Najděte freelance klienty a prodávejte své služby

Pokud máte schopnost, kterou lze zpeněžit – jako je psaní, návrh designů, vývoj webu, editování videí či cokoliv dalšího – jedním z nejsnazších způsobů, jak získat peníze navíc, je začít pracovat jako freelancer.

V dnešní době přes padesát čtyři milionů Američanů opouští tradiční kariéry a místo toho se věnují freelance činnosti, přičemž v České republice rovněž stoupá počet lidí pracujících tímto způsobem, ať už na plný úvazek nebo formou pouhého občasného přivýdělku.

Freelancer si vydělává peníze online

Abyste mohli začít, musíte vědět, jestli existuje dostatečná poptávka po schopnostech, jaké máte. Můžete začít na online portálech, kde najdete menší práce, můžete inzerovat vlastní nabídky a také odpovídat na již existující inzeráty od zaměstnavatelů. Nebo začněte na webu pro freelancery.

Popřípadě můžete zvolit aktivnější přístup a začít formou e-mailů oslovovat zaměstnavatele a společnosti, pro něž byste rádi pracovali. Nezapomeňte vždy uzavřít solidní smlouvu nastiňující vaše pracovní povinnosti i detaily ohledně platu, aby se nestalo, že vás někdo ošidí. To platí zejména u rozsáhlejších zakázek, na pracovních portálech většinou tyto věci vyřídí za vás.

 

13) Rozmnožte peníze online investicemi

Nenechte zahálet peníze na spořicím účtu a zkuste je raději investovat. Zde je přehled příležitostí, do kterých lze investovat online a vydělat na internetu více peněz.

Další rady, do čeho investovat najdete zde.

Kam investovat automatizovaná platforma Portu

 

14) Nabízejte výuku online

Podobně jako byste prodávali své schopnosti, jako freelancer, můžete rovněž začít prodávat své znalosti a svá doporučení v oblasti, jíž rozumíte, a to jako vyučující nebo konzultant. Existuje celá řada oblastí, v nichž se lidé chtějí vzdělávat, a jestli některou z nich ovládáte na jedničku a dokážete své znalosti předat dál, najdete celou řadu lidí ochotných vám zaplatit za váš čas.

A jak vydělat peníze na internetu? Můžete začít tak, že si dáte inzerát na pracovní portály, FB skupiny nebo se stanete členem pracovních komunit, které se přímo zaměřují na nalezení klientů, kteří mají zájem o výuku. Takovéto komunity většinou mají již zavedené fungující platební systémy a prověřený seznam klientů, takže se nemusíte obvykle bát, že přijdete o peníze v důsledku nepoctivého jednání vašeho klienta.

Velkou výhodou navíc je, že vše, co k tomuto typu práce potřebujete (kromě vašich znalostí a času, samozřejmě), je počítač, program, skrz který budete komunikovat, a sluchátka s mikrofonem. Na rozdíl od jiných typů online práce, jako je například výše zmíněné vytvoření a prodávání softwaru, navíc můžete s touto prací začít velice rychle, takřka vzápětí.

 

15) Nakupujte online levně a draze prodávejte

V zahraničí (oblíbené jsou čínské eshopy) koupíte zboží levně a v tuzemsku třeba na Aukru jej prodáte dráže (více zde). Marže se pohybují i ve stovkách procent.

 

16) Vytvořte online kurzy

Dalším způsobem, jak zpeněžit své odborné znalosti v libovolné oblasti, je vytvořit online kurzy, které následně budete prodávat.

Samozřejmě platí, že vytvořit, spustit a efektivně propagovat kurz zabere nemalou snahu, ovšem jejich potenciál budoucích výdělků je zato nesmírně vysoký, a navíc dlouhodobý. Pokud nejde o kurz, jehož poznatky jsou časově omezené a vázané na určité období, jednou vytvořený kurz můžete zákazníkům následně nabízet po dlouhá léta.

Hledejte inspiraci na Udemy a podívejte se, jaké různé online kurzy se dají vymyslet a zpeněžit.

Ke kurzům můžete potenciálně přidat i další produkty, jako jsou například e-knihy, které dále shrnují poznatky k tématu, jímž se zabýváte. Jde o výbornou formu pasivního příjmu, který můžete udržovat klidně celé roky.

Abyste vytvořili svůj vlastní kurz, postupujte následovně: Nejdříve prozkoumejte a najděte co nejlepší téma pro kurz. Poté se ujistěte, že lidé by za něj opravdu zaplatili – například tak, že zapojíte do hry systém předčasných objednávek nebo průzkum zákaznických názorů formou ankety.

Poté rychle sepište, nahrajte, a samozřejmě editujte obsah kurzu. Nebojte se do něj zahrnout úpravy vytvořené na zpětné vazby od zákazníků, kterou jste obdrželi v předchozí části postupu. Jakmile máte finální verzi kurzu hotovou, začněte ho propagovat, například tak, že rozešlete zprávu o něm svým e-mailovým kontaktům.

Online kurzy

Jestli byste se rádi věnovali výrobě a prodávání kurzů, ale nevíte, jak na to, můžete například vyzkoušet kurzy někoho jiného, ideálně ve stejné oblasti, v níž chcete vyrobit svůj vlastní kurz. Nejenže jde o dobrou analýzu konkurence, ale také vám to poskytne představu, jak takový kurz může vypadat. Jakmile vy sami víte, jak chcete, aby váš kurz vypadal, rozhodnete se, co přesně do něj zahrnete, a jak byste ho mohli odlišit od jiných kurzů zabývajících se stejnou problematikou.

Další variantou je vybrat si svůj obor zájmu a zkontrolovat poptávku po něm. Stačí k tomu použít Google a vyhledat, jaká nejčastější klíčová slova se vztahují k obsahu vašeho potenciálního kurzu. Pokud zjistíte, že lidé často hledají kvalitní informace o daném oboru, máte napůl vyhráno.

Pokud jste úplnými nováčky, rovněž nemusí být zcela od věci na vytvoření a propagaci kurzu spolupracovat s někým jiným, kdo se věnuje stejnému tématu jako vy. Můžete také oslovit lidi s velkým množstvím fanoušků na sociálních sítích a zjistit, jestli by se nechtěli podílet na propagaci vašeho kurzu formou přidruženého marketingu, kdy za každého člověka, kterého přivedou k vašemu kurzu, dostanou určité procento z ceny prodeje kurzu.

Výsledný kurz můžete propagovat na svých webových stránkách, blogu, či se obraťte na portály, které se přímo věnují tomuto typu obsahu. I pokud navážete spolupráci s tímto portálem, nespoléhejte však na to, že všechnu propagaci udělá za vás, a nadále svůj kurz sdílejte všude možně, kde by vám to mohlo být k užitku.

TIP: Pokud se nechcete pouštět do výroby svých kurzů, můžete propagovat už vytvořené kurzy. Například zde dostanete doživotní provizi pokaždé, kdy si kdokoliv přes vás kurz pořídí.

 

17) Hrajte své oblíbené online hry za peníze

Jak vydělat peníze na internetu hraním her? Esport (elektronický sport) je nový fenomén, kde týmy hráčů soutěží v online hraní a za postupy a vítězství získávají peníze.

Jste-li výborní třeba v Dota 2, Fortnite nebo CounterStrike, zkuste se přihlásit do nějakého českého týmu. Češi si takto vydělali více než milion korun.

 

TIP: Získejte 1500 Kč zdarma od banky
Založte si bezplatný účet mKonto od mBank do 31.12.2020 přes tento odkaz a získejte až 1500 Kč.

 

18) Přidejte se ke společnosti jako pracovník na dálku

Většinu výše zmíněných nápadů lze vykonávat jako bonus k vaší běžné práci. Ale jestli je vaším cílem zcela změnit vaši kariéru a začít pracovat online, existují tisíce společností, které najímají nové pracovníky bez ohledu na jejich místo bydliště. Velkou výhodu opět v tomto směru mají ti, kteří výborně ovládají angličtinu a další cizí jazyky, ovšem postupně se tento trend rozrůstá i v České republice.

Tyto pozice vám zpravidla umožňují si zvolit buď práci na částečný anebo plný úvazek, podle vašich časových možností, čemuž odpovídá i výše potenciálního platu. Jsou navíc dostatečně rozmanité, takže můžete dřív nebo později najít takovou práci, která bude vyhovovat právě vám. Jen neodcházejte ze své běžné práce, dokud nemáte jistotu, že vás nové zaměstnání uživí a poskytne vám dostatečné množství peněz.

 

19) Testujte webové stránky a aplikace

Pravděpodobně si dokážete představit, co činí webovou stránku dobrou. Je to například přehledný design, v němž se návštěvník stránky snadno orientuje. Obsah, který dává smysl a chytře pracuje se SEO. Jestli se v tomto oboru pohybujete jako ryba ve vodě, v širokých vodách internetu najdete řadu majitelů stránek, kteří vám rádi zaplatí za vaši zpětnou vazbu. Testování webových stránek zpravidla probíhá tak, že navštívíte danou stránku a zaznamenáte své reakce a myšlenky, jak web postupně procházíte.

TIP: Jak vydělat peníze na internetu bez technických znalostí?
Jestli umíte anglicky, zaregistrujte se na UserTesting.com nebo Test.io a pracujte z domova jako tester.
A nebojte se, žádné technické dovednosti nejsou potřeba.

 

20) Napište a publikujte e-knihu na Amazonu

Mnoho lidí sní o tom napsat knihu, ale řada z nich se k tomu nikdy neodhodlá. Bez ohledu na tuto skutečnost, pokud máte něco, co chcete sdílet se světem, kniha by mohla být správným způsobem, jak toho docílit.

amazon logo

V dnešní době je navíc snazší než kdykoliv jindy vydat vlastní e-knihu, která lidem pomůže se něco naučit, vylepší jejich kariéru, nastartuje jejich podnikatelskou činnost, či zcela změní jejich životy. Amazon má vlastní systém prodávání knih, který autorům e-knih umožňuje si z částky každé prodané e-knihy ponechat určité procento, konkrétně až sedmdesát procent.

Výhodou je, že sami stanovíte cenu knihy, uchováte si práva k ní a navíc získáte přístup k obrovskému publiku Amazonu, jelikož na této stránce nakupují statisíce lidí. Bez propagace se to opět neobejde, ale publikace knihy (v angličtině) na Amazonu je dobrý způsob, jak online získat peníze navíc.

 

21) Prodávejte svá herní aktiva

Spousta počítačových hráčů si rádo zaplatí za vylepšené herní postavy, zbraně a další prémiové předměty. Pokud nějaký z nich máte, nabídněte ho k prodeji na herních fórech.

 

22) Vyrábějte grafické designy pro místní společnosti

Jestli žijete ve větším městě, stačí se projít po vašem sousedství a jistě najdete spoustu skvělých místních podniků, ovšem s hroznými designy. Pokud však máte šikovné ruce a ovládáte grafický program, můžete si začít vydělávat formou navrhování designů propagačních materiálů, nebo klidně i výloh, to vše z pohodlí vašeho domova.

grafika z Photoshopu

Zákazníky můžete oslovit přímo nebo reagovat na inzeráty na pracovních portálech, kde společnosti i jednotlivci často shánějí schopné grafiky, kteří by mohli pracovat dálkově.

 

23) Prodávejte svoje umělecké a řemeslné výrobky

Jestli jste řemeslně či umělecky zruční, či máte zlaté ručičky, jak se jinak hezky česky říká, můžete svůj um zpeněžit prodejem svých výrobků. Představivosti se v tomto směru meze nekladou, je možné prodávat obrazy, keramiku, šperky, nebo klidně i domácí kosmetiku, a mnoho, mnoho dalšího.

Výrobky můžete nabízet na svých osobních stránkách nebo na portálech, jako je Fleur či zahraniční Etsy. Při stanovování ceny ale hlavně nezapomeňte vzít v potaz náklady na materiál potřebný k vytvoření daného výrobku, a cenu poštovného za doručení díla zákazníkovi, což se obzvlášť při posílání do zahraničí může nemálo prodražit.

 

24) Staňte se influencerem na Instagramu

Jak vydělat peníze na internetu s pomocí Instagramu? Stát se influencerem na Instagramu je možnost, jaká vzhledem k zmiňovaným vysokým výdělkům těch nejúspěšnějších z nich láká celou řadu lidí, zejména těch mladších.

Jde však o nesmírně nelehký úkol, který se málokomu podaří. V prvé řadě musíte získat dostatečně velké publikum fanoušků, pohybující se v rámci (sta)tisíců, aby o spolupráci s vámi společnosti měly zájem a mohli jste začít vydělávat peníze navíc online.

Přihlašovací stránka na Instagram: Jak vydělat na instagramu

Co se jednotlivých částek týče, ty se pochopitelně liší případ od případu, ale mnoho větších společností a leckdy i startupů je ochotno investovat klidně mezi pěti sty až pěti tisíci dolary za jediný příspěvek, aby své výrobky a produkty dostaly před co nejširší publikum.

V dnešní době a ohromující konkurenci je stále těžší si získat na Instagramu mnoho odběratelů, ale pokud se orientujete na určitou, populární oblast a pravidelně uveřejňujete skvělé fotografie, máte šanci stát se influencerem na Instagramu.

Jen se připravte na to, že cesta k tomuto úspěchu rozhodně nebude krátká a bude vyžadovat velkou porci snahy z vaší strany.

 

25) Vyhrávejte soutěže na internetu a zboží pak prodejte

Na internetu existuje plno soutěžních webu, kde můžete vyhrát nejen peníze, ale také hodnotné zboží (kola, počítače, telefony, zahraniční pobyty, powerbanky apod.). Zapojte se do několika z nich a jestli vyhrajete, pak získejte peníze prodejem předmětu.

Zbývá už jen pár posledních tipů, jak vydělat peníze na internetu.

 

26) Pronajímejte svůj domov nebo pokoj na Airbnb

Pravda, tato práce částečně přesahuje do reálného života, ale značná její část přesto probíhá online. Airbnb je stále populárnější a jde o skvělý působ, jak získat peníze navíc pronajímáním volného pokoje.

Navíc můžete tímto způsobem potkat nové lidi, pokud vám nejde pouze o finanční stránku věci. Kromě jednotlivých pokojů je možné pronajmout i celý váš byt, pokud o to máte zájem.

Nejde však o tak pasivní druh příjmu, jak si mnoho lidí myslí. Svůj domov budete muset udržovat čistý a zásobovaný věcmi, které by návštěvníci mohli potřebovat, jako jsou například ručníky a drobné kosmetické potřeby (mýdla na ruce, toaletní papír a další).

Na druhou stranu vám může přinést nemálo peněz, zejména v případě, kdy se host u vás zdrží delší dobu či bude využívat celý byt namísto pouze jednoho pokoje. Internet vám pomůže získávat online objednávky.

Airbnb TIP
Zaregistrujte se k pronájmu přes tento odkaz a jakmile poskytnete první pronájem (tj. ubytujete prvního hosta), získáte navíc ještě Airbnb bonus ve výši 570 Kč.

 

27) Míváte štěstí? Zkuste české online casino s 500 Kč zdarma

I tak lze na internetu vydělat peníze. V tomto online casinu vám dají zdarma 500 Kč, můžete je hned vložit do hry a zkusit štěstí. A pokud je prohrajete, pak vás to nemusí tolik trápit, protože nebudou z vaší kapsy.

 

Buďte opatrní: Účast na hazardní hře může být škodlivá. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Hazardních her se nemohou účastnit osoby mladší 18 let.

 

28) Staňte se virtuálním asistentem

Jestli pro vás organizování věcí představuje přirozenou součást života, můžete si vydělat peníze online tak, že budete lidem pomáhat udržet jejich záležitosti v pořádku jako virtuální asistent.

Virtuální asistent se věnuje mnoha rozdílným činnostem, od vedení účtů až po výzkum, zadávání dat do databáze, zajišťování cestovních lístků a spravování e-mailových schránek.

Jde o poměrně náročnou, avšak naplňující práci, která vám navíc může pomoct navázat užitečné kontakty, přidat dobře vyhlížející položku na pracovní resumé, a samozřejmě získat peníze navíc.

 

29) Vyzkoušejte sportovní sázení (ale s rozumem)

Jak vydělávat na internetu sportovním sázením a neprohrávat, jsme shrnuli v tomto článku. Je zapotřebí určité disciplíny, jinak vás může místo očekávaných výher čekat ztráta.

 

30) Pomáhejte lidem s daněmi

Tento typ práce možná nepůsobí příliš přitažlivě, ale zato je nesmírně praktický. Snad každý potřebuje se před termínem odevzdání daňového přiznání ujistit, že je všechno v pořádku, či rovnou daňové přiznání vypracovat. A to se týká nejenom jednotlivců, ale rovněž všech společností a podniků.

Jestli se tedy orientujete v aktuálních daňových zákonech, můžete být každoročně v určitém období zavaleni prací, za niž si budete moct naúčtovat nemalou částku.

 

31) Vyzkoušejte obchodní spekulace

Jestli máte dobrodružnější povahu, můžete si zaspekulovat online s měnami, zlatem, ropou, akciemi Tesla nebo Apple a dalšími. Spekulace si vyzkoušíte na demo účtu bez rizika nebo pak na reálném účtu s minimálním vkladem 10 EUR. Existuje zde riziko ztráty kapitálu, ale zisky zisky mohou být v řádu násobků vaší investice.

Některé obchody trvají třeba několik minut a vy už za pár okamžiků uvidíte, jak vaše investice dopadla. Jedna z aplikací k tomu uzpůsobených je zde.

Nebo můžete vyzkoušet tuto největší sociální investiční platformu, kde automaticky kopírujete zkušené obchodníky a podílíte se na jejich úspěších.

 

32) Zkuste pasivní příjem

Některé formy pasivního příjmu mohou generovat peníze s pomocí internetu. Podívejte se na více než 25 dalších způsobů, jak vydělat peníze.

 

TIP: Potřebujete peníze? Až 20000 zdarma!
Jestli potřebujete nutně peníze, využijte tyto půjčky bez úroků, při kterých neplatíte nic navíc.

 

ZÍSKEJTE NYNÍ AŽ 1500 KČ ZDARMA OD mBANKVÍCE INFORMACÍ
+