NordVPN recenze [2024]: Je to opravdu nejlepší VPN?

NordVPN recenze služby: Hledáte vysoký standard v zabezpečení a ochraně osobních údajů online?

Poskytovatel sítě VPN NordVPN tvrdí, že nabízí „nejpokročilejší VPN na světě“. Jedná se o odvážné tvrzení, nebo jeho služby VPN opravdu vynikají nad konkurencí?

Dozvíte se v následující recenzi NordVPN.

 

Co je to síť VPN?

Virtuální privátní síť VPN (z anglického Virtual Private Network) může ochránit vaše soukromí v online prostoru a skrýt vaše data před slíděním ze strany vašeho poskytovatele internetových služeb a zároveň ztížit špionům a inzerentům sledování vaší online aktivity.

Na trhu naleznete celou řadu poskytovatelů služeb VPN, a to včetně těch, kteří nabízí bezplatnou síť VPN.

Nicméně síť VPN zdarma nestojí za riziko, které představuje pro vaše soukromí a data. Zde se vyplatí si za kvalitní služby VPN připlatit.

V následující recenzi NordVPN se zaměříme na světovou jedničku v poskytování služeb VPN.

 

Co nabízí poskytovatel NordVPN?

Na rozdíl od většiny služeb VPN nabízí NordVPN kromě základní ochrany i další bezpečnostní prvky, které vás chrání v online prostoru.

NordVPN disponuje velkou a rozmanitou sbírkou serverů, působivým arzenálem pokročilých nástrojů a také aplikuje přísné postupy v oblasti online soukromí a zabezpečení.

Rovněž využívá také nejnovější technologii WireGuard.

NordVPN recenze aplikace

Navzdory pokročilým nástrojům a sofistikované nabídce služeb VPN je velmi snadné síť nastavit a používat, takže je vynikající i pro začátečníky VPN.

Kromě toho nabízí také některé nejvyšší rychlosti a také vysoké standardy zabezpečení a ochrany osobních údajů – díky tomu jsou služby NordVPN vynikající pro téměř každý typ uživatele.

Speciální servery pro rychlejší a spolehlivější připojení nebo propracované vytváření šifrovacího „tunelu“ při použití sítě VPN zajistí, že bude vaše online aktivita tak bezpečná a bezproblémová, jak jen může být.

Navíc Dark Web Monitor a funkce CyberSec se postarají o to, abyste byli při prohlížení online obsahu a surfování na internetu v bezpečí.

[NAVŠTÍVIT NORDVPN»]

 

Bezpečná VPN od NordVPN (Výhody a nevýhody)

Hledáte soukromí na veřejné síti Wi-Fi?

Se službou VPN od NordVPN budete moci bezpečně přistupovat k osobním informacím nebo pracovním souborům, zašifrujete své internetové připojení a udržíte svou historii procházení a online identitu v soukromí.

Jaké jsou další výhody VPN od NordVPN?

 • Bezpečný internet a non-stop ochrana dat
 • Využívá technologii WireGuard VPN
 • Vysoká rychlost připojení – NordVPN poskytuje nejrychlejší VPN na světě
 • Snadné použití
 • Možnost využívat službu VPN na mobilních zařízeních – simultánní připojení až na 6 zařízeních
 • Multi-faktorové ověřování
 • Blokování reklam
 • 30denní garance vrácení peněz
 • a další.

Nevýhody VPN od NordVPN

 • Neexistuje bezplatná zkušební verze
 • Občasné pomalejší připojení

Nicméně co se rychlosti připojení týče, pak má NordVPN výjimečnou výhodu, protože v nedávných rychlostních testech provedených AV-TESTech dosáhla vynikajícího skóre.

Jeho protokol NordLynx je živým důkazem toho, že rychlost a bezpečnost jsou naprosto kompatibilní.

 

Na kolik vás vyjde síť VPN od NordVPN?

Poskytovatel NordVPN nabízí cenově odstupňované tarify za různé zaváděcí sazby.

Vyplatí se sledovat aktuální nabídku, neboť NordVPN často nabízejí nejrůznější slevy a propagační akce, takže při placení můžete vidět jinou – obvykle nižší cenu.

V době psaní tohoto článku činí průměrné náklady za službu VPN cca 89 CZK (3,65 EUR) měsíčně při dvouročním závazku k odebírání služby.

NordVPN ceník

Pokud se ke službě zavážete po dobu jednoho roku, měsíčně vás tarif vyjde na 4,36 EUR – tedy něco málo přes 100 CZK.

V případě, že se rozhodnete službu vyzkoušet po dobu jednoho měsíce, pak vás 30 dní vyjde na 10,59 EUR, tedy zhruba 250 CZK.

Poznámka: Ceny jsou uvedeny k době psaní recenze NordVPN. Vezměte na vědomí, že se cenová struktura může lišit.

Aktuální ceny naleznete na oficiálních webových stránkách NordVPN v záložce „Pricing“.

V ceně získáte možnost přistupovat k zákaznické podpoře, která funguje 24/7 a je zákazníkům k dispozici prostřednictvím živého chatu nebo e-mailu.

Tým zákaznické podpory reaguje pohotově – odpověď na dotaz se dočkáte v řádu minut.

Bezplatná VPN zdarma

Služby VPN lze uhradit platební kartou, prostřednictvím kryptoměny, jako je bitcoin, a také dalšími online platebními metodami.

V rámci recenze NordVPN jsme zjistili, že poskytovatel nenabízí bezplatnou zkušební verzi, což vnímáme jako jednu z nevýhod.

Doporučujeme tedy vyzkoušet krátkodobé předplatné – například na jeden měsíc, službu si otestovat a poté se v případě spokojenosti upsat k dlouhodobému – například ročnímu tarifu.

NordVPN však v případě první platby poskytuje 30denní záruku vrácení peněz.

To znamená, že pokud byste nebyli se službou virtuální privátní sítě VPN spokojeni, můžete do 30 dní od jejího zakoupení požádat o navrácení peněž.

 

Ochrana soukromí s NordVPN

Sídlo společnosti NordVPN se nachází v Panamě, jedné z nejpřívětivějších jurisdikcí k ochraně soukromí.

Společnost tak nemá žádnou zákonnou povinnost uchovávat údaje, které shromažďuje (a neuchovává). Ale i kdyby ano, nebyl by to problém, NordVPN neposkytuje žádná data třetím stranám.

Kromě toho NordVPN nabízí přísnou zásadu fungování bez protokolování, která byla nezávisle auditována – a bylo dokázáno, že je zcela nepropustná.

V podstatě jediná data, která NordVPN shromažďuje, jsou zprávy o chybách a diagnostická data aplikací.

Ale i poté se můžete kdykoli odhlásit z tohoto shromažďování dat a na serverech NordVPN nezanechat prakticky žádnou stopu.

Pro zabezpečení vašich dat při procházení používá NordVPN šifrování AES-256, což je zlatý standard používaný špičkovými poskytovateli VPN, finančními institucemi a armádami.

Jedná se o plně zabezpečenou síť VPN – pokud vám tedy záleží na vašem soukromí, NordVPN bude vynikající volbou.

 

Rychlost a výkon sítě VPN

NordVPN používá protokol NordLynx – vyvinutý samotnou společností NordVPN – který zajišťuje bleskově rychlé připojení, ať jste kdekoli.

Očekává se, že běžná VPN zpomalí vaši původní rychlost připojení přibližně o 50 %.

NordVPN si zachovává až 90 % vaší původní rychlosti připojení, což z něj dělá jeden z nejrychlejších VPN produktů na trhu.

V případě umístění serveru blíže k vašemu fyzickému umístění může být rychlost ještě vyšší!

To za vás NordVPN také vyřešil. S více než 5 100 servery distribuovanými v 60 zemích na všech 6 hlavních kontinentech se můžete připojit k serveru, který je vám nejblíže – a užívat si vynikající rychlost připojení za všech okolností.

[NAVŠTÍVIT NORDVPN»]

 

Dostupné aplikace a možnosti použití

Jak jsme zjistili v rámci recenze NordVPN, služby tohoto poskytovatele jsou k dispozici na všech hlavních platformách.

Můžete si stáhnout specializované desktopové aplikace pro Windows, macOS, Chromebook a Linux a také mobilní verze pro Android a iOS.

Pro použití v prohlížeči existují také rozšíření NordVPN pro Chrome a Firefox.

Pokud to nevyhovuje vašemu pracovnímu postupu – k dispozici je také aplikace směrovače a možnosti ruční konfigurace, takže NordVPN používáte na zařízeních, která VPN primárně nepodporují.

Celkově jsou všechny dostupné aplikace a rozhraní velmi intuitivní a snadno použitelné.

Většina funkcí NordVPN je stejná pro desktopové aplikace, mobilní zařízení a rozšíření prohlížeče – stačí si tedy vybrat možnost, která se vám nejvíce líbí a vyhovuje vašim potřebám.

 

Servery a umístění

S více než 5 100 servery na 60 místech je NordVPN řešením pro všechny vaše mezinárodní potřeby procházení online obsahu.

Mnoho poskytovatelů nabízí podobnou škálu zemí, ale často minou celé regiony. NordVPN nabízí servery na všech 6 hlavních kontinentech, takže si můžete vybrat možnosti, které jsou pro vás nejlepší.

 

Zákaznická podpora NordVPN

NordVPN nabízí rozsáhlou výukovou sekci s průvodci a často kladenými dotazy (FAQ) a také plnou zákaznickou podporu 24/7 prostřednictvím živého online chatu pro případ, že by se něco pokazilo.

Sekce s často kladenými dotazy obsahuje podrobné odpovědi na obrovskou škálu problémů.

Trustpilot recenze NordVPN

Pokud však ani tam stále nenajdete, co hledáte, připojení k živému chatu a promluva s odborníkem z NordVPN trvá jen několik minut.

Celkově zákaznická podpora NordVPN funguje skutečně dobře.

 

Vyplatí se VPN od NordVPN?

NordVPN za vaše peníze nabízí solidní kvalitu. Jako jeden z nejlepších poskytovatelů VPN je však také levnější než je průměr na trhu poskytovatelů služeb VPN.

NordVPN funguje na klasickém systému – tedy čím déle se ke službě zavážete, tím méně za ni zaplatíte.

Zatímco vás měsíční tarif vyjde na zhruba 250 CZK, můžete získat výrazné slevy, pokud se zaregistrujete k dlouhodobějšímu tarifu.

Můžete si rovněž počkat na promo akce a slevy, v rámci kterých lze získat bezkonkurenční nabídku.

A co je ještě lepší, ani nic neriskujete – tyto tarify jsou nabízeny se solidní 30denní zárukou vrácení peněz.

Pokud se svým nákupem nebudete spokojeni, můžete snadno získat celou platbu zpět.

[VYZKOUŠET NORDVPN»]

 

Recenze NordVPN: Jaký je verdikt?

Jak jsme zjistili při recenzi NordVPN, poskytovatel čelí nejtvrdší konkurenci, jakou kdy oblast online bezpečnosti a ochrany soukromí zažila.

Mnoho poskytovatelů VPN nabízí své služby zcela zdarma. Takové nabídky jsou však nebezpečné v tom, že jsou vaše data často postupována třetím stranám.

Používat bezplatnou síť VPN se obecně nedoporučuje.

Oproti tomu NordVPN nabízí všechny nejlepší funkce konkurence v jednom balíčku. Řídí obrovskou flotilu serverů po celém světě, přičemž stále poskytuje prvotřídní uživatelský zážitek.

Společnost také těží z výhod začlenění nových technologií, jako je WireGuard, do svých klíčových produktů. Díky tomu všemu zůstává NordVPN vynikajícím poskytovatelem VPN.

NordVPN poskytuje špičkovou ochranu a další funkce ochrany osobních údajů, které jsou zabaleny do úhledného produktového balíčku, jež využívá nejnovější technologii VPN.

S NordVPN tak získáte maximum soukromí online za prémiovou cenu.