Ethereum (ETH) + jak do něj investovat?

Ethereum (ETH): Co je to a jak do něj investovat, jeho výhody, nevýhody a akruální graf najdete v tomto článků.

Ethereum (ETH) a jak do něj investovat

Ethereum se za poslední rok stalo populární alternativou kryptoměny k již tradičním bitcoinům. Nicméně na rozdíl od konkurenčního bitcoinu nebo další rozšířené kryptoměny – litecoinu, přijalo mnoho společnosti a start-upů ethereum jako způsob provádění transakcí.

Vyplatí se do této kryptoměny investovat?

Na poli kryptoměn můžete na ethereum pohlížet jako na diamant, který mezi ostatními kryproměnami vyniká – a to tím, že má vnitřní i průmyslovou hodnotu.

V porovnání s bitcoiny, které fungují jako zlato – to znamená, že nemají průmyslovou hodnotu, ale lidé si je kupují a prodávají na základě své vlastní hodnoty, kterou pro ně jako pro držitele bitcoin představuje.

Vzhledem k popularitě etherea je mnoho lidí zvědavých, jak se liší od bitcoinu a jak do něj investovat. Je také důležité si uvědomit rizika investování do digitální měny a vytěžit tak potenciál etherea na maximum.

 

Co je to ethereum (ETH)

Ethereum je v podstatě software, který je decentralizovaný a umožňuje vývojářům a programátorům vytvářet bloky programového kódu – jedná se technologii zvanou blockchain.

Zatímco bitcoin používá blockchain speciálně pro provádění peněžních transakcí – je to tedy přímá digitální měna, ethereum využívá technologii blockchain, která umožňuje vytváření aplikací, které lze spouštět v cloudu a lze je chránit před neoprávněnou manipulací.

ethereum (ETH)

Dvojí hodnota etherea spočívá v tom, že se k transakcím používá mince zvaná ether, která tvoří je část peněžní hodnoty etherea. Samotná kryptoměna je tedy ether, která funguje na principu blockchainu ethereum.

 

Aktuální kurz a graf ETH

 

Jak se ethereum liší od bitcoinu?

Jak jsme zmínili výše, bitcoin byl navržen tak, aby byl měnou. Funguje na stejných základních technologických principech, ale používá je k usnadnění peněžních transakcí.

Oproti tomu ethereum bylo navrženo tak, aby usnadnilo zpracování softwaru pomocí kryptoměnového systému zvaného ether (ETH). Ether se stal cennějším v důsledku toho, že se lidé začali o tuto technologii zajímat.

Na ethereu se však vyvíjí spousta aplikací a do prostoru se zapojují i ​​některé významné finanční společnosti. Bude zajímavé sledovat, co se z etherea vyvine v příštích několika letech.

Navíc ethereum je v současnosti mnohem levnější než bitcoin.

 

Jak investovat do etherea (etheru)

Pokud máte zájem investovat do etherea (etheru), potřebujete digitální peněženku. Ethereum neobchoduje na žádné hlavní akciové platformě.

Nemůžete jít ke svému online zprostředkovateli a ethereum si koupit. Musíte jej převést do své digitální nebo hardwarové peněženky.

Další možností je tzv. CFD na kryptoměnu Ethereum. Výhodou je, že krypto nevlastníte, ale můžete spekulovat na růst nebo pokles měny. Více o této možnosti naleznete zde.

Je důležité si uvědomit, že ether je měna, a tak by s ním investoři také měli zacházet. Nekupujete akcie, ale místo toho vyměňujete peníze za ethery tak, jako byste směňovali koruny za dolary.

Neexistují žádné dividendy, žádné výplaty. Vaše jediná naděje je, že v budoucnu vám ostatní lidé na internetu za vaše ethery zaplatí více, než za kolik jste je koupili.

 

Vyplatí se tedy investice do kryptoměny?

Investice do etherea je riskantní, ale může být potenciálně velmi lukrativní. Na rozdíl od bitcoinu nebo litecoinu společnosti skutečně používají ethereum jako stavební kámen – tedy něco, co se více podobá diamantům než zlatu.

Ether je však stále novou digitální měnou, takže byste měli vždy postupovat opatrně.

 

Nejoblíbenější kryptoptoměny pro obchodování

Kliknutím na kryptoměnu v tabulce si založíte účet pro obchodování.