Nejlepší bankovní účet zdarma s odměnou [2024]

Nejlepší bankovní účet zdarma: Který to je a jaké jsou jeho výhody a nevýhody? Podívejte se na 3 kvalitní účty, za které neplatíte a získejte navíc pěkný bonus.

Vybrat ten nejlepší účet u banky není jednoduché.

Když člověk řeší, jakou vybrat banku, měl by vzít v potaz nejenom doporučení přátel a rodiny či hodnocení na internetu, ale především to, jaké množství služeb banka poskytuje – a jestli za ně chce peníze či nikoliv.

Následující tři banky všechny nabízejí bankovní účet zdarma, a k tomu řadu dalších možností navíc.

 

Nejlepší bankovní účet zdarma

 

Raiffeisenbank logo

Raiffeisenbank patří mezi banky nabízející nejlepší účet zdarma – těší se velké oblíbenosti, neboť získala druhé místo v letošním ročníku soutěže Zlatá koruna, která bere v potaz názory odborníků i klientů.

Odměna za založení účtu 1000 Kč

 

Raiffeisenbank poskytuje běžný účet zcela zdarma s bonusem 1000 Kč. Není potřeba platit za otevření účtu ani jeho vedení.

Standardní převody peněz v rámci České republiky a celé eurozóny jsou rovněž zadarmo.

I když většina lidí v dnešní době využívá online posílání peněz a v obchodech mnohdy platí platební kartou, stejně tak se může hodit výběr v hotovosti.

Ne všechny obchody totiž přijímají platební karty.

Zákazník Raiffeisenbank může v případě potřeby kdykoliv vybrat peníze zdarma z nejbližšího bankomatu, a to nejenom v České republice, ale i v zahraničí.

Když chce zrovna platit kartou, může k tomu využít bezkontaktní platební kartu Mastercard, kterou dostane od Raiffeisenbank při zřízení účtu.

Zřízení účtu je jednoduché a můžete ho podniknout z pohodlí domova (ZDE), není vůbec potřeba kvůli němu jezdit do banky, pokud nechcete.

Mobilní telefon poslouží i k případnému placení výdajů pomocí Google Pay anebo Apple Pay, neboť i tuto možnost Raiffeisenbank podporuje.

V neposlední řadě se hodí poznamenat, že pokud již máte účet u jiné banky a rádi byste jej zrušili a finanční prostředky si převedli k Raiffeisenbank, banka se o to za vás postará a nemusíte tak původní banku kvůli zrušení účtu navštěvovat.

Kdo by měl zájem, může si kromě běžného účtu zároveň s ním zřídit i spořicí účet. Stejně jako běžný účet, i spořicí účet je zcela zdarma.

 

mbank logo

Obdobně jako Equa bank, i mBank poskytuje nejlepší účet zdarma, který má širokou všestrannost.

Účet si zákazník zřídí bez poplatků a po získání takzvaného mKonta má k dispozici celou řadu bezplatných funkcí.

Zdarma je nejenom zřízení a vedení účtu, ale i výběry ze všech bankomatů v České republice i v zahraničí, pokud tedy vybíráte částku o hodnotě aspoň 1500 korun.

mBank nevyžaduje poplatky ani za všechny příchozí a odchozí platby v rámci České republiky, a to včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO plateb.

Zdarma jsou příchozí i odchozí platby SEPA v eurech.

Kdykoliv je možné vložit hotovost na účet v síti vkladových bankomatů.

mBank recenze aneb karta k účtu zdarma

mBank má nejlepší účet u banky i díky tomu, že myslí na lidi a cíle, které si stanovují. Poskytuje bezplatné spoření zdarma zvané mSpoření.

Nejde nicméně o klasické spoření, nýbrž o způsob, jak si ušetřit peníze na libovolný cíl – jako je například pořízení auta nebo vysněná dovolená. mSpoření funguje jednoduše.

S každou platbou se automaticky odloží z běžného účtu drobná částka na mSpoření. Záleží jen na majiteli účtu, jestli půjde o procento z odchozí platby, pevnou částku nebo zaokrouhlení částky.

Spoření v praxi funguje tak, že zákazník si může z každé platby odložit například jedno procento, nebo nechat platbu zaokrouhlit nahoru a přebytek poslat na spoření (když platí, dejme tomu, 560 korun, platba se zaokrouhlí na 600 korun, a 40 korun odejde na spoření) anebo stanovit pevnou částku, kterou automaticky odešle při každé platbě.

Nejlepší bankovní účet zdarma od mBank?

Daný cíl spoření je možné si v systému pojmenovat a dle libosti ho měnit v internetovém bankovnictví nebo v mobilní aplikaci. U mSpoření navíc můžete spořit až na osm rozdílných cílů najednou.

Poslední užitečnou možností, díky které je účet u mBank nejlepší účet zdarma, je takzvaná mRezerva.

Ta se hodí zejména v případě nenadálé finanční pohotovosti, například když dojdou peníze týden před výplatou nebo když budete mít nečekané výdaje (jako je rozbití domácího spotřebiče nebo onemocnění).

mRezerva je bez poplatků a její úvěrový limit činí až 300 000 korun. O rezervu zákazník požádá jednou, ale čerpá ji, kdykoliv potřebuje.

Úroky platí jen v době, kdy rezervu čerpá a pouze z vyčerpané částky a za dny, během nichž rezervu využíval. Splácení probíhá automaticky z bankovního konta, takže není nutné na něj neustále myslet.

K žádosti o mRezervu stačí jeden doklad totožnosti a noví klienti, kteří předtím neměli u mBank bankovní účet, musí dodat potvrzení příjmu.

 

airbank logo

Když dojde řeč na nejlepší účet u banky, v přehledu nesmí chybět ani Air Bank. Stejně jako výše zmíněné banky, i Air Bank nabízí snadné zřízení bankovního účtu online.

Za běžné služby zákazník nic neplatí, a pokud by chtěl dodatečné, méně obvyklé služby, může je získat za poplatek. Většina lidí si však vystačí s běžnými úkony, které jsou všechny zdarma.

Patří mezi ně vedení jednoho běžného a navrch spořicího účtu – a to nejenom v korunách, nýbrž i v dolarech a eurech.

Všechny příchozí i odchozí tuzemské platby jsou zdarma, včetně okamžitých úhrad, trvalých příkazů, inkas a SIPO.

Air Bank novému zákazníkovi poskytne dvě debetní karty včetně nálepky a při krádeži nebo ztrátě karet zařídí jejich náhradu.

Když někdo zapomene PIN, ukáže mu ho v internetovém nebo mobilním bankovnictví.

Air Bank umožňuje výběry z bankomatů, výběry peněz bez karty nebo mobilu na pobočce a výběry hotovosti přímo u pokladny vybraných obchodníků, kterých je v České republice momentálně více než 6 tisíc.

Peníze je možné nejenom zdarma vybírat, ale i v korunách vložit na účet pomocí vkladomatů banky, které najdete na jejích pobočkách.

Komu by toto všechno nestačilo, může si za poplatek například zřídit až 10 běžných účtů.

Je AirBank ten nejlepší bankovní účet zdarma?

Kdo by s sebou nechtěl do obchodů nosit hotovost nebo platební kartu, tomu Air Bank zprostředkovává další variantu.

Je možné si kartu přidat v aplikaci My Air do Google Pay nebo Apple Pay a platit mobilem.

Další variantou je propojit kartu s aplikacemi Garmin Connect či Fitbit a platit chytrými hodinkami. Air Bank tak vychází vstříc širokému okruhu zákazníků s rozličnými preferencemi placení.

Rozhodnutí, který z nich je ten nejlepší bankovní účet zdarma, necháme na vás.

Odměny (zdarma) za založení účtu
Podívejte se (zde), které banky zrovna teď rozdávají peníze za založení účtu.

Chcete 500 nebo raději 1000 Kč?