Garantovaný nájem: jak pronajmout byt bez starostí [2024]

Proč volit garantovaný nájem při pronajmu bytu či nemovitosti? V dnešní době už nebývá zvykem, že by vám někdo cokoli garantoval. Natož pak pronájem bytu či domu, který bývá v dnešní době velice rizikový.

Především kvůli velkému zájmu o pronájmy se mnohdy hlásí také spousta nerelevantních zájemců a pro běžného občana je téměř nemožné vždy vybrat toho nejvhodnějšího.

Jak navíc máte poznat, že se jedná právě o toho ideálního budoucího nájemníka?

S garantovaným nájmem se tímto vůbec nemusíte zabývat. Zajímá vás pouze to, jak použijete peníze z nájmu, které pravidelně každý měsíc přitékají na váš bankovní účet.

O čem, že je to zmínka? O stále více populární službě garantovaného nájmu.

 

Nechte si nacenit nájem vaší nemovitosti
Chcete pronajímat váš byt bez starostí a dostávat pravidelnou měsíční rentu?

Využijte profesionálních služeb společnosti Ideální nájemce, která vám vše zajistí.

Výhody:

 • Minimalizace rizika s nájemníkem.
 • Starosti za vás přebírá společnost.
 • Pravidelné zvyšování nájmu vám zajistí lepší rentu.

Více informací zde.

 

Jak funguje garantovaný nájem?

Garantovaný nájem spočívá v tom, že si přímo od vás pronajme nemovitost specializovaná společnost, která se tímto zabývá. Dle předem daných podmínek společně sepíšete nájemní smlouvu a od příštího měsíce už dostáváte smluvené nájemné, garantované po celou dobu pronájmu.

Společnost poté vyhledá nájemníka, kterého pečlivě prověří a váš byt či bytový dům dále podnajímá koncovému klientovi. Kromě garance nájemného získáváte také garanci stavu bytu.

Byty jsou vždy pojištěné proti vzniklým škodám a společnosti pravidelně kontrolují stav bytu tak, aby nedošlo k jeho poškození či opotřebení. Pokud by přece jen k něčemu takovému došlo, společnost samozřejmě odpovídá za vzniklou škodu. Vy se tak nemusíte vůbec o nic starat.

Jak pronajmout byt a dostávat pravidelný garantovaný nájem, se dočtete níže.

 

Garantovaný nájem řeší vaše starosti s pronájmen bytu

Jak mohu mít garantovaný nájem?

V podstatě je to jednoduché. Vlastníte byt, rodinný nebo bytový dům, který chcete pronajmout a nachází se ve větším městě? Pokud ano, stačí pouze vyhledat zmiňovanou specializovanou společnost a obrátit se na ně s žádostí o garantovaný nájem.

Pracovník společnosti se s vámi sejde, prohlédne si byt, společně projednáte podmínky a dohodnete se na nájemném, jaké za nemovitost požadujete. Následně společně sepíšete nájemní smlouvu a máte hotovo!

Garantovaný nájem

Pro demonstraci zásadních výhod garantovaného nájmu nemovitosti si vše ukážeme přímo na tomto konkrétním případě.

Jak probíhá garantovaný nájem od začátku až do konce?

Prvním krokem bývá vždy prvotní schůzka a prohlídka vaší nemovitosti. Pro určení ceny nájmu je důležitá zejména lokalita, ve které se nachází ale také její velikost a stav.

Pokud nemáte představu, jakou výši nájmu byste měli za svoji nemovitost požadovat, společnost vám s tímto pomůže.

Vzhledem k jejich několikaletým zkušenostem na trhu s pronájmy přesně vědí, kolik si za váš byt můžete říci a nezřídka se tak stává, že částka bývá vyšší než si klienti představují.

Společnost se tak snaží především maximalizovat váš zisk tak, aby byla služba výhodná pro všechny strany.

Poté, co se dohodnete na výši pronájmu s nimi sepíšete standardní nájemní smlouvu a od té doby přebírá společnost veškeré rizika a starosti s pronájmem na sebe.

Zvolená společnost zpravidla navíc poskytuje také správu a pronájem celých bytových domů, pokud tedy není pronajímání vaším primárním byznysem a přesto chcete vydělávat na pasivních příjmech z pronájmu, určitě stojí tato služba za zvážení.

Kdo bude v mé nemovitosti bydlet?

Pokud si pronajímáte byt sami, máte pouze omezené možnosti při prověřování zájemců o pronájem. Obzvlášť, pokud je zájemců příliš mnoho a vy sotva stačíte plánovat prohlídky tak, aby to všem stranám vyhovovalo. U specializované společnosti je to však jinak.

Vzhledem k tomu, že pronájmy jsou jejich běžná praxe, každého nájemníka si nejprve pečlivě prověřují. Pokud se přihlásí zájemce o pronájem, prvním krokem je společná schůzka, na které se s nájemcem seznámí, poznají jeho motiv pro podnájem vašeho bytu a pokud projde prvním „poznávacím“ kolem, následuje důkladné prověření.

Jak pronajmout byt či pokoj

Součástí prověření je poté, kromě pracovní smlouvy a pravidelnosti příjmu také nahlédnutí do bankovních i nebankovních registrů, kontrola výpisu z trestního rejstříku či centrální evidence exekucí. Jelikož právě výběr solidního nájemníka je pro společnost klíčový, nenechává nic náhodě.

Společnost garantuje také stav vašeho bytu a nemůže si tak dovolit pronajmout byt někomu, kdo způsobí v bytě výrazné škody. Stejně je tomu i s nájemným. Podnájemní smlouvy mají poté zpracované odborníky na danou problematiku, aby byli připraveni na případ, že by přece jen nastaly problémy.

Garance stavu bytu

Pravděpodobně vás zajímá, jakým způsobem je společnost schopna garantovat, kromě nájemného, také stav vašeho bytu.

Zásadní je zmiňované pojištění, vztahující se jak na škody způsobené nájemníkem, tak na případné poruchy bytu.

Pojištění má vždy společnost uzavřené přímo na sebe a v případě škodné události je tak schopna vše vyřešit na vlastní pěst, aniž byste se museli o cokoli starat.

Pojištění je však jen jedna z podstatných složek garance.

Díky specializované společnosti je vaše nemovitost také pravidelně, nejčastěji v půlročních termínech, kontrolována. Po celou dobu pronájmu tak získáváte od společnosti pravidelné reporty o stavu svého bytu, které zahrnují také fotografie, abyste se o všem mohli přesvědčit na vlastní pěst.

Navíc společnost na vlastní náklady zařizuje pravidelnou běžnou údržbu nemovitosti, včetně výmalby.

Je tak možné, že dostanete svůj byt dokonce v ještě lepším stavu, než když jste ho předávali.

Kolik stojí garantovaný nájem?

Určitě vás napadlo, že vzhledem k výhodám plynoucím z garantovaného nájmu musí být tato služba extrémně drahá. V tomto ohledu však budete nejspíš překvapení.

Služba vás totiž nestojí takřka nic, alespoň v porovnání s riziky, která mohou plynou z pronájmu nemovitosti na vlastní pěst.

Jak pronajmout byt_obývací pokoj

Vy totiž dostanete od specializované společnosti vždy nájemné, na kterém jste se na začátku dohodli. Jejich úkolem je, zejména díky profesionální prezentaci a dlouholetým zkušenostem s pronájmy, pronajmout nemovitost za vyšší cenu, než je tržní nájemné. Společnost je poté placena z rozdílu mezi pronájmem a podnájmem.

A co když se jim nepodaří pronajmout váš byt či dům za takovou cenu? S tím si nemusíte dělat starosti. Vy totiž máte váš nájem garantovaný bez ohledu na to, zda je nemovitost aktuálně pronajata, nebo ne.

 

Výhody garantovaného nájmu

Nyní si to celé shrňme a podívejme se na to, jaké tedy plynou výhody z garantovaného nájmu, a proč byste ho měli minimálně zvážit, pokud se rozhodujete pro prodej vaší nemovitosti.

 • Garantovaný příjem každý měsíc bez ohledu na to, zda je či není v bytě nájemník
 • Správa bytů, bytových i rodinných domů bez starosti
 • Ušetřený čas strávený prohlídkami
 • Žádné náklady za přípravu bytu, inzerci, výmalbu ani údržbu
 • Žádné náklady na pojištění bytu
 • Garance stavu bytu
 • Žádné starosti s vyúčtováním energií – společnosti stačí pouze zaslat podklady
 • Pravidelné kontroly bytu a reporty
 • Důkladné prověření nájemníků

Pokud není pronajímaní nemovitostí vaší primární činnosti, nebo nepracujete jako realitní makléř a berete nemovitosti pouze jako vedlejší, pasivní příjem, služba garantovaného nájmu by jistě měla upoutat vaši pozornost. Díky ní totiž můžete maximalizovat svůj zisk a zároveň zůstat v klidu a bez starostí.

Spočítejte si nájemné vaší nemovitosti
Ušetřete peníze, čas i starosti s kompletní péčí o pronájem vaší nemovitosti.

Se službou Ideální nájemce máte nájemné vždy a včas.