Živá vysílání s XTB v plném proudu [získejte přístup zdarma]

I tento týden se uskutečnila řada zajímavých živých vysílání na YouTube kanálu XTB. Mezi ty nejzajímavější patří např. úterní live stream s Dominikem Stroukalem a Honzou Berkou, kde se probírala měnová politika centrálních bank.

Hned ve středu pak navázala druhá epizoda ze série live streamů „TOP 5 nástrojů Ondřeje Hartmana“. Níže naleznete krátké shrnutí obou těchto vysílání.

Měnová politika pro investory a tradery

V prvním živém vysílání s názvem „To nejdůležitější k měnové politice pro investory a tradery“ se XTB s hosty Dominikem Stroukalem a Honzou Berkou nejprve věnovali hlavním cílům centrálních bank.

Mezi ty patří např. cílování inflace, stabilita finančního systému nebo hospodářský růst a zaměstnanost. Diskutovali jsme také o tom, jak nezávislost centrální banky ovlivňuje cenovou stabilitu a její cíle a kde se na škále nezávislosti nacházejí centrální banky Turecka nebo Ruska.

Dozvíte se také, jak jednotlivé kroky ovlivňují investora a na co by se měl investor u centrálních bank zaměřit. I v tomto případě se jedná o sérii, tedy čekají nás další dvě živá vysílání, ve kterých se XTB bude s oběma pány podrobněji věnovat institucím Federálního rezervního systému (Fed), ECB nebo také ČNB, a projdeme si jejich rozdíly i hlavní nástroje jejich měnové politiky.

5 nástrojů Ondřeje Hartmana

V dalším živém vysílání z cyklu TOP 5 nástrojů Ondřeje Hartmana se tento týden XTB zaměřilo na téma, které je považováno za základní kámen úspěchu nejen pro obchodníky, ale i pro investory – techniky Price Action. Ondřej Hartman nás provedl světem analýzy cenových pohybů a technik, které vám mohou pomoci dosáhnout úspěšných obchodů na finančních trzích.

Základem Price Action, jak již samotný název napovídá, je samozřejmě cena. Ondřej nám vysvětlil, že cena nese mnoho informací o tom, co se na trhu děje. Nejedná se jen o „pouhé svíčky a čísla na grafu“ – cena odráží kolektivní myšlení a emoce obchodníků. Analýza pohybu ceny může pomoci odhalit klíčové vstupní a výstupní body obchodů pro tradery, ale také pro investory.

Identifikace trendů je pro každého účastníka trhu zásadní – bez ohledu na to, zda se orientuje na krátké cenové pohyby, nebo zda se soustředí na dlouhodobé investování. Ondřej nám ukázal několik jednoduchých, ale účinných technik pro identifikaci trendů. Právě ty jsou klíčové pro správné rozhodnutí, zda nakoupit, nebo prodat.

Dalším klíčovým bodem bylo představení některých důležitých Price Action formací, jakou jsou např. formace hlava a ramena, pin barů či inside barů. Tyto formace jsou často využívány profesionálními obchodníky k identifikaci potenciálně ziskových obchodních příležitostí. Ondřej nám ukázal, jak tyto formace rozpoznat, a hlavně jak je následně efektivně využít při obchodování.

Nakonec se XTB podívalo na praktické příklady obchodů a strategií založených na výše popsaných technikách Price Action. Ondřej ukázal, jak lze tyto techniky aplikovat v reálném čase na konkrétních trzích.

Celé vysílání je skvělou příležitostí pro každého, kdo se zajímá o obchodování či investování, aby se učil od jednoho z předních odborníků v oblasti Price Action analýzy.

Pokud jste živá vysílání nestihli, nemusíte zoufat – k dispozici je záznam obou streamů!

První stream s Dominikem Stroukalem a Honzou Berkou je veřejně dostupný na YouTube kanálu XTB.

Záznam druhého streamu ze série TOP 5 nástrojů Ondřeje Hartmana je k dispozici zdarma po vyplnění formuláře na tomto webu XTB.