8 tipů, jak obohatit váš životní styl i s omezeným rozpočtem

Obohacený životní styl s omezeným rozpočtem? Mnoho lidí sní o luxusním životě a představuje si, že luxus rovná se soukromá letadla, kaviár, šampaňské a vířivky. Ale není pocit luxusu právě jen pocit?

Skutečný dojem luxusu nemá nic společného s výší vašeho majetku. Je o tom zacházet sám se sebou jako s někým, kdo si zaslouží to nejlepší – i když zrovna máte k dispozici jen omezený rozpočet. Tak se společně podívejme na osm tipů, jak obohatit váš životní styl, aniž byste museli vyprázdnit bankovní účet.

  1. Cestujte mimo sezónu

Populární turistické destinace mohou být mimo hlavní sezónu až o 50 % levnější. Pokud jste navíc ochotni cestovat ve všední dny a uprostřed týdne (například ve středu či ve čtvrtek), můžete na letenkách ušetřit ještě více peněz.

Podívejte se třeba na víkendové, wellness pobyty či dovolené s pěknou slevou zde.

  1. Staňte se vlasovým modelem

Jestli chcete nový účes a nemáte peníze na kadeřníka, zkuste se stát vlasovým modelem. Většina návrhářů a stylistů se s vámi předem domluví, jaký účes chtějí vyhotovit, takže by se vám nemělo stát, že budete výsledkem nepříjemně překvapeni a následujících několik měsíců budete muset chodit s papírovým pytlíkem na hlavě. Zadejte na Google „hledáme vlasové modelky“ a mrkněte na nabídky.

  1. Nakupujte v sekáčích a na bleších trzích

Divili byste se, jaké krásné kousky v solidním stavu a za přijatelné ceny můžete najít v sekáčích a na bleších trzích, popřípadě na internetu. Samozřejmě je třeba zboží před nákupem ideálně pečlivě prozkoumat, ale to platí u všech nákupů, nejenom v případě pořizování oblečení.

  1. Pronajměte si šaty

Jestli se, dámy, chystáte na svatbu či večírek a nechcete si pořizovat nové šaty, o nichž tušíte, že byste je stejnak pořádně nevyužily, co takhle si zkusit šaty pronajmout? Ve většině větších měst najdete půjčovnu šatů, kde můžete vybírat z řady cenově dostupných krásných modelů.

  1. Pořiďte si originální umělecký kousek

Jistě, od Moneta nebo Da Vinciho vám asi v obýváku původní obraz viset nebude, ale co takhle dát šanci originálním kouskům od mladých začínajících umělců? I umělci, kteří netvoří desítky let, mají schopnost vyhotovit něco krásného. A navíc existuje šance, že jejich dílo jednou bude mít mnohem větší hodnotu, než za jakou jste ho původně pořídili.

  1. Sdílejte rychlý internet a televizní kanály

Víc hlav víc ví a víc rukou si může víc dovolit. Pokud dobře vycházíte se sousedy, domluvte se s nimi na sdílení nákladů, abyste mohli sledovat prémiové televizní kanály jako například HBO a mít přístup k rychlému internetu.

Nebo si pořiďte levnější internet – KALKULAČKU online najdete zde.

  1. Naučte se dělat vlastní sushi

Bohatý životní styl rovná se pro někoho sushi, které chutná úžasně, ale bývá velmi drahé. Obzvlášť pokud máte rádi dražší druhy ryb. Naučte se dělat vlastní sushi a ušetříte spoustu peněz za výpravy do restaurací.

  1. Hledejte slevy na zábavu

Některé zábavní podniky, divadla, kina, muzea a další nabízejí slevy na vstupenky. V zahraničí navíc často bývá vstup do muzeí i dalších pamětihodností zdarma. Hodí se proto zapátrat a zjistit, jak si obohatit váš životní styl a užít si za málo peněz hodně zábavy.

Získejte zdarma 500 nebo 1000 Kč