Jak vydělávat na Aliexpress: levně koupit, draze prodat

Jak vydělávat na Aliexpress

Jak vydělávat s Aliexpress.com? Brouzdáte někdy po webových stránkách, nebo procházíte okolo výlohy a najednou vám bleskne hlavou, že jste tohle už někde viděli?

Má to své odůvodnění. Už v roce 2017 utržila společnost Alibaba Group, která je vlastníkem internetového obchodu Aliexpress, za pouhý jeden den okolo 560 miliard korun, což je téměř 40 procent státního rozpočtu České republiky a pro většinu z nás naprosto nepředstavitelná částka. Není proto divu, že se tento internetový obchod stal doslova lákadlem pro nejrůznější obchodníky a prodejce, ať už se jedná o obchody, nebo samostatné jedince s vidinou snadného online výdělku.

Pro ty z vás, kteří občas na tyto webové stránky zabrousíte pak jistě není ojedinělým jevem, že kdykoli kliknete do Marketplace na Facebooku, nebo projdete kolem nového obchodu, kde výloha doslova láká na výhodný nákup a super mega slevy, vidíte tam stejnou deku, halenku, či hrnek, který jste si včera prohlíželi na stránkách Aliexpressu.

To vše s jedním malým rozdílem.

Cena onoho předmětu je o 30-300 procent vyšší, než na čínském eshopu.

 

>>Podívejte se na ceny a širokou nabídku Aliexpressu zde.

 

Jak nakupovat a vydělávat na Aliexpressu?

Byznys model je vlastně velmi jednoduchý. Stačí si na Aliexpressu vybrat zboží a zhruba měsíc si na něj počkat. Navíc většina prodejců eshopu nabízí slevy při odběru více kusů zboží. Ve většině případů neplatíte ani poštovné, čímž odpadají další náklady na pořízení. Objednané zboží pak stačí nažehlit, naleštit, pěkně nafotit a začít prodávat se slušnou marží ve svém eshopu, kamenném obchodě nebo třeba na Aukru.

Je třeba však vzít v potaz, že objednané zboží vždy nemusí zcela odpovídat tomu, co je prezentováno na stránkách. Často pak může být zákazník překvapen, co v balíčku najde.

Tato obchodní taktika velmi dobře funguje a zatím fungovat nepřestane. Velká část obyvatel nemá o existenci Aliexpressu stále ani tušení, nebo mu nedůvěřuje. Proto si raději připlatí za to, že si na onen předmět mohou sáhnout a vidět jej na vlastní oči.