Toluna recenze & zkušenosti [2024]: Podvod nebo ne?

Toluna recenze: Díky rozmachu internetu mají lidé mnohem větší prostor vyjadřovat své názory online. Ne každý však za to dostane zaplaceno.

Toluna umožňuje za sdílení svých postojů (což je něco, co by řada uživatelů s chutí prováděla i zadarmo) dostat odměnu dle svého vlastního výběru.

Ještě než se však člověk vrhne do vyplňování průzkumů, měl by se v rámci recenze Toluny o této online komunitě dozvědět ty nejdůležitější informace.

 

Toluna recenze & zkušenosti

 

Co je to Toluna?

Toluna funguje na principu online komunity, kde uživatelé sdílejí svoje názory na nejrůznější produkty a služby. Činí tak skrze ankety a témata dostupná na stránce.

Toluna_dotazníky za peníze

Toluna v současnosti existuje v 50 zemích, v 28 jazykových variantách a má přes 20 milionů uživatelů.

 

Jak to funguje? (+výhody a nevýhody)

Pokud se někdo rozhodne k Toluně přidat, postup je jednoduchý.

Po registraci (ZDE) začne sbírat body.

Ty může dostat za nejrůznější činnosti – od registrace samotné přes pozvánky přátel na stránku až po účast na průzkumech, hraní her a vyplňování průzkumů.

Recenze Toluna společnosti

Jako dárek při registraci navíc nový uživatel dostane 500 bodů. Jakmile má k dispozici dostatek bodů (obvykle minimálně v řádů desetitisíců), může je dle libosti vyměnit za odměny.

Kromě všeho výše zmíněného člověk může navíc vytvářet své vlastní průzkumy a témata. Nejvíce lidí však pochopitelně bude zajímat možnost vyplňovat průzkumy, které jim přinesou body.

Další variantou je vyplňování takzvaných osobních dotazníků. Ty stránce pomohou zjistit, které průzkumy jsou pro uživatele nejrelevantnější.

Za každý vyplněný osobní dotazník člověk získá celkem 100 bodů. Čím aktuálnější pak osobní dotazníky jsou, tím větší šanci uživatel má, že se bude moct zapojit do co největšího množství průzkumů a nasbírat co nejvíce bodů.

Ještě více bodů než za osobní dotazníky nicméně uživatel získává za průzkumy samotné. Konkrétně se jejich bodová hodnota pohybuje mezi 15 body až 50 tisíci body, to podle délky průzkumu.

Toluna recenze dotazníků za peníze

 

Někdy se stává, že bodové ohodnocení je ještě vyšší. Každopádně neexistuje bodový limit, který člověk může získat – je tak možné průzkumy dle libosti vyplňovat do nekonečna.

Někdy se nicméně může stát, že člověk začne průzkum vyplňovat a až po pár či více otázkách zjistí, že nepatří mezi vhodnou demografickou skupinu, takže ztratí možnost průzkum dokončit a získat za něj body.

Tento fakt může některé lidi otravovat, a proto by v recenzi Toluny jakožto negativní bod této stránky neměl chybět.

Rovněž platí, že méně trpěliví lidé se mohou potýkat s tím, že připsání bodů za průzkum chvíli trvá. Záleží to případ od případu, někdy body uživateli dorazí takřka okamžitě anebo během pár dnů.

Jindy to ale může trvat klidně až několik týdnů, dokud průzkum neskončí. Toluna nicméně uvádí, že maximální doba čekání na připsání bodů na účet by neměla přesáhnout šest týdnů.

Záleží tak na každém uživateli, jestli je ochotný si na výsledek své práce počkat anebo nikoliv.

Dalším případným nedostatkem, který je třeba v recenzi Toluny zmínit, je časová omezenost bodů.

Jejich platnost vyprší po 16 měsících od data získání, takže kdo chce nasbírané body směnit za některou z odměn, musí tak učinit s dostatečným předstihem.

Průzkumy je nejběžnější vyplňovat na počítači. Pokud nicméně uživatelé mají zájem, mohou si nechat zasílat pozvánky i na mobil – v tomto případě ale jejich frekvence bude pravděpodobně nižší.

Aplikace Toluny existuje oboje pro iOS i Android.

 

Druhy panelů a výzkumů

Částečně jsme druhy panelů a výzkumů rozebrali v recenzi Toluny výše, ale hodí se je stručně shrnout. Body lze získávat různými způsoby, kromě her, pozvánek a dalších jsou nejdůležitějším zdrojem bodů právě výzkumy.

Nejobvyklejší jsou panely a výzkumy, v nichž uživatelé hodnotí, jak na ně působí produkty a služby nejrůznějších společností.

Toluna influencer peníze za dotazníky

Jde tak o způsob, jak firmy a další zkoumají reakci trhu na připravované či již existující služby. Uživatel se podělí o svůj názor, dostane body, které může využít, a firma získá cennou zpětnou vazbu.

Méně lukrativní, ale stále hodnotné, pak jsou osobní dotazníky. Ačkoliv za ně člověk získá menší množství bodů než za běžné průzkumy, neměl by jejich existenci ignorovat.

Důvodem je to, že údaje uvedené v osobních dotaznících Toluně umožňují uživatelům nabízet vhodné průzkumy – takové, u nichž je větší šance, že uživatel bude spadat mezi žádanou demografickou skupinu.

 

Platí se za to?

Toluna svým uživatelům umožňuje získat finanční anebo hmotnou odměnu za účast v průzkumech. Za registraci na stránce se neplatí, je zcela zdarma – místo toho je to právě Toluna, která může lidem zaplatit.

 

TIP: ZÍSKEJTE 500 NEBO 1000 KČ
Podívejte se na tyto nejlepší peněžní bonusy, které můžete ihned získat.

 

Jaké jsou odměny?

Odměny za vyplňování průzkumů jsou pochopitelně mnohdy tím největším lákadlem, které čtenáře recenze Toluny zajímají.

Nutno poznamenat, že seznam odměn se postupem času proměňuje, nezůstává stále stejný. Většinou však mívá podobu poukázek do českých e-shopů.

Za 135 tisíc bodů tak například mohl v době vzniku tohoto textu uživatel získat poukaz na tisíc korun do PlayStation Store.

Koho však více zajímá peněžní odměna, i ten má na výběr. Za 72 tisíc bodů si v současnosti může uživatel na PayPal nechat vyplatit částku 500 korun.

Nasbírat však kýžené množství bodů chvíli trvá, takže všichni lidé by se měli rozhodnout, jestli jsou ochotní a schopní do Toluny investovat čas potřebný k získání dostatečného počtu bodů.

 

Alternativa k Toluna
V této aplikaci Voissy můžete také za vyplňování průzkumů získávat peněžní odměny nebo poukázky na Amazon.