Kde si půjčit peníze aneb 4 rady, podle kterých vybírat

Kde si půjčit peníze? V dnešní době si sjednáte malý úvěr už za pár minut. Potřebujete na lyžařský kurz dětí, nevyjdete do výplaty kvůli tomu, že se zpozdil termín nebo máte nějaký jiný důvod?

Nemusíte se o něm vlastně ani zmiňovat, protože řešení je snadné a také velmi rychlé. Nakonec, když je k dispozici internet, všechno je rázem jednodušší.

Na druhou stranu, o to pečlivěji bychom si měli poskytovatele půjčky vybírat, protože jinak hrozí, že přeplatíme příliš velkou částku nebo podepíšeme nevýhodnou smlouvu na několik let dopředu.

Lepší je takovým věcem předcházet – a řídit se příslovím o tom, že se má dvakrát měřit a jednou řezat.

 

Kde si tedy půjčit peníze?

  1. První nabídka z kapsy vyhání, prohlédněte si jich víc

Řešení je sice třeba rychle, ale přesto byste neměli sahat po prvním, co je zrovna dostupné. Jinak řečeno, reklama, na kterou natrefíte ve vyhledávači na prvním místě, bude dost často dobře zaplacená.

A vložené prostředky se musí vzít někde jinde, ideálně na úrokových sazbách nebo skrytých poplatcích.

Férová půjčka Kamali
Bez ručitele, bez dokládání příjmů >>Požádat o půjčku zde

Měli byste víc přemýšlet a kalkulovat kde si půjčit peníze, už jen z toho důvodu, že není žádný jeden jediný státem schválený poskytovatel, ale naopak vlastně celá řada možností, o kterých se dá jednat.

A ne vždy platí, že když jste s jednou společností spolupracovali před dvěma lety, musíte se nutně upsat znovu.

Naopak, prohlédněte si trh, který se mezitím v každém případě značně proměnil a teprve pak jednejte!

Nezávislý srovnavač

Tento nezávislý srovnavač půjček je určitě dobrým rádcem, který nezávazně zpracuje všechny aktuální možnosti a připraví vám na jediné obrazovce přehled, o němž můžete poté přemýšlet a debatovat s rodinou.

Klíčové parametry, lhůta splatnosti, úroková sazba a případné doplňkové služby aneb odložení splátkového kalendáře o pár týdnů, když se opět namane nějaký finanční problém.

To vše je důležité rozvážit…

 

  1. Kde si půjčit peníze aneb jak se pozná opravdu dobrý poskytovatel půjček

Ani v dnešní době, kdy zákon stojí na vaší straně, si nemůžete být jako spotřebitel stoprocentně jistí.

Měli byste si poskytovatele úvěru dobře prověřit a teprve poté mu dát svou důvěru, jakýkoliv jiný postup je vlastně dost nezodpovědný.

Poskytovatelů je na trhu pořád minimálně několik desítek, některé znáte z televize, jiné z tisku, další jsou velkou neznámou.

Zejména u těch, kteří nejsou na trhu příliš dlouho, byste se měli mít na pozoru.

Není právě jejich nabídka podezřele nízko u země? Kde si půjčit peníze? Jak se pozná společnost, která nabízí férové půjčky?

  • Bezpečnost a diskrétnost jsou na prvním místě. Nikdy na vás nic neprozradí, žádný ze sousedů nebude vědět, že si berete půjčku. Transakce samotná a uchovávání osobních údajů podléhají přísné kontrole a rozhodně není pochyb o tom, že vše proběhne tak, jak má!
  • Recenze, které jsou všude, kam se podíváte. Historie, jíž se daná společnost opravdu může pochlubit. Jen minimum negativních ohlasů nebo dokonce samá pozitiva – to už je známka transparentnosti! Sídlo v ČR, kompletně zpracovaný ceník a ani koruna navíc, to je jisté!
  • Webové rozhraní, na němž si dal poskytovatel opravdu záležet. Prezentace je přece při silné konkurenci na trhu klíčová, takže rozhodně nebude od věci být opravdu pečlivý. Když už na první pohled vše působí jako vytvořené od studenta střední školy, dejte si raději zpátečku.

Výše uvedené body splňují např. Kamali pro půjčky do 10 000 Kč (resp. 20 000 Kč) nebo Zonky pro půjčky od 20 000 Kč do 1,2 mil. Kč.

 

  1. Neberte si větší půjčku, než je opravdu nutné

Dobře si také rozmyslete částku, jíž aktuálně potřebujete – a nesjednávejte si nikdy ani o stokorunu větší dluh!

Pořád mějte na paměti, že splácíte nejen jistinu, ale i dohodnutý úrok. A proč byste měli chtít zbytečně přeplácet?

Promyslete si také lhůtu splatnosti, která by rozhodně měla být úměrná vašim možnostem – když nebude zbytí, může být klidně docela dlouhá.

Je lepší platit menší splátku po delší dobu než splátku, co bude pro rodinný rozpočet takřka likvidační, ale půjde „jen“ o jeden nebo dva roky.

 

  1. Půjčit byste si měli jen na to, co opravdu potřebujete

Nový mobil, když ten starší dobře slouží a je stále ještě průměrem na stávajícím trhu s elektronikou, je zbytečným výdajem, stejně jako dovolená, na níž jste si nenašetřili z vlastních příjmů.

Proč si půjčovat na věci zbytné a přeplácet takovými úroky, kvůli kterým si nemůžete dovolit, co byste jinak snadno měli?

Mít opravdu dobrý přehled o svých finančních tocích je mnohem víc, než vysoký příjem.

Kde si půjčit peníze? Vyzkoušejte férové půjčky Kamali nebo Zonky.