Recenze mKonta od mBank [2021]+1500 Kč bonus: ANO či NE?

mBank recenze běžného účtu mKonto

MKonto je stěžejním produktem mBank. Jde o běžný účet, který během posledních několika let získat řadu ocenění, například v rámci prestižní soutěže Zlatá koruna. Na dalších řádcích recenze mKonta se dozvíte, jak tento účet vypadá, v čem spočívají jeho silné stránky a jestli se vám jeho pořízení vyplatí.

Recenze mKonta od mBank: běžný účet bez poplatků

 

Internetová mBank

Začněme krátkou mBank recenzí. Svůj původ má tato banka v Polsku a sází na nulové poplatky za vedení účtu a další běžné operace. S tímto nápadem přišla již v roce 2000, kdy bylo něco takového jen velmi ojedinělé.

mbank logo

Na českém trhu působí mBank od roku 2007 a profiluje se jako internetová banka. Pokud zrovna nepotřebujete zřídit hypotéku či nemáte nějaký opravdu netradiční problém, zvládnete vše potřebné vyřídit přes mobilní a telefonické bankovnictví.

I proto si může mBank dovolit nabízet své základní služby zdarma. Když přišla na český trh, byla první bankou tohoto typu. Nyní už přejděme k samotné recenzi mKonta.

 

Běžný účet bez poplatků

MKonto je osobní běžný účet s řadou výhod a zajímavých služeb. První, co vás na něm zaujme, je absence poplatků.

Zdarma máte založení účtu, jeho vedení i všechny příchozí a odchozí platby v rámci České republiky včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO plateb. Pokud se podíváme na styk se zahraničím, neplatíte ani za příchozí a odchozí SEPA platby v eurech.

Jedinou kaňkou na poplatcích jsou výběry z bankomatů. Po celém světě můžete vybírat zdarma, ale jen v případě, že výběr bude ve výši alespoň 1 500 Kč, respektive odpovídající částky v cizí měně.

Jinak si banka účtuje jednorázový poplatek 29 Kč. Nepříjemná je také platba za dotaz na zůstatek v bankomatu (9 Kč).

 

Funkce a možnosti mKonta

K běžnému účtu získáte také platební kartu. V rámci zachování filozofie banky také zdarma. Při platbě v cizí měně nabízí mBank výhodný kurz, účtuje si totiž nižší navýšení než některé jiné banky.

mBank recenze aneb karta k účtu zdarma

Veškeré ovládání mKonta probíhá skrze mobilní aplikaci. Kromě běžných úkonů, jako jsou zjišťování zůstatku, zadávání plateb, zobrazení historie plateb, vyhledávání v historii či zablokování karty, umožňuje aplikace i další.

Pokud si nejste jistí číslem účtu, na který chcete odeslat peníze, stačí vám jen zadat telefonní číslo příjemce. Aplikace vás také umí navigovat k nejbližšímu bankomatu a hlídat vaše výdaje.

Ve chvíli, kdy budete utrácet více, než je u vás obvyklé, zašle vám upozornění.

mKonto recenze aneb bankovnictví v mobilu

K běžnému účtu si lze sjednat také kontokorent s úvěrovým limitem do 300 000 Kč. Do 1 000 Kč dokonce bez poplatků i úroků.

Na jedno rodné číslo si lze založit jeden účet. Ten lze ale sdílet s několika dalšími osobami, například s rodinnými příslušníky nebo partnerem. K účtu si můžete přidat až dva spolumajitele, kteří jsou, co se práv týká, vašimi rovnými partnery.

Druhou možností je přidání až dvou disponentů. Ti mohou nakládat s financemi kromě některých důležitých úkonů (zrušení účtu, udělování dalších zmocnění, založení úvěru apod.).

 

Účty pro děti

MBank myslí na své klienty již od mladého věku, proto nabízí i dva typy běžných účtů pro nezletilé.

MKonto pro děti je určené dětem do 15 let. Od 8 let mohou mít svoji vlastní platební kartu a bez poplatků vybírat až třikrát měsíčně v jakékoliv výši.

To mohou i uživatelé mKonta #navlastnítriko, určeného pro mládež od 15 do 18 let. Ti mají vlastní platební kartu po celou dobu a ovládat svůj účet již mohou skrze mobilní aplikaci.

 

Získejte zdarma 1500 Kč při založení mKonta do 12.12.2021

 

Spoření s mBank

Zajímavou možností, kterou si lze k mKontu sjednat a na kterou nelze v recenzi mKonta zapomenout, je mSpoření. Jedná se o variantu spořicího účtu se zajímavým ročním úrokem. MBank navíc nabízí čtyři možnosti, jak s jeho pomocí šetřit peníze.

Nejjednodušší varianta je jednorázový měsíční vklad. Spořit si však můžete s každou jednotlivou platbou. Tu banka zaokrouhlí na nejbližší stokorunu a zbytek odešle na spořicí účet. Z každé částky také lze odvádět pevnou sumu v korunách, nebo její určité procento.

 

Jak založit účet u mBank (mKonto)?

Pro založení mKonta existují dva způsoby. Buď můžete navštívit některou z poboček (v podobě finančních center a mKiosků), nebo projít jednoduchým procesem založení online zde.

Při online zakládání budete dotazování na osobní a kontaktní údaje, doložit budete muset doklady totožnosti. Uvést musíte také základní informace o zdroji svých příjmů.

Dokončit založení podpisem smlouvy lze také online. Pokud preferujete osobní podpis papírové smlouvy, pošle vám s ní mBank svého kurýra.

 

Další produkty mBank

Vzhledem k tomu, že běžný účet poskytuje mBank zcela zdarma, profitovat musí na jiných produktech. Velkou část její nabídky tvoří půjčky. Nabízí půjčku s nulovým úrokem, pouze za jednorázový poplatek 800 Kč. Půjčit si takto lze až 40 000 Kč.

Dále nabízí půjčku na cokoliv s úrokem od 3,9 % p. a. do 7,9 % p. a. podle délky splácení a výše půjčky. Platí, že čím více peněz si půjčíte, tím menšího úroku dosáhnete.

V nabídce mBank figurují také hypotéky a pojištění.

>>mKonto si můžete založit okamžitě zde

 

Výhody a nevýhody mKonta

Výhody

· Běžný účet bez poplatků za vedení, příchozí i odchozí platby

· Založení i správa účtu online.

· Zasílání plateb na mobilní číslo.

· Přehledná mobilní aplikace.

· Platební karta Svět s výhodným přepočtem kurzů. Karta podporuje placení pomocí Apple Pay, Google Pay i chytrými hodinkami Garmin a Fitbit.

Nevýhody

· Výběry do 1 500 Kč jsou zpoplatněné.

· Složitější vkládání peněz v hotovosti. Síť vkladových bankomatů, které jsou jedinou možností, jak na účet vložit hotovost, je poměrně řídká.

 

Shrnutí mBank recenze

Pokud budeme hodnotit pouze běžný účet mKonto, jedná se o jednu z nejvýhodnějších nabídek na trhu. Nejsou s ním žádné starosti, a především je osvobozený od poplatků při běžném užívání.

Navíc si k němu lze zřídit spořicí účet s výhodným úrokem a chytrými způsoby, jak šetřit peníze.

Pokud tak uvažujete o změně nebo založení nového běžného účtu, nemělo by mKonto chybět ve vašem rozhodování.