9 tipů, jak během jednoho roku zvýšit jako freelancer svůj příjem

Spousta lidí pracujících na volné noze není spokojená s tím, kolik peněz vydělává. Jestli je to i váš problém, podívejte se společně s námi na devět tipů, jak v průběhu jediného roku zvýšit svůj příjem.

  1. Zaměřte se na jediný cíl

Pokud si rádi vytváříte více pracovních předsevzetí a obvykle v nich selžete, zkuste se zaměřit jen na jeden jasný cíl. Díky tomu se nebudete soustředit na více věcí najednou a budete mít možnost se opravdu posunout dál.

  1. Jasně stanovte, co přesně chcete

Chci mít víc peněz je pěkné přání, ale nedostačující cíl. Pokud to myslíte vážně a chcete ušetřit víc peněz nebo splatit dluh, stanovte si přesnou částku a ideálně i datum k tomu. Mít vytvořenou uzávěrku funguje jako silná motivace pro mnoho lidí.

  1. Svěřte se ostatním

Nemusíte se dělit se světem o každičký detail, ale když svou snahu získat víc peněz budete sdílet s ostatními (například s rodinou či přáteli), snáz vám jejich budoucí zájem zabrání v tom, abyste to vzdali. 

  1. Mějte víc zdrojů příjmu

V dnešním světě existuje řada způsobů, jak si vydělávat peníze. Pokuste se proto najít novou práci nebo klidně i více, pokud vám to vaše časové možnosti dovolí.

Když máte víc zdrojů příjmu, i v případě, že jeden z nich znenadání skončí, neocitnete se na mizině… jako by se mohlo stát, kdybyste měli pouze jednoho klienta.

  1. Znejte svou cenu

Jestli si za svou práci účtujete nízkou částku, budete muset pracovat o to usilovněji, abyste si vydělali potřebné množství peněz. Kvalita v tomto případě převyšuje kvantitu.

Zaměřte se na menší počet lépe platících klientů, s nimiž byste mohli spolupracovat.

  1. Neočekávejte okamžitý úspěch

Každá změna zabere čas. A pokud měníte svůj pracovní styl, chvíli potrvá, než se začne proplácet. Proto je dobré mít na účtu dostatečnou zálohu, o niž se v případě potřeby ze začátku můžete opřít.

  1. Buďte aktivní

Čekat, až se vám naskytne vhodná příležitost, ještě nikomu nepomohlo. Místo toho buďte aktivní, oslovujte potenciální klienty, budujte své portfolio a pracujte na své kariéře každý den.

Lidově řečeno, čím více semínek zasejete, tím větší je šance, že nakonec budete mít velkou sklizeň.

  1. Pravidelně kontrolujte, kam se posunujete

Na začátku své snahy o změnu životního stylu jste si pravděpodobně stanovili určitý cíl.

Po čase usilovné práce je pak vhodné se ohlédnout, bilancovat a zjistit, jestli se posunujete vytouženým směrem.

Pokud ano, výborně, jen tak dál! Pokud ne, co je špatně? Co byste mohli změnit?

  1. Přemýšlejte o vhodných investicích

Jestli už máte dostatečnou finanční zálohu na účtu, přemýšlejte, jestli by nešlo část z ní investovat tak, abyste do budoucna měli pasivní příjem.

Jedním příkladem jsou nemovitosti, kde můžete zakoupit byt či dokonce dům a následně ho pronajímat, což vám každý měsíc vynáší konkrétní, vámi stanovenou částku.

Nebo prozkoumejte investiční příležitosti či jiné nabídky. Každopádně než učiníte finální rozhodnutí, buďte obezřetní a pečlivě se rozmyslete.

Získejte zdarma 500 nebo 1000 Kč