11 prověřených tipů, kde vzít peníze [a nekrást]

Kde vzít peníze a nekrást? Jestliže hledáte způsob, jak získat více peněz, dobrá zpráva je, že existuje více metod, kde vzít peníze.

Některé z nich jsou relativně tradiční, jiné jste předtím třeba nezkoušeli praktikovat, ale rovněž mají své využití.

Pojďme se na ně podívat v tomto článku.

 

1) Chození do práce

Nejrozšířenější způsob, kde vzít peníze, nepřekvapivě je tradiční chození do práce.

Ať již pracujete na osmihodinové nebo dvanáctihodinové směny, nejspíš víte, že tento typ zaměstnání má své výhody i nevýhody.

Kladem je přesně určená pracovní doba, takže pokud nejste ten typ, který by si s sebou nosil práci domů, můžete po skončení pracovní doby vypnout a věnovat se svým koníčkům.

Nevýhodou je, že strávíte mnoho času v práci a nemusí vám pak již zbývat energie na nic dalšího.

Navíc máte jen omezený čas na dovolenou a nejste pány svého času tolik jako v jiných případech zaměstnání zmíněných v tomto článku.

Zato ovšem nemusíte tolik řešit placení daní a pojištění, protože je za vás z velké části odvádí zaměstnavatel.

TIP: Jak vydělat peníze? Přečtěte si tento článek.

Pokud hledáte novou práci, můžete k tomu využít pracovní portály a hledat buď podle zaměření anebo místa, kde aktuálně žijete, popřípadě obojího.

Je vhodné mít po ruce pečlivě připravený životopis, kde sdílíte informace o svých předchozích pracovních zkušenostech.

Většina zaměstnavatelů vyplácí peníze na účet, ale někteří je poskytují i v hotovosti, to podle domluvy.

 

2) Kde vzít peníze? Zkuste brigády

Nenechte se zmýlit – brigády už dávno nejsou určené pouze pro studenty.

Chodí na ně například i rodiče, kteří kvůli péči o děti mají jen omezené množství času a je pro ně proto uskutečnitelnější pracovat třeba čtyři hodiny denně než osm a více.

Brigády najdete v každém ročním období, i když nejrozšířenější jsou pochopitelně v létě a v prosinci.

Pokud chcete získat sezónní brigádu, vyplatí se ji začít hledat s několikaměsíčním předstihem, jinak by se vám mohlo stát, že v okamžiku, kdy se po ní začnete shánět, již budou všechna dobrá místa rozebraná.

 

3) Práce z domova (jako freelancer)

Práce z domova se stále více rozšiřuje, nejenom v zahraničí, ale i v rámci České republiky.

Existují různé způsoby, jak si vydělávat peníze v pohodlí svého domova, když trošku zapátráte, na internetu najdete více přehledů zaměstnání z domova.

Mezi ty nejčastější typy práce patří například copywriting, účetnictví, grafický design, překládání, editace videí, online lektorství, a mnoho, mnoho dalších.

Freelancer si vydělává peníze online

Výhodou je flexibilní pracovní rozvrh, který si z větší části můžete určit podle sebe, zejména pokud jste opravdový freelancer, a nepracujete pro společnost jako stálý zaměstnanec, pouze z domova.

Nevýhodou je kolísání výdělku, který může být každý měsíc jinak vysoký, a nutnost sám platit pojištění a řešit záležitosti ohledně podání a placení daňového přiznání.

 

4) Placené stáže

Většina lidí nepovažuje stáže za nejlepší příležitosti, kde vzít peníze, ale přesto je vhodné je zmínit.

Mnoho stáží je neplacených a spoléhají čistě na to, že studenti na nich získají užitečnou pracovní zkušenost. Potom ale existují i placené stáže, a ty nejsou určené pouze pro studenty a mladé lidi.

Stejně jako brigády obvykle mívají omezenou dobu trvání, která se většinou pohybuje mezi jedním měsícem až půl rokem.

Pokud si na stáži vedete dobře, existuje šance, že po jejím skončení vám společnost, pro niž jste stáž vykonávali, nabídne stálé místo v případě oboustranné spokojenosti.

A tip na závěr – pokud toužíte začít pracovat v zahraničí, ale máte problém získat stálé pracovní místo, stáže jsou dobrý způsob, jak začít, protože zaměstnavatelé mnohdy bývají v jejich případě víc naklonění dát šanci lidem pocházejícím z cizích zemí.

 

5) Prodej svých věcí

Z prodeje svých starých věcí pochopitelně nezbohatnete, nestane se z vás milionář (pokud tedy neprodáváte své domy, ano, množné číslo), ale může jít o příjemný a nenáročný přivýdělek.

V dnešní době je na internetu možné prodávat takřka cokoliv, od již nenošeného oblečení a bot, přes elektroniku, až po knihy, hračky, a řadu dalších věcí.

Podle toho, co prodáváte, můžete působit na nejrůznějších stránkách, jako je například české multifunkční Aukro, zahraniční e-Bay, nebo český Vinted zaměřený vyloženě na prodej oblečení a doplňků.

 

6) Prodej uměleckých výrobků

Jinou variantou, jak si vydělávat prodejem svých věcí, je prodávat své umělecké výrobky.

Pro tyto účely je v České republice navržen web Fler, nebo můžete zvolit zahraniční Etsy. Jen nezapomeňte vzít v potaz cenu poštovného a samozřejmě i materiálu potřebného k vytvoření díla.

Kde vzít peníze_prodávejte výrobky na Fleru

Prodávat můžete široký okruh výrobků, od maleb a kreseb, po ručně vyrobené šperky, nebo klidně i kosmetické výrobky, keramiku, a mnoho dalšího, podle toho, na co máte talent a co vás baví.

 

7 ) Investování

TIP: Přečtěte si do čeho investovat v tomto roce nebo se podívejte na tento aktuální přehled investičních příležitostí.
Jestliže se chcete vrhnout do investičního trhu, protože jde o vhodné místo, kde vzít peníze, čeká vás fascinující zkušenost.

V současnosti mají lidé na výběr z mnoha různých typů investic, o nichž se na internetu v případě zájmu dočtete více.

V tomto článku vám je tedy představíme jen stručně – můžete investovat například do nemovitostí, což je velmi časté, do drahých kovů, akcií společností, do startupů, půjček, a mnoha dalších.

Pro začátečníky v investování mnohdy existují investiční portály, které vám pomohou zahájit svou investiční činnost a snáz se zorientovat tak, abyste měli šanci na co nejvyšší výdělky.

 

8) Sázení (500 Kč + 300 Kč +220 Kč bonus)

Sázení není stoprocentně zaručený způsob, kde vzít peníze, vlastně patří k těm nejrizikovějším v tomto článku, a šance, že jím zbohatnete, je zpravidla velmi nízká.

Přesto pokud máte smysl pro hru, chcete se zabavit a víte, že vás sázení finančně nezruinuje v případě neúspěchu, můžete se do něj pustit. Kdo ví, třeba se na vás usměje štěstěna.

Existují různé způsoby sázení, které jsou snadno dostupné i online.

Mezi ně patří například online automaty, ruleta, poker, online kasina, losy, sportovní sázení a samozřejmě i loterie, jako je v České republice nejznámější Sazka s jejich Sportkou, anebo mezinárodní Eurojackpot.

TIP 1: Vezměte si tento 500 Kč bonus na sportovní sázení a kasino nebo tento bonus 300 Kč na číselnou loterii Korunka.

TIP 2: Vsaďte si Sportku zdarma s tímto 220 Kč bonusem nebo Eurojacpot s tímto bonusem.

 

9) Půjčky (+tip na půjčku bez úroků)

Půjčky jsou časem ověřená místa, kde vzít peníze. Existují dva základní typy půjček – bankovní a nebankovní – přičemž na ty druhé mají šanci dosáhnout větší množství lidí.

V České republice najdete krátkodobé půjčky, které většinou nepřesahují několik (desítek) tisíc a splácí se v rámci jednoho měsíce.

A potom tu jsou dlouhodobé půjčky, jejichž doba splatnosti činí klidně několik let a mohou se vyšplhat do výše až několika milionů.

Získejte zdarma až 20 000 Kč bez úroků
S těmito poskytovateli dostanete svou první půjčku zcela bez úroků a poplatků.

Výhodou půjček je, že si jejich splácení můžete zpravidla nastavit na delší dobu, zato potřebné peníze dostanete ihned.

Nevýhodou je nutnost splácet úroky (s výjimkou prvních půjček zdarma), a další případné poplatky.

Na druhou stranu, půjčky jsou určené pro široký okruh lidí, od studentů, přes důchodce po matky na mateřské i nezaměstnané lidi, takže si je může vzít skoro každý, kdo splňuje dané podmínky.

Navíc existují půjčky na mnoho typů účelů, což může přijít vhod, zejména pokud dopředu nevíte, na co všechno půjčené peníze hodláte využít.

 

10) Jak získat peníze? Vyhrajte je

Existují také možnosti, kdy peníze můžete vyhrát.

Podívejte se na ně zde.

 

11) Sbírejte peněžní bonusy

Kde vzít 300, 500 nebo dokonce 1000 Kč? To jsou příklady odměn, které můžete zdarma získat při založení účtu od různých společností.

Jejich přehled najdete zde.