4 možnosti konsolidace nevýhodných a nebankovních půjček

Jak na konsolidace nevýhodných a nebankovních půjček? Tyto 4 překvapivě snadná řešení vám pomohou zbavit se špatných půjček až do výše 2,5 mil. Kč.

Když se někdo ocitne ve finanční nouzi, vzít si půjčku je očividné – a často praktikované – řešení.

V České republice existují různé druhy půjček, bankovní i nebankovní, krátkodobé i dlouhodobé, takže si mezi nimi vybere snad každý. Ne vždycky ale volí lidé správně, a pak se může stát, že jim může přijít vhod konsolidace nevýhodných půjček.

Tuto možnost v rámci ČR nabízí hned několik poskytovatelů, ale mezi nejlepší nebankovní konsolidace patří například následující.

 

1) Konsolidace nevýhodných půjček od Zonky (až 1 200 000 Kč)

Zonky nabízí možnost nebankovní konsolidace online – žádost snadno vyřídíte a podáte na webových stránkách společnosti. Zonky poskytuje refinancování půjček levněji než v bance.

Zakládá si na své transparentnosti, takže na zákazníka nečíhají žádné skryté poplatky a díky tomu je konsolidace bez problémů.

Na webu poskytovatele (ZDE) si zájemce o peníze vybere výši půjčky – 20 tisíc korun až 1,2 mil. korun. Výši měsíční splátky si rovněž určuje sám, i když existuje jistá hranice, pod niž není možné klesnout.

U nejnižší půjčky 20 tisíc korun jde například o splátku 501 korun za měsíc. Díky přehlednému formuláři zákazník již dopředu vidí, jaké by zaplatil RPSN a jak dlouhá by byla doba splácení.

Pokud mu nastíněné podmínky vyhovují, může kliknout na kolonku CHCI SI PŮJČIT a pokračovat ve vyplnění žádosti.

Zonky dovoluje půjčku splatit předčasně zdarma. Peníze odesílá rychle, již po podpisu smlouvy. Doba doručení se nicméně odvíjí od toho, u jaké banky máte účet.

Zonky poskytuje půjčku lidem nad 18 let, kteří jsou občany České republiky nebo mají v ČR trvalý pobyt a vlastní bankovní účet v tomto státě.

výhody nebankovní konsolidace půjček na zonky

K žádosti je nutné doplnit dva doklady totožnosti a především doložit příjmy formou výpisů z bankovního účtu za poslední tři měsíce.

Důležité je si všimnout, že výše úroku se odvíjí podle finanční situace zákazníka a jeho rizikovosti.

Úrok se pohybuje mezi 4,99 až 19,99 procenty, přičemž platí, že lidé se stálým zaměstnáním, kteří nikdy v minulosti neměli žádné výraznější peněžní problémy a nečelili insolvenci nebo exekuci, mají šanci dosáhnout na nižší úrok.

Získané peníze je následně možné využít na cokoliv, včetně konsolidace nevýhodných půjček.

 

2) Konsolidace nebankovních půjček od Cofidis (až 1 mil. Kč)

Cofidis je další dobrý způsob, jak se zbavit nebankovních půjček. Na rozdíl od Zonky poskytuje nebývalé možnosti partnerským dvojicím, kteří mohou spojit své půjčky dohromady a výrazně tím ušetřit na splátkách i úrocích.

Podání žádosti je jednoduché (ZDE).

Žadatel zvolí zbývající výši svých půjček, leasingů a karet – ta se může pohybovat mezi 40 tisíci korunami až 1 milionem korun.

konsolidace nevýhodných půjček Creditas

Následně zvolí dobu splácení, která činí 12 až 120 měsíců. Zaškrtne, jestli žádá sám anebo s partnerem.

Podle toho, jestli mu vyhovuje uvedená měsíční splátka, může kliknout na políčko SJEDNAT KONSOLIDACI nezávazně a postupovat dál.

Cofidis není konsolidace pro každého. Vyžaduje totiž doložitelný příjem a žadatel nesmí mít negativní zápis v registru dlužníků.

Mezi další podmínky náleží věk nad 18 let, trvalý pobyt v ČR, vlastní bankovní účet a platný telefonický kontakt. Cofidis myslí na případné problémy zákazníků a nabízí možnost si úvěr pojistit.

V případě, že by následně nebylo možné úvěr splácet v důsledku ztráty zaměstnání, dočasné pracovní neschopnosti, úplné a nezvratné ztráty samostatnosti anebo úmrtí, Cofidis situaci vyřeší k prospěchu vlastníka půjčky.

Ačkoliv Cofidis upozorňuje na možnost konsolidovat půjčky společně s partnerem, stejně tak nezapomíná ani na svobodné lidi.

Partnerské dvojice sice dosáhnou na nižší úroky, ale ostatní výhody konsolidace dluhů od Cofidis – jako jsou žádné skryté poplatky, jednoduché sjednání půjčky online a možnost pojištění – se vztahují na všechny zákazníky.

Konsolidace pro problémové klienty bez zástavy přijde vhod všem, kteří nemají možnost poskytnout ručení ani zástavu – jde tak o další výhodu tohoto úvěru.

 

3) Česká spořitelna: Konsolidace nevýhodných půjček (až 2,5 mil. Kč)

Na rozdíl od výše zmíněných poskytovatelů není Česká spořitelna nebankovní konsolidace nevýhodných půjček.

Poskytuje částku (ZDE) 2 tisíce korun až 2,5 milionu korun.

Úroková sazba začíná na přívětivých 3,96 procentech za rok. Doba splatnosti činí standardních 12 až 120 měsíců, což je u dlouhodobých půjček běžné.

Co je snadné přehlédnout, je, že Česká spořitelna při sloučení půjček se splatností 96 měsíců a jejich řádném splácení může zákazníkovi odpustit až patnáct posledních splátek. Díky tomu je možné nemálo ušetřit.

V případě nespokojenosti po sjednání refinancování půjčky je možné se do třiceti dnů rozhodnout konsolidaci bezplatně zrušit.

Další výhodou je skutečnost, že máte nárok si výši splátek kdykoliv pozměnit dle svých aktuálních finančních možností – a to až o 50 % procent.

Dvakrát do roka je pak možné splátku úplně odložit, to přijde vhod zejména během finančně napjatých období, jako bývají Vánoce nebo letní dovolené.

Stejně jako u Zonky, i Česká spořitelna poskytuje možnost si pojistit případnou neschopnost úvěr splácet.

Konsolidace nevýhodných půjček Česká spořitelna

U České spořitelny nechybí rychlá konsolidace. Průběh je snadný – vyplníte žádost, zavolá vám zástupce České spořitelny, uzavřete smlouvu online a peníze můžete mít na svém účtu někdy už do patnácti minut.

To se odvíjí podle toho, v jaký den a denní dobu žádáte a u které banky máte účet.

Dobrá zpráva je, že Česká spořitelna se neorientuje pouze na zaměstnance. Stejně tak poskytuje peníze i studentům chodícím na brigády, matkám na mateřské dovolené, důchodcům a dalším.

Konsolidace půjček se záznamem v registru může nicméně být problematická, i když Česká spořitelna přihlíží především na aktuální situaci každého žadatele.

 

4) Home Credit: Konsolidace nebankovních půjček (až 600 000 Kč)

Prostředek, jak umořit dluh a vyřešit konsolidace nebankovních půjček bez zástavy, nabízí v neposlední řadě i Home Credit.

Potenciální zákazník u něj může získat částku 30 tisíc korun až 600 tisíc korun. Splatnost je opět tradičních 24 až 120 měsíců.

Home Credit uvádí, že průměrná úspora činí 3200 korun měsíčně, a to již přijde vhod snad každému člověku.

Vyřízení a sjednání konsolidace je zcela zdarma. Probíhá opět zcela online (ZDE). Zájemce zadá požadovanou výši půjčky, vyplní základní údaje a poté dořeší detaily se zástupci společnosti.

V případě úspěšného vyřízení konsolidace je možné po každých šesti řádně uhrazených splátkách nechat odložit příští splátku. Po předchozí dohodě rovněž jde upravit výši měsíční splátky anebo celkový počet splátek.

Nechybí ani možnost pojištění platební neschopnosti, která je zejména u bankovních konsolidací častou variantou.

Home Credit recenze konsolidace

Konsolidace od Home Credit slučuje nejenom běžné spotřebitelské půjčky, ale rovněž kontokorenty, kreditní karty, leasingy a nákupy na splátky.

Neobejde se bez doložení údajů o zaměstnavateli, samozřejmostí je poskytnutí dvou dokladů totožnosti.

Home Credit je díky své dlouhodobé zavedenosti (na českém trhu působí už více než dvacet let) výborná konsolidace půjček pro dlužníky a zákazníkům má tendenci vycházet vstříc.

 

Další možnosti konsolidace nebankovních a nevýhodných půjček

mbank logo

mBank poskytuje konsolidaci nevýhodných půjček ve výši od 10 000 Kč do 1 000 000 Kč s dobou splatnosti 12 až 96 měsíců.

 

Konsolidaci mikropůjček najdete zde.

Výše uvedení poskytovatelé úvěrů disponují řádným povolením od ČNB.