RIXO recenze [2024]: jak ušetřit na pojištění?

Rixo recenze: výhody a nevýhody služby na pojištění, která umí vyhodnotit vaše stávající pojistky a doporučit lepší. Získáte levnější cenu?

Chcete najít nejvýhodnější pojištění? Nebaví vás sledovat data konce pojistných smluv a nemáte jistotu, jestli je vaše pojištění výhodné a dostatečné?

Není se co divit, protože svět pojištění je plný komplikovaných záležitostí a obrovského výběru z různých nabídek, což nezkušenému člověku dokáže pořádně zamotat hlavu. A právě proto vzniklo RIXO.

Jde o online správu pojištění, kde máte vše na jednom místě. Jak to funguje a v čem spočívají hlavní výhody, vám poví následující RIXO recenze.

logo Rixo

 

RIXO recenze: zjistěte, jak je na tom vaše pojištění

 

RIXO jako objektivní služba

Společnost provozující službu RIXO má silné zázemí, je totiž členem skupiny PPF. Startup vznikl pod názvem DOK v roce 2018. Za tu dobu byla vyvinuta aplikace a procesy pro vyhodnocování smluv, hlídání dat a podobně. Pokud jste tedy znali DOK, je RIXO pouze přejmenovanou verzí stejného projektu.

Samozřejmě jak už to bývá, za dobu od svého vzniku se poměrně výrazně zlepšila kvalita nabízených funkcí a přibyly některé nové.

I přes změnu názvu je i nadále cílem pokračovat v rozvíjení hodnotícího standardu pro pojištění. Aby vše řádně fungovalo, pracuje na projektu tým interních zaměstnanců, kteří posouvají vize do reality. Samozřejmostí je také elegantní a přehledný design s intuitivním ovládáním a užíváním.

RIXO vzniklo pro úsporu času, starostí a problémů při výběru a následném odhadování, jestli je pojištění opravdu výhodné. Dobře se pojistit totiž může přinést velký užitek a zabránit nepříjemným životním situacím.

 

RIXO recenze aneb jak RIXO funguje?

S RIXO můžete vyřešit několik starostí najednou. Jedním z důvodů, proč se pustit do využívání této služby, je vyhledání nejvýhodnějšího pojištění. RIXO funguje na základě porovnávání velké většiny pojištění dostupném na českém trhu. V úvahu jsou brány pouze ověřené pojišťovny.

 

Co RIXO umí:

1) Zkontroluje vám zdarma a online vaše platné pojistné smlouvy.
Stačí smlouvy nahrát do RIXO, pak budou vyhodnoceny a v případě, že nebudou dost dobré či pro vás výhodné, pak vám RIXO doporučí lepší.

2) RIXO funguje jako objektivní srovnávač pojištění se zárukou nejlepších cen.
Pokud ještě nemáte pojištění na auto, majetek, odpovědnost či třeba život, s RIXO si jej můžete sjednat a hlavně ušetřit. A pokud pojištění máte, RIXO vám opět doporučí lepší.

 

Jak si nechat zkontrolovat smlouvu?

Smlouvy si do svého účtu na RIXO uložíte velmi jednoduše. K dispozici je několik způsobů. Nejjednodušší variantou je nahrání elektronických smluv pomocí přetažení z e-mailu či po stažení z účtu u dané pojišťovny.

Pokud však máte dokumentaci v papírové podobě, můžete použít mobilní telefon a vše potřebné vyfotit. Další variantou je situace, kdy RIXO získá vaše smlouvy přímo od pojišťoven, k čemuž je potřeba udělení plné moci a doložení totožnosti dokladem.

Každá nahraná smlouva je následně ohodnocena RIXO indexem, což je praktický ukazatel informací, jestli je daná smlouva výhodná. Zároveň díky nahrání smluv máte k dispozici servis ohledně upozornění na končící platnost a hlídání dalších důležitých dat, takže na nic nezapomenete.

 

Jak funguje RIXO (video):

 

RIXO index – hodnocení pojistek

Je smlouva o pojištění výhodná a nabízí vše, co by měla? Přesně to jednoduše kontroluje RIXO pomocí vlastního RIXO indexu. Aby byl výsledek srozumitelný i pro naprostého laika, je hodnocení prováděno na číselné stupnici.

Do tohoto čísla se promítá několik důležitých faktorů a takto vyvinuté komplexní profesionální hodnocení pojištění patří mezi specifické know how, které je podstatou celého projektu.

Cílem je ustanovit standard pro jednoduché porovnání nabídek pojištění. Platí to pro všechny oblasti, ať už chcete pojistit auto, domácnost, odpovědnost či svůj vlastní život.

 

Jaké jsou poplatky?

RIXO je zdarma a bez poplatků. Je to z toho důvodu, že finance na provoz a vylepšování jsou čerpány z provizí od pojišťoven. A protože všechno funguje online, nemusí být vynakládány další prostředky na drahé pobočky či specializovaná velká call centra.

Svým způsobem jde o jedinečný a originální projekt v českém prostředí.

Propojuje totiž pojištění s fintech moderními technologiemi pro automatizaci a větší přehlednost v komplikovaných nabídkách, kdy se jednotlivé pojišťovny předhání.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Recenze životního pojištění, které vrací peníze díky aktivitě

 

RIXO recenze aneb hlavní výhody služby

Hlavní výhoda RIXO spočívá v jednoduchosti. Přidáte pojistnou smlouvu, RIXO jí podle konkrétních kritérií zhodnotí. Pokud je smlouva v pořádku, radujete se, že jste dobře vybrali.

A když je místo pro zlepšení, dostanete přehled výhodnějších pojistek, které jsou levnější nebo nabízí lepší krytí. Můžete nebo nemusíte je pak využít.

Proč zvolit Rixo recenze

V čem je RIXO jiné od klasických srovnávačů pojištění, kterými se internet doslova hemží? Hlavním rozdílem a zároveň nespornou výhodou je zohlednění individuálních potřeb klienta.

Porovnání jednotlivých nabídek totiž neprobíhá pouze pomocí jednoduché kalkulačky, ale k výpočtu se využívají konkrétní parametry. Díky tomu je možné optimálně zhodnotit, jaké pojištění vychází nejlépe a kryje případné škody.

Rixo recenze výhody

Ti, kdo vyzkoušeli RIXO si také chválí možnost hodnocení aktuálních pojištění. Na základě hodnocení a porovnání se totiž dozvíte, jestli je vaše smlouva výhodná.

Pokud je zde prostor na zlepšení, je doporučena úprava či dokonce přímo změna na jinou smlouvu tak, aby bylo zajištěno optimální krytí rizik za výhodnou cenu.

Vše funguje online, takže se ke svým datům dostanete odkudkoliv. RIXO nenutí žádné produkty, ale srozumitelně a přehledně představuje srovnání relevantních nabídek na trhu tak, aby si každý mohl vybrat nejvýhodnější variantu.

Rixo recenze_jak funguje kontrola pojištění

 

Proč RIXO službu využít?

  • rychlé vyhodnocení pojistné smlouvy
  • návrhy na výhodnější pojištění
  • možnost ihned získat kalkulaci na lepší pojištění
  • údaje ke všem pojistkám na jednom místě
  • jednodušší aktualizace údajů a hlídání data konce platnosti smluv
  • přehledný systém

 

Zkušenosti s RIXO

Při hledání zkušeností s RIXO můžete narazit také na recenze na DOK (ke změně názvu z DOK na RIXO došlo v 2019). To však nic nemění na fungování celého systému a jeho přednostech.

Vzhledem k tomu, že vše probíhá online, je pro porovnání a hodnocení pojištění k dispozici také aplikace. Ta je velmi přehledná, jednoduše se ovládá a nabízí všechny důležité funkce.

Když jsou všechny smlouvy na jednom místě, hned víte, kam se máte koukat. Už žádné hrabání v krabicích a úložných prostorech s papíry. Stačí si jen otevřít RIXO a prohlédnout si, co vše máte pojištěné.

V případě, že některé smlouvě končí platnost, je připraveno automatické upozornění, které vám dá včas vědět, že může být vhodný čas na změnu či aktualizaci.

Pokud přemýšlíte o novém pojištění, nebo si chcete zkontrolovat stávající smlouvy, RIXO vyzkoušíte ZDE. Registrace zabere jen pár minut a vše je zdarma, takže za zkoušku nic nedáte.

 

Srovnavač pojištění Rixo