Equa bank recenze [2022]: Stojí běžný účet za to?

Equa bank recenze běžného účtu a služeb. Bankovní účty má dnes prakticky každý. Jsou nutné nejen pro naše osobní potřeby. Výplaty ze zaměstnání se dnes běžně posílají na účet.

Platební transakce z účtu často představují nejsnazší formy zaplacení zboží. Používání karty (placení kartou) je komfortní i pro vás jako uživatele. Kterou banku a jaký typ účtu ovšem zvolit?

UPOZORNĚNÍ: Spojení Equa bank s Raiffeisenbank + 3000 Kč zdarma
Vzhledem ke spojení obou bank přestala Equa bank nabízet své produkty a nyní lze sjednat pouze produkty Raiffeisenbank.
Můžete např. získat tento skvělý bezplatný účet s odměnou 3000 Kč.

Equa bank recenze

Bank je na trhu spousta a produktů, které nabízejí, je ještě více. Proto je zapotřebí důkladně prostudovat charakteristiku každého z nich.

Povrchní přehled vám toho moc neřekne, protože spousta bank sice láká na na první pohled atraktivní portfolio, ovšem musíte znát i podmínky tzv. pod čarou, tedy ony drobné poznámky, které už tak zajímavé nejsou.

Je důležité se proto zaměřit na banky s tradicí, osvědčené a spolehlivé firmy. Proto pro vás bude přínosná Equa bank recenze.

Jak vybrat spolehlivou banku?

Při selekci té nejlepší banky pro vás samozřejmě hraje roli dobrá pověst. O ní rozhoduje tradice, solidnost, spokojenost zákazníků.

V další fázi selekce rozhodují vaše osobní potřeby. Klientům, kteří hledají soukromý účet, může vyhovovat něco jiného než těm, kteří potřebují založit účet u firmy.

Equa bank logo

Equa bank nabízí služby pro osobní i firemní potřeby. Jedná se o moderní a pružnou bankovní společnost. Bezhotovostní banku, která poskytuje snadné a transparentní služby, jako jsou běžné i spořicí účty, jež jsou vedeny zdarma.

Dále lze využít víceměnové platební karty či termínované vklady. Rovněž vám zde nabídnou vhodnou formu hypotéky, také spotřebitelské půjčky, pojištění a podnikatelské úvěry.

Oceníte v dnešní době stále využívanější přehledné on-line bankovnictví, mnoho služeb zdarma či jedny z nejnižších poplatků na trhu.

Mimochodem, za vhodný přístup ke klientům získala Equa bank ocenění Banka zákazníků v soutěži Banka roku 2018, v 2019 byla oceněna mobilní aplikace a v roce 2020 dostala několik dalších ocenění v soutěži Zlatá koruna.

Banka poskytuje i dostatečné zázemí, navštívit ji můžete skoro na šesti desítkách poboček po celé republice.

Od 1. 1. 2022 došlo ke sloučení Equa bank a.s. a Raiffeisenbank a.s., kdy Raiffeisenbank se stala univerzálním právním nástupcem.

Nicméně se značkou Equa bank se budete potkávat i nadále a Raiffeisenbank a.s. bude pod značkou Equa bank poskytovat i v dalších měsících většinu služeb tak, jak je znáte.

 

UPOZORNĚNÍ: Spojení Equa bank s Raiffeisenbank + 3000 Kč zdarma
Vzhledem ke spojení obou bank přestala Equa bank nabízet své produkty a nyní lze sjednat pouze produkty Raiffeisenbank.
Můžete např. získat tento skvělý bezplatný účet s odměnou 3000 Kč.

 

Equa bank recenze aneb jaké výhody nabízí běžný účet

Nejvyhledávanějším produktem bank je běžný účet, proto se na něj zaměří i Equa bank recenze. Bylo nadneseno, že právě tato banka nabízí finančně velmi lukrativní služby, a běžný účet není výjimkou.

Běžný účet – poplatky

Vedení tohoto účtu zákazníka nebude stát nic, nesvazuje je utracená hranice určité částky. Příjemné oproti jiným bankám. Rozhodně zde není třeba hledat nejnenáviděnější poplatek, tedy ten, který se strhne z účtu za to, že si klient vybírá své peníze z bankomatu. Výběry jsou rovněž zdarma.

Equa bank recenze_běžný účet zdarma

 

Pohodlí a spořicí účet zdarma

Pružnost Equa bank se projevuje i v rychlosti sjednání nového účtu. Zájemce může komfortně a bez starostí přejít od své stávající banky k Equa bank. Nemusí chodit do své staré banky a čelit nepříjemnému přemlouvání, Equa bank vše zařídí za něj.

Při online založení účtu zde rovněž nemusí chodit do banky. Během pěti minut je hotovo a kurýr přiveze smlouvu, kam bude zákazník chtít.

Za jednu z hlavních zmínek pak stojí i možnost platit bezkontaktně s pomocí mobilního telefonu přes Apple Pay / Google Pay a také přehledná mobilní aplikace, se kterou vše jednoduše vidíte ve vašem mobilu.

K běžnému účtu si lze otevřít zdarma i spořicí účet HIT se zajímavou roční úrokovou sazbou.

Equa bank recenze_výběry z bankomatů zdarma

 

Platební karty a pojištění

S platebními kartami se setkáváme denně, proto by měly být na míru jako perfektně padnoucí šaty. Běžný účet u Equa bank nabízí Standardní, Premium anebo Premium Plus karty. Všechny jsou Mastercard, nejužívanější je bezplatná forma Standard.

Výběr ze všech bankomatů všech bank po celém světě je zdarma.

U standardní verze není pojištěné vedení karty, cestovní pojištění ani bonusové programy, vedení karty je ovšem zdarma.

Pokud má klient zájem o zmíněná pojištění a bonusy, tak u Premium formy se nabízí pojištění karty a osobních věcí do výše 30 000 korun, u Premium Plus do 50 000 korun.

Cestovní pojištění je u obou forem pro celou rodinu a po celém světě, bonusy se nabízejí ve formě programů Mastercard Priceless a ​​​​​​​Sphere.

Odlišné je pouze vedení karet, Premium stojí 89 korun za měsíc, Premium Plus 129 korun za měsíc.

Co se týká pojištění samotného, lze si samostatně nastavit pojištění karty, osobních věcí a cestovní pojištění od 29 korun za měsíc, pojištění výdajů vyjde na minimálně 129 korun za měsíc.

A za zmínku stojí i pojištění zdravotní asistence, kdy zákazník může mít nadstandardní péči v nemocnici, úhradu léků či se nabízí služby lékaře (konzultace na telefonu) 24 hodin denně.

 

Za každé úspěšné doporučení dostanete odměnu 100 Kč

Založte si běžný účet zdarma zde a budete li s ním spokojeni, doporučte jej přátelům či známým. Equa bank vás i doporučenou osobu odmění 100 Kč, které rovnou připíše na účet.

Stačí když si doporučená osoba otevře běžný účet a do 2 měsíců zaplatí alespoň 1krát platební kartou. Funguje to vše přes tento odkaz. Nejste-li klientem banky, nemůžete doporučovat a získávat odměny.

 

Výhodnější telefonní tarif

Využívat můžete také dvou výhodnějších telefonních tarifů, musíte však mít založený běžný účet:

Tarif 100 za 99 za měsíční cenu 99 Kč zahrnuje 100 volných minut do všech sítí,  cena za volání do všech sítí po vyčerpání volných minut je 1,39 Kč, každá SMS stojí 1,39 Kč.

Tarif Neomezeně za 479 Kč měsíčně zahrnuje neomezené volání a SMS do všech sítí a 700 MB pro data.

 

Běžný účet Equa bank aneb jak investovat malé částky

Nikdy není na škodu investovat peníze a nechat je vydělávat, proto se Equa bank recenze zaměří i na tuto sféru. Uživatel nemusí být zdatný obchodník, aby začal investovat, revoluční metody vše obstarají za něj.

Při každé platbě kartou si můžete (ale nemusíte) dávat stranou drobné částky od 10 do 50 korun. Po dosažení 100 korun se převedou do klientem vybraného fondu.

Equa bank drobné investování kartou

Zde může hodnota peněz stoupat i klesat, protože se ovšem jedná o malé částky, je to vlastně zábavná forma investice, kdy se člověk může leccos naučit a později investovat větší obnosy peněz. Toto jiná banka zatím nenabízí.

Abyste mohli drobné investice provádět, sjednejte si nejdříve bezplatný běžný účet s kartou zde.

 

Běžný účet v CZK, EUR či USD

Bezplatně můžete mít kromě účtu v českých korunách také vedení účtů v eurech a dolarech.

Můžete si třeba nastavit, že když máte na eurovém účtu eura a vybíráte peníze z bankomatu v Německu nebo platíte platíte kartou např. v Itálii, pak se vám platba provede z vašeho eurového účtu v eurech a nedochází k žádné měnové konverzi (což vám ušetří peníze).

Platí pro země, kde se je oficiální měnou euro.

 

Běžný účet – nevýhody

U běžného účtu v podstatě nejsou nevýhody, pokud si klient sestaví produkt na míru jeho představám.

Samozřejmě, pokud bude chtít ušetřit na vedení karty a objedná si Standard, nebude mít potřebná pojištění. Ovšem tomu lze předejít vhodným výběrem služeb, které potřebuje.

 

>>ZALOŽTE SI NYNÍ ÚČET BEZ POPLATKŮ S VÝBĚRY Z BANKOMATŮ ZDARMA ZDE

 

Spolehlivá půjčka od Equa banky a komfortní internetové bankovnictví

Zájemce o založení účtu jistě zajímá i nabídka ve sféře půjček, protože bez nich se dnes prakticky neobejdeme. Půjčky se poskytují opět bez poplatků, ať se jedná o kontokorent nebo úvěr na auto.

Flexibilita se odráží i ve formě RePůjčky, tedy zlevnění jedné půjčky. Lze si rovněž sloučit půjčky nebo vybrat rychlou půjčku do pěti minut.

>> SPOČÍTEJTE SI ONLINE EQUA BANK PŮJČKU NYNÍ ZDE

Samozřejmě do oblasti půjček spadají i hypotéky s flexibilním programem pro vámi zamýšlené účely (koupě nemovitosti, neúčelová hypotéka apod.).

Vše probíhá formou komfortního zařizování, stejnou flexibilitu nabízí i přehledné a jednoduché internetové bankovnictví či různé mobilní aplikace.

 

Jak založit účet u Equa bank ve 3 krocích

 1) Klikněte na tento odkaz 

Jak založit účet u Equa bank

 

2) Klikněte na Pokračovat, vyberte si kartu a vyplňte požadované informace

Vyberte si Equa bank kartu

3) Máte hotovo a po potvrzení bankou můžete začít používat váš nový účet.

 

UPOZORNĚNÍ: Spojení Equa bank s Raiffeisenbank + 3000 Kč zdarma
Vzhledem ke spojení obou bank přestala Equa bank nabízet své produkty a nyní lze sjednat pouze produkty Raiffeisenbank.
Můžete např. získat tento skvělý bezplatný účet s odměnou 3000 Kč.

Equa bank recenze – závěr

Využívání služeb banky včetně běžného účtu vám usnadní život a ušetří čas. Velmi příjemné jsou výběry zdarma z jakéhokoliv bankomatu (i v zahraničí), kdy nemusíte složitě nic hledat – prostě zajdete k nejbližšímu bankomatu jiné banky a bezplatně si vyberete, kolik potřebujete.

Pokud v budoucnu chcete mít více peněz, můžete zapojit spořicí účet nebo využít funkci zaokrouhlování drobných investic při platbě kartou (viz výše). Základní služby jsou zdarma a skvěle funguje také zákaznická linka po telefonu a e-mailová podpora v případě vašich dotazů.

Získejte 500 Kč zdarma

Podívejte se na tyto atraktivní peněžní odměny, které můžete získat zdarma třeba od bank.
Podívat