Broker Roku 2022: XTB opět obhájilo první místo

Minulou neděli, 4. 12. se uzavřelo hlasování letošní ankety Broker Roku 2022.

Akce, která má dlouholetou tradici (proběhlo již 11 ročníků), je v České republice unikátní svého druhu, jelikož o vítězi rozhodují přímo retailový investoři a obchodníci.

Již počtvrté za sebou si své vítězství obhájila společnost XTB, pro kterou hlasovala více než pětina všech zúčastněných.

David Šnajdr, ředitel XTB CZ/SK: „Děkujeme moc za všechny hlasy, které nám pomohly opět získat tuto cenu. Vážíme si důvěry našich klientů a pevně věříme, že i do budoucna budeme volba číslo 1 pro investice“.

Broker roku 2022

Výsledky ankety Broker Roku 2022

Co dál aneb připravované novinky

Zjišťovali jsme, co přesně tedy plánuje XTB do budoucna, aby zůstalo jedničkou na českém trhu a zde jsou odpovědi:

1) Frakční akcie

Zlomkové akcie a ETF se v posledních letech staly velmi populární a XTB na jejich zavedení pracuje dlouhou dobu.

Ačkoliv jejich představení muselo být odloženo na příští rok, celý plán je již ve finální fázi, můžeme se tak na ně těšit už v blízké době.

Některé kroky vedoucí k jejich zavedení byly dokonce již implementovány – minimální hodnota, za kterou je možné akcii/ETF koupit, byla snížena ze 100 EUR/USD na 10 EUR/USD a pro české akcie pouze na 100 CZK.

2) Vylepšení platformy

S frakčními akciemi se zároveň pojí i celková aktualizace obchodní platformy xStation. Vylepšení budou zaměřena především na rozšíření možností dlouhodobého a pasivního investování.

Široká škála funkcí pro krátkodobé obchodníky ale samozřejmě také zůstane.

3) Reálné kryptoměny

I když se nyní pohybujeme v medvědím trhu, kde většina kryptoměn ztratila přes 70 % své hodnoty, z dlouhodobého hlediska se tomuto sektoru nedá upřít jeho rozšiřující se vliv a světová implementace.

Z toho důvodu má XTB v plánu představit možnost nákupu reálných kryptoměn na dlouhodobé držení (v současnosti nabízí pouze kryptoměny CFD na krátkodobé obchodování).

Jak můžete vidět, XTB má mnoho velkých plánů, a kromě výše zmíněných i samozřejmě mnoho dalších, které bude postupně publikovat a implementovat.

Na začátek příštího roku má také připravené překvapení, které investorům bezpochyby udělá radost.

U 82 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty.