7 tipů jak si užívat života, když máte málo peněz 

Jak si užívat života za málo peněz?

Každý rok si dáváte předsevzetí o tom, jak si chcete více užívat život, protože jak se říká: „Žij každý svůj den, jako by měl být tvůj poslední?“ Váš život je nudný a stereotypní. Mnohdy nám stojí v cestě za cíli lenost nebo nedostatek volného času. V tomto případě si budete muset poradit jen vy sami. Pokud je to však nedostatek peněz, nemějte strach. Užívat život se dá i s minimem peněz.

Přináším vám několik tipů o tom, jak změnit svůj život k lepšímu a neprosedět každý víkend doma u televize nebo počítače.

1) Najděte si parťáka

Dívka, která má málo peněz si užívá životaRozhodně netvrdím, že jedinci se ve světě ztratí. Mnohým lidem to také vyhovuje víc. Pokud vám však chybí parťák, najděte si ho. Existuje mnoho internetových stránek a skupin, kde lidé hledají své parťáky na sport, na víno, na kino, či cokoliv jiného.

Pokud chcete hledat primárně v okolí vašeho bydliště, nebojte se najít si nějaký koníček. Určitě jsou ve vašem městě různé kurzy a kroužky určené pro dospělé.

2) Sportujte

Jednou z nejjednodušších a nejlevnějších možností, která tak trochu souvisí s bodem výše, jak si vylepšit stereotypní život, je sport. Ať už se rozhodnete začít procházkami do přírody a do lesa nebo se rovnou vrhnete na běh, do těchto sportů investujete minimum peněz. Najít si můžete i parťáka a pokud žádného nemáte, na sociálních sítí existuje mnoho skupin, které pořádají třeba společné výšlapy do hor nebo skupinové běhy.

Můžete také zkusit kolečkové brusle nebo jízdu na kole. Pokud jsou vaše finanční možnosti lepší, lze navštěvovat různá skupinová cvičení v místě bydliště či posilovnu.

Pokud studujete, vysoké školy často nabízejí zvýhodněné balíčky pro cvičení, určitě toho využijte. Nebojte se, že nemáte s kým jít, vždycky se najde někdo takový, kdo je na tom stejně, jako vy.

3) Navštěvujte akce a přednášky v místě bydliště

Nejen v místě bydliště často můžete najít akce a přednášky, které jsou buď zadarmo, nebo za minimum peněz. Ať už se jedná o koncerty, přednášky v obecních nebo kulturních domech na určitá témata nebo třeba výstavy.

Tušíte vůbec, jaké jsou v místě vašeho bydliště známé památky, hrady a zámky, rozhledny apod? Pokud ne, určitě je to třeba napravit a trochu se rozhlédnout po okolí.

4) Kupte si víkendové jízdenky

Pokud chcete procestovat republiku, u různých železničních společností můžete najít zvýhodněné víkendové či regionální jízdenky, ať už pro jednotlivce nebo pro velkou skupinu. Stačí jen pohledat a nebát se říct si o slevu.

V případě, že jste student, nebojte se procestovat celou republiku. Můžete se jen tak kouknout do cizího města a projít tamější památky a kulturu. Přitom můžete udělat pár fotek, ať máte na co vzpomínat.

5) Využijte studentských slev

Můžete využít různých studentských slev na návštěvu kulturních akcí a památek. Pokud si sbalíte jídlo s sebou, dáte za výlety téměř nulové peníze.

Některá města nabízejí i slevy v restauracích, tedy na jídlo a na pití. Stačí jen mít studentskou kartu ISIC a vrhnout se do toho. Člověk ani netuší, kolik výhod vlastně má.

6) Kupujte si poukazy ze slevových serverů

Nejezdíte na wellness pobyty či dovolené, protože nemáte dostatek peněz? Na slevových serverech se dá najít mnoho akcí za hubičku. Ceny jsou mnohdy opravdu příznivé a výběr velký.

>> Spousty lákavých pobytů se slevou najdete třeba zde

Kromě různých pobytů a dovolených nabízejí slevové servery také zvýhodněná menu na jídlo a na pití, zlevněné vstupy do kina nebo třeba střih a kosmetické služby. Můžete si tak dovolit skvělý relax za málo peněz.

7) Využijte akcí, které vás odmění

Banky a jiné společnosti vám zaplatí za to, že si u nich otevřete účet. Využijte toho, získáte nejen např. 1000 Kč, ale také kvalitní produkt, který můžete používat bezplatně.

>>Přehled nejlepších odměn najdete zde