Bezúročná půjčka pro důchodce a seniory až 16000 Kč (+tip, jak získat doživotní rentu)

Půjčka pro důchodce a seniory

Jak rychle získat půjčku pro důchodce a seniory a bez úroků? Na českém trhu v současnosti existuje široká škála různých typů půjček, například půjčky pro zaměstnance, živnostníky, matky na mateřské dovolené, studenty, nezaměstnané,…

Věděli jste ale, že jednou z těchto půjček je i půjčka pro důchodce a seniory? Pokud se nacházíte v důchodovém věku a potřebujete peníze navíc, právě pro vás mohou být určené následující úvěry.

TIP: Některé z níže uvedených navíc nabízení první půjčku zdarma a bez jakýchkoliv úroků. Na závěr se ještě dozvíte, jak k důchodu získat extra doživotní rentu.

 

Zaplo půjčí důchodcům a seniorům

Pokud si potřebujete půjčit vyšší částku, můžete vyzkoušet společnost Zaplo. Zaplo je nebankovní společnost, která působí ve více evropských zemích a v Kanadě.

Můžete od ní při opakovaných půjčkách získat 1 tisíc až 30 tisíc korun. Pro nového zákazníka ovšem maximální výše první půjčky dosahuje 16 tisíc korun.

Jak sehnat peníze od Zaplo

 

První půjčka je i pro seniory zdarma

Velkou výhodou je, že pokud první půjčku splatíte v termínu, maximálně do 30 dnů, nemusíte uhrazovat žádné poplatky navíc a zaplatíte tak jen opravdu to, co jste si předtím půjčili.

>>AŽ 16000 KČ PRVNÍ PŮJČKU BEZ ÚROKŮ ZÍSKÁTE ZDE

Standardní doba splatnosti je 7 až 30 dnů, poskytnutí a vedení úvěrového účtu je zcela zdarma. V případě potřeby je možné splatnost půjčky prodloužit, neobejde se to však bez předem dohodnutých poplatků. Opačnou variantou je splacení půjčky předem, které probíhá zdarma, bez jakýchkoliv sankcí.

Zaplo na žadatele neklade příliš přísná kritéria. Půjčka je určena lidem nad 18 let věku, kteří mají dostatečnou bonitu, trvalý pobyt na území České republiky a jsou schopní půjčku splatit. Půjčku je nicméně možné získat i v případě, že máte předchozí záznam v registru dlužníků nebo záznam v rejstříku trestů, Zaplo totiž u zhodnocení žádosti bere v potaz především aktuální situaci žadatele.

Navíc nepotřebujete poskytnout ručitele ani dokládat příjmy. Zaplo se celkově vyznačuje vysokým procentem schválených půjček, takže i když vám třeba žádost o půjčku neschválili jinde, existuje vysoká šance, že u Zaplo se vám povede lépe.

Žádost snadno podáte online ze svého domova kliknutím zde a její vyhodnocení během pracovní doby by mělo zabrat jen krátký čas. Peníze by vám v případě úspěšného schválení žádosti na účet měly dorazit během pouhých 15 minut od provedení ověření daného účtu, záleží, u jaké banky máte účet. Nejpozději byste však měli mít půjčené peníze na účtu do druhého dne. Popřípadě si je můžete vyzvednout osobně v síti trafik Geco, což přijde vhod zejména o víkendu nebo během státních svátků.

 

Kamali také jako půjčka i pro důchodce 

Mezi krátkodobé nebankovní půjčky se řadí i Kamali, za níž stojí společnost Home Credit a která má k dispozici licenci České národní banky. Kamali umožňuje seniorům získat částku 1 tisíc až 20 tisíc korun. Maximální výše půjčky pro nového zákazníka činí 15 tisíc korun. Dobu splatnosti půjčky si vybíráte sami, musí se však pohybovat mezi 7 až 30 dny.

Okamžitá půjčka Kamali logo

 

Velkou výhodou, kterou poskytuje tato půjčka nejen pro důchodce, je možnost získat první půjčku zdarma. Jak již zaznělo, její maximální výše je 15 tisíc. Pokud svou první půjčku zvládnete uhradit do 14 dnů, nemusíte platit žádné peníze navíc, a zaplatíte tak jen to, co jste si předtím půjčili.

>>POŽÁDEJTE O PRVNÍ PŮJČKU BEZ ÚROKŮ ZDE

Kamali je ideální půjčka pro důchodce bez udání účelu, peníze z ní tedy můžete využít na cokoliv. Po žadatelích nepožaduje ručitele ani hmotnou zástavu. Nemusíte navíc prokazovat své příjmy, i když Kamali může v případě potřeby dodatečně prověřit bonitu uživatele. Vedení i zřízení úvěrového účtu je zcela zdarma.

 

Nejvýhodnější nebankovní půjčka_Kamali

 

Půjčku Kamali si senior snadno zřídí online

Na těchto internetových stránkách Kamali předem zjistíte, na kolik by vás půjčka měla vyjít. V případě úspěšného schválení žádosti vám peníze dojdou na účet. Podle toho, u které banky máte účet, by se vám peníze mohly na účtu objevit již do 15 minut, jinak zpravidla nejpozději do druhého pracovního dne.

V případě potřeby si splatnost půjčky můžete odložit, a to za příznivé poplatky – pouhých 49 korun za každou půjčenou tisícikorunu, v extrémních případech pak jen za poplatek 1 koruna. Půjčku lze po předchozí domluvě rozdělit až na 10 splátek, jinak se splácí naráz.

 

Renta z nemovitosti: trochu jiná půjčka pro důchodce

Poslední půjčka pro důchodce a seniory, kterou zmíníme v tomto přehledu, je oproti výše popsaným poněkud neobvyklá. Jde o rentu z nemovitosti, speciální druh reverzní neboli zpětné hypotéky určený speciálně pro seniory nad 60 let věku. V České republice působí od roku 2015 a podléhá dohledu České národní banky. V rámci Evropské unie tento druh hypotéky již využily miliony klientů.

Půjčka pro důchodce z nemovitosti

 

Jak doživotní renta k důchodu funguje v praxi?

Senior vyplní jednoduchý formulář zde, získá informační brožuru a zjistí, jak vysokou rentu by mohl získat.  V případě zájmu se s ním spojí zástupci společnosti, kteří zjistí cenu nemovitosti žadatele a nabídnou mu smlouvu. Po podepsání smlouvy člověk obdrží peníze za nemovitost, které lze použít na cokoliv. V dané nemovitosti může i nadále bydlet a zůstává jejím majitelem.

Teprve poté, co se člověk odstěhuje nebo skoná, splatí on nebo jeho dědicové půjčenou částku zpět – a to buď z vlastních, mezitím ušetřených zdrojů, nebo z peněz získaných prodejem nemovitosti. Jinými slovy, tato půjčka je ideální pro ty, kdo potřebují peníze ihned, ale nemohou si je dovolit začít okamžitě splácet.

Výhodou je, že zaplatíte přesně tolik, kolik jste získali, tedy nikdy nebudete dlužit víc, než je cena vaší nemovitosti. Můžete si vybrat, jakým způsobem dostanete peníze – buď obdržíte jednorázovou částku na začátku spolupráce, pravidelnou měsíční platbu nebo využijete kombinaci obou těchto metod.

 

Jaké jsou podmínky renty pro osoby starší 60 let?

Pro získání renty z nemovitosti je potřeba doložit příjmy a výdaje nemovitosti. Společnost pak provede odhad hodnoty nemovitosti. Nemovitost navíc musíte mít ve svém osobním vlastnictví, renta z nemovitosti se tak například nevztahuje na družstevní byty. Doba ohodnocení nemovitosti a vypracování smlouvy se liší, zpravidla však trvá šest až osm týdnů, to podle typu dané nemovitosti.

Pokud chcete dopředu vědět, jak vysokou rentu byste mohli získat, na stránkách najdete jednoduchý formulář, který vyplníte, odešlete a poté dostanete odhad výsledné částky. V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na zástupce společnosti, a to buď přes e-mail nebo telefonicky, a oni vám již s chutí poradí.

 

TIP: Potřebujte získat peníze, ale nevíte, jak na to? Přečtěte si tento článek.