6 tipů, jak ušetřit za internet až 50 % vašich nákladů

Jak ušetřit za internet? Internet a domácí Wi-Fi připojení je v dnešní době u většiny domácností považováno za standard. Mnoho z nás však za tyto položky utrácí více, než je nutné a přichází tak o podstatnou část svých rozpočtů.

V následujícím článku se podíváme na tipy, jak své výdaje za internetové připojení můžete minimalizovat.

  1. Více služeb od jednoho poskytovatele

Dnešní trh poskytovatelů internetového připojení je velmi široký a nabízí nespočet možností výběru. Díky tomu vám jednotliví poskytovatelé mohou paralelně zprostředkovat několik odlišných služeb.

Jejich portfolia se neomezují pouze na nabídku připojení, ale také mobilních tarifů nebo televizního signálu.

Pokud od jednoho poskytovatele budete odebírat více těchto služeb najednou, pravděpodobně budou vaše podmínky podstatně výhodnější. Snažte se proto sjednotit všechny služby a požádat vybranou firmu o co nejvýhodnější nabídku.

  1. Odpovídající rychlost

Jednotliví poskytovatelé pak samozřejmě v rámci svých tarifů nabízejí různé rychlosti připojení. Rozhodněte se proto, k jakým účelům budete internet využívat a podle toho zvolte nejschůdnější variantu v poměru ceny ku výkonu.

Pokud například plánujete streamovat videa, budete logicky potřebovat rychlejší připojení než v případě jednoduchého prohlížení stránek.

Vyberte si tedy nejlevnější variantu v takové rychlosti, která je pro vás potřebná a ušetřete díky tomu část svých výdajů. Rychlost internetu si změříte zde.

KALKULAČKA INTERNETU ZDE
Internet na doma či přenosný?
>>SROVNEJTE CENY INTERNETU a ušetřete zde
  1. Komunikace s poskytovatelem

Jste-li se současnou cenou svého připojení nespokojení, spojte se s operátorem a sdělte mu své preference. Pokud ho informujete o své situaci a současné cenové situaci na trhu, jistě najdete společnou řeč a domluvíte se na variantě, která pro vás bude schůdnější.

  1. Jak ušetřit za internet? Pomohou srovnávače nabídek

Jestli jste stále ve fázi rozhodování, snažte se detailně analyzovat nabídky všech možných poskytovatelů. Obecně platí, že srovnáním více nabídek, můžete velmi ušetřit, protože ceny se liší i o několik desítek procent.

K tomu, abyste nemuseli podstupovat zdlouhavý proces srovnávání všech nabídek pro pevný i mobilní internet, vám mohou posloužit online srovnávače, do kterých ZDE zadáte své předpokládané požadavky a dostanete nabídku na míru.

  1. Ušetřete za administrativní náklady

Jak ušetřit za internet? Určitou část vašich pravidelných výdajů spojených platbami tvoří také administrativní náklady. Snažte se tuto část výdajů co nejvíce eliminovat.

Jak ušetřit za internet

Toho docílíte především tak, že si zvolíte elektronickou variantu měsíčního vyúčtování, díky čemuž nebudete muset hradit poštovné za papírovou verzi.

Pomoci mohou také online platby, které bývají na rozdíl od úhrady složenek bezplatné. Ačkoliv částky vydané za tyto položky nejsou nejvyšší, v dlouhodobém horizontu mohou přinést jistou úsporu pro váš rozpočet.

  1. Rozdělte si náklady se sousedem (50 % úspora)

Pokud vám nevadí sdílet náklady na pevný internet s jinou osobou, tak ušetříte oba. Domluvte se se sousedem, ať vám dá heslo k jeho síti a rozdělte si účet napůl.

 

TIP: Další desítky tipů na šetření peněz najdete zde. Nejlepší peněžní odměny si vyberete zde.