Recenze NEO účtu od Expobank (+promo kód na 300 Kč bonus)

Expobank Neo účet recenze

Expobank je banka, která svým zaměřením nepatří mezi tradiční, zároveň však na českém trhu není žádným nováčkem. V současné době je známá především pro svůj NEO účet. Jde o jedinečný FinTech účet, který propojuje tradiční bankovní služby s investováním a nákupem Bitcoinu. Expobank s touto službou přišla v roce 2018 a stala se tak první tradiční evropskou bankou, která představila svoji FinTech plaformu.

Neo účet od Expobank

Expobank byla založena již v roce 1991 a od té doby i přes opakované změny ve vedení i majetkových strukturách spravuje účty individuálním i firemním klientům. Pod současným názvem Expobank CZ a. s. funguje od roku 2014.

Recenze NEO účtu od Expobank

 

Jak funguje NEO účet

NEO účet je dnes vlajkovou lodí celé banky. Jedná se o běžný účet, s nímž získáte přístup k běžnému bankovnictví. Umožňuje ukládat finanční prostředky v libovolné výši a nakládat s nimi. Vedení účtu je zdarma, stejně jako vklady a výběry z bankomatů po celém světě. Banka Expobank navíc nabízí výhodnou spořící sazbu ve výši 0,25 % p. a.

Kromě toho ale NEO účet funguje také jako platforma pro zprostředkovávání dalších finančních služeb a investic. Můžete tak obchodovat s Bitcoinem, investovat do drahých kovů nebo jiných firem.

Expobank recenze_investice přes Neo účet

 

Investování do Bitcoinu

Obchodovat s Bitcoinem, který je jedinou obchodovatelnou kryptoměnou, je možné dvěma způsoby. Prvním je jednorázový nákup, který je možný provést již od 150 Kč. Jediné potvrzení nákupu probíhá přes kód, který vám přijde SMS zprávou. Stejným způsobem funguje i prodej.

Expobank také nabízí možnost pravidelného investování do Bitcoinu. Jednoduše si nastavíte, za jakou částku, jak často (kolikrát za den, týden či měsíc) a po jaké období chcete Bitcoin nakupovat a o nákup samotný se již postará systém sám.

Expobank recenze_FinTech služby účtu Neo

Bitcoin lze v rámci NEO účtu libovolně nakupovat a prodávat, vybírat jeho ekvivalent v CZK už ale banka neumožňuje. Zároveň povoluje obchodovat s Bitcoiny, které jsou pořízené pouze přes NEO účet, žádné jiné na něj převést nelze.

 

Nákup drahých kovů

Nakupování drahých kovů probíhá ve spolupráci s Českou mincovnou. Výsledkem této kooperace jsou stejné ceny, ať už za jednorázový nákup, nebo pravidelné spoření, které funguje na podobném principu, jako pravidelný nákup Bitcoinu. Zlato a stříbro můžete nakoupit v podobě mincí nebo slitků.

 

Investování do firem a start-upů

Aktuálně Expobank nabízí zhruba 60 projektů, do nichž lze libovolně investovat. Roční úrok se průměrně pohybuje mezi 6 % a 10 %. Investování probíhá přes partnera Fundlift.

NEO účet umožňuje skrze internetové bankovnictví udržovat přehled o stavu celého vašeho portfolia. K účtu navíc obdržíte zdarma i platební kartu MasterCard Standard. Je nutné o ní požádat při zakládání účtu.

 

 

Poplatky u Expobank

Expobank láká nové klienty na absenci jakýchkoliv poplatků za své základní služby. Zdarma jsou tak založení a vedení účtu, výběry z bankomatů v České republice i zahraničí, veškeré tuzemské odchozí i příchozí a SEPA platby, platební karta MasterCard Standard, vedení internetového bankovnictví i pravidelné výpisy z účtu zasílané na email.

Pokud byste chtěli využít jiné produkty nebo nadstandardní služby banky, zde už vás poplatky čekají. Zaplatíte si za platební kartu MasterCard Gold či Business (350 Kč měsíčně), odeslání zahraniční platby (350 Kč měsíčně), výběr v hotovosti na pobočce, papírové výpisy z účtů nebo SMS informace o zůstatku na účtu.

 

Odměna 300 Kč při založení Neo účtu (promo kódem je odkaz níže)

Založte si účet přes tento odkaz a získejte odměnu 300 Kč zdarma. Stačí si po zprovoznění účtu aktivovat alespoň jednu z těchto služeb: spoření ve zlatě, investice do mincí, nákup bitcoinů nebo investice do firem a 300 Kč je vašich.

Po založení účtu můžete navíc i vy získávat 300 Kč za každé doporučení – doporučte NEO účet vašemu známému a oba získejte 300 Kč (více zde).

 

TIP na 1500 Kč zdarma od mBank
Při založení bezplatného účtu mKonto a placení mobilem získáte snadno až 1500 Kč.
Podívejte se jak na to zde.

 

Jak založit NEO účet (+získat 300 Kč)

Založení účtu lze zvládnout bez návštěvy pobočky, což je vzhledem k tomu, že Expobank má pouze jednu (v Praze na Pankráci), velmi vítané.

Připravte si 2 doklady totožnosti, výpis z bankovního účtu, svůj mobilní telefon a zhruba 30 minut času, pokud si chcete důkladně prostudovat veškeré podmínky. Samotné založení poté zvládnete v 6 krocích:

  1. Vyplňte tento běžný formulář osobními údaji, jako jsou jméno, telefonní číslo a email.
  2. Zvolte si uživatelské jméno a heslo. Budou vám sloužit k přístupu do internetového bankovnictví.
  3. Nahrajte fotografie dvou dokladů totožnosti.
  4. Vyberte si produkt, v tomto případě jde o NEO účet. Pokud chcete k účtu vlastnit i platební kartu, zvolíte si to v tomto kroku.
  5. Vyplňte zákonem požadované informace, jako jsou důvod zřízení účtu, původ vašich finančních prostředků či předpokládané objem transakcí, které za měsíc vaším účtem proběhnou.
  6. Prostřednictvím zaslaného SMS kódu podepište finální smlouvu.

Pozn: chcete li získat 300 Kč je třeba kliknout na odkaz pro založení účtu uvedený v této recenzi 

 

K Neo účtu od Expobank navíc získáte

 

Další produkty Expobank

Kromě NEO účtu, který je tím nejdůležitějším produktem, nabízí Expobank také další produkty. Jedná se o spořicí účet Expo, kde peníze zde máte kdykoliv k dispozici a nejste limitováni žádnou výší vkladů (to samé však platí pro účet Neo). Tento spořicí účet nabízí Expobank i v cizích měnách. Nevýhodou je, že Expo nabízí nižší úročení než běžný účet Neo.

Ještě výhodnější úrok lze dosáhnout s IQ MAXI vkladem. Jde o produkt navázaný na NEO účet s velmi výhodným úročením. Podmínkou je však minimálně vklad ve výši 100 000 Kč.

Mimo účty pro individuální klienty se banka orientuje také na firmy a podnikatele.

 

Shrnutí výhod a nevýhod NEO účtu

NEO účet láká především na absenci poplatků při zakládání a běžném používání. Je ho silnou stránkou je také propojení tradičního bankovnictví a investičních příležitostí. Vše můžete snadno spravovat z jednoho účtu. Úrok ve výši 0,25 % p. a. (bez omezení výše vkladu) také patří k těm výhodnějším na trhu ve srovnání s největšími bankami.

To, že jedna společnost disponuje takto relativně širokou nabídkou služeb, má ale i své stinné stránky. U každé nabídky investování máte pouze jednu možnost. Výběr toho, přes koho probíhá investice, ať už do zlata a stříbra, nebo do firem a start-upů, je výhradně v rukou banky. NEO účet je tak vhodný pro toho, kdo má v tuto banku absolutní důvěru a netouží po tom vybírat si investiční příležitosti a spravovat portfolio sám.

 

ZÍSKEJTE NYNÍ AŽ 1500 KČ ZDARMA OD mBANKVÍCE INFORMACÍ
+