26 fungujících tipů na pasivní příjem, který vám může okamžitě vydělávat

Zde najdete fungující tipy na pasivní příjem, se kterým můžete okamžitě vydělávat každý den 1000 Kč a více. Vybudovat stabilní pasivní příjem však není jen tak – vyžaduje peníze, čas nebo úsilí. Jak na to si přečtete níže.

Chytrý milionář má svůj příjem tvořený z několik různých zdrojů. Nespoléhá pouze na jeden. Většina milionářů však nemá několik různých zaměstnání, ale k urychlení budování bohatství využívají pasivní příjmy. Milionáři si váží svého času a nepracují pro peníze. Peníze používají k tomu, aby pracovaly pro ně.

Představa, že se válíte na pláži a peníze se k vám kutálejí sami, je lákavá.

Budování stálého toku pasivních příjmů však vyžaduje aspoň nějaké úsilí. Pokud by to bylo tak snadné, dělali by to všichni.

Nenechte se však odradit a podívejte se na způsoby, kterými i vy můžete již dnes začít generovat pasivní příjem.

Ačkoli vydělávání pomocí pasivního příjmu nemusí vyřešit vaše problémy okamžitě, v dlouhodobého horizontu vám tento druh výdělku může zajistit slušný příjem a zajistit vám bezstarostný život a důstojný důchod. A třeba se jednou i vy můžete stát milionářem.

 

Co je pasivní příjem?

Pasivní příjem jsou peníze, které vyděláváte, když aktivně nepracujete za plat. Tedy nesměňujete váš čas za peníze v práci jako většina lidí, ale necháte peníze pracovat nepřetržitě pro vás.

Mezi příklady pasivních příjmů patří dividendy z investic, příjmy z nemovitostí, úroky z půjček, příjmy z podnikání na internetu, z reklamy na blogu apod.

Dalšími pasivními příjmy mohou být poplatky za licence nebo patenty, prodej informačních produktů na internetu (ebooky, online kurzy apod.) nebo jiné podnikání nevyžadující vaši přítomnost – třeba pobírání výnosů z vaší firmy, kterou řídí najatý manažer.

Definici pasivního příjmu naleznete také na Wikipedii.

 

Dvě cesty ke generování pasivních příjmů

Pasivní příjem se generuje z aktiv. Existují pouze dva způsoby, jak tyto aktiva vytvořit.

1. Investovat peníze

Pokud máte k dispozici peníze, můžete je investovat. Tyto způsoby pasivních příjmů obvykle vyžadují minimální úsilí. Své peníze zapojíte a budou vám generovat výnosy.

2. Investovat čas a úsilí

Nemáte-li k dispozici více peněz, budete muset vynaložit na budování aktiv pasivního příjmu váš čas a přiložit ruku k dílu. Může se stát, že i v tomto případě bude třeba počítat s vynaložením určitých finančních prostředků. Příjmy z těchto zdrojů však v dlouhodobém horizontu mohou být vyšší.

 

Jaký je rozdíl mezi pasivním a aktivním příjmem?

Aktivní příjem znamená vydělávání peněz výměnou za službu. Může to být plat, hodinová mzda, provize apod. Jedná se tedy směnu vašeho času za peníze.

Tímto způsobem si vydělává většina lidí. Nevýhodou je, že jste limitováni vaším časem a i kdybyste (teoreticky) pracovali 24 hod. denně s hodinovou sazbou 100 Kč, tak si prostě více než 2400 Kč denně nevyděláte.
To samé platí, když dostáváte fixní plat 30000 Kč měsíčně – za daný měsíc v práci prostě více peněz nedostanete.

Váš příjem však může být teoreticky neomezený.

Stačí si k zaměstnání vybudovat příjem pasivní – čím více různých příjmů, tím lépe. Třeba jednou váš pasivní příjem převýší ten aktivní a získáte více volného času pro vaše záliby a budování dalších pasivních příjmů.

Pasivní příjem nevyžaduje vaši přítomnost, neubírá vám čas a vydělává peníze 24 hod. denně.

Podívejte se na unikátní možnosti, jak může kdokoli včetně studentů začít vydělávat pomocí pasivního příjmu.

 

Pasivní příjmy, na který potřebujete peníze

Níže najdete tipy, jak pasivně zaměstnat peníze, aby pracovaly a vydělávaly pro vás.

 1. Založte si spořicí účet s vysokým úrokem

Rozdíl mezi nízko úročeným a vysoko úročeným účtem může být obrovský. Pokud necháte 100 000 Kč na účtu s ročním úrokem 0,01 %, pak za rok dostanete po zdanění 100 008,50 Kč.

Pokud však tu samou částku vložíte na účet s úrokem 5 %, pak získáte 104 250 Kč (po zdanění). To je 500 krát více. Už jen změnou účtu můžete vydělat až 500 násobek.

TIP: Podívejte se na všechny možnosti, kde získáte peněžní odměny za založení účtu, ke kterému si sjednáte případně i výhodný spořicí účet.

 

 1. Investujte do nemovitostí pomocí skupinového financování (crowdfunding)

Investování do nemovitostí je považováno za jednu ze stabilních forem pasivního příjmu. Mít nemovitosti, které generují příjmy z nájemného a v čase ještě stoupá jejich hodnota.

Tomu se říká dobrá investice. Nevýhodou je, že na pořízení nemovitosti zpravidla potřebujete hodně kapitálu.

Existuje však způsob, jak investovat do nemovitostí i bez milionů a statisíců korun.

Vytvořit si pasivní příjem investicemi do nemovitostí lze i s malými částkami.

Nemovitostní crowdfunding (skupinové financování) je způsob, kdy jednotlivci investují menší finanční částky do vybraných nemovitostních projektů.

Pasivní příjem investice do nemovitostí

Jakmile se vybere požadovaný obnos, developer jej použije na realizaci nemovitosti. Investované peníze spolu s předem určeným výnosem získáte zpět ve splatné lhůtě (zpravidla od 9 do 18 měsíců).

TIP 1 s bonusem

Jednou z takových platforem je EstateGuru, která umožňuje investovat do nemovitostí již od 50 EUR.

Pokud se zaregistrujete přes tento link, získáte navíc další finanční prostředky ve výši 0,5 % z peněz, které investujete během prvních tří měsíců.

Tento bonus získáte také, pokud přímo při registraci zadáte promo kód EGU52375.

EstateGuru promo kód (EstateGuru referral code). Bonus.

 

TIP 2

Další možností je využít českou platformu RONDA INVEST, kde vyděláváte na úvěrech zajištěných nemovitostmi, o které jsme psali zde. Pasivní výnos je až 9 % p.a.

Ronda Invest investiční příležitost

 

TIP 3: Investování do nemovitostí pro každého

Získejte pasivní příjem online investováním do nemovitostí od 500 Kč.

recenze aplikace Investown

Jedná se o investici bez závazků prostřednictvím Investown, za kterým stojí také Česká spořitelna.

Vaše peníze vydělávají na investicích do zajištěných úvěrů na nemovitostech.

Více informací naleznete zde.

 

 1. Začněte investovat s automatizovanou platformou od 500 Kč

Investování je považováno za základní pilíř důležitý pro budování bohatství. S nástupem chytrých technologií jsou tyto služby dostupné všem a investovat tak může začít každý i menší finanční částkou.

Automatizovaná investiční platforma Portu je unikátní nástroj vhodný pro investování do akcií, za kterým stojí silná finanční skupina WOOD & Company (největší obchodník na pražské burze).

První možnost investování je vše nechat na Portu. Tzn. vložíte peníze (min. 500 Kč) do portfolia, které je vám na míru vytvořeno z cenných papírů z celého světa na základě vyhodnocení vašeho investičního dotazníku. Vaše prostředky jsou pak investovány automaticky a nemusíte se o nic starat.

Další možností je investovat podle sebe. Buď si můžete na Portu jednoduše vytvořit svoji strategii (sami si volíte z nabídky) nebo si vyberete některou z předem připravených strategií.

Třeba zaměřenou na technologie (IT, automatizace a robotika), Asii, na nejlepší společnosti nebo nejvýkonnější světové ekonomiky.

Volit můžete také strategii zaměřenou na růst hodnoty nebo naopak na opatrnější investice či sektor zlata apod.

Strategie pro obchodování na burze

Portu si účtuje pouze jediný poplatek, a to 0,89 % do 1,89 % ročně za správu portfolia v závislosti na typu zvolené služby. Pro srovnání – klasické podílové fondy si účtují zpravidla výrazně vyšší poplatky.

Recenzi na tuto službu si přečtěte zde.

Ke svým portfoliím (můžete jich mít až deset) máte neustálý přístup a peníze můžete doplnit a vybrat kdykoliv. Finanční prostředky můžete investovat jednorázově nebo pravidelně měsíčně.

Spočtěte si ZDE na modelovém příkladu, kolik peněz byste mohli s Portu vydělat a získejte více informací.

Je dobré vědět, že investování na Portu není bez rizika a historické výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích.

 

 1. Kopírujte nejúspěšnější obchodníky

Mnoho lidí se snaží vydělávat obchodováním na finančních trzích. Ale pouze malé procento z nich je opravdu úspěšných.

Jsou to zpravidla ti, kteří investovali svůj čas a peníze do vzdělávání a naučili se, jak trhy fungují. Na základě ekonomických ukazatelů a světových zpráv umí odhadnout chování trhů a podle toho investují své peníze.

Někteří se specializují pouze akcie, další na určité trhy, např. světové měny (EUR, USD), komodity (zlato, ropa), kryptoměny apod.

Vy můžete potencionálně dosahovat stejných výsledků, aniž byste museli stále sledovat vývoj na trzích anebo mít nějaké speciální znalosti. Na sociální investiční platformě můžete tyto nejúspěšnější obchodníky jednoduše kopírovat.

Stačí si nejlepší obchodníky podle statistik úspěšnosti a pomocí funkce autokopírování napodobujete všechny jejich obchody na svém účtu.

Přečtěte si, jak můžete začít kopírovat úspěšné obchodníky zde.

 

 1. Získejte pasivní příjem pronájmem nemovitosti (garance nájmu) 

Pokud vlastníte byt nebo dům, pronájmem celé nemovitosti nebo jen jednoho či více pokojů získáte stabilní pasivní příjem.

Pronajměte byt dlouhodobě s garantovaným nájmem a bez starostí nebo poskytujte krátkodobé pronájmy.

Jednou ze služeb na krátkodobé pronájmy je Airbnb.  Jako hostitelé se sami můžete rozhodnout, kdy je vaše nemovitost k dispozici a nastavit si denní sazbu, za kterou ji chcete pronajmout. O víkendech např. můžete sazby zvednout.

Pronájem přes Airbnb je bezpečný a vaši nemovitost máte pojištěnou až na milion dolarů. Využívají jej hlavně turisté z celého světa a vše se řídí systémem hodnocení.

Předem tedy vidíte, kdo má zájem se u vás ubytovat, jaké je jeho hodnocení a pokud vám nebude vyhovovat, můžete jej i odmítnout.

Chcete-li získat představu o výši výdělku s Airbnb, podívejte se jejich webové stránky a vyhledejte podobné pronájmy ve vaší oblasti (tj. stejný počet pokojů, lokalitu apod.).

Výhodou je, že se nezavazujete k žádné dlouhodobé spolupráci a máte vše pod kontrolou.

 

 1. Investujte do akcií vyplácející dividendy

Získávání příjmu z akcií formou dividend je jedna z nejznámějších pasivních strategií. Na celém světě jsou spousty společností, které dlouhodobě rok za rokem vyplácejí pravidelnou dividendu.

Abyste dividendu získali, se musíte stát akcionáři, tzn. musíte nakoupit akcie. Pak vám (jako akcionáři) náleží podíl na zisku, který společnosti vyplácejí právě formou dividend.

Pro dividendové tituly nemusíte chodit daleko, naleznete je i na tuzemské pražské burze. Patří mezi ně např. ČEZ, Philip Morris ČR, Moneta, Avast nebo Komerční banka a další.

Dividendy se v závislosti na hospodářských výsledcích firmy a ceně akcií mohou pohybovat ve vyšších jednotkách procent, stává se, že překročí i 10 %.

Příjem z dividend je jeden z nejlepších způsobů, jak snadno generovat peníze bez velké námahy.

TIP: Jak snadno kupovat a prodávat akcie se dozvíte zde.

Nicméně nejedná se o zaručenou investici, na cenu akcií má vliv mnoho faktorů a proto se na ně vztahuje investiční riziko spojené s poklesem ceny.

Pasivní příjem pomocí investování
Existuje mnoho způsobu jak a kam investovat. Připravili jsme pro vás na toto téma tento speciální článek.

 

 1. Vyzkoušejte P2B investice (peer to business)

Peer-to-business investice (P2B) je relativně nový způsob pasivního investování.

Jak funguje P2B? Lidé investují do půjček poskytnutých různými společnostmi. Jedná se o trh, který spojuje lidi s penězi (investory) se společnostmi, které půjčky poskytují dalším lidem.

Alternativou ke klasickému investování je platforma Bondster (recenze zde), kde lze získat zhodnocení od 3,9 % do 15 % ročně.

Jako investor můžete investovat do stovek úvěrů v korunách (min. částka 100 Kč) nebo v eurech (min. částka 5 EUR) a vyhledávat úvěry podle mnoha různých kritérií (úrok, zajištění, doba úvěru, platební morálka apod.).

Výhodou eurových investic je, že drtivá většina poskytovatelů na platformě nabízí garanci zpětného odkupu tzn., že vám vrátí zpět vaší investici včetně úroků v případě nesplácení úvěru.

Garance a vysoké zhodnocení mohou být atraktivní pro potencionálního investora. Průměrné roční zhodnocení v Kč činí více než 9 %, v eurech pak okolo 13 %.

Zajímavou funkcí je tzv. autoinvest, který podle vámi nastavených kritérií automaticky reinvestuje obdržené jistiny i úroky do dalších úvěrů.

TIP: Při registraci na Bondster přes tento odkaz dostanete navíc 1 % ze své investice v prvních 90 dnech.

Další možností je využití některé z těchto dalších investičních platforem.

 

 1. Vytvořte si finanční žebřík z termínovaných vkladů

Tato konzervativní strategie je vhodná k maximalizaci úrokové sazby bez podmínky toho, aniž abyste měli peníze měli svázané dlouhodobě na termínových vkladech.

Jedná se o nastavení více termínovaných vkladů tak, aby končili v pravidelných intervalech. Tím získáte vyšší úrokové sazby a uložené peníze budete mít v těchto pravidelných intervalech vždy k dispozici. Čím delší doba termínovaného vkladu, tím vyšší jsou vaše sazby.

Příklad investice: Chcete investovat 100 000 Kč. Můžete své peníze rozdělit takto:

25 000 Kč termínovaný účet na 1 rok

25 000 Kč termínovaný účet na 2 roky

25 000 Kč termínovaný účet na 3 roky

25 000 Kč termínovaný účet na 4 roky

Po skončení jednoho roku můžete tyto peníze znovu investovat do nového čtyřletého termínovaného vkladu.

Když skončí druhý rok, opět můžete takto pokračovat a reinvestovat peníze z původního dvouletého vkladu na další čtyřletý vklad.

Budete-li v tomto vzorci pokračovat, váš finanční žebřík se bude skládat pouze z dlouhodobých vkladů přinášející nejvyšší úrok.

Navíc budete mít k dispozici své peníze každý rok a je zcela na vás, zda budete pokračovat v reinvestování do nových vkladů nebo je použijete pro svou potřebu.

Úrok v tomto případě plní roli pasivního příjmu.

 

 1. Získávejte peníze zpět z nákupů (3 strategie)

Pokud nakupuje online, snadný pasivní příjem z odměn získáte také z odměn za placení.

První strategie: Cashback z kreditní karty

Kreditní karty nabízejí procentní podíl obvykle ve výši 1 % na nákupy, ať již v kamenné prodejně nebo online. Kromě peněz můžete dostat také body, které pak vyměníte za různé dárky.

Tato strategie je výhodná pouze tehdy, když každý měsíc zcela splácíte zůstatek své kreditní karty. Kreditka je úvěrový produkt a pokud s ní neumíte zacházet, raději si ji nepořizujte.

Druhá strategie: Cashback z online nákupů + 60 Kč bonus

Nakupováním online na více než 660 obchodech můžete získat až 25 % peněz z nákupů zpět.

Stačí se přihlásit na Plné peněžence ZDE. K tomu ještě dostanete 60 Kč bonus za první nákupy. Pak jen vyhledáte váš obchod, nakoupíte a získáte peníze zpět.

Získávat peníze zpět můžete z obchodů jako např. Booking.com, AliExpress, Datart, Astratex, AboutYou, Notino, Pilulka a stovek dalších.

Pasivní příjem Plnápeneženka cashback

Třetí strategie: Cashback z debetní karty

Obyčejná platební karta od AirBank dokáže také vracet peníze za placení v obchodech. Stačí si stáhnout aplikaci banky do mobilu a propojit ji s účtem.

V aplikaci máte na výběr ze stovek odměn za nákupy. Odměnu předem aktivujte, nakoupíte a banka vám vrátí předem určené procento z útraty zpět na váš účet.

 

 1. Investujte do zavedeného eshopu

Koupit zavedený a fungující eshop nebo jen do něj investovat je rychlá cesta, jak začít rychle pasivně vydělávat podnikáním na internetu.

Stačí najmout do zavedeného eshopu zkušeného odborníka, který bude projekt řídit místo vás a vy si budete pouze vyplácet zisk.

Spoustu eshopů k prodeji nebo k investicím najdete na webu Eshopiste, kde je můžete třídit podle kategorie, obratu, zda je na prodej nebo investici.

 

 1. Staňte se investorem ve společnosti

Víte o někom, kdo úspěšně podniká, ale potřebuje peníze na další rozvoj? Má třeba restauraci, bar, obchodní společnost nebo online byznys?

Investujte své peníze do jeho společnosti výměnou za podíl. Nechte pak obchodního partnera dál řídit firmu a pobírejte pasivní příjem formou výplaty ze zisku.

 

TIP na 500 Kč zdarma

 

 1. Provozujte automatizované zařízení

Provozujte samoobslužné prádelny, prodejní automaty (káva, bagety, suvenýry, alkohol), nebo třeba bankomat na směnu korun za eura.

Úspěšné jsou také koncepty automyček, které mají velmi solidní návratnost investice za předpokladu, že jsou umístěny na dobrém místě. Najměte si provozního, který se bude o vše starat.

 

 1. Nechte vydělávat svou zahradu, loď nebo sportovní vybavení

Pronajměte zahradu cestovatelům s karavany nebo obytnými auty přes aplikaci Bezkempu.cz. Ta propojuje majitele pozemků s karavanisty, kteří rádi za krátkodobé přespání zaplatí.

Můžete si vydělat i několik tisíc měsíčně. Svůj výdělek můžete zvýšit pronájmem dalších věcí jako např. karavanu, obytného auta, lodě, kol, lyží, stanů a spacáků nebo autoledničky.

 

 1. Pronajměte auto

Proměňte své auto ve vydělávající nástroj. Pokud auto nepoužíváte moc často, můžete jej na volné dny nabídnout jiným přes HoppyGo a máte další peníze navíc.

 

 1. Zvyšte příjem pronájmem garáže

Máte v Praze k dispozici garáž, kterou moc často nepoužíváte? Aplikace Mr.Parkit vám pomůže naplnit její kapacitu, získat zákazníky a pěkný zisk ve formě pasivního příjmu.

Oslovit můžete také sousedy, kteří potřebují parkování nebo vyhledat dlouhodobého nájemníka přes inzerát.

 

TIP: Potřebujete peníze? Bezúročná půjčka 20 000 Kč zdarma

 

Pasivní příjmy vyžadující čas a práci

Níže najdete tipy na pasivní příjem, na jehož vybudování nejsou třeba tolik peníze, ale spíše pracovní úsilí.

 1. Vytvořte blog a vydělávejte reklamou

Mnoho lidí vydělává peníze online pomocí reklamy na svém webu. Máte 2 možnosti jak na to:

 1. Obtížnější varianta: seženete si přímého inzerenta a budete na svém blogu zobrazovat jeho reklamy. Oslovovat společnosti a nabízet jim prostor na webu není lehká práce a spoustu úsilí zůstane bez odezvy.
 2. Snadnější varianta: použijte na blogu reklamní systémy od zavedených společností jako např. Sklik či AdSense.

Při využití reklamních systémů vám odpadá shánění přímých inzerentů. Na svůj blog zadáte podle návodu speciální kód a reklamy se zobrazují automaticky na základě cílení inzerentů nebo v kontextu s obsahem vašeho webu.

Pokaždé, kdy návštěvník klikne na automaticky zobrazovanou reklamu, vy dostane zaplaceno. Pokud tedy kliknou na reklamu stovky či tisíce návštěvníků každý den, pak vaše výdělky pravidelně narůstají 24 hod. denně.

Výdělky z tohoto druhu pasivního příjmu se mohou pohybovat ve stovkách, tisících či desetitisících korun měsíčně v závislosti na počtu návštěvníků a zaměření vašeho webu.

Weby s opravdu velkou návštěvností vydělávají svým majitelům i statisíce za měsíc.

AdSense

Jednou z rozšířených služeb je Google AdSense. Pro její využívání musíte být starší 18 let a souhlasit s jejími zásadami a podmínkami.

K dispozici máte přehledný systém, ve kterém vidíte veškeré statistiky a můžete v něm jednoduše vytvářet reklamy.

 

 1. Vytvořte blog a vydělávejte pomocí affiliate marketingu

Affiliate marketing funguje na bázi provizního prodeje. Na svém blogu doporučíte či zobrazíte určitý produkt nebo službu (půjčka, oblečení, mobil, antivir, software, aplikace, počítačová hra apod.), návštěvník na ni klikne a dostane se na stránky prodejce, kde produkt (službu) zakoupí.

Vy z tohoto prodeje dostanete provizi. Ta může být jednorázová, pravidelná nebo doživotní.

Můžete tedy přivést zákazníka, který si určitou službu kupuje (předplácí) pravidelně každý rok a vy každý rok z jeho nákupu dostáváte provizi. Ta se obvykle pohybuje od 3 do 50%.

26 videí jak vydělávat na internetu

Blogování o produktu nebo službě je jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak vydělat online. Potřebujete blog, téma a odhodlání pravidelně publikovat příspěvky k dosažení větší návštěvnosti vašeho blogu.

 

 1. Napište ebook

Pokud dobře rozumíte nějakému tématu a máte talent na psaní, můžete vytvořit eBook a sdílet své znalosti s každým, kdo bude mít zájem přečíst si vaši elektronickou knihu (eBook).

Téma je široké a zcela na vás. Může to být cokoli od fikce jako E.L. James Padesát odstínů šedé až po Jak na  prokrastinaci, Jak o sebe pečovat a třeba Jak levně cestovat.

TIP: Na Stovkomatu naleznete specialisty, kteří vám vyrobí na eBook veškerou grafiku i texty.

Jakmile se rozhodnete svůj eBook prodávat, máte několik různých možností.

 • Umístíte jej na svém blogu a budou si ho kupovat vaši čtenáři
 • Zařadíte jej do online platformy, kde se prodávají i další eBooky (např. Amazon, Google Play)
 • Vytvoříte si svůj affiliate program a váš ebook budou za provizi prodávat jiné weby

Pokud si celý proces zautomatizujete, máte vytvořený další zdroj pasivního příjmu.

 

 1. Tvořte audioknihy

Pokud jste vydali vlastní ebook, vytvořte si další tok příjmů tím, že z eBooku vytvoříte audioknihu. Lidé dnes dávají přednost poslechu před čtením, a to vám umožní vydělat si více peněz.

Audioknihu si můžete namluvit sami nebo najmout někoho, kdo to udělá za vás. Budete překvapeni na kolik talentů narazíte třeba na Stovkomatu.

 

 1. Využijte automatizovaný dropshipping online shop

Dropshipping je zajímavý e-commerce obchodní model, který umožňuje majiteli internetového obchodu prodávat produkty, aniž by je musel předem skladovat.

Aby to bylo možné je třeba navázat spojení s obchodníky, kteří budou dělat vše od zpracování objednávky až po expedici.

Vy získáte automatickou provizi za každý prodaný produkt.

Abyste mohli využívat pasivního podnikání naplno, musíte nejprve celý proces (od předání objednávky až po zaslání e-mailu zákazníkovi o podrobnostech objednávky) řádně automatizovat.

Vytvořte si vlastní produkt a vydělávejte peníze online
Podívejte se na první český návod, jak vypátrat ziskový trh pro vlastní digitální produkt ZDE.

 

 1. Vytvořte YouTube videa

YouTube je místo, kde kdokoli může nahrát video, jak si hraje se svými dětmi, dělá make-up, maluje obrázky, rozbaluje dárky, šije oblečení či jen cestuje po světě.

Někdo vytváří videa jen pro zábavu, ale pro mnoho ostatních jsou příjmy z reklam u videí zdrojem pasivního příjmu.

Příkladem je třeba tento chlapec, který vydělal na YouTube za rok půl miliardy korun.

 

 1. Vytvořte mobilní aplikaci

Mobilní aplikace používá každý, kdo má chytrý telefon. Mnoho aplikací generuje vlastníkům zajímavý příjem, který je zabezpečí na celý život.

Pokud neumíte programovat, najměte si schopného programátora, který vám aplikaci vytvoří na míru. Pasivní příjem z aplikací se skládá zpravidla z reklam a prodejů za stažení.

Cestujete rádi? Mrkněte na Travel jobs

 

 1. Mějte stránky založené na členství nebo předplatném

Vytvořte web, kde vám návštěvníci budou za obsah, informace, produkty nebo služby platit pravidelný příspěvek. Mohou to být kurzy, online software či vzdělávací materiál, příležitostí je spousta.

Pasivní příjem z členských příspěvků můžete ještě zvýšit o výdělek z reklam a partnerství, které na web umístíte.

 

 1. Získávejte licenční poplatky z fotografií

Nemusíte být profesionál a ani nemusíte mít to nejlepší vybavení a přesto si vytvoříte pasivní příjem svým koníčkem – fotografováním. Spoustu fotek lze pořídit kvalitním mobilem.

Fotografie umístíte do některé z fotobank a pokaždé, kdy si někdo váš výtvor vybere, vy dostanete odměnu. Nejlepší na tom je, že každá fotka může být koupena mnohokrát a vždy dostanete provizi.

Úspěšní fotografové si vydělají statisíce až miliony korun ročně. Fotky můžete registrovat např. na iStockPhoto nebo Shutterstock.

 

 1. Přijímejte dary

Může to znít zvláštně, ale přijímání darů stále funguje i v tomto roce. Máte blog a poskytujete svým čtenářům hodnotné informace nebo zábavu zdarma? Požádejte čtenáře, aby vám poslali peníze.

Stačí na váš web implementovat tlačítko a přidat platební možnosti (oblíbený je PayPal).

Dary jsou populární pro vývojáře WordPress pluginů a šablon, nicméně je lze použít i na jakýkoliv jiný web.

Částka, kterou obdržíte, závisí na štědrosti vašich čtenářů.

Jak cestovat a zároveň pracovat?
Podívejte se na tento online kurz, ve kterém se dozvíte, jak můžete cestovat a pracovat na dálku.

 

 1. Prodávejte online kurzy

Vytvořte online kurz a umístěte jej na některou z platforem, kde se prodávají kurzy (např. zahraniční Udemy). Pasivní příjem získáte pokaždé, když si návštěvník váš kurz zakoupí.

Populární online kurzy osobní rozvoj, byznys, krásu a péči o sebe, marketing, finance, fotografie, design, jazyky. Můžete zkusit i fitness kurzy nebo nauku na hudební nástroj.

Pokud nemáte svůj kurz, tak v českém prostředí dobře funguje třeba propagace různých video kurzů, kdy za každý získáte 25% doživotní provizi.

 

TIP: Kniha o pasivním příjmu
Nejznámějším propagátorem pasivního příjmu je úspěšný podnikatel, mentor a autor Robert Kiyosaki s jeho knižním bestselerem Bohatý táta, chudý táta.

Za přečtení stojí také titul Cashflow kvadrant a mnoho jeho dalších knih (seznam najdete zde). Kiyosaki se díky pasivním příjmům stal finančně nezávislým a vydělal miliony dolarů.