Velká Fingood recenze [+promo kód ZIBA200 uvnitř]

Fingood recenze & zkušenosti: Jak Fingood funguje, jaké jsou výhody, nevýhody a poplatky. Je to bezpečné a víte na co si dát pozor?

Níže také naleznete promo kód ZIBA200, který vám vrátí 200 Kč z investic zpět.

Finanční gramotnost v Česku stále není na vysoké úrovni, i když většina Čechů už chápe, že pokud nechtějí samovolně ztrácet peníze, musí je dobře investovat.

Ideálně do takového investičního produktu, který nabídne vyšší zhodnocení, než je míra inflace.

Může jím být například crowdfundingové investování do prověřených firem prostřednictvím Fingood.

 

Velká Fingood recenze

Začalo to myšlenkou poskytnout investorům transparentní platformu s výhodným zhodnocením.

Tým Fingood tvoří lidé se společným cílem – dát Čechům možnost investovat výhodně a bez skrytých poplatků.

Povedlo se jim to? Napoví následující Fingood recenze.

 

Silná jména za platformou Fingood

Fingood logo

Jednateli platformy Fingood jsou Vít Endler a Tomáš Pešek.

Vít Endler, CEO Fingood , má bohaté zkušenosti z e-commerce prostředí. Zakládal pobočku MALL.cz v Polsku a řídil skupinu MALL v 6 evropských zemích.

Tomáš Pešek je advokátem, který působil na pobočce advokátní kanceláře v Moskvě, zastupoval skupinu Generali/PPF a také Českou exportní banku. Zkušenosti má i z pozice krizového manažera.

Když se spojily tyto dva světy, vznikl Fingood , platforma, na které se propojují prověřené české firmy a e-commerce projekty s crowdfundingem a kde investoři dobře zhodnotí své peníze.

Společnost Fingood je aktuálně nejrychleji rostoucí crowdfundingovou platformou v oblasti P2B lending a disponuje platnou licencí vydanou Českou národní bankou.

 

S Fingood investujete do prověřených českých firem

Žádné investice do bondů, ale do úvěrů pro prověřené firmy s historií a dostatečným zajištěním. Vaše investované peníze tedy nejen vydělávají, ale také podporují českou ekonomiku a české firmy!

Platforma Fingood není nic jiného než P2B (peer to business) platforma, pomocí níž se investoři skládají (proto crowdfundingová) na úvěry malým a středním českým firmám.

Do jaké firmy přesně investujete, si sami vybíráte. Investováno je pouze do těch projektů, o něž je doopravdy zájem.

Jinými slovy si vyberte projekt a zainvestujete, ale k zaslání platby budete vyzváni až ve chvíli, kdy se najde dostatek investorů, kteří poskládají cílovou částku.

Investovat můžete buď na webu nebo přes Fingood aplikaci.

V minulosti investoři přes Fingood investovali například do:

 • Remoska – tradiční výrobce generacemi osvědčených pečicích mís
 • KPS Automobile – česká jednička v oblasti obytných automobilů,
 • KILPI – společnost vyrábějící sportovní a technické oblečení do 40 zemí světa,
 • Český ráj outdoor – první e-commerce na Fingood a ambiciózní byznys s outdoroovým vybavením,
 • Jarošovský pivovar – osobitý pivovar s historií sahající až do 17. století.

 

Jaké je reálné zhodnocení těchto investic?

Zhodnocení je vidět u každého jednotlivého projektu. U některých jde o 10 %, u dalších o 8 nebo 9, některé projekty mají úročení p.a. 12 %.

Samozřejmě je vhodné své portfolio diverzifikovat, tedy investovat do několika různých projektů. Snižuje se tím mimo jiné riziko, že o své peníze přijdete.

Fingood recenze ukazují, že investoři kombinací několika projektů dosahují zhodnocení průměrně 10,2 % ročně.

Navíc je tento výnos je pevně stanoven a v čase se nemění, což je obrovská výhoda oproti akciím nebo dalším aktivům, které jsou ovlivněny tržním vývojem .

fingood investice 12 % výnos

 

Jak začít investovat s Fingood?

Na platformě je zapotřebí se registrovat (ZDE).

Založení nového účtu je zcela zdarma, provedete ho kompletně online a za pár minut.

Budete muset nahrát své doklady, vyžadují to zákony AML, podle kterých musí být ověřována totožnost investora. Doklady ale není nutné nikde ověřovat, stačí je naskenovat.

Doklady pak slouží nejen k ověření totožnosti na dálku, ale rovněž proti případnému zneužití. Potřebovat budete i telefon, na který vám přijde SMS s unikátním kódem.

Na závěr stačí ze zaregistrovaného bankovního účtu poslat symbolickou 1 Kč a je hotovo. Můžete začít investovat.

Na stránce s projekty si vyberete, který se vám líbí. U každého projektu máte možnost si prostudovat podklady a dokumenty, které jsou dostupné přihlášeným investorům.

Investujete formou závazného příslibu, tzn. přislíbené peníze posíláte až ve chvíli, kdy do své e-mailové schránky dostanete Výzvu k investici.

Tu Fingood odesílá až v momentě, kdy je jasné že daný projekt bude realizován.

Přislíbenou částku zašlete převodem (nově s QR kódem pro vyšší pohodlí investorů). Na zaslání vašeho příslibu máte 3 pracovní dny.

 

Fingood promo kód ZIBA200 aneb 10% cashback

Pokud při registraci uvedete do kolonky promo kód ZIBA200 a pak zainvestujete min. 2000 Kč do investičních příležitostí, Fingood vám vrátí za 4 dny 200 Kč zpět.

Fingood Promo kód ZIBA200

Získáte tak zpět do pár dnů 10 % z vaší investice.

 

Jaké jsou poplatky, minimální vklad, jak se vkládají a vybírají peníze

Na Fingood se neplatí žádný poplatek za založení či uzavření investorského účtu ani žádný poplatek za vedení účtu nebo neaktivitu.

Jediným poplatkem je 9 % z vašeho zisku. Pokud tedy např. investujete 10 000 Kč do investiční příležitosti, která má roční zhodnocením 8 %, pak poplatek bude činit 72 Kč.

Jak se poplatek počítá? Jistina činí 10 000 Kč, výnos 800 Kč. Poplatek z výnosu je 9 % z částky 800 Kč, tedy 72 Kč. Dostanete tak celkem nazpět 10 728 Kč.

Co se týče vkládání peněz, jde o klasický bankovní převod. Jakmile obdržíte výzvu k úhradě vaší investice, je potřeba do tří dnů poslat peníze na uvedený účet.

Poslední den vám přijde e-mailem ještě druhá upomínka a také SMS s upomínkou vaší platby.

Propásnete-li svou šanci, možná ji místo vás využijí jiní investoři, kteří čekají na svoji příležitost z pozice náhradníků.

Téměř všechny Fingood recenze také chválí, že minimální vklad činí pouhých 1000 Kč. Investice přes platformu Fingood jsou tedy otevřené opravdu téměř každému.

Jak investorům, kteří chtějí zhodnotit vysoké částky a vybudovat si tak zajímavý pasivní příjem, tak i těm, co by si rádi svět investování nejdříve vyzkoušeli s pár tisícovkami.

Stejně funguje i výplata výnosů. Výnosy vám chodí na účet každý měsíc vždy poté, co firma splatí měsíční splátku – platforma Fingood následně pošle všem investorům jejich poměrnou část.

Nemusíte tedy na zhodnocení svých peněz čekat celý rok.

 

Co byste měli vědět, než si vyberete projekt pro investování?

Podle čeho si ho vůbec vybrat? Důležitá budou zejména následující kritéria:

 

Atraktivita projektu

Využijte toho, že máte možnost si vybrat, do čeho jdou vaše peníze.

Podpořte odvětví, které vás zajímá, investujete do projektu, kterému věříte a zároveň zafinancujte zajímavou službu nebo český podnik.

 

Výše zhodnocení

Na první pohled samozřejmě „čím vyšší zúročení, tím lépe“, avšak nezapomínejte na to, že zúročení je ve světě investic vždy odrazem míry rizika nebo zajištění vaší investice.

Všímejte si také doby úvěru. Někdy si firmy půjčují na více let, tím pádem bude trvat delší dobu, než všechny své peníze včetně zhodnocení dostanete zpátky.

 

Anuitní vs. balonové splácení

U anuitního úvěru se v měsíčních splátkách splácí jistina i úrok. Úrok sice zůstává celou dobu stejný, ale jistina klesá, a tím pádem se snižuje i výnosová část splátky.

U balonového úvěru firma splácí jenom úrok, jistina neklesá, splatí se jednorázově během poslední splátky. Zhodnocení díky tomu může být zajímavější.

 

Doba splácení

Investiční horizont je také velmi důležitý aspekt při sestavování portfolia. Někteří investoři si vyberou společnost, které věří a jsou rádi, že je investice na 3 nebo 4 roky.

Jiní investoři dávají přednost rychlé návratnosti kapitálu (zvlášť u úvěru s balonovou splátkou na konci období) a vyhledávají pak investice s návratností 12 nebo 24 měsíců.

Fingood nabízí investice se splatností od 6 měsíců do 4 let, takže si každý investor najde svoji vhodnou investici.

 

Speciální odměny za investice

U některých investičních příležitostí jsou navíc k dispozici speciální odměny.

Například u investiční příležitosti do společnosti Benekov Esco byl pro investory připraven lákavý bonus v podobě slevy 20 tisíc na realizaci fotovoltaické v rámci v programu Nová Zelená Úsporám 2030.

Milovníci cyklistiky se zase mohli těšit na slevu 20 – 25 % na veškeré vybavení od cyklistického konceptu Kolovna.

Díky investici do Remosky dostali investoři bonus v podobě této legendární pečicí mísy.

Fingood Remoska

Pro objevení dalších takových odměn a výhodných nabídek je vždy nutné si přečíst celý popis investice. Firmy v něm mimo jiné popisují, na co si vlastně půjčují peníze.

 

Každý projekt je vybírán s velkou pečlivostí

Firmy, jež mají zájem o úvěr, se mohou na platformě Fingood samy hlásit. Není však zaručeno, že jim úvěr bude skutečně poskytnut. Tým Fingood pečlivě vybírá, koho podpoří.

Firma musí nejdříve předložit potřebná data o účetních údajích, zdraví společnosti, business plánu, cashflow a závazcích.

Tato data Fingood vyhodnotí tým zkušených risk manažerů s mnohaletou zkušeností z bankovního sektoru.

Jestliže firma projde přísným sítem, začne se připravovat analýza.

Před spuštěním investiční příležitosti je investorům odeslán informační e-mail – některé projekty jsou zafinancovány během pár minut, proto je rozhodně dobré nastavit si notifikace a investovat zavčasu.

Riziko, že o svou investici přijdete, zde samozřejmě existuje. Díky pečlivé kontrole žadatelů o úvěr je však minimalizováno. Firmám s vysokým rizikem úvěry poskytovány nejsou.

Investoři mohou riziko minimalizovat ještě dále, a to diverzifikací svého investičního portfolia do několika projektů.

Navíc 90 % všech investic je zajištěno zástavou movitého nebo nemovitého majetku a zbylých 10 % tvoří papírové zástavy pro top firmy.

Šance, že přijdete o spoustu peněz, je pak skutečně malá.

 

Výhody a nevýhody této investiční platformy

Co tedy radí tato Fingood recenze? Vyzkoušet investování s Fingood , nebo ne? Jaké jsou výhody a nevýhody této platformy?

Výhody Fingood

 • Můžete si sami zvolit, do jakého projektu chcete vložit své peníze.
 • Zhodnocení je velmi slušné (v průměru 10,2 % ročně).
 • Investovat lze již od 1000 Kč.
 • K dispozici je také mobilní aplikace.
 • Podporujete české firmy.
 • Peníze vám chodí pravidelně každý měsíc na váš účet.
 • Vlastní investiční aplikace

Nevýhody Fingood

 • Nejkratší doba investice je 6 měsíců, do té doby své peníze neuvidíte. Není možnost, jak si je vybrat dříve, musíte počkat, než je firma splatí.
 • Musíte věnovat nějaký čas výběru projektů. Tato nevýhoda se ale postupně odstraňuje díky kontinuálnímu investování.
 • Může se stát, že vámi vybraný projekt nenasbírá dostatek investorů a investice se nerealizuje. Například během posledního roku k tomu však nedošlo ani jednou.

 

Shrnutí Fingood recenze

Shrnuto a podtrženo, výsledek této Fingood recenze je jednoznačný: Jde o investiční příležitost a nástroj, který rozhodně stojí za zvážení.

Zhodnocení je velmi zajímavé a ještě můžete přímo podpořit české podnikatele a projekty. Značnou výhodou je také pečlivé vybírání firem, kterým bude úvěr poskytnut.

To dělá z Fingood bezpečnou investiční platformu, díky které se o své peníze nemusíte bát.

Třešničkou na dortu pak je fakt, že platforma disponuje silným zázemím a vlastním týmem (např. v oblasti IT vývoje a zákaznické podpory) a otevřeně komunikuje s investory.