Recenze mKonta od mBank [2024]: ANO či NE?

MKonto je stěžejním produktem mBank. Jde o běžný účet, který během posledních několika let získat řadu ocenění, například v rámci prestižní soutěže Zlatá koruna.

Na dalších řádcích recenze mKonta se dozvíte, jak tento účet vypadá, v čem spočívají jeho silné stránky a jestli se vám jeho pořízení vyplatí.

Recenze mKonta od mBank: běžný účet bez poplatků

 

Internetová mBank

Začněme krátkou mBank recenzí. Svůj původ má tato banka v Polsku a sází na nulové poplatky za vedení účtu a další běžné operace. S tímto nápadem přišla již v roce 2000, kdy bylo něco takového jen velmi ojedinělé.

mBank logo nové

Na českém trhu působí mBank od roku 2007 a profiluje se jako internetová banka. Pokud zrovna nepotřebujete zřídit hypotéku či nemáte nějaký opravdu netradiční problém, zvládnete vše potřebné vyřídit přes mobilní a telefonické bankovnictví.

I proto si může mBank dovolit nabízet své základní služby zdarma. Když přišla na český trh, byla první bankou tohoto typu. Nyní už přejděme k samotné recenzi mKonta.

 

Běžný účet bez poplatků

MKonto je osobní běžný účet s řadou výhod a zajímavých služeb. První, co vás na něm zaujme, je absence poplatků.

Zdarma máte založení účtu, jeho vedení i všechny příchozí a odchozí platby v rámci České republiky včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO plateb. Pokud se podíváme na styk se zahraničím, neplatíte ani za příchozí a odchozí SEPA platby v eurech.

Jedinou kaňkou na poplatcích jsou výběry z bankomatů. Po celém světě můžete vybírat zdarma, ale jen v případě, že výběr bude ve výši alespoň 1 500 Kč, respektive odpovídající částky v cizí měně.

Jinak si banka účtuje jednorázový poplatek 29 Kč. Nepříjemná je také platba za dotaz na zůstatek v bankomatu (9 Kč).

 

Funkce a možnosti mKonta

K běžnému účtu získáte také platební kartu. V rámci zachování filozofie banky také zdarma. Při platbě v cizí měně nabízí mBank výhodný kurz, účtuje si totiž nižší navýšení než některé jiné banky.

mBank recenze aneb karta k účtu zdarma

Veškeré ovládání mKonta probíhá skrze mobilní aplikaci. Kromě běžných úkonů, jako jsou zjišťování zůstatku, zadávání plateb, zobrazení historie plateb, vyhledávání v historii či zablokování karty, umožňuje aplikace i další.

Pokud si nejste jistí číslem účtu, na který chcete odeslat peníze, stačí vám jen zadat telefonní číslo příjemce. Aplikace vás také umí navigovat k nejbližšímu bankomatu a hlídat vaše výdaje.

Ve chvíli, kdy budete utrácet více, než je u vás obvyklé, zašle vám upozornění.

mKonto recenze aneb bankovnictví v mobilu

K běžnému účtu si lze sjednat také kontokorent s úvěrovým limitem do 300 000 Kč. Do 1 000 Kč dokonce bez poplatků i úroků.

Na jedno rodné číslo si lze založit jeden účet. Ten lze ale sdílet s několika dalšími osobami, například s rodinnými příslušníky nebo partnerem. K účtu si můžete přidat až dva spolumajitele, kteří jsou, co se práv týká, vašimi rovnými partnery.

Druhou možností je přidání až dvou disponentů. Ti mohou nakládat s financemi kromě některých důležitých úkonů (zrušení účtu, udělování dalších zmocnění, založení úvěru apod.).

 

Účty pro děti

MBank myslí na své klienty již od mladého věku, proto nabízí i dva typy běžných účtů pro nezletilé.

MKonto pro děti je určené dětem do 15 let. Od 8 let mohou mít svoji vlastní platební kartu a bez poplatků vybírat až třikrát měsíčně v jakékoliv výši.

To mohou i uživatelé mKonta #navlastnítriko, určeného pro mládež od 15 do 18 let. Ti mají vlastní platební kartu po celou dobu a ovládat svůj účet již mohou skrze mobilní aplikaci.

 

Spoření s mBank

Zajímavou možností, kterou si lze k mKontu sjednat a na kterou nelze v recenzi mKonta zapomenout, je mSpoření. Jedná se o variantu spořicího účtu se zajímavým ročním úrokem. MBank navíc nabízí čtyři možnosti, jak s jeho pomocí šetřit peníze.

Nejjednodušší varianta je jednorázový měsíční vklad. Spořit si však můžete s každou jednotlivou platbou. Tu banka zaokrouhlí na nejbližší stokorunu a zbytek odešle na spořicí účet. Z každé částky také lze odvádět pevnou sumu v korunách, nebo její určité procento.

 

Jak založit účet u mBank (mKonto)?

Pro založení mKonta existují dva způsoby. Buď můžete navštívit některou z poboček (v podobě finančních center a mKiosků), nebo projít jednoduchým procesem založení online zde.

Při online zakládání budete dotazování na osobní a kontaktní údaje, doložit budete muset doklady totožnosti. Uvést musíte také základní informace o zdroji svých příjmů.

Dokončit založení podpisem smlouvy lze také online. Pokud preferujete osobní podpis papírové smlouvy, pošle vám s ní mBank svého kurýra.

 

Další produkty mBank

Vzhledem k tomu, že běžný účet poskytuje mBank zcela zdarma, profitovat musí na jiných produktech. Velkou část její nabídky tvoří půjčky.

Nabízí půjčku na cokoliv, kde platí, že čím více peněz si půjčíte, tím menšího úroku dosáhnete.

V nabídce mBank figurují také hypotéky a pojištění.

>>výhodnější mPůjčku si sjednáte jednoduše zde

 

Výhody a nevýhody mKonta

Výhody

· Běžný účet bez poplatků za vedení, příchozí i odchozí platby

· Založení i správa účtu online.

· Zasílání plateb na mobilní číslo.

· Přehledná mobilní aplikace.

· Platební karta Svět s výhodným přepočtem kurzů. Karta podporuje placení pomocí Apple Pay, Google Pay i chytrými hodinkami Garmin a Fitbit.

Nevýhody

· Výběry do 1 500 Kč jsou zpoplatněné.

· Složitější vkládání peněz v hotovosti. Síť vkladových bankomatů, které jsou jedinou možností, jak na účet vložit hotovost, je poměrně řídká.

 

Shrnutí mBank recenze

Pokud budeme hodnotit pouze běžný účet mKonto, jedná se o jednu z nejvýhodnějších nabídek na trhu. Nejsou s ním žádné starosti, a především je osvobozený od poplatků při běžném užívání.

Navíc si k němu lze zřídit spořicí účet s výhodným úrokem a chytrými způsoby, jak šetřit peníze.

Pokud tak uvažujete o změně nebo založení nového běžného účtu, nemělo by mKonto chybět ve vašem rozhodování.