Zonky recenze: půjčka od lidí [20 000 až 1,2 mil. Kč]

Zonky recenze aneb jak si půjčit od lidí za slušný úrok?

Zonky je typickým představitelem P2P (peer-to-peer) půjčky. Jak hlásá i jejich reklama, jedná se o půjčku „od lidí pro lidi“.

Zonky láká především na nižší úrokové sazby, než které nabízí banky na trhu.

V Zonky recenzi se podívejme na to, jak to celé funguje a za jakých podmínek se vám může rychlá půjčka od Zonky vyplatit.

zonky logo

Zonky recenze nemůže začít ničím jiným než obecnými údaji o možné půjčce.

Půjčit si můžete zde od 20 000 Kč až do 1,2 mil. Kč. Nejnižší možná splátka je nastavená na 509 Kč měsíčně a doba splácení trvá alespoň 1 rok.

Maximum je poté 10 let, což je stejně, jako nabízí většina bank, pokud si u nich půjčujete bez zástavy. Podle zvolených parametrů se lze dostat až na roční úrok 4,99 %.

Ale také i na více, což je stanovené pro ty, kteří podmínky pro schválení úvěru splňují pouze hraničně. V drtivé většině případů se úroky blíží té nižší hranici.

 

 

Kde se na Zonky berou peníze?

Na nebankovní půjčku Zonky lze nahlížet ze dvou úhlů pohledu.

Ten první reprezentují všichni, jimž nevyhovuje nabídka klasických bankovních úvěrů, zároveň se nechtějí pouštět do půjček u jiných nebankovních společností a potřebují získat úvěr.

Z druhé strany zde fungují soukromí investoři, kteří chtějí zhodnotit své peníze. A právě ty používá Zonky na veškeré půjčky. Společnost Zonky je tak pouze zprostředkovatelem.

Mobilní aplikace Zonky

Investování na Zonky funguje na principu diverzifikaci portfolia přes službu Zonky Rentier.

O tomto druhu investování však bude jiná Zonky recenze, pokud vás ale zajímají investice do P2P půjček, psali jsme o nich v tomto článku.

 

Podmínky pro schválení půjčky

Zpět ale k půjčkám ze strany toho, kdo o půjčku žádá.

Půjčku může dostat každý, komu bylo více než 18 let a má pozitivní (či žádné) záznamy v registru dlužníků, který si Zonky prověřuje.

V registru dlužníků se shromažďují veškeré informace o vašich minulých půjčkách. Stačí, abyste si pořídili jakoukoliv sebemenší půjčku, kontokorent nebo vlastnili kreditní kartu a jste vedení.

V případě, že splácíte pravidelně a spolehlivě, je váš záznam pozitivní a schválení půjčky nic nebrání.

Zonky půjčuje také těm, kteří sice měli negativní záznam, ale už ho mají vyřešený. Typickým příkladem je doplacená exekuce. V takovém případě ale musíte počítat s vyšším úrokem.

Zonky také posuzuje vaši schopnost splácet, a to podle vašich příjmů. Na rozdíl od bank lze ale na půjčku dosáhnout i když pobíráte rodičovskou dovolenou, důchod, dividendy apod.

Do příjmů můžete zařadit i doklady, které banky jako průkazný doklad o příjmech neuznávají. Jsou to například rozhodnutí soudu o platbě alimentů či smlouva o pronajímání nemovitosti.

Zonky recenze TIP: U Zonky si lze půjčit na cokoliv, účelem půjčky nejste nijak limitováni.

 

Splácení půjčky

Zonky svým klientům nabízí i pojištění schopnosti splácet, tzv. Zonkyho záchrannou vestu.

Za pár drobných (od 45 Kč měsíčně) se pojistíte pro případ, kdybyste nebyli schopni dostát svým závazkům.

Typicky se jedná o ztrátu zaměstnání, dlouhodobou pracovní neschopnost, hospitalizaci, invaliditu či smrt.

Výsledkem pojištění může být dočasné odložení splátek, v případě úmrtí i odpuštění dluhu. Jím pak nebude zatíženo dědictví.

Splácení probíhá jednou měsíčně bezhotovostním převodem. Kdykoliv v průběhu trvání půjčky můžete poslat mimořádnou splátku nebo celý úvěr splatit předčasně.

To však pouze pro klienty se sjednaným pojištěním.

 

Zonky recenze aneb jak je to s poplatky

Za poskytnutí úvěru si Zonky účtuje 2 % z celkové půjčené částky. Strhává si je postupně z vašich splátek během prvních 3-4 měsíců.

A to bez toho, aniž by se vám dohodnutá výše splátky jakkoliv měnila. Žádné jiné poplatky Zonky při běžném průběhu půjčky nevyžaduje.

U Zonky, obdobně jako u jiných nebankovních půjček, se vyplatí splácet včas. Pokuta za neuhrazení splátky začíná na 500 Kč.

Kdybyste nespláceli 2 a více měsíců, budete muset vrátit celou nesplacenou jistinu včetně až 3 % navíc, dohodnutých úroků a úroků z prodlení.

 

Jak si půjčku na Zonky sjednat

Pro sjednání půjčky máte dvě možnosti. Buď navštívíte některou z partnerských poboček, které se nacházejí po celé republice, nebo využijete možnosti zažádat o půjčku online zde.

Tato online služba funguje nepřetržitě 7 dní v týdnu.

Před zažádáním online si k počítači či jinému zařízení připravte svůj mobilní telefon, 2 doklady totožnosti a potvrzení o vašich příjmech. Postačí vám výpis z účtu za posledních tři měsíce.

 1. KLIKNĚTE ZDE a pak na CHCI SI PŮJČIT. Poté vyberte ze dvou možností: půjčka na cokoliv, nebo refinancování svého stávajícího úvěru.
 2. Zvolte si částku, o kterou žádáte a kolik jste schopni měsíčně splácet. V tomto kroku máte možnost připojit k půjčce Zonkyho záchrannou vestu (pojištění).
 3. Přijde vám email s nezávaznou nabídkou, která bude obsahovat informace o době splatnosti a především úrok.
 4. Vyplňte své osobní údaje a nahrajte 2 doklady totožnosti.
 5. Uveďte informace o svých příjmech včetně nahrání potvrzení.
 6. Do maximálně dvou dnů vás bude informovat pracovník Zonky s ověřením vaší nabídky. Přijde vám také kompletní nabídka.
 7. Pokud s nabídkou budete souhlasit, pomocí SMS kódu podepíšete smlouvu.
 8. Čeká vás ještě sepsání krátkého příběhu o vás a o tom, proč o půjčku žádáte. Bude sloužit pro zaujmutí investorů, kteří si i na jeho základě mohou pro svoji investici vybrat právě vaši půjčku.
 9. Peníze na váš bankovní účet Zonky odesílá okamžitě po uzavření smlouvy. Podle toho, jakou máte banku, vám přijdou maximálně do dvou dnů.

 

Na co si lze od Zonky půjčit

 

Výhody a nevýhody Zonky půjčky

Výhody

 • Půjčka na cokoliv
 • Možnost pojištění schopnosti splácet
 • Mimořádná splátka a předčasné splacení úvěru
 • Při dobrém hodnocení velmi výhodný úrok
 • Žádné skryté poplatky
 • Po schválení máte peníze na účtu do 5 minut

Nevýhody

 • Není to půjčka pro každého – probíhá poměrně přísný proces schvalování
 • Nelze si půjčit okamžitě, schválení trvá 1-2 dny

 

 

Shrnutí Zonky recenze

I kdybyste měli o půjčce na Zonky uvažovat jen jako o alternativě při výběru jakékoliv jiné půjčky, zkusit poslat nezávaznou poptávku se vyplatí.

Možná zjistíte, že dosáhnete na mnohem výhodnější úrok než u půjčky jiné.

Pokud si budete půjčovat, nezapomeňte na pojištění schopnosti splácet. Nikdy nevíte, co se vám přihodí, a smluvní pokuty a pokuty z prodlení jsou u Zonky nekompromisní.

Zonky můžete věřit, jedná se o prověřenou a stabilní společnost, za kterou stojí významní partneři, jako je například skupina PPF Group.

>>POŽÁDAT O ZONKY PŮJČKU NYNÍ ZDE