8 netradičních způsobů, jak ušetřit za benzín tisíce ročně

Jak ušetřit za benzín? Ceny pohonných hmot pravidelně zatěžují celkový rodinný rozpočet. Pokud patříte mezi časté řidiče, pravděpodobně i vaše peněženka trpí.

V následujícím článku se podíváme na několik jednoduchých rad, jak ušetřit za benzín.

1) Porovnávejte, ale tankujte kvalitně

Základem pro uspoření peněz za pohonné hmoty je samozřejmě volba takové čerpací stanice, která nabízí přijatelné cenové podmínky.

Mnohá místa, která benzín nabízejí, užívají nadměrně vysokou cenovou politiku. To může být zapříčiněno například jejich lokací nebo službami s přidanou hodnotou.

Snažte se proto vyhledávat místa, kde můžete tankovat levněji.

Dejte si však pozor na původ pohonných hmot a tankujte pouze na ověřených místech, tak aby díky nekvalitnímu palivu vaše auto neutrpělo zbytečné škody.

Pokud nevíte, která benzínka ve vašem okolí nabízí kvalitní palivo za dobré peníze, poraďte se známými nebo hledejte reference na internetu.

Jedna z nejlevnějších a přitom kvalitních sítí je Tank ONO. Na plné nádrži u nich můžete ušetřit i stovky korun.

 

2) Jak ušetřit za benzín? Používejte aplikace

Abyste netankovali za příliš vysoké ceny, využívejte chytrých aplikací, které hlídají ceny paliva ve vašem okolí.

Aplikaci většinou tvoří komunita uživatelů, kteří pravidelně aktualizují ceny za litr benzínu, nafty, LPG, či jiných paliv.

Zde jsou 4 tipy na aplikace, se kterými ušetříte za benzín

Využít můžete také mobilní bezplatnou navigaci Waze, kde lze snadno najít přehled cen paliva v okolí či na vaší trase nebo aplikaci Benzina, kde najdete ceny této společnosti a lze s ní i zaplatit.

 

3) Používejte tankovací platební karty

Tankovací karty umožňují motoristům na čerpacích stanicích Benzina kupovat pohonné hmoty s úsporou 0,40 Kč až 1 Kč na každém litru. Za vedení karty nic neplatíte.

Jak ušetřit za benzín s tankovacími kartami benzina

 

4) Vybírejte vozidlo s ohledem na spotřebu

Velmi důležitým krokem je také volba takového vozu, jehož spotřeba bude v mezích alespoň relativní úspornosti.

Spotřeba vozu je velmi snadno zjistitelným údajem, a proto se podle ní můžete jednoduše orientovat.

Snažte si vybrat takové auto, které bude vašim požadavku vyžadovat komplexně, ale trvejte i na tom, aby disponovalo nízkou spotřebou.

 

5) Uzpůsobte jízdu

Pokud máte úsporné vozidlo a tankujete levné a kvalitní palivo, stále nemáte vyhráno. Další část úspěchu totiž spočívá ve vás a vašem efektivním stylu jízdy.

Jestli vyhledáváte agresivní jízdu s prošlápnutým plynem a častými zásahy brzdy, můžete na úspory za tankování zapomenout.

Snažte se proto jezdit plynule, podle předpisů a rozumně. V dlouhodobém horizontu mohou vaše řidičské schopnosti znamenat výrazné úspory na pohonných hmotách.

 

6) Jak ušetřit za benzín aneb nejezděte sami

Dalším způsobem, jak ušetřit za pohonné hmoty je spolujízda. Pokud budete cestovat s vícečlennou posádkou, vaše náklady na cestu se budou logicky dělit.

Pokuste se tedy vaše vozidlo, pokud možno sdílet například i na cestách do práce a vybírat od svých spolucestujících alespoň symbolické příspěvky, které vám mohou pomoci s úsporami.

 

Získejte 500 nebo 1000 Kč zdarma

 

7) Mějte přehled o výdajích

Ať už dodržujete výše zmíněné rady nebo nikoliv, mějte představu o tom kolik za pohonné hmoty utrácíte.

Jen tak si můžete udělat přehled o tom, jakým způsobem můžete nejideálněji ušetřit a jaký aspekt vám přináší nejvyšší náklady.

 

8) Snižte si spotřebu paliva sami

Používáním speciálních prostředků (jako je např. Atomium), které přidáte do motoru či nafty, dochází nejen ke snížení spotřeby paliva, ale také ke snížení tření, zvýšení účinnosti motoru a prodloužení jeho životnost.

Jak ušetřit za benzín s atomiem

 

Zkrátka vaše auto dostává s tímto prostředkem tu nejlepší péči.

TIP: Jak ušetřit další peníze