Indigo recenze [2024]: Investování pro každého?

Indigo recenze: Hledáte investiční službu, se kterou byste mohli nastavit parametry investice a na investování mohli doslova zapomenout, zatímco se vám úročí peníze?

Vyzkoušejte indigo, jehož investiční tým se o vaše investice postará za vás. Stačí nastavit parametry a vložit finanční prostředky.

Více se dozvíte v následující recenzi indigo.

 

Co je indigo?

Indigo je investiční služba, za kterou stojí investiční tým společnosti Patria Finance, a.s.

Ta je licencovaným obchodníkem s cennými papíry v rozsahu stanoveném Českou národní bankou, jež nad ní také vykonává dozor. Patria Finance je součástí skupiny ČSOB.

indigo logo

Investiční služba indigo si klade za cíl poskytovat profesionální služby individuálním investorům.

To znamená, že jednotlivcům – a to jak fyzickým, tak i právnickým osobám, zprostředkovává přístup na významné místní i světové finanční trhy, jako jsou akciové, komoditní trhy či trhy s dluhopisy.

Indigo svým klientům k obchodování poskytuje vyspělou obchodní webovou platformu WebTrader a mobilní aplikaci MobileTrader, prostřednictvím kterých mohou klienti obchodovat na 30 světových burzách.

 

Investování dostupné pro každého

Srozumitelné investování pro každého – tímto mottem se prezentuje indigo – digitální investiční služba od české investiční společnosti Patria Finance.

Vyplatí se s indigem investovat? Přečtěte si následující recenzi indigo!

 

Recenze indigo: Shrnutí základních informací

V následující tabulce shrnujeme základní informace o investiční službě indigo.

Základní informace o investiční službě indigo
Webové stránky indigo www.indigo.patria.cz
Rok založení 2009
Sídlo Výmolova 353/3, 150 27 Praha 5, IČO 26455064, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 7215
Zakladatel Společnost Patria Finance, a.s., která je součástí Koncernu ČSOB
Regulace ČNB
Podporovaná měna CZK
Dostupné trhy Akcie, komodity, dluhopisy
Minimální výše investice 100 CZK
Platební metody Bankovní převod, platba platební kartou
Obchodní platformy Obchodní aplikace WebTrader
Mobilní aplikace Mobilní aplikace MobileTrader
Poplatky Pouze jeden roční poplatek ve výši 1 % z investovaného kapitálu
Zákaznická podpora Kontaktní formulář na webu, sekce častých dotazů, e-mail (indigo@patria.cz) nebo telefonní číslo +420 221 424 340

 

Jak funguje investiční služba indigo?

Indigo za vás investuje do investičního portfolia – což je souhrn investic, které se skládá z veřejně obchodovaných fondů (ETF). Tyto fondy se skládají ze souboru akcií, komodit či dluhopisů.

Poznámka: Zkratka ETF stojí za anglickým výrazem Exchage Traded Funds – tedy veřejně obchodované fondy.

Jedná se o druh cenného papíru, který sleduje akcie, indexy, komodity nebo jiné aktivum, ale který lze koupit nebo prodat na burze stejným způsobem jako běžné akcie.

Indigo recenze mobilní aplikace

S indigem můžete do těchto fondů investovat pravidelně či jednorázově.

Stačí projít jednoduchým registračním procesem, který vám nezabere déle 10 minut, poté budete vyzvání k vyplnění investičního dotazníku a můžete začít investovat – minimální výše investice začíná na 100 CZK, investovat tak může opravdu každý.

Vaše investiční portfolio je následně pravidelně vyvažováno, aby odpovídalo původnímu rozložení (poměru akcií a dluhopisů).

 

Výhody a nevýhody indiga

V následující části recenze indigo se zaměříme na výhody i nevýhody této investiční služby.

Výhody indiga

 • Přehledná investiční platforma vhodná pro začínající investory
 • Investování bez jazykové bariéry: Vzhledem k tomu, že se jedná o českou investiční službu, veškeré investování probíhá v českém jazyce. Služba je tak vhodná i pro ty investory, kteří neovládají angličtinu.
 • Finanční výhodnost: Investiční služba indigo je výnosnější než spořicí účet.
 • Finanční dostupnost: Indigo zakládá strategii na tvrzení, že investovat může každý. Minimální investice začíná již od 100 Kč. Kromě toho se indigo může pochlubit nízkými poplatky.
 • Snadné investování: S indigem můžete investovat, ačkoliv se na finančních trzích zcela neorientujete. Indigo se snaží investování zpřístupnit všem a učinit jej srozumitelnějším.
 • Automatické investování: Tým stojící za investiční službou indigo sleduje vývoj na finančních trzích za své klienty. Vaše investiční portfolio je tak vyvažováno automaticky bez vašeho přičinění.
 • Investování šité na míru: S indigem investujete na základě svých osobních cílů a preferencí – a to buď jednorázově, nebo pravidelně, podle toho, jak se vám to hodí.
 • Bezpečnost: Při investování se službou indigo se nemusíte bát o vložený kapitál ani své osobní údaje. Nad indigem dozoruje Česká Národní Banka.
 • Možnost obchodovat z mobilní i webové aplikace
 • Pravidelné automatické vyvažování investičního portfolia

Nevýhody indiga

 • Omezená provozní doba zákaznické podpory
 • Investiční portfolio, jehož složení nelze měnit
 • Nižší zhodnocení roční investic (2,5 % až 8 % ročně)
 • Bez zajištění proti měnovému riziku (Investice jsou prováděny v EUR nebo v USD)

 

Konkurence (podobné služby)

Podobnou službu jako Indigo nabízí např. Portu (větší výběr z pasivních strategií, možnost tvořit vlastní strategie, nižší poplatek při zafixování na více let) nebo Fondee

 

Poplatky na investiční službu indigo

Indigo se prezentuje tím, že za jeho služby klienti neplatí „poplatky“, nýbrž jeden pouhý poplatek – a to roční poplatek pouze 1 % z hodnoty investovaného majetku.

V tomto 1% poplatku jsou zahrnuty následující služby:

 • Automatická správa investovaného majetku: Tým investiční služby indigo investuje za vás a vy nemusíte doslova nic řešit. Stačí, pokud si nastavíte, kolik chcete investovat a indigo vybere kam investici vložit.
 • Automatické investování: Investování probíhá zcela automaticky – vy tak nemusíte o každé jednotlivé investici rozhodovat prostřednictvím aplikace nebo jiným způsobem.
 • Automatické přeskládání portfolia: Indigo za vás vyvažuje vaše investiční portfolio – vy tak nemusíte nic řešit.
 • Neomezený výběr investovaných peněz: Finanční prostředky vložené do vašich investic můžete kdykoliv vybrat, aniž by vám hrozily vysoké poplatky nebo jiné sankce.
 • Dostupná zákaznická podpora: V rámci pracovní doby od pondělí do pátku (9h až 17h) můžete s jakýmkoliv dotazem či problémem kontaktovat tým zákaznické podpory indigo, který se vám bude věnovat.
 • Možnost investice „nastavit a zapomenout“: S indigem získáte možnost nastavit si pravidelnou investici ze svého účtu nebo platební karty.

Kromě toho nepodléhá účet indigo žádným požadavkům na minimální zůstatek na účtu.

 

Zákaznická podpora

Na webových stránkách indiga naleznete sekci „Častých otázek“, pokud v této záložce nenaleznete odpověď na váš dotaz, můžete vyplnit a odeslat kontaktní formulář, který naleznete na webu v záložce „Kontaktujte nás“.

Další možností je zaslání e-mailu na adresu indigo@patria.cz nebo tým zákaznické podpory kontaktujte na telefonním čísle +420 221 424 340.

Nicméně mějte na vědomí, že se vám budou zástupci zákaznického servisu věnovat v pracovní době – tedy ve všední dny od pondělí do pátku v čase 9:00 – 17:00.

 

Recenze indigo: Jaký je verdikt?

Investiční služba indigo bude ideální pro investory, kteří nemají čas věnovat se investování, nebo jim fungování finančních trhů připadá příliš komplikované.

S indigem investuje několik tisíc klientů a základna investorů se neustále rozšiřuje.

Podle webových stránek indiga činí průměrná velikost portfolia 35 000 Kč, přičemž roční zhodnocení investic dosahuje 2,5 až 8 procent.

Nicméně jste-li pokročilejší investor se zkušenostmi z oblasti finančních trhů, pak vám nemusí koncept indiga vyhovovat.

Jako investor se totiž nemůžete podílet na výběru trhu, do kterého z veřejně obchodovaných fondů budou vaše finanční prostředky vloženy.

Rozhodnete-li se do ETF investovat sami, budete mít větší kontrolu nad investicí a v konečném výsledku můžete vydělat víc. Nicméně to bude pracnější a s vynaložením více času.

Indigo má transparentní poplatky a přehlednou platformu.

ALTERNATIVNÍ INVESTIČNÍ PLATFORMY

Portu logo
PORTU: první a největší platforma na českém trhu nabízí automatizované pasivní investování s možností vlastních strategií (recenze zde)
[VYZKOUŠET PORTU]

 

Fondee logo
FONDEE: automatické investice do 7 portfolií zaměřených na akcie a dluhopisy (recenze zde)
[VYZKOUŠET FONDEE]