Jak vyhrát v ruletě: proč je to dlouhodobě nemožné [+300 Kč]

Jak vyhrát v ruletě, co je ruleta, jak funguje a jak vysokou šanci máte si přečtete v našem článku.

Ruleta je jedna z nejrozšířenějších hazardních her na světě. Hraje ji miliony hráčů po celém světě, ať už v kamenném kasinu nebo na internetu.

Její název je odvozen z francouzštiny, kde roulette znamená malé kolo.

Ve hře si mohou hráči zvolit sázení na jedno číslo, různá seskupení čísel, na barvy červené nebo černé, čísla lichá či sudá a také  vysoká (19 – 36) nebo nízká (1 – 18).

 

Jak vyhrát v ruletě a proč to dlouhodobě nelze

2 typy rulety

Existují dva typy rulety: evropská (francouzská) a americká. Liší se tak, že ta evropská má jednu nulu, ale americká má k normální nule ještě navíc dvojitou nulu. U americké verze je větší výhoda na straně kasina, protože má více políček.

 

1) Americká ruleta

Na americkém ruletovém kole je celkem 38 políček, od 0 do 36 plus další číslo 00.

18 z těchto políček je červených, zbývajících 18 je černých a dva sloty s 0 a 00 jsou zelené.

Jak vyhrát v americké ruletě

 

2) Evropská neboli francouzská ruleta

Evropský ruletový stůl obsahuje celkem 37 čísel: zelenou nulu (0),18 černých a 18 červených čísel. Evropská pravidla ruletového kola a stolu jsou nejběžnější ze všech ostatních verzí hry.

Jak vyhrát v ruletě (kolo evropské rulety)

 

Jak funguje ruleta

Samotná hra spočívá v tom, že se neustále opakují hry, kdy hráči sází na čísla, barvy nebo určité výseče a snaží se uhodnout číslo, které padne právě v této hře. Krupiér nebo stroj vystřelí kuličku (v opačném směru) do točícího válce, která po ztrátě rychlosti zapadne do určitého čísla.

Hráč vyhrává anebo prohrává. Vyplatí se výhry každému, kdo podal úspěšnou sázku a hraje se znovu. Takto probíhá ruleta stále dokola.

 

 

Jak vydělat na ruletě: jde ruletu porazit nebo obehrát? 

Je třeba si uvědomit, že ruleta byla vynalezena také proto, aby vydělávala hlavně svým provozovatelům – majitelům kamenných a internetových kasin, heren a barů. Ne tedy hráčům, kteří ji hrají.

Proto je matematická výhoda i pravděpodobnost na straně kasina.

Na ruletě lze krátkodobě vyhrávat, ale dlouhodobé hraní rulety bývá ztrátové. Šance vyhrát však může být vyšší než například na hracích automatech, ve sportce či stíracích losech.

Šance vyhrát v ruletě je vysoká, bývá kolem 97,5 %. Jen 2,5 % zůstává v kasinech.

Nenechte se zmýlit, i tak málo procent znamená zisky kasin v řádech milionů korun.

Dlouhá léta se zvídaví lidé pokoušejí vymyslet určité systémy, jak vyhrát v ruletě nebo jak nad ruletou chytře vyzrát. Rulety však fungují na přísných principech matematiky, statistiky a pravděpodobnosti. Proto neexistuje žádný zaručený systém či stoprocentní šance, jak vyhrát v ruletě.

 

Systém sázení Martingale na ruletě

Často bývají zmiňovány různé systémy sázení, jeden z nich je např. Martingale.

Systém Martingale však je pro hráče rulety dlouhodobě ztrátový a při skutečném využití nezaručuje zisk.

Dříve či později při systému Martingale hráč narazí buď na limit svých finančních možností (nedostatek peněz či příliš vysoká sázka) nebo na finanční strop stanovený kasinem.

Dalšími systémy pro ruletu jsou sázení podle Fibonacciho řady a jiné strategie, které se používají i na kurzové sázení.

Online výhry v ruletách mohou být vysoké

 

Jak vyhrát v ruletě: 8 pravidel na co dát pozor 

Pokud i přesto se chystáte hrát ruletu, je nutné se držet několika pravidel, které vám zvýší pravděpodobnost výher a sníží riziko vysokých proher.

Toto jsou pravidla pro hru rulety.

  1. Volba rulety

Máte-li na výběr mezi americkou a evropskou, zvolte evropskou s méně políčky. Na americké má právě kvůli políčku navíc vyšší šance na výhru kasino.

  1. Finanční možnosti

Hrajte jen s tolika penězi, které si můžete dovolit ztratit. Pozor na to, kolik peněz můžete vložit do hry a kolik jich můžete prohrát. Nikdy si na ruletu nepůjčujte cizí peníze. Veškerá tato porušení mohou vést k vážným finančním problémům.

  1. Prohra

Řada lidí si naivně myslí, že pokud prohraje určité peníze, tak v další hře je vyhraje zpět. Omyl! Pokud prohrajete vámi zvolenou částku, pak se ji nesnažte vyhrát zpět. Ve velké většině případů to totiž vede k prohrání ještě více peněz a k vytváření závislosti na této hazardní hře.

  1. Systémy na hru

Pokud jste se rozhodli hrát nějakou strategii, rozhodně z ní i v případě prohry neustupujte. Dodržujte vlastní stanovený řád a svá pravidla. Jakmile určenou částku prohrajete, ihned ukončete hru.

  1. Disciplína

U hry se chovejte za každých okolností tiše. Nad hrou přemýšlejte a nenechte se hrou ovládnout. Zachovejte si svůj svět. Stanovte si reálné limity výher i proher a dodržujte je.

  1. Chamtivost

Chamtivost a hamižnost je normální lidská vlastnost, i přestože není moc pozitivní. U rulety však radikálně ovlivňuje rozhodování a výhry. Lidé by chtěli vyhrávat do nekonečna a pokud možno nikdy neprohrát. Takhle to ale nefunguje, proto když překonáte vámi zvolený limit pro hru, je čas ihned ukončit hru a dále již nepokračovat.

  1. Teď už musí padnout červená

Na evropské ruletě padá každé číslo s pravděpodobností 1:37. Nikdy není zaručeno, že když například  padla 6krát po sobě černá, tak po sedmé už přeci musí padnout červená. To je velký omyl. Pamatujte si, že jakékoliv nové zatočení nijak nezávisí na předchozím.

  1. Dobrý výběr kasina

Dobrý výběr kasina je dosti důležitý. Je lepší dlouho čekat a pozorovat krupiéra a najít si jeho podpis (to, jak hraje jednotlivá kola) můžete najít stereotyp a potom krupiéra porazit. U kamenných kasin je to vcelku jedno, všechny rulety hrají na náhodu.

Online ruleta: 300 Kč zdarma
U internetových kasin můžete zkusit třeba český SynotTip s tímto bonusem 300 Kč na ruletu a výherní automaty.

 

Účast na hazardní hře může být škodlivá. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Hazardních her se nemohou účastnit osoby mladší 18 let.