Rychlá mikropůjčka [online až 16 000 Kč]

Mikropůjčka online je dostupný s rychlý mikroúvěr pro každého. Kde získat až 16 000 Kč bez úroků a poplatků se dozvíte v tomto článku.

Vyznat se ve světě nejrůznějších půjček není jednoduché, zejména uvážíme-li, že jich existuje tolik rozdílných druhů.

Jednou z rozšířených variant je mikropůjčka, která se také někdy může jmenovat mikroúvěr.

Jak již název napovídá, na rozdíl od větších, zpravidla bankovních půjček mikropůjčka dovoluje si půjčit menší peněžní obnos.

Díky tomu nejsou na žadatele kladeny tak přísné nároky na schválení půjčky, a dosáhnou tak na ni i lidé, kteří by na větší půjčku nemuseli mít nárok.

 

Pro koho je mikropůjčka určená?

Jak již bylo částečně zmíněno výše, jednou z velkých výhod mikropůjčky je její široká variabilita a dostupnost pro mnoho různých kategorií lidí.

Mohou ji dostat například důchodci, studenti, matky na mateřské dovolené anebo nemajetní podnikatelé.

Jednoduše ti lidé, kteří se vymykají z profilu klasického žadatele o půjčku – jímž je člověk s plným pracovním úvazkem.

Mnoho mikropůjček se dokonce primárně orientuje na výše popsané skupiny lidí, díky čemuž jsou otevřeny žadatelům, kteří nemají stálé anebo dokonce žádné zaměstnání.

 

Mikropůjčka Kamali
S touto férovou mikropůjčkou online získáte poprvé až 15 000 Kč, opakovaně až 20 000 Kč.

Okamžitá půjčka Kamali logo

 

Jaké jsou podmínky pro získání mikropůjčky?

Žádné dvě mikropůjčky pochopitelně nejsou úplně totožné, a tak si každý poskytovatel mikropůjčky v České republice stanovuje trochu odlišné podmínky.

Velmi často však platí, že u tohoto typu krátkodobých, finančně nepříliš náročných půjček nejsou na žadatele kladeny žádné přehnané nároky.

Mezi základní požadavky, které musí žadatelé splňovat, tak patří následující: věk nejméně osmnáct let, vlastnictví bankovního účtu, kam vám v případě úspěšné žádosti o půjčku pošlou peníze, a čistý záznam v registru dlužníků.

Zato není třeba dokládat své příjmy (například formou výpisů z bankovního účtu) nebo poskytnout ručitele, což je standardem u mnoha větších půjček.

 

Kolik peněz si je možné půjčit u mikropůjčky?

Vzhledem k tomu, že mikropůjčky už z principu nenabízejí tak velké částky jako jiné formy půjček dostupných v České republice, snad nikoho nepřekvapí, že nepřekračují hranici několika desítek tisíc.

Opět platí, že každá mikropůjčka je jiná, nicméně většina z nich jako maximální možnou půjčku stanovuje přibližně dvacet až třicet tisíc korun.

Na druhou stranu, v ČR existují i poskytovatelé půjček, kteří mohou v rámci mikropůjčky žadateli půjčit klidně až sto tisíc korun. Vše tedy závisí na podobě dané půjčky a jejích podmínkách.

 

Mikropůjčka Zaplo
Tato rychlá mikropůjčka od Zapla zajistí až 16 000 Kč. Opakovaně až 30 000 Kč.

Jak sehnat peníze od Zaplo

 

Jaké jsou výhody a nevýhody mikropůjček?

Stejně jako u všech druhů půjček platí, že je nutné si pečlivě prostudovat podmínky smlouvy, než ji člověk podepíše.

Mikropůjčky se liší poskytovatel od poskytovatele, ale obecně vzato mají několik společných výhod.

První z nich je rychlost a snadnost jejich vyřízení. V dnešní internetové době snad už nikoho nepřekvapí, že většina žádostí o mikropůjčky probíhá online.

Člověk tak nemusí jezdit nikam do pobočky a ušetří tím drahocenný čas.

Pokud navíc v žádosti nezapomenete uvést všechny potřebné údaje, můžete mít peníze v případě schválení půjčky velmi rychle na účtu, kolikrát již v řádu minut.

Dalším kladem je vyšší šance schválení žádosti i pro takzvané „rizikové“ klienty.

Mnohé mikropůjčky navíc nabízejí první půjčku zdarma, což je užitečné zejména v případě, že si od dané společnosti již v budoucnu žádnou jinou půjčku brát nebudete.

A jak to funguje? Pokud během určitého, předem vymezeného časového úseku splatíte částku, kterou jste si půjčili, nebudete muset již hradit žádné úroky ani poplatky navíc – splatíte tak jen opravdu to, co jste si předtím půjčili.

A to se vždycky hodí, neboť úroky u krátkodobých půjček kolikrát nebývají nejmenší.

TIP na bezúročné mikropůjčky

Co se může jevit jako potenciální nevýhoda, ale na druhou stranu vyplývá již ze samotného principu krátkodobé mikropůjčky, je kratší doba na splacení.

Většinou máte na splacení půjčené částky třicet dnů, někdy více, ale měsíc je nejčastější variantou.

Ovšem stejně jako u všech ostatních detailů, i období splatnosti naleznete ve smlouvě předem a mikropůjček existuje v České republice dost, takže máte šanci nalézt tu, jejíž doba splatnosti a další podmínky budou vyhovovat právě vám.

Mikropůjčky zmíněné v tomto článku mají licenci od ČNB.