Nejlevnější půjčka [Jak ji najít a získat?]

Nejlevnější půjčka? Není půjčka jako půjčka. Zatímco výhodná půjčka vám může vytrhnout trn z paty, půjčka s extrémně vysokou úrokovou sazbou se vám velmi prodraží.

Jak získat nejnižší úrokovou sazbu na půjčku?

Uprostřed období vysoké inflace je obzvláště důležité, aby vaše potřeby nebo podnikání bylo dobře financováno pomocí výhodných půjček.

Úrokové sazby stoupají a tak mnoho zájemců o financování řeší otázku, jak získat jednu z nejnižších úrokových sazeb u půjčky?

Nižší úroková sazba totiž může při splácení půjčky ušetřit desetitisíce i statisíce korun. Proto je výhodné získat úrokovou sazbu, která je co nejnižší.

 

Nejlevnější půjčka

Nejlevnější půjčka může být definována jako typ nezajištěného úvěru, který jednotlivcům pomůže s jejich finančními potřebami.

U tohoto typu úvěru obvykle nebudete potřebovat žádné zajištění nebo zástavu, v rámci které byste úvěr zajistili.

A váš věřitel vám může poskytnout flexibilitu při využívání finančních prostředků nebo zdrojů podle vašich potřeb.

Přestože však nejste povinni za svůj úvěr složit žádnou zástavu, stále budete muset platit dohodnuté úrokové sazby, jak je uvedeno ve smlouvě o půjčce.

 

Jak poznat nejlevnější půjčku?

Nejlevnější půjčky jsou výhodným způsobem, jak si půjčit malé nebo velké částky peněz.

Lze je použít na pokrytí nejrůznějších výdajů – například na nečekaný účet, opravu domu a další. Nejlevnější půjčky také nabízí nižší úrokové sazby ve srovnání s kreditními kartami či jinými půjčkami.

Vyberte si nejlevnější půjčku

 

Co je to RPSN (roční procentní sazba nákladů)?

RPSN (roční procentní sazba nákladů) – jedná se o celkové náklady spotřebitelského úvěru.

V procentech vyjádřený údaj, který obsahuje jak úrokovou sazbu, tak dodatečné náklady na půjčku, jako je poplatek za pojištění, uzavření smlouvy nebo za vedení úvěrového účtu.

 

Co je to úroková sazba?

Úroková sazba je částka úměrná vypůjčené částce, kterou věřitel účtuje dlužníkovi za poskytnutí půjčky, a většinou se vyjadřuje v ročních procentech.

Jaký je význam nižších úrokových sazeb? Díky nižším úrokovým sazbám můžete rychle získat osobní financování a další produkty levněji, než je obvyklé.

Znamená to také, že většina vašich peněz se při měsíčních splátkách použije na jistinu místo na úroky, což vám usnadní splácení celého závazku.

 

Jak získat nejlevnější půjčku?

Jak najít nejnižší sazby osobních půjček? Řiďte se následujícími radami.

1. Udržujte si bezchybnou úvěrovou historii

Věřitelé před poskytnutím půjčky posoudí vaši úvěrovou historii. Musíte ji tedy udržovat co nejlepší, aby vám věřitelé neváhali poskytnout finanční prostředky, které potřebujete.

Pokud však máte nízké kreditní (úvěrové) skóre, musíte si jej nejprve vylepšit, aby vám byly peníze půjčeny co nejdříve a také co nejvýhodněji.

Obecně platí, že nejlepší způsob, jak si zajistit jedny z nejnižších úrokových sazeb u nejlevnější půjčky, je ujistit se, že žádáte s vynikajícím kreditním skóre.

Čím lepší je vaše úvěrové skóre, tím příznivější budou podmínky vaší nejlevnější půjčky.

Nejlevnější půjčka

Je to proto, že věřitelé považují žadatele s vyšším úvěrovým skóre za bonitnější – tj. s větší pravděpodobností provedou všechny včasné platby a splatí celou částku úvěru.

Jsou tedy považováni za méně rizikové dlužníky a věřitelé od nich budou ochotnější vybírat nižší úroky.

To neznamená, že vám nebude schválena osobní půjčka, pokud nemáte vynikající kreditní skóre. Jen pravděpodobně nedostanete nejlepší sazby a podmínky.

Pokud máte před přijetím nejlevnější půjčky nějaký čas na plánování a necítíte se příliš jistí svým kreditním skóre, můžete zkusit před podáním žádosti podniknout kroky ke zvýšení svého kreditního skóre.

Jak?

  • Pokračujte ve splácení zůstatků na kreditních kartách, abyste snížili míru využití úvěru. Využití úvěru je poměr mezi výší úvěru, který využíváte, a celkovou výší úvěru, který máte k dispozici. Využití úvěru je druhým nejdůležitějším faktorem vašeho úvěrového skóre (hned po platební historii).
  • Může se také vyplatit zkontrolovat, zda ve vaší úvěrové zprávě nejsou chyby, které mohou snižovat vaše úvěrové skóre.
  • Dbejte také na to, abyste nežádali o příliš mnoho nových osobních půjček najednou. Více žádostí o osobní půjčky podané ve stejnou dobu může také snížit vaše kreditní skóre a ještě více vám ztížit schválení požadované úrokové sazby osobní půjčky.

2. Proveďte průzkum trhu

Při hledání pro vás nejvýhodnějšího věřitele se musíte poptat a porozhlédnout se. Výběr věřitele vyžaduje hodně zkoumání a plánování, abyste našli nejnižší úrokovou sazbu.

Poptejte se. Porovnejte podmínky a prostudujte sazby a poplatky za splátkový kalendář.

I když se to může zdát jako spousta práce, zejména pokud jste v oblasti osobních půjček úplnými nováčky, může být také výhodné obcházet různé věřitele a hledat nejnižší sazbu, na kterou máte nárok.

3. Najděte spoludlužníka

Když žádáte o nejlevnější půjčku, můžete si najít spoludlužníka (též spolužadatele) s vynikající úvěrovou historií a spolehlivým příjmem, abyste zvýšili své šance na schválení s nižší úrokovou sazbou.

Spoludlužník je osoba, která žádá o půjčku společně s vámi a je stejně odpovědná za splácení celé částky úvěru.

Podání žádosti se spolužadatelem, který má vyšší kreditní skóre než vy, vám může pomoci získat nižší úrokovou sazbu a další výhodnější podmínky půjčky.

Jen mějte na paměti, že ne všichni poskytovatelé osobních půjček akceptují spolužadatele, takže si to před podáním žádosti u poskytovatele půjčky dvakrát ověřte.

Obvykle je však lze přidat do formuláře žádosti o nejlevnější půjčku.

 

Nejlevnější půjčka aneb kde ji sehnat

Nižší úrokové sazby činí z osobních půjček atraktivní způsob, jak si půjčit peníze na nejrůznější výdaje.

Abyste však měli jistotu, že získáte jedny z nejnižších sazeb, které banka či jiný poskytovatel finančních produktů nabízí, musíte žádat s opravdu dobrým úvěrovým skóre.

Snížení využití úvěru a kontrola chyb ve vaší úvěrové zprávě je jen několik kroků, které můžete podniknout, abyste si zvýšili své úvěrové skóre právě včas, abyste mohli podat žádost.

Pokud však nemáte dostatek času nebo tyto kroky nakonec nebyly tak účinné, jak jste si mysleli, můžete zvážit získání spolužadatele s vyšším kreditním skóre.

Nejlevnější půjčka od Zonky

 

Časté dotazy

Jaká je dobrá úroková sazba nejlevnější půjčky?

Samozřejmě ta nejnižší možná. Důležité je však kromě úrokové sazby zvážit i RPSN, které zahrnuje jak úrokovou sazbu, tak dodatečné výdaje, jako je pojištění nebo nejrůznější poplatky.

Některé společnosti a banky působící v České republice nabízí RPSN od 4,9 %.

Která banka má nejnižší úrok u nejlevnější půjčky?

Úrokové sazby osobních půjček se dynamicky mění tak, aby odpovídaly aktuálním podmínkám na finančním trhu.

Doporučujeme vám tedy porovnat nabídky předních tuzemských bank a rozhodnout se pro nejvýhodnější variantu.

Využít můžete i internetové srovnávače, ve kterých lze filtrovat banky a další poskytovatele finančních služeb na základě mnoha kritérií.

Můžete požádat banku o snížení úrokové sazby u půjčky?

Namísto refinancování u nového věřitele se vám může podařit vyjednat nižší úrokovou sazbu u stávajícího poskytovatele půjčky.

Jakmile si zlepšíte své úvěrové skóre, zeptejte se svého poskytovatele, zda je ochoten přehodnotit vaši úrokovou sazbu s ohledem na zvýšení skóre.