17 tipů na přivýdělek z domova

Vyzkoušené tipy na přivýdělek z domova. Těchto 17 činností můžete vykonávat z domova a dostanete dobře zaplaceno. Které z nich jsou nejlepší?

Internet se stal regulérní součástí našeho života. Díky němu je práce či přivýdělek z domova mnohem lépe dosažitelný než v dobách minulých, kdy toto povětšinou znamenalo domov zahlcený krabicemi různých předmětů, které bylo potřeba složit, slepit či srovnat.

Internet otevřel řadu možností pro všechny věkové kategorie a pro lidi různých dovedností a znalostí.

Přivýdělek z domova, kde si lze plánovat čas, je pak velkým pomocníkem matkám na rodičovské dovolené, nezaměstnaným, lidem s hendikepem, seniorům nebo prostě jen těm, co chtějí nějak smysluplně využít svůj volný čas, a nechtějí se po práci trmácet do další práce na druhé straně města.

Pokud si chceme z domova přivydělat je dobré si uvědomit, co je naší motivací a na zaměřit svoje hledání.

Jde mi hlavně o peníze? Nebo mám koníček, který bych rád trochu zpeněžil? Nebo chci dále využívat svoje schopnosti a dovednosti i nad rámec své práce? Co umím?

Je také možné, že s průběhem času se původní přivýdělek stane i hlavní pracovní náplní.

 

17 tipů na přivýdělek z domova

 

1) Sjednávání schůzek, dotazování a průzkum, telefonní specialista

Toto je asi nejčastěji objevující se nabídka přivýdělku, kterou můžete provozovat i v klidu domova. Pokud máte dobré komunikační schopnosti a rádi telefonujete, tak vás toto jistě zaujme.

 • Nemusí se jednat pouze o prodej daných výrobků a služeb, ale například také o různé průzkumy trhu či spokojenosti zákazníků, které si zadávají firmy nebo agentury.

Čím dál tím více se také jedná o sjednávání schůzek pro podnikatelské subjekty. Jim vaše činnost ušetří práci, vám zase zajistí docela dobrý příjem.

 

2) Virtuální asistent

Virtuální asistent je nová profese, kterou přinesl rozmach internetu. Jak sám název napovídá, náplň práce se nebude lišit od náplně práce klasických asistentů.  Hlavní rozdíl je však ve stylu provedení.

přivýdělek z domova jako virtuální asistent

Zatímco jako klasický asistent chodíte každodenně do kanceláře, zde sedíte doma. Komunikace většinou probíhá přes e-mail či telefon.

 • Většinou se jedná o sjednávání schůzek, vypracovávání rešerší, objednávání a klientů, zaznamenávání vzkazů, přijímání objednávek. Pokud jste svědomití, pečliví, nevadí vám telefonovat a organizace je vám vlastní, jděte do toho.

To, co se ukazuje jako velký potenciál tohoto přivýdělku, je časová flexibilita. Spousta menších firem, podnikatelů či živnostníků nepotřebuje asistenta na plný úvazek, ale spíše jen na pár hodin denně. A to vytváří skvělou příležitost pro stabilní přivýdělek na straně opačné.

V současné době už existuje spousta firem, které se virtuální asistencí zabývá. Stačí jen propátrat internet.

 

3) Zákaznická podpora

Rádi nabízíte řešení, máte příjemný hlas nebo umíte rychle a bezchybně psát? Možná vás zaujme možnost přivýdělku v podobě zákaznické podpory. Nejedná se o žádný prodej, průzkum či nabízení.

 • Aktivně nevoláte. Lidé volají nebo píší vám a vy řešíte jejich problém. Ať jsou to dotazy o pojištění či odpovědi na otázky ohledně vlastností daného produktu.

Vzhledem k tomu, že se jedná o specializovanou práci, je ve většině případů nutné firemní zaškolení. Po úspěšném zaškolení však nic nebrání dělat tuto práci bez nutnosti opustit domov.

 

Jak ušetřit?
Tyto tipy vám ušetří spousty peněz.

Podívejte se na ně zde.

 

4) Copywriter

Rozmach internetu s sebou přinesl velkou poptávku po textech. Ať už je to poptávka ze strany e-shopů, které potřebují propagovat své zboží, nebo různé internetové magazíny a stránky, které potřebují neustále zvyšovat svoji čtenost. Všechny tyto subjekty potřebují zajímavé, čtivé články.

 • Témata jsou různorodá. Od psaní o módě, přes PR články pro firmy až po odborné technické články. Vám k tomu stačí ochota učit se pořád něco nového, vynikající znalost češtiny a dobrá stylistika. Prostě nadšení pro psaní.

 

5) Ghostwriter

Ghostwriter je prozaičtější obdobou copywritera. Zatímco copywriter zpracovává vesměs témata, jejichž smyslem je předat určitou informaci, ghostwriter má spíše umělecké zaměření.

Ne každý umí napsat knihu, báseň, povídku nebo si čtivě zpracovat kroniku rodu. A s tím pomůže ghostwriter.

 • Píšete-li rádi, máte uměleckou duši a nevadí-li vám, že pod vaším dílem bude ve výsledku podepsán úplně někdo jiný, je toto zajímavý tip právě pro vás.

 

6) Korektor textů

S psaním se spojena i další možnost přivýdělku z domova. Spousta velkých organizací, e-shopů i magazínů potřebuje ještě někoho, kdo zkontroluje, že jejich psaný projev je bez chybičky.

Takže pokud máte gramatiku v krvi a nesnášíte kostrbaté texty, hledejte přivýdělek v tomto oboru.

 

7) Výroba vlastních produktů a jejich prodej

Přivydělat si můžete i pokud rádi něco tvoříte a jste v tom dobří. Existuje spousta portálů (např. Fler), kde lze svoje zboží prodávat. Tuto praxi využívají matky na rodičovské dovolené či senioři, kteří mají možnost věnovat se svým koníčkům, a ještě si přivydělat.

Nemusí se jednat o čistě manuální činnost. Pokud rádi fotíte, existují databáze, kam můžete fotky nahrát a prodávat. Nebo jen tak prodávat k vytištění jako obrazy.

 • Ve výsledku je jedno zda háčkujete, pletete, děláte sochy či truhlaříte. Vkus a potřeby lidí jsou různé, takže je vcelku možné, že i váš výrobek najde uplatnění.

 

8) Šití na zakázku

Doba koronavirová vedla k oprášení šicích strojů. Spousta lidí je však oprášila mnohem dříve. Děti rostou velmi rychle, každé má jinou postavu a každá matka jiný vkus. Poptávka po dětských věcech je velmi velká a nejedna maminka si takto přivydělává na rodičovské dovolené.

 • Šít se dá cokoliv. Oblečení, roušky, plenky, ubrusy, hračky, „tiché knihy“. A poptávka obrovská. Takže pokud rádi šijete, proč si tím také nepřivydělat.

šití na zakázku jako přivýdělek z domova

Pokud nemáte úplně tvůrčí duši, tak nevěšte hlavu. I firmy občas hledají zkušené šičky a nabízejí přivýdělek z domova. U těchto zakázek je však většinou podmínkou mít profesionální šicí stroj a doložitelnou praxi.

 

9) Manuální kompletace výrobků

Toto je asi nejznámější a nejvíce kontroverznější možnost přivýdělku. Existuje spousta firem, které nabízejí tuto možnost přivýdělku z domova. Ať už se jedná o skládání propisek či plnění obálek.

Zde je však nutné být velmi obezřetný. Nabídek je spousta, ovšem jen některé směřují k opravdové práci.

 • V tomto případě je nejlepší se zeptat ve svém okolí, zda má někdo s takovouto prací zkušenost, a snažit si najít regionálního zaměstnavatele. Velký pozor si dejte v případě, pokud firma požaduje oskenování vašeho občanského dokladu.

 

Získejte 500 Kč a více

Prohlédněte si všechny možnosti získání peněžních bonusů zdarma.
Klikněte zde

 

10) Překlady

Pokud umíte cizí jazyk a ještě dokážete psát gramaticky správně v české jazyce, je možné se podívat po přivýdělku jako překladatel.

 • Ve většině případů se nebude jednat o překlady knih, ale spíše o překlady cizojazyčných produktů různých e-shopů do češtiny, či vytváření českých verzí mobilních aplikací.

Když hledáte přivýdělek z domova v této oblasti, je mnohem jednodušší a efektivnější propátrat zahraniční, většinou anglicky psané weby nabízející různé druhy přivýdělků než se pouze pohybovat v českých vodách.

Většina z firem, které potřebují překlady, se bude spíše nacházet zde než na českých webech, jejichž jazyku nerozumí.

 

11) Doučování a vyučování

Vždycky jste chtěli být učitelem, ale život vás svedl na úplně jinou cestu? Nebo prostě jen máte čas a znalosti, které můžete předat dál? Pak si můžete zkusit přivydělat doučováním.

doučování studentů jako přivýdělek z domova

Jednat se může o cokoliv. Český jazyk, matematiku, přírodní vědy, jazyky. Jde jen o to, mít potřebné znalosti a trpělivost.

 • Doučovat můžete v klidu svého domova po staru – studenti budou chodit k vám nebo vy k nim domu. Rychlý internet už také dovoluje zvolení moderní varianty vyučování přes různé internetové komunikační nástroje pro bezplatné volání. Díky tomu lze být se svým žákem v přímém kontaktu, a přitom zůstávat v klidu svého domova. A ještě mít žáky z celého světa.

 

12) Účetnictví

Účetnictví je další profese, kterou lze jako přivýdělek dělat velmi jednoduše z domova. Také se jedná o jednu z nejvíce poptávaných. Stačí mít potřebné vědomosti, účetní program a potřebné podklady.

 

13) Lektorská, poradenská činnost

V případě toho, že máte znalosti nebo dovednosti, o které je zájem, je možné je zkusit nabídnout i po internetu a ke svému regulérnímu příjmu ještě získat další přivýdělek.

 • Může se jednat o formu blogu, videa, klasické přednášky nebo workshopu. Na internetu můžete najít portály, které se zabývají nabízením on-line kurzů všech možných oblastí, ať už je to výživa, cvičení nebo kurzy malby.

Vést kurzy můžete vést osobně, v přímém přenosu, nebo si jednoduše udělat video, kterým obsáhnete velké množství zájemců bez nutnosti být stále přítomen, a každý jej může zhlédnout v čase, jež mu plně vyhovuje.

 

14) Administrativní práce, správa e-shopu

Pokud jste pečliví, pak je možný přivýdělek z domova také v rámci administrativních prací. I zde je velký prostor pro rozdílné množství činností.

Může se jednat o různé vyplňování údajů na základě daných parametrů, plnění internetových obchodů produkty, kontrolu správnosti dat, vyhledávání kontaktů, vytváření tabulek a grafů, přepisy zvukových nahrávek.

Spousta administrativní práce spočívá v hledání různých informací na internetu a jejich zadávání do systému.

Většinou se jedná o nenáročný přivýdělek, který však klade důraz na pečlivost a pozornost. Často je nutná znalost základů práce s Microsoft Word nebo Excel.

 

15) On-line marketing a správa sociálních sítí

Rozšíření sociálních sítí a internetu přinesl nové způsoby, jak oslovit nepřeberné množství potencionálních kupujících. A s tímto přišlo také obrovské množství přivýdělků z domova v rámci on-line marketingu.

Aby člověk uspěl ve světě internetu, musí být viděn. Proto firmy potřebují mít svůj účet také na sociálních sítí, být snadno dosažitelný ve vyhledávačích, investovat peníze do správně nastavené reklamy, různě o sobě dát vědět dobrými články.

A k tomu jsou také potřeba lidé. Specialista sociálních sítí, SEO specialista, Facebook manager, content specialista a další.

online marketingem si lze přivydělat z domova

Ve výsledku to znamená například moderování diskuze různých facebookových skupin, vytváření článků, které mají za úkol zvýšit návštěvnost internetových stránek, či posílání a vytváření e-mailové reklamy, která zaujme.

 • Pokud blogujete, můžete například využít různých affiliate programů, kdy je majitel blogu placen za to, že přivede ze svého blogu potencionální zákazníky do daného e-shopu. Popřípadě dostává odměnu, když si daný člověk přivedený z jeho blogu něco v obchodě koupí.

 

16) Správa e-shopu

Současná doba ukázala také další trend. Nakupování na internetu se stalo běžnou součástí našeho života a e-shopy zažívají čím dál tím větší úspěchy. I kamenné obchody přicházejí s tím, že je dobré mít i vlastní e-shop.

E-shopy však potřebují neustálou obnovu dat, cen, produktů, zajímavých článků, které se pojí se zaměřením daného e-shopu, či různé SEO vychytávky, co zlepší pozici e-shopu ve vyhledávačích. A ne každý majitel e-shopu na toto všechno má čas.

 • Právě tato potřeba neustálé potřeby aktualizace cen, produktů a jejich popisů přináší velmi zajímavé možnosti přivýdělků.

 

17) Programování, web-design, tvorba e-shopů

Tato oblast snad nabízí nejširší možnost nejen přivýdělků, ale i plnohodnotnou práci, kterou lze provozovat doma. Současný trend nahrává ke vzniku nových e-shopů, webových stránek, programů, mobilních aplikací.

Programování jako přivýdělek z domova

Cokoliv na síti vznikne potřebuje držet krok se současným stylem a vývojem, musí se technicky zdokonalovat a vypadat na pohled atraktivně. Ne nadarmo stále platí poučka, že zákazník nakupuje očima.

 • Programování, tvorba aplikací, web-design, grafické služby. Toto všechno poskytuje spoustu prostoru pro různé možnosti přivýdělku. Nutnou podmínkou jsou však potřebné znalosti a dovednosti k výkonu těchto prací.

Jak vydělat peníze: další tipy zde

Podívejte se na další způsoby vydělávání peněz. Některé vás překvapí!
Klikněte zde