Jaké růstové akcie mají potenciál?

Růstové akcie za poslední rok zaznamenaly obrovské cenové výkyvy. Po krvavém roku 2022 se v mnoha případech ale trend začíná obracet.

Co vlastně růstové akcie znamenají? Jak se liší od těch hodnotových a které z nich mají potenciál růstu?

Analytici XTB na toto téma vytvořili e-book o těch aktuálně nejzajímavějších růstových titulech!

Za růstové akcie se většinou označují akcie společností s malou tržní kapitalizací a vysokým potenciálem růstu.

Narozdíl od svých hodnotových konkuretnů tyto akcie ale ve většině případů nevyplácí žádnou nebo jen velmi malou dividendu.

V tomto článku si ukážeme několik důvodů, proč by tato růstová strategie mohla být pro investory zajímavá.

Jedním z hlavních důvodů je, že růstové společnosti mají často inovativní a revoluční produkty nebo služby, které mohou mít vysoký růstový potenciál.

Často mají také lepší možnosti expandovat na nové trhy a přilákat nové zákazníky.

Kromě toho mohou k růstu hodnoty akcií přispět ekonomické faktory, jako je zlepšující se hospodářská situace v zemi nebo odvětví, v němž společnost působí.

Vliv na růst hodnoty akcií mohou mít také pozitivní zprávy o odvětví nebo o dané společnosti, jako je nový výrobek nebo úspěšné zavedení nové technologie.

Rostoucí společnosti mají samozřejmě často nízkou tržní kapitalizaci, což znamená, že jejich akcie jsou zpravidla více volatilní a mohou díky mít tomu větší potenciál do budoucna ve srovnání s akciemi zavedených a dobře fungujících společností.

Výběr vhodných růstových akcií však vyžaduje důkladné studium trhu a základních faktorů, které ovlivňují růst daných společností.

Je proto důležité, aby investoři dokázali identifikovat správné růstové společnosti a investovat do nich ve správný čas.

Proto analytici XTB nastínili několik společností, které podle nich mohou v budoucnu zaznamenat úspěchy.

V ebooku se dočtete například o společnostech Match group, Pinterest a několika dalších.

ZJISTĚTE o růstových společnostech více ZDARMA v tomto nejnovějším e-booku od analytiků XTB: https://cz.xtb.com/e-book-top-rustove-tituly