9 tipů, jak vydělat peníze na Facebooku

Jak vydělat peníze na Facebooku? Vydělávání peněz na internetu, o sociálních sítích ani nemluvě, se ještě před patnácti, dvaceti lety zdálo jako něco nemožného.

Nyní tak žije spousta lidí, neboť řady pracujících na volné noze, takzvaných freelancerů, se rozrůstají ve světě i v České republice.

Ale i když pracujete na stálý úvazek, přesto je možné se naučit, jak vydělat na Facebooku. Můžete vyzkoušet jeden nebo více následujících tipů.

 

9 tipů, jak vydělat peníze na Facebooku

 

1) Facebooková stránka

Facebooková stránka je oblíbený způsob, jak vydělat na Facebooku, protože má potenciál vydělávat hodně peněz – pokud zvládne oslovit velké množství lidí.

Abyste si mohli začít tímto způsobem vydělávat, nejdříve musíte stránku vytvořit.

Je důležité již od jejího začátku vědět, na co se hodláte zaměřit, na jakou konkrétní oblast – ideálně takovou, která má možnost přinést výdělek, ale zároveň vás zajímá.

Jak vydělat na facebookové stránce

Hodí se poznamenat, že vydělávání peněz tímto způsobem je běh na dlouhou trať. Nejenže musíte přijít s tématem, které bude lidi zajímat, ale také musíte pravidelně přidávat nové příspěvky.

Pokud návštěvníky vaší stránky zaujmou, budou příspěvky sdílet a tím se ještě prohloubí dosah vaší stránky.

Jakmile máte úspěšně navštěvovanou stránku, je načase zkusit navázat spolupráci. Ta většinou ze začátku probíhá formou propagačních příspěvků.

Ty vypadají tak, že dostanete zaplaceno za to napsat na vaší facebookové stránce o určité firmě, značce nebo službě.

Dalším krokem pak je navázat spolupráci s programy zprostředkovávajícími affiliate marketing. Mezi nejznámější z nich patří například Amazon.

 

2) Prodej výrobků

Na Facebooku si rovněž můžete vydělat peníze prodejem svých výrobků a produktů. Facebook má pro to dokonce speciální funkci.

Čím atraktivnější vaše nabídka je, tím existuje větší šance, že o ni lidé projeví zájem.

Na Facebooku frčí například nejrůznější zlevněné nabídky (většinou o 10 až 15 procent), které mají šanci předstihnout konkurenci.

Navíc díky sdílení odkazů je možné na Facebooku prodávat výrobky ze spřízněných stránek, například již zmíněného Amazonu, a spojit tak prodej vašich výtvorů s affiliate marketingem.

Další možností, jak vydělat na Facebooku, do níž ale budete muset investovat peníze, je zaplatit si za propagaci svých výrobků.

Tak se sice dostanou k mnohem většímu množství lidí, ale inzeráty budete muset uhradit sami.

Jde o vhodnou strategii zejména v případě, že jsou vaše produkty univerzální a orientujete se i na prodej do zahraničí.

V neposlední řadě můžete oslovit vlivné a úspěšné lidi na Facebooku, jestli by neměli zájem propagovat vaše výrobky. Dejme tomu, že má někdo vysoce navštěvovanou stránku.

Oslovte ho a například mu nabídněte možnost vyzkoušet váš produkt zdarma – za předpokladu, že o něm poté napíše na svou facebookovou stránku.

 

3) Facebookové aplikace

Méně rozšířenou, ale přesto možnou variantou, jak vydělat peníze na Facebooku, je stát se vývojářem facebookových aplikací.

Můžete pracovat na vlastní pěst, vytvořit aplikaci a následně ji prodávat mimo jiné i prostřednictvím odkazů na Facebooku.

Facebook ikona

Když se vám nicméně podaří navázat spolupráci s ustálenou společností zaměřující se na aplikace nebo hry, dostane se vám ještě mnohem větší propagace vašeho výtvoru – a tudíž budete mít možnost výraznějšího výdělku.

 

4) Prodávejte své staré věci, které už nepotřebujete

Jak vydělat peníze na Facebooku prodejem? Jestliže nechcete vyrábět nic nového, ale rádi byste si přesto prostřednictvím Facebooku přivydělali, i to je možné. Z

ejména v případě, že se vám doma ukrývá řada věcí, které již nepotřebujete, ale někomu jinému by mohly udělat radost.

Na Facebooku existuje kromě Marketplace celá řada skupin zaměřujících se na prodej určitého typu věcí. Některé z nich například prodávají staré hračky, oblečení, jiné knihy,…

Představivosti se v tomto směru meze nekladou. Pokud chcete, přidejte se do více skupin a začněte nabízet své věci.

FB Marketplace

Základem je kvalitní fotografie, které zboží ukáže v celé jeho kráse a rozumně stanovená cena. Rovněž nezapomeňte dodržovat pravidla skupin ohledně uveřejňování prodejních inzerátů.

Každá skupina má trošku jiná pravidla, a když je nebudete dodržovat, tak vás ze skupiny její administrátoři mohou vyloučit a přijdete o možnost výdělku.

Dejte si ale pozor! Některé věci nejde na Facebooku prodávat a pokud byste se o to pokoušeli, Facebook může váš účet zablokovat.

Mezi tyto problémové věci patří například následující: alkohol, nezákonné drogy, tabák, střelné zbraně, zvířata, jisté zdravotní produkty, a další.

Obecně platí, že na Facebooku můžete prodat vše, co je možné zakoupit v běžném obchodě, aniž byste na to museli mít speciální povolení, předpis od doktora nebo museli ukazovat doklad totožnosti.

 

5) Zúčastněte se soutěží

Jak vydělat peníze na Facebooku soutěžemi? V tomto případě pravděpodobně nezbohatnete, ale každá korunka se hodí.

Některé společnosti a populární blogy na Facebooku pořádají soutěže, jichž se můžete zúčastnit a vyhrát nejrůznější atraktivní ceny. Ty následně můžete dle libosti zpeněžit.

Mnohé z těchto soutěží jsou zdarma a účast v nich vám nezabere příliš mnoho času.

Forma soutěží se liší případ od případu, ale mnohdy stačí začít sledovat facebookovou stránku, která soutěž organizuje, a již tím se do ní zapojíte.

Anebo můžete vyplnit krátký dotazník či odpovědět na otázku, kterou organizátor soutěže položil.

 

6) Investujte do Facebooku

Dobře, tohle je spíše možnost jak vydělat peníze s Facebookem, nikoliv jak vydělat na Facebooku, ale byla by chyba ji nezmínit.

Stejně jako řada dalších významných společností, i Facebook umožňuje zakoupit své akcie, s nimiž můžete následně nakládat, jak se vám jen zlíbí – a například je prodat v okamžiku, kdy jejich cena oproti té nákupní výrazně naroste.

Stejně jako u řady investic však platí, že dlouhodobá strategie je v tomto případě nejlepší.

Když si akcie podržíte déle, máte větší šanci v pořádku překonat výkyvy na akciovém trhu a v konečném důsledku si přijít ke slušnému zisku.

Jak vydělat peníze na Facebooku s těmito tipy

A víte, co je na tom všem nejlepší? Akcie Facebooku můžete zakoupit i v případě, že na něm nemáte účet!

Jestli je tak někdo zarytý odpůrce sociálních sítí, ale přesto by si díky nim rád zkusil vydělat peníze formou investování, může tak bez problémů učinit.

 

7) Požádejte o práci

Na Facebooku najdete všechno možné, takže snad nikoho nepřekvapí, že můžete skrze něj najít i práci. Místní společnosti mohou uveřejňovat pracovní inzeráty na Facebooku, stejně jako ty zahraniční.

Na Facebooku nechybí ani řada inzerátů na online práce, které můžete snadno vykonávat z pohodlí domova, a to například při studiu nebo klasickém zaměstnání na plný úvazek, pokud vám to tedy dovolí vaše časové možnosti.

Opět nejde o vydělávání peněz na Facebooku, jako spíš díky němu, ale mnoho lidí o této možnosti neví, tak by byla škoda ji nezmínit.

 

8) Staňte se správcem sociálních sítí

Jestli se orientujete v sociálních sítích, víte, jak na ně nalákat co největší publikum a vzbudit zájem lidí, můžete dostat zaplaceno za to, že budete spravovat sociální sítě jiných lidí – společností i jednotlivců.

Práce virtuálního asistenta může zahrnovat: nastavování času uveřejnění příspěvků, reagování na komentáře a konverzace s odběrateli stránky, monitorování úspěchu stránky, rozšiřování počtu jejích odběratelů, a mnoho dalších věcí.

Facebook na mobilu

Existuje značná šance, že v tomto zaměstnání byste museli spravovat účty na více sociálních sítích, nejenom na Facebooku.

Proto je dobré mít aspoň základní povědomí o tom, jak fungují další velké platformy, jako je Instagram, Pinterest, Twitter a další.

Jestliže pro vás sociální sítě není sprosté slovo, může jít o perfektní příležitost, jak pracovat z domova, mít flexibilní pracovní dobu a přivydělat si.

 

9) Testujte zabezpečení Facebooku

Jak vydělat peníze na Facebooku formou testování? Tento způsob přivýdělku vyžaduje nemalé technické znalosti, ale jestliže je máte, můžete se do něj směle pustit.

Facebook a další velké stránky vždy hledají možné chyby v zabezpečení, které by umožnily hackerům nad weby převzat kontrolu a získat soukromá data uživatelů.

Jestli rádi testujete zabezpečení stránek, program Facebook Bug Bounty vám umožňuje nahlásit chyby v kódování stránky, které je nutné vylepšit.

Pokud danou chybu nikdo jiný Facebooku doposud nenahlásil, můžete za své upozornění dostat zaplaceno.

Jak vydělat peníze: další tipy zde

Podívejte se, jak lze vydělat více peněz s těmito tipy.
Více informací